Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Pilzno

Pilzno – nasze najbardziej polecane atrakcje

Pilzno: zwiedzanie Browaru Pilsner Urquell z degustacją piwa

1. Pilzno: zwiedzanie Browaru Pilsner Urquell z degustacją piwa

Pierwszego na świecie lagera typu pilsner o charakterystycznym pełnym smaku i klarownej złotej barwie uwarzyliśmy już w 1842 roku. Do tej pory było to piwo wzorcowe dla ponad 80% istniejących marek piwa! Wycieczka po browarze Pilsner Urquell zrobi wrażenie na każdym miłośniku piwa i miłośniku historii. Poznaj oryginalne lokalizacje, w których powstało słynne piwo Pilsner Urquell i którego historia trwa do dziś. Z Centrum dla zwiedzających udaj się autobusem browarniczym do jednej z najnowocześniejszych rozlewni, która przetwarza 120 000 butelek na godzinę. Poznaj składniki, z których warzony jest ten pilsner. Odkryj serce browaru: 3 warzelnie z różnych stuleci. Zwiedzanie kończy się degustacją niefiltrowanego piwa Pilsner Urquell w zabytkowych piwnicach. Po wycieczce można kupić pamiątki w sklepie z pamiątkami i skosztować wspaniałego czeskiego jedzenia i piwa prosto ze źródła w pubie Na Spilce.

Praga: Bilet na zabytkowy tramwaj Hop-On Hop-Off na linię 42

2. Praga: Bilet na zabytkowy tramwaj Hop-On Hop-Off na linię 42

Cofnij się w czasie, przejeżdżając obok najbardziej znanych miejsc Pragi na pokładzie zabytkowych tramwajów linii 42. Tramwaje kursujące na tej trasie sięgają czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego aż do lat 60. XX wieku. Zobacz na swojej trasie niektóre z najpiękniejszych atrakcji miasta, w tym Wełtawę, Zamek Praski, Náměstí Republiky, Bramę Prochową i Plac Wacława. Ciesz się swobodą wysiadania, gdy tylko jakaś witryna przyciągnie Twoją uwagę, i odkrywaj miasto w pełni. Trasa tramwaju 42: Dlabačov – Pohořelec – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Právnická fakulta – Čechův most – Dlouhá třída – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Jindřišská – Václavské náměstí – Vodičkova – Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd – Hellichova – Malostranské náměstí – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Pohořelec – Dlabačov Przystanki i odjazdy tramwajów: Przystanek 1: Dlabačov (10:00, następnie co 40 minut do 17:20) Przystanek 2: Pohořelec (10:01, następnie co 40 minut do 17:21) Przystanek 3: Brusnice (10:02, następnie co 40 minut do 17:22) Przystanek 4: Pražský hrad (10:03, następnie co 40 minut do 17:23) Przystanek 5: Královský letohrádek (10:05, następnie co 40 minut do 17:25) Przystanek 6: Malostrasnká (10:08, następnie co 40 minut do 17:28) Przystanek 7: Právnická fakulta (10:11, następnie co 40 minut do 17:31) Przystanek 8: Čechův most (10:12, następnie co 40 minut do 17:32) Przystanek 9: Dlouhá třída: (10:15, następnie co 40 minut do 17:35) Przystanek 10: Náměstí Republiky (10:17, następnie co 40 minut do 17:37) Przystanek 11: Masarykovo nádr. (10:18, następnie co 40 minut do 17:38) Przystanek 12: Jindřišská (10:20, następnie co 40 minut do 17:40) Przystanek 13: Václavské náměstí (10:22, następnie co 40 minut do 17:42) Przystanek 14: Vodičkova (10:23, następnie co 40 minut do 17:43) Przystanek 15: Lazarská (10:24, następnie co 40 minut do 17:44) Przystanek 16: Národní třída (10:26, następnie co 40 minut do 17:46) Przystanek 17: Národní divadlo (10:27, następnie co 40 minut do 17:47) Przystanek 18: Újezd (10:29, następnie co 40 minut do 17:49) Przystanek 19: Hellichova (10:30, następnie co 40 minut do 17:50) Przystanek 20: Malostranské náměstí (10:31, następnie co 40 minut do 17:51) Przystanek 6: Malostranská (10:34, następnie co 40 minut do 17:54) Przystanek 5: Královský letohrádek (10:38, następnie co 40 minut do 17:58) Przystanek 4: Pražská hrad (10:39, następnie co 40 minut do 17:59) Przystanek 3: Brusnice (10:41, następnie co 40 minut do 16:41) Przystanek 2: Pohořelec (10:42, następnie co 40 minut do 16:42) Przystanek 1: Dlabačov* (10:43, następnie co 40 minut do 16:43) *Po każdym okrążeniu następuje 30-minutowa przerwa na przystanku Dlabačov.

Pilzno: historyczna wycieczka podziemna ze szklanką piwa

3. Pilzno: historyczna wycieczka podziemna ze szklanką piwa

Poprowadzimy Cię przez labirynt korytarzy, piwnic i studni budowanych pod Pilznem już od XIII wieku. Podczas wycieczki zobaczysz życie pod miastem i odkryjesz sekrety autentycznych znalezisk oraz zakamarków ukrytych pod ziemią. Dowiesz się, jak powstało podziemie i przekonasz się, na ile różnych sposobów było ono wykorzystywane. Dzięki eksponatom i wystawionym znaleziskom zanurzysz się w historię miasta i codzienne życie jego mieszkańców w średniowieczu. Zwiedzanie rozpoczyna się w tzw. lodowni, która służyła do przechowywania lodu. Piwnica lodowa była częścią pomysłowego systemu piwnic domów posiadających prawa warzenia piwa – znajdowała się na najwyższym poziomie piwnic, skąd woda z topniejącego lodu spływała na niższe poziomy piwnic fermentacyjnych i lagerowych oraz ochłodził je. Podziemne tereny powstały wraz z budową pierwszych kamienic posiadających prawa browarnicze zaraz po lokacji miasta, czyli od końca XIII wieku. Pierwotnie piwnice służyły do przechowywania żywności. Nie mniej ważne było ich wykorzystanie do warzenia piwa. To właśnie w piwnicach domów posiadających prawo warzenia piwa poddawano fermentacji, dojrzewaniu i przechowywaniu. Z biegiem czasu piwnice powiększano i pogłębiano, tworząc miejscami do 2 pięter połączonych ze sobą piwnic. System podziemny stał się w ten sposób częścią systemu obronnego miasta w czasie wojny, walk i niepokojów. Podziemne przejścia służyły nie tylko jako bezpieczne magazyny żywności i schronienie dla mieszkańców Pilzna, ale były również wykorzystywane jako linie komunikacyjne. Zabytkowa wieża ciśnień w Pilznie z pierwszej połowy XVI wieku jest ważnym zabytkiem techniki i najlepiej zachowaną budowlą tego typu w Czechach. Można tu zobaczyć pozostałości maszyny pompowej z 1847 roku. Zobaczysz także komory na słupy wody, tunele zasilające do napędzania maszyny oraz replikę koła wodnego. Wieża ciśnień była również częścią systemu fortyfikacji, ponieważ była połączona z systemem wałów obronnych. Zwiedzanie kończy się w budynku Muzeum Browaru. Jeśli masz ukończone 18 lat, na koniec wycieczki otrzymasz kupon na piwo, który można wymienić na 0,30 l piwa Pilsner Urquell w restauracjach Na Spilce, U Salzmannů lub Na Parkánu.

Pilzno: Wejście do Muzeum Browaru ze szklanką piwa

4. Pilzno: Wejście do Muzeum Browaru ze szklanką piwa

Cofnij się w czasie w Muzeum Browarnictwa w Pilźnie, profesjonalnym muzeum mieszczącym się w XV-wiecznym domu, który zachował się w oryginalnej formie. Poznaj legendę piwowarstwa i odkryj sekrety warzenia, serwowania i picia piwa z odległej przeszłości. Podczas swojej wycieczki udaj się w podróż przez historię do czasów średniowiecza, kiedy piwo pito przez trzcinę. Zobacz średniowieczne piwnice ukryte pod XV-wieczną warzelnią i autentyczne puby piwne z początku XX wieku. Poznaj późnogotycką słodownię, która stanowi ważną część tzw. Jeśli masz ukończone 18 lat, na koniec wycieczki otrzymasz kupon na piwo, który można wymienić na 0,30 l piwa Pilsner Urquell w restauracjach Na Spilce, U Salzmannů lub Na Parkánu.

Pilzno: 1,5-godzinny rower piwny z nieograniczonym piwem

5. Pilzno: 1,5-godzinny rower piwny z nieograniczonym piwem

Przygotuj się na niezapomniane wrażenia z przyjaciółmi podczas tej wycieczki rowerowej po piwie. Pilzno oferuje mnóstwo zabytków i atrakcji po drodze, gdy jeździsz po drogach tylko kilkoma samochodami, co pozwala cieszyć się jazdą. Prywatny kierowca / kelner / przewodnik zajmie się Tobą i Twoimi przyjaciółmi podczas całej wycieczki. Na początku wycieczki otrzymasz 10-minutową odprawę instruktażową dotyczącą jazdy na rowerze. Następnie włącz własną muzykę i wyrusz na przejażdżkę po centrum Pilzna. Po zmroku rower świeci nocnymi lampkami. Nielimitowane piwo z beczki Pilsner premium lub opcja bezalkoholowa czeka na Ciebie również podczas 1,5-godzinnej wycieczki rowerowej po Pilźnie + Alaco-After party.

Pilzno: Pub and Club Crawl

6. Pilzno: Pub and Club Crawl

Przeżyj to, co najlepsze w życiu nocnym Pilzna i odwiedź wiele różnych klubów i pubów, w tym pub, w którym możesz nalać własne piwo. W towarzystwie lokalnego przewodnika odwiedź 6 najlepszych miejsc do picia w mieście i podążaj śladami takich gwiazd, jak John Malkovich, Gerard Depardieu, Jaromir Jagr i Pierre Richard, z których wszyscy byli znani z bycia w mekce Czech życie nocne, jakim jest Pilzno. Zapraszamy na powitalnego drinka w każdym miejscu. Zakończ wieczór w słynnym barze „Pamela” i weź udział w biegu nago w Pilźnie, jeśli czujesz się odważny.

Pilzno: wycieczka gastronomiczna po Starym Mieście

7. Pilzno: wycieczka gastronomiczna po Starym Mieście

Czechy to nie tylko Praga. Czy wiesz, że Pilzno zawsze było regionalnym ośrodkiem przemysłu, religii, edukacji, sportu, gastronomii i kultury kraju? Kulminacją tego wszystkiego był rok 2015, kiedy Pilzno otrzymało prestiżową nagrodę Europejskiej Stolicy Kultury. Twoja wycieczka rozpocznie się od spaceru po Starym Mieście, który pozwoli Ci zobaczyć wszystkie ukryte miejsca i klejnoty. Podczas zwiedzania przewodnik opowie Ci o samym mieście, w tym o jego historii, kulturze i ludziach. Następnie wycieczka będzie kontynuowana przez wejście do katedry św. Bartłomieja, która ma najwyższą iglicę w Czechach. Następnie zobaczysz trzecią co do wielkości synagogę na świecie, co pozwoli ci przejść przez miejsce, w którym spisano czeską historię. Po historycznej części wycieczki przewodnik zabierze Cię do lokalnego czeskiego pubu, gdzie skosztujesz tradycyjnych czeskich przekąsek i piwa. Twój przewodnik opowie Ci również o czeskich zwyczajach żywieniowych i kulturze, poznając bogatą historię kulinarną tego kraju.

Browar Pilsner oraz huta szkła w Nižbor – wycieczka łączona

8. Browar Pilsner oraz huta szkła w Nižbor – wycieczka łączona

Odkryj dwa słynne produkty czeskie: pillzner i kryształ. Opuść Pragę i udaj się w podróż do Pilzna – stolicy kraju zachodnioczeskiego. Odwiedź browar Pilsner Urquell, aby dowiedzieć się, jak produkuje się „płynny chleb”. Założony w 1842 roku browar Pilsner wytwarza najlepszy pilzner na świecie. Zwiedź muzeum i poznaj 150-letnią historię browaru. Po zwiedzeniu browaru przysiądź na obiad, a następnie udaj się do jednej z najbardziej znanych hut szkła w Republice Czeskiej – huty szkła kryształowego Rückl. Skorzystaj ze zwiedzania fabryki z przewodnikiem oraz ze zniżek na zakupy, a następnie powróć do Pragi.

Prywatna wycieczka do Pilsner Urquell z Pragi

9. Prywatna wycieczka do Pilsner Urquell z Pragi

Czechy to naród piwa i byłoby dla nas wielkim zaszczytem pokazać Wam, jak jest ono produkowane! Podczas prywatnej wycieczki do Pilsner Urquell będziesz miał okazję skosztować piwa na różnych etapach jego produkcji. Następnie nasz prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez piękne centrum Pilzna z kościołem św. Bartłomieja i Synagogą Wysoką, trzecią co do wielkości świątynią żydowską na świecie.

Prywatna wycieczka do browaru Pilsen i Pilsner Urquell w Pradze

10. Prywatna wycieczka do browaru Pilsen i Pilsner Urquell w Pradze

Piwo warzono w Pilznie niemal od założenia miasta, a pierwsza wzmianka o warzeniu piwa pochodzi już z 1307 roku. Josef Groll uwarzył jasnego lagera dolnej fermentacji, który w 1842 roku stał się pierwowzorem wszystkich lagerów. Pilsner Urqwell browar upamiętnił ten pamiętny dzień dorocznym świętem zwanym Pilsner Fest. Sukces pilzneńskiego piwa i pomyślność browaru były nie do powstrzymania, a znak firmowy Pilsner Urquell szybko stał się synonimem jakości na całym świecie. Dołącz do nas podczas tej obszernej wizyty w Pilzno i Pilsner Urquell Brewery Tour. Zwiedź browar i poznaj historię pierwszego większego jasnego piwa dolnej fermentacji, warzonego w 1842 roku. Odwiedź browar i miasto za browarem: Pilzno. Podczas pobytu w Pilznie goście będą mogli zobaczyć takie miejsca, jak katedra św. Bartłomieja, pomnik Pattona i będą mieli okazję odwiedzić Muzeum Piwa.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Pilzno

Pilzno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pilzno? Kliknij tutaj.

Pilzno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(256 recenzji)

łatwo dostępny na piechotę z centrum. parking niejasny (byłem tu w podróży). piękny browar, ładny projekt wycieczki. Myślę, że trochę się spieszyliśmy, żeby wszystko zmieścić na czas. w każdym razie dobre piwo. przewodnik mówi dobrze po angielsku, ale połyka słowa, co czasami utrudnia zrozumienie. historia czasami brzmi bardziej przećwiczona niż oryginalna.

Ładna wycieczka, podczas której zobaczysz i usłyszysz różne aspekty warzenia piwa. Wkraczasz w przeszłość i widzisz także aktualne piwa. Dobre wskazówki.

Patricia była super energiczna i fantastyczna. Świetna wycieczka dookoła. Chciałbym mieć więcej czasu na zadawanie pytań. Ogólnie zdecydowanie polecam.

Naprawdę świetna wycieczka ze świetnym przewodnikiem! Za te pieniądze naprawdę dostajesz dużo i jest to naprawdę ekscytująca trasa!

Na początku było trochę nudno, ale później zrobiło się ciekawie. Dowiesz się wiele o piwie.