Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Český Krumlov

Český Krumlov – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Pragi: całodniowa wycieczka do Czeskiego Krumlowa

1. Z Pragi: całodniowa wycieczka do Czeskiego Krumlowa

Český Krumlov, średniowieczne miasto w południowych Czechach, do dziś zachowuje swoją baśniową atmosferę i łatwo będzie zrozumieć, dlaczego UNESCO umieściło to miasto na liście dziedzictwa kulturowego. Twój przewodnik poprowadzi Cię wąskimi, krętymi uliczkami historycznego centrum, gdzie będziesz mógł podziwiać gotyckie, renesansowe i barokowe budynki rodów szlacheckich Rožmberk, Eggenberg i Schwarzenberg. Zwiedzanie słynnego zamku, drugiego co do wielkości w Czechach (bilety można kupić na miejscu). Zobaczysz wielowiekowe meble, dzieła sztuki, gobeliny i wspaniale zdobioną broń, a także najstarszy na świecie, dobrze zachowany barokowy teatr.

Z Pragi: Czeski Krumlov i Czeskie Budziejowice - wycieczka 1-dniowa

2. Z Pragi: Czeski Krumlov i Czeskie Budziejowice - wycieczka 1-dniowa

Zwiedzaj bogate historycznie i malownicze miasta Cesky Krumlov i Ceske Budejovice podczas jednodniowej wycieczki z Pragi. Podróżuj przez południowe Czechy klimatyzowanym pojazdem z przewodnikiem. Odwiedź zamek Cesky Krumlov (kwiecień-październik) i zjedz lunch w zabytkowej restauracji. Ciesz się malowniczą przejażdżką z Pragi przez południowe Czechy w Republice Czeskiej. Najpierw udaj się do Ceskiego Krumlova, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się ponad 300 zabytkowych budynków. Podziwiaj widoki na miasto zdominowane przez ogromny zamek i kościół św. Wita. Kontynuuj podróż do Czeskich Budziejowic i zobacz wyjątkowy zabytkowy rynek, wyłożony renesansowymi i barokowymi domami. Po całym dniu zwiedzania południowych Czech, usiądź wygodnie i ciesz się malowniczą okolicą w drodze powrotnej do Pragi.

Z Pragi: Wycieczka All Inclusive do Czeskiego Krumlova

3. Z Pragi: Wycieczka All Inclusive do Czeskiego Krumlova

Odkryj to, co najlepsze w Czeskim Krumlowie podczas jednodniowej wycieczki z Pragi. Spaceruj urokliwymi uliczkami miasta, poznaj jego historię i odwiedź zamek. Wybierz jedną z wielu opcji wycieczek, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom, w tym opcje odbioru z hotelu. Wyjedź z Pragi i wyrusz na odkrywanie Czeskiego Krumlowa. Posłuchaj historii miasta z przewodnika, spacerując jego pięknymi uliczkami. Wzbogać swoją wycieczkę o możliwość odwiedzenia największego zamku w Czechach. Poznaj jego piękne barokowe ogrody z wyjątkową obrotową widownią. Po południu ciesz się wolnym czasem i uzyskaj wskazówki od swojego przewodnika, jak go spędzić. Po wycieczce usiądź wygodnie i podziwiaj malownicze krajobrazy w drodze powrotnej do Pragi. Skorzystaj z transportu powrotnego do hotelu lub do centrum miasta.

Czeski Krumlov: Rejs drewnianą tratwą po rzece

4. Czeski Krumlov: Rejs drewnianą tratwą po rzece

Zrelaksuj się i zobacz niektóre z najsłynniejszych zabytków Czeskiego Krumlowa podczas rejsu po Wełtawie podczas 50-minutowego rejsu na pokładzie drewnianej tratwy z komentarzem na żywo i bezpłatnym napojem do wyboru. Wypłyń z portu Parkán i popłyń wzdłuż Wełtawy i podziwiaj synagogę żydowską w Czeskim Krumlowie, kościół św. Wita K., Centrum Sztuki Egona Schielego, zamek Krumlov i zabytkowy miejski browar. Towarzyszy Ci dwóch kapitanów, którzy zapewnią Ci komentarz na żywo o miejscach, które zobaczysz na malowniczej trasie. Zatrzymaj się w porcie Krumlovské Benátky, co przekłada się na Wenecję Krumlova, i ciesz się bezpłatnym napojem do wyboru, w tym piwem, winem, napojem bezalkoholowym, herbatą lub kawą.

Český Krumlov: 2-godzinna prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

5. Český Krumlov: 2-godzinna prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Poznaj najbardziej kultowe atrakcje Czeskiego Krumlova z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem i poznaj fascynującą historię miasta oraz intrygującą średniowieczną architekturę. Odwiedź najsłynniejsze miejsca w Czeskim Krumlovie, w tym rynek główny, kościół św. Wita, Most Fryzjerski, Most Płaszcz i Fosę Niedźwiedzia. Podziwiaj niesamowite średniowieczne domy na Starym Mieście, dzielnice Latrán i wiele zamkowych dziedzińców rozsianych po okolicy. Następnie podziwiaj wspaniałe widoki na miasto z niektórych podwyższonych tarasów podczas wycieczki. Wybierz się na romantyczny spacer wąskimi i krętymi uliczkami i zobacz opierające się o siebie średniowieczne domy, naprawdę możesz sobie wyobrazić historię i zabytki, których te domy były świadkami przez lata, odkąd zostały zbudowane. Po wycieczce masz możliwość zwiedzenia wnętrza zamku Český Krumlov, a Twój przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiednią wycieczkę z najlepszymi biletami.

Z Pragi: całodniowa wycieczka autokarowa do Cesky Krumlov

6. Z Pragi: całodniowa wycieczka autokarowa do Cesky Krumlov

Zapraszamy do odwiedzenia malowniczego średniowiecznego miasta Český Krumlov, położonego w malowniczym południowym Czechach nad brzegiem Wełtawy. Miasto zostało założone w XIII wieku i zachowało swój dawny średniowieczny charakter. Zamek Český Krumlov jest drugim co do wielkości w kraju po Zamku Praskim. Był także siedzibą potężnych rodów Rozmberków i Schwarzenbergów, a obecnie mieści bogate zbiory historyczne. W zamkowych ogrodach nie można przegapić wyjątkowego XVIII-wiecznego teatru zamkowego. Będziesz miał również czas na przerwę w jednym z wielu stylowych i przytulnych pubów. W sezonie zimowym obiad zamiast biletu wstępu do zamku będzie wliczony w cenę.

Prywatna wycieczka do Cesky Krumlov z Pragi

7. Prywatna wycieczka do Cesky Krumlov z Pragi

Cesky Krumlov, jedno z najpiękniejszych miast Czech, to żywa galeria eleganckich budynków z epoki renesansu, w której mieszczą się urocze kawiarnie, puby, restauracje, sklepy i galerie. W 1992 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki wygodzie profesjonalnego przewodnika-kierowcy zapoznaj się z Ceskym Krumlovem. Miasto tętniło życiem od czasów średniowiecznych, a historyczne centrum jest doskonale zachowane. Następnie udaj się do zamku Krumlov, aby poczuć smak renesansu. Zamek Krumlov jest drugim co do wielkości w Czechach, po Zamku Praskim. Ten klejnot przyciąga turystów z całego świata. (Zamek jest zamknięty w dniach 31 października - 21 marca, po drodze możemy odwiedzić Czeskie Budziejowice). Później zjedz obiad w jednym z lokalnych pubów lub restauracji, gdzie możesz napić się lokalnego piwa Eggenberg. Możesz zwiedzać we własnym tempie, oszczędzając czas na zakupy pamiątek, jeśli chcesz. Jeśli skończysz wcześniej, możesz dodać do swojej wycieczki pobliskie miasto Ceske Budejovice.

Cesky Krumlov: Prywatna 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

8. Cesky Krumlov: Prywatna 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

Dowiedz się o Starym Mieście w Cesky Krumlov: wyjątkowym duchowym miejscu z legendarnymi postaciami historycznymi i starożytnymi domami. Poznaj ludzi i legendy, które sprawiają, że to miasto jest tak wyjątkowe, i posłuchaj historii tego wyjątkowego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaj labirynt brukowanych średniowiecznych uliczek, ukrytych zakamarków i być może kilku niespodzianek. Nasza 2-godzinna wycieczka jest pełna najlepszych miejsc i dźwięków tego niezwykłego miasta. Spacerujemy po mieście i terenie zamkowym, zwiedzając takie miejsca jak dawna sala rezydencka jezuitów, gotycki kościół św. Wita i dawny browar miejski. Odkryj te i wiele innych miejsc podczas naszej prywatnej pieszej wycieczki po mieście Cesky Krumlov.

Z Pragi: Czeski Krumlov całodniowa wycieczka z odbiorem

9. Z Pragi: Czeski Krumlov całodniowa wycieczka z odbiorem

Odkryj obiekt z listy UNESCO Czeski Krumlov podczas 1-dniowej wycieczki z Pragi. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po zamku i jego dziedzińcach, a następnie ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie Starego Miasta we własnym tempie. Rozpocznij wycieczkę od wygodnego odbioru z miejsca zakwaterowania w centrum miasta. Następnie zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas około 2-godzinnej jazdy do Czeskiego Krumlova, podziwiając po drodze widoki czeskiej wsi. Po przybyciu do Czeskiego Krumlova podążaj za swoim przewodnikiem Filipem na krótkie wzgórze do zamku. Spaceruj po wszystkich dziedzińcach zamku, słuchając opowieści historycznych i odwiedzając najlepsze miejsca do robienia zdjęć. Z zamku udaj się w dół do rzeki i przejdź przez most, aby dotrzeć do średniowiecznej restauracji. Zatrzymaj się tutaj na lunch, na własny koszt, lub kontynuuj podróż na Stare Miasto, aby zjeść tam, jeśli wolisz. Po obiedzie masz czas wolny na zwiedzanie malowniczego Starego Miasta. Twój przewodnik udzieli Ci wskazówek, co warto zobaczyć i gdzie zrobić zakupy. Gdy już odkryjesz Stare Miasto, wróć do Pragi i odstaw do miejsca zakwaterowania.

Cesky Krumlov: Wycieczka z przewodnikiem po atrakcjach i poszukiwaniu przygód

10. Cesky Krumlov: Wycieczka z przewodnikiem po atrakcjach i poszukiwaniu przygód

Poznaj Cesky Krumlov we własnym tempie podczas interaktywnej pieszej wycieczki w poszukiwaniu skarbów, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Cesky Krumlov. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Cesky Krumlov najpierw odwiedzisz piękne Kláštery Český Krumlov. Następnie unikalną wieżę zamkową Český Krumlov, a następnie niezastąpiony Lazebnický Most. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do kościoła św. Wita. Jako piąty przystanek znajdziesz Fontannę i Kolumnę Zarazy. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujące Muzeum Figur Woskowych. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Centrum Sztuki Egona Schiele. Ponadto będziesz mógł podziwiać Most Płaszczowy. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Park Zámecký. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie może być nic innego niż Zamek Państwowy i Pałac. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Český Krumlov

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Český Krumlov

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Český Krumlov to:

Ceske Budejovice

Český Krumlov: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Český Krumlov? Kliknij tutaj.

Český Krumlov: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(983 recenzji)

Ja i moja córka uwielbialiśmy tę wycieczkę. Byliśmy bardzo zadowoleni, że pojechaliśmy, co za piękne bajkowe miasto. Czas, który tam spędziliśmy był wystarczająco długi, a stary zamek z niedźwiedziami najbardziej umilił mi dzień! Zanim ktokolwiek zacznie narzekać na niedźwiedzie trzymane w niewoli, miały one piękną wybieg, były szczęśliwe i miały dobrą opiekę. Świetna wycieczka, gorąco polecam

Poszedłem do zamku Chesky Krumlov i ogólnie było to dobre doświadczenie! ! Nasz przewodnik był dniem, a ona była niezwykle słodka i pokorna! ! Bardzo podobał mi się sposób, w jaki przekazała informacje! Obiad też był dobry! ! Wnętrze zamku jest zbyt dobre, a angielska przewodniczka podała dobre szczegóły! ! Miło widzieć taki zamek!! Cieszę się, że pojechałem na tę wycieczkę! !

Peter był bardzo pouczający i można było poczuć jego miłość do Czechii i jej historii. Cesky KREMLOV był absolutnie zachwycający, spokojny i dramatycznie piękny. Kierowca i Peter opracowali najlepsze trasy do i z Cesky, ponieważ nasza wycieczka odbywała się w piątek i był duży ruch przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dobrze zorganizowana wycieczka minivanem Mercedesa prowadzonym przez naszego przewodnika Viktora, który jest bardzo kompetentny i interesujący. Ma świetne poczucie humoru i wie, jak zabawiać swoich turystów ciekawymi anegdotami, które ożywiają historię obu tych niesamowitych miejsc poza Pragą.

Ciekawe, dobrze zorganizowane, wspaniałe miejsce do odwiedzenia i kompetentny przewodnik.