Atrakcje i wycieczki
Karlowe Wary

Karlowe Wary – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Pragi: Karlowe Wary z wieżą strażniczą i kolejką linową

1. Z Pragi: Karlowe Wary z wieżą strażniczą i kolejką linową

Karlowe Wary to najbardziej znane uzdrowisko w Czechach, a jego historia sięga XIV wieku i panowania Karola IV. Uzdrawiająca moc tutejszych źródeł zwabiła dostojników, takich jak rosyjski car Piotr Wielki i niemiecki poeta Goethe. Uzdrowisko słynie również z produkcji znanego na całym świecie kryształu Moser, porcelany karlowarskiej i tradycyjnego czeskiego likieru ziołowego Becherovka. Podczas tej całodniowej wycieczki z Pragi będziesz cieszyć się wycieczką z przewodnikiem po centrum miasta i podziwiać najsłynniejszy gejzer, Vřídlo Sprudel, tryskający wodami mineralnymi na wysokość prawie 12 metrów! Po tym będziesz mógł samodzielnie zwiedzać miasto.

Z Pragi: jednodniowa wycieczka do Karlowych Warów z wizytą w domu uzdrowiskowym

2. Z Pragi: jednodniowa wycieczka do Karlowych Warów z wizytą w domu uzdrowiskowym

Podczas tej 9,5-godzinnej wycieczki zostaniesz odebrany z hotelu w Pradze (w zależności od wybranej opcji) i udasz się na przejażdżkę do największego i najpopularniejszego uzdrowiska w Czechach. Historia tego czeskiego miasta sięga XIV wieku. Dziś Karlowe Wary słyną również z odbywającego się co roku festiwalu filmowego. Wybierz się na spacer wzdłuż kolumnady przez zabytkowe centrum, gdzie znajdziesz źródła termalne. Najsłynniejsze ze źródeł, Vřídlo, tryska wrzącą wodą na wysokość 12 metrów. Wycieczka obejmuje wizytę w tradycyjnym domu uzdrowiskowym, w którym można cieszyć się 2-godzinnym relaksem przy basenie, jacuzzi lub saunie. Pod koniec wycieczki wrócisz do Pragi, a kierowca zawiezie Cię do centrum miasta lub do hotelu. (w zależności od wybranej opcji)

Praga: Zwiedzanie Karlowych Warów z lunchem i wizytą w Muzeum Mosera

3. Praga: Zwiedzanie Karlowych Warów z lunchem i wizytą w Muzeum Mosera

Wybierz się w podróż do największego i najbardziej znanego czeskiego uzdrowiska - Karlowych Warów - zaledwie 2 godziny drogi od Pragi. Znane również jako Carlsbad, założenie tego miasta jest związane z cesarzem Karolem IV od 1358 roku, kiedy to zbudował tu domek myśliwski. Poznaj 16 słynnych źródeł o temperaturze od 12°C do 72°C, z których najsłynniejszym jest Vridlo. Karlowe Wary słyną również z lokalnego przemysłu produkcji porcelany i szkła. Przed obiadem podziwiaj te produkty, odwiedzając Muzeum Szkła Moser, a na koniec odwiedź sklep Moser Glass Shop. Po obiedzie udasz się na wycieczkę z przewodnikiem po centrum Karlowych Warów, a po wycieczce masz czas wolny.

Z Pragi: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Karlowych Warach z lunchem

4. Z Pragi: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Karlowych Warach z lunchem

Wyjedź z Pragi i udaj się do legendarnego uzdrowiska Karlowe Wary w zachodnich Czechach w Czechach. Historia miasta sięga XIV wieku i czasów Karola IV, a lecznicze działanie tutejszych źródeł mineralnych było wykorzystywane w leczeniu takich postaci jak Piotr Wielki i Goethe. Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest gorące źródło, które wyrzuca gorące wody termalne na wysokość 12 metrów. Odwiedź szeroką gamę historycznych i nowoczesnych kolumnad, z których słynie miasto, i skosztuj wody z różnych naturalnych źródeł mineralnych.

Z Pragi: całodniowa wycieczka do Karlowych Warów

5. Z Pragi: całodniowa wycieczka do Karlowych Warów

Wyjedź z Pragi i udaj się do pięknego uzdrowiska Karlowe Wary, położonego około 100 kilometrów na zachód od stolicy Czech. Po przyjeździe skorzystaj z okazji, aby wybrać się na spacer urokliwą promenadą. Założone przez króla Karola IV w 1358 roku Karlowe Wary słyną ze źródeł mineralnych, które uzdrowiły wiele sław, w tym niemieckiego poetę Goethego i rosyjskiego cara Piotra Wielkiego. Spaceruj wzdłuż kolumnad spa i posmakuj gorących źródeł dla siebie. Miasto jest dobrze znane jako lokalizacja fabryki szkła Moser, założonej przez Ludwiga Mosera w 1893 roku. Znana na całym świecie z wysokiej jakości wyrobów szklanych, byłymi klientami firmy Moser są m.in. między innymi cesarza Franciszka Józefa I Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum miasta. Skorzystaj z wolnego czasu na zakupy i wybierz się na spacer przed powrotem do Pragi.

Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie – wycieczka z Pragi i lunch

6. Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie – wycieczka z Pragi i lunch

Wybierz się do największego i najbardziej znanego czeskiego spa, Karlowe Wary, położonego zaledwie 2 godziny jazdy od Pragi. Założenie tego miasteczka, znanego również pod nazwą Carlsbad, wiąże się z cesarzem Karolem IV, który w 1358 roku wybudował tu rezydencję myśliwską. Zobacz niektóre z 12 słynnych źródeł o temperaturze od 40°C do 72°C, włącznie ze znanym Vřídlo, spacerując wzdłuż rzeki Teplá i majestatycznych, neorenesansowych kolumnad. Spróbuj różnych wód mineralnych i kup pamiątki przed udaniem się na obiad. Następnie zobacz słynne wyroby ze szkła i porcelany w sklepie ze szkłem Moser oraz sklepie z porcelaną Thun. Weź udział w zwiedzaniu Muzeum Szkła Moser z przewodnikiem. Następnie udaj się do słynnych Mariańskich łaźni, gdzie znajdują źródła lecznicze. Zwiedź zabytkowe uzdrowisko i spróbuj wód leczniczych ze słynnego Źródła Krzyżowego, a później odwiedź starożytne kolumnady.

Karlowe Wary - światowej sławy uzdrowisko

7. Karlowe Wary - światowej sławy uzdrowisko

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do uzdrowiska Karlowe Wary, położonego około 100 km na zachód od Pragi. Słynne na całym świecie uzdrowisko zostało założone przez czeskiego króla Karola IV w 1358 roku, a tutejsze źródła mineralne leczyły wiele sław, takich jak niemiecki poeta Goethe i rosyjski car Piotr Wielki. Spacerując wzdłuż kolumnady, będziesz miał również okazję skosztować gorących źródeł. Wycieczka obejmuje spacer z przewodnikiem po historycznym centrum. Lunch zostanie zapewniony w lokalnej restauracji.

Karlowe Wary: Wycieczka z degustacją gorących źródeł

8. Karlowe Wary: Wycieczka z degustacją gorących źródeł

Tradycja leczenia uzdrowiskowego w Karlowych Warach sięga ponad sześciu wieków wstecz, a przez stulecia ludzie byli w stanie leczyć swoje dolegliwości dzięki cudownym właściwościom wody mineralnej, która unosi się z wnętrzności ziemi na powierzchnię. Uzdrowisko było odwiedzane przez elitę naukową, polityczną i artystyczną XIX wieku, taką jak Beethoven, Franciszek Józef I, Dobrovský, Paganini, Chopin, Mozart, Gogol, Tyl, Barrande, Purkyně, Freud i wielu innych. Ale Karlowe Wary są również popularne wśród współczesnych VIP-ów. Gwiazdy takie jak Jude Law, Antonio Banderas, John Malkovich, Robert De Niro, Renee Zellweger i inni pojawiają się tam regularnie. Dołącz do naszej godzinnej sesji degustacyjnej i samodzielnie wypróbuj magiczne działanie gorących źródeł. Pod przewodnictwem doświadczonego przewodnika odkryj bogatą historię każdego źródła, w otoczeniu malowniczego uroku brukowanych uliczek i eleganckiej architektury spa. Zafunduj sobie dzień relaksu i odmłodzenia, popijając najlepsze mineralne eliksiry i zanurzając się w ponadczasowej atmosferze Karlowych Warów.

Z Pragi: Prywatna wycieczka po Karlowych Warach i Fabryce Kryształów

9. Z Pragi: Prywatna wycieczka po Karlowych Warach i Fabryce Kryształów

Miasto Praga zostało założone w XIV wieku przez króla czeskiego i cesarza rzymskiego Karola IV. Według legendy cesarz kazał zbudować miasto wkrótce po przypadkowym odkryciu źródeł termalnych przez jego świtę myśliwską. Źródła i spa w Karlowych Warach (Carlsbad) nadal były popularnym miejscem w całej Europie, goszcząc wielkie nazwiska w nauce, polityce i sztuce, w tym Beethovena, Paganiniego, Chopina, Mozarta, Freuda i wielu innych. Obecnie w użyciu jest 12 gorących źródeł, a ty będziesz miał okazję ich doświadczyć. Najbardziej znane źródło nazywa się Vřídlo - Sprudel, które tryska ciepłą wodą na wysokość 17 metrów. Jeśli chcesz, możesz popływać w basenie hotelu Thermal, który jest wbudowany w klif nad miastem. Basen składa się w 1/3 z gorącej wody źródlanej i w 2/3 ze słodkiej wody pitnej. Oferujemy również wizytę w słynnej na całym świecie hucie szkła Moser. Dowiesz się więcej o dmuchaniu szkła do form i ręcznym kształtowaniu wyrobów. Wycieczki z przewodnikiem po hucie szkła Moser są dostępne od poniedziałku do piątku. W weekendy możemy alternatywnie odwiedzić muzeum Becherovka (słynny likier).

Z Pragi: 1-dniowa wycieczka do Karlowych Warów

10. Z Pragi: 1-dniowa wycieczka do Karlowych Warów

Legenda głosi, że Karlowe Wary (Karlsbad) zostały założone przez króla czeskiego i świętego cesarza rzymskiego Karola IV w XIV wieku. Mówi się, że podczas polowania na jelenie władca odkrył tu wyjątkowe źródło. Na przestrzeni wieków rozwinęło się tu uzdrowisko, którego sława przekroczyła granice Czech, a Karlowe Wary stały się synonimem uroku i pozycji społecznej. Gościł takie osobistości, jak Goethe, Beethoven, Gogol, Paganini, Casanova i Mozart, a także dziesiątki głów państw, a w ostatnim czasie gościł wiele gwiazd filmowych dzięki festiwalowi filmowemu, który jest jednym z najważniejszych w Europie . Prawdziwą atmosferę uzdrowiska poczujesz podczas przyjemnych spacerów po jego urokliwym historycznym centrum, które biegnie wzdłuż potoku Teplá. Napełnisz dzbanek uzdrowiskowy kilkoma lokalnymi źródłami leczniczymi i przespacerujesz się w cieniu eleganckich kolumnad, takich jak Kolumnady Mlýnská i Tržní. Zobaczysz wspaniały teatr, Císařské lázně i kościół św. Marii Magdaleny. W pobliżu wypływa z ziemi najgorętsze ze źródeł – Vřídlo. Ale bądź ostrożny! Woda ma niesamowitą temperaturę 72 stopni! Sprawisz, że Twój dzień w bajkowym miasteczku będzie jeszcze przyjemniejszy, odwiedzając jeden z punktów widokowych Karlowych Warów – Wieżę Diana, z której miasto wydaje się być na dłoni. A co to byłaby za wycieczka do Karlowych Warów, gdyby nie zabrać do domu lokalnych wyrobów?! Do najbardziej znanych należą wyroby światowej sławy huty szkła Moser, porcelana Thun Karlovy Vary czy znakomity likier ziołowy Becherovka, nazywany często 13. wiosną miasta.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Karlowe Wary

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Karlowe Wary?

Karlowe Wary: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Karlowe Wary? Kliknij tutaj.