Atrakcje i wycieczki
Brno

Brno

Brno – nasze najbardziej polecane atrakcje

Brno: Historyczna piesza wycieczka po centrum miasta

1. Brno: Historyczna piesza wycieczka po centrum miasta

Spaceruj po historycznym centrum Brna, stolicy Moraw i podziwiaj bogate skarby architektury w ciągu dnia lub wieczorem. Odwiedź najważniejsze atrakcje, takie jak Katedra Świętych Piotra i Pawła. Podążaj za swoim przewodnikiem po placach, takich jak Plac Wolności (główny rynek z czasów średniowiecza), Plac Wolności i Plac Kapucynów (Kapucínské náměstí), gdzie w krypcie klasztoru kapucynów znajdują się zmumifikowane szczątki szlachty miejskiej. Udaj się na Targ Warzywny, położony nad labiryntem podziemnych korytarzy, które służyły do przechowywania żywności, warzenia piwa i dojrzewania wina. Spójrz na alegoryczne rzeźby Fontanny Parnasu i podziwiaj renesansową fasadę Teatru Reduta, w którym kiedyś grał Mozart. Posłuchaj legendy o smoku i kole w Ratuszu Staromiejskim i zobacz Nowy Ratusz, Dom Szlachty Leipy i Kościół św. Jakuba, zanim wrócisz ulicą Józefa (Josefska). Podczas świąt świątecznych, takich jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, odwiedź tradycyjne targi i dowiedz się więcej o czeskich tradycjach i zwyczajach.

Z Wiednia: całodniowa wycieczka do Pragi

2. Z Wiednia: całodniowa wycieczka do Pragi

Wybierz się na całodniową wycieczkę do Czech, będąc w Wiedniu. Poznaj kulturę i historię Złotego Miasta Pragi. Odkryj główne atrakcje, takie jak Most Karola, cmentarz żydowski i wiele innych. Wycieczka rozpoczyna się odbiorem z głównego hotelu w Wiedniu o ustalonej godzinie. Podróżując przez Morawy podczas 4-godzinnej wycieczki do Czech, podziwiaj krajobrazy historycznych ziem czeskich. Odwiedź najsłynniejsze zabytki Pragi, takie jak Teatr Narodowy, Most Karola, eleganckie rezydencje wzdłuż rzeki, ulicę Paryską, cmentarz żydowski, Plac Wacława i Rynek Starego Miasta. Dla wszystkich miłośników piwa nie przegap okazji, aby spróbować najlepszego piwa na świecie, próbując czeskiego piwa. Twoja wycieczka kończy się transportem z powrotem do Wiednia.

3-godzinne tematyczne piesze wycieczki po Brnie

3. 3-godzinne tematyczne piesze wycieczki po Brnie

Brno jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej. Miasto może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego bogatej 800-letniej historii. Miasto nabrało znaczenia historycznego w czasie wojny trzydziestoletniej, gdyż jako jedyne miasto w Europie Środkowej mogło obronić się przed oblężeniem przez wojska szwedzkie. Architektura funkcjonalistyczna przyczyniła się do nadania miastu modernistycznego wyglądu metropolii. Możesz wybrać jedną z trzech tematycznych wycieczek pieszych: Funkcjonalizm w Brnie z wejściem do Ogrodu Willi Tugendhatów: Brno słynie z funkcjonalistycznych budynków o minimalistycznym wystroju. Przyjrzyj się bliżej architekturze z przewodnikiem eksperta. Odwiedź ogrody Willi Tugendhatów i zobacz budynki, zobacz budynki autorstwa Ludwiga Miesa van den Rohe, Bohuslava Fuchsa, Ernsta Wiesnera i innych. Historia i architektura: Ta wycieczka jest przeznaczona dla miłośników historii. Prowadzi ją przewodnik-historyk, który przybliży historię Brna od średniowiecza do współczesności oraz najważniejsze budowle architektoniczne. Legendy Brna: Podczas tej wycieczki poznasz stare Brno w zabawny sposób, dowiadując się więcej o najsłynniejszych starych legendach miasta. Dowiedz się o smoku z Brna, kamiennej dziewicy, baronie Trencku, mumiach kapucynów i wielu innych.

Poznaj z nami Morawy Południowe. 6-godzinna wycieczka.

4. Poznaj z nami Morawy Południowe. 6-godzinna wycieczka.

Nasza poranna wycieczka rozpoczyna się o 9 rano - 3 po południu. Nasza popołudniowa wycieczka rozpoczyna się o 3 po południu - 9 po południu. Odbiór jest możliwy bezpośrednio z hotelu (jeśli znajduje się on w historycznym centrum, w najbliższym uzgodnionym miejscu). . Odbiór jest możliwy bezpośrednio z hotelu (jeśli znajduje się w historycznym centrum, w najbliższym uzgodnionym miejscu). Po drodze zapoznam Cię z historią, kulturą i geografią odwiedzanego obszaru. Będziemy mieli kilka przystanków i krótkich wędrówek. Od 5 do maksymalnie 45 minut od samochodu. Jeśli wybierzesz wariant nr 1, pojedziemy na południe od Brna do granic z Austrią i Słowacją, Tam zobaczysz typowy krajobraz Moraw Południowych z pięknem winnic, sadów, obszaru Pálava z piękną przyrodą, zamkami i ruinami. Odwiedzimy również zamek w miejscowości Lednice (wpisany na listę UNESCO), gdzie przejdziemy przez lokalne ogrody i ARAL PARK. Wycieczkę zakończymy w Mikulovie, gdzie przejdziemy przez historyczne centrum i ogrody oraz okolice lokalnego zamku. Powrót do hotelu nastąpi około godziny 14 podczas porannej wycieczki i około godziny 21 podczas popołudniowej wycieczki. W przypadku uzgodnienia istnieje możliwość zatrzymania się na lunch lub kolację w jednej z lokalnych restauracji. Opłata za lunch lub kolację nie jest wliczona w cenę wycieczki. Ta wycieczka nie obejmuje wstępu do parków, ogrodów, otoczenia zamków. Wszystko jest obecnie bezpłatne. Jeśli wybierzesz wariant nr 2, pojedziemy na północ od Brna do pięknego obszaru Morawskiego Krasu, Gdzie zobaczysz unikalne formacje skalne, jaskinie i doliny z dzikim lasem. Odwiedzimy jaskinię Balcarka, która ma najpiękniejszą dekorację stalaktytową w Morawskim Krasie, a około 50-minutową wycieczkę poprowadzi profesjonalny przewodnik z interpretacją. Odwiedzimy jaskinię pustelnika i skały, gdzie zobaczysz miejsca, w których ludzie żyli przez 20000 lat. W miejscowości Křtiny udamy się do pięknego kościoła Najświętszej Marii Panny. Jego wystrój jest porównywalny z najpiękniejszymi kościołami w Pradze czy Wiedniu. Wycieczkę zakończą widoki kamieniołomów z pięknym widokiem na Brno i jego okolice. Powrót do hotelu nastąpi około godziny 14 w przypadku wycieczki porannej i około godziny 21 w przypadku wycieczki popołudniowej. Po uzgodnieniu istnieje możliwość zatrzymania się na lunch lub kolację w jednej z lokalnych restauracji. Opłata za lunch lub kolację nie jest wliczona w cenę wycieczki. Wycieczka do jaskini Balcarka z przewodnikiem jest płatna i kosztuje 7 EUR. Pozostałe miejsca są bezpłatne,

Wiedeń: poszukiwanie skarbów i piesza wycieczka po centrum miasta

5. Wiedeń: poszukiwanie skarbów i piesza wycieczka po centrum miasta

Ta wycieczka jest dostępna tylko w języku niemieckim. Poznaj Wiedeń w zabawny sposób. Rozpocznij interaktywną wycieczkę pieszą za pomocą smartfona, kiedy tylko chcesz i spędź urozmaicony i przyjemny czas w tym pięknym mieście. Wycieczka rozpoczyna się w kościele św. Karola, zabierze Cię do Opery Wiedeńskiej i Krypty Kapucynów, miejsca ostatniego spoczynku 149 Habsburgów, zanim miniesz katedrę św. Następnie na Twojej trasie znajduje się Hofburg, dawna rezydencja Habsburgów, w której obecnie mieści się Muzeum Sisi, a wycieczka kończy się w Ogrodzie Cesarskim. Po drodze rozwiążesz zagadki i poznasz ciekawe i zabawne historie o Wiedniu. Ta wycieczka to wyjątkowy sposób na odkrycie Wiednia w nowy i ekscytujący sposób. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej kanapy. Ciesz się czasem spędzonym w Wiedniu! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Odkrywanie Brna: historia, kultura i zachwyty architektoniczne

6. Odkrywanie Brna: historia, kultura i zachwyty architektoniczne

Odkryj urzekające miasto Brno podczas tej wciągającej pieszej wycieczki! Przenieś się w czasie, podziwiając cud architektoniczny katedry św. Piotra i Pawła. Poznaj bogatą historię Moraw w Muzeum Morawskim i zanurz się w tętniącej życiem atmosferze Zelnego Trhu. Zobacz architektoniczną wielkość Starego Ratusza i zagłęb się w spokój Klasztoru Kapucynów. Przespaceruj się tętniącą życiem ulicą Masarykovą i stań w sercu miasta na Náměstí Svobody. Zejdź do historycznego brneńskiego ossuarium pod kościołem św. Jakuba i wejdź na potężny zamek Špilberk, oferujący panoramiczne widoki na karnet miejski i wgląd w przeszłość Brna jako potężnej fortecy. Ta wycieczka odkrywa ukryte cuda Brna i pozostawia niezatarte wrażenia.

Historia II wojny światowej i komunizmu na prywatnej wycieczce po Starym Mieście w Pradze

7. Historia II wojny światowej i komunizmu na prywatnej wycieczce po Starym Mieście w Pradze

Podczas tej wycieczki o tematyce II wojny światowej i komunizmu odkryjesz burzliwe wydarzenia niemieckiej okupacji Czechosłowacji, operację Anthropoid, powstanie 1945 r., zasolenie i aksamitną rewolucję. Poznaj wydarzenia i osobistości związane z okupacją i wyzwoleniem Pragi. 2-godzinna wycieczka piesza rozpocznie się od spaceru po Josefovie, który jest jednym z najlepiej zachowanych gett żydowskich w Europie. Zobaczysz Synagogę Maisela i Synagogę Hiszpańską i usłyszysz o okropnościach transportu czeskich Żydów do obozu koncentracyjnego w Theresienstadt oraz o przerażającym planie Hitlera stworzenia „muzeum wymarłej rasy”. Praga odegrała ważną rolę w pokonaniu reżimu nazistowskiego. Twój prywatny przewodnik przekaże Ci szczegóły powstania praskiego na Rynku Starego Miasta. Na fasadzie Ratusza Staromiejskiego zobaczycie kultowy Zegar Astronomiczny, który uległ dużym zniszczeniom w czasie krwawych walk z 5-9 maja 1945 roku. Zaangażowanie Armii Czerwonej w liberalizację miasta zostało później wykorzystane przez Czechosłowaków Partia Komunistyczna w celu zwiększenia poparcia dla komunizmu. Następnie udasz się do Pałacu Petschek, dawnej siedziby Gestapo. Na rogu budynku znajdziesz tablicę pamiątkową poświęconą czeskiemu ruchowi oporu, skąd usłyszysz o jego wysiłkach, przesłuchaniach i torturach. Wycieczka zakończy się na historycznym Placu Wacława, który był używany przez nazistów do masowych demonstracji i gdzie miały miejsce masowe demonstracje podczas Aksamitnej Rewolucji w 1989 roku. Wybierz rozszerzoną 4-godzinną opcję odwiedzenia Muzeum Komunizmu, aby uzyskać wgląd w życie w komunistycznej Czechosłowacji. Muzeum obejmuje wydarzenia z czterdziestu lat rządów komunistycznych w kraju, w tym zimną wojnę, Praską Wiosnę, inwazję sowiecką w 1968 r., samobójstwo studenta Jana Palacha i aksamitną rewolucję. Usłyszycie historie o reżimie totalitarnym, propagandzie, cenzurze, procesach politycznych i egzekucjach. To pozycja obowiązkowa, aby naprawdę zrozumieć bohaterskie wysiłki Pragańczyków na rzecz uzyskania niepodległości i demokracji.

Prywatny transfer na lotnisko Praga Business/VIP

8. Prywatny transfer na lotnisko Praga Business/VIP

Bezpieczeństwo, pełna odpowiedzialność, ubezpieczenie na najwyższym poziomie. Doświadczeni kierowcy posługujący się językiem lokalnym i angielskim, z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem w świadczeniu usług transferowych i pracy z międzynarodową populacją. Bezproblemowe zmiany, jeśli Twoje plany ulegną zmianie przez całą dobę. Szybka reakcja, jeśli musisz zmienić trasę Zostaniesz odebrany na lotnisku i dostarczony pod wskazany adres. Monitorujemy wszystkie loty przylatujące na lotnisko w Pradze i jeśli Twój lot będzie opóźniony, zostaniemy o tym powiadomieni. Zostaniesz powitany przy wyjściu z terminalu znakiem, który będzie zawierał Twoje imię i nazwisko podczas rezerwacji. Kierowca pomoże Ci przenieść bagaż

Brno: Prywatna wycieczka piesza

9. Brno: Prywatna wycieczka piesza

Witamy w Brnie, czeskim mieście znanym ze swojego dziedzictwa architektonicznego. Jest to jedno z najciekawszych miast w kraju, ze swoją wspaniałą architekturą, długą historią i wieloma zielonymi terenami rekreacyjnymi. Podążaj za nami, aby odkryć Stare Miasto, złożyć życzenia przy Fontannie Parnas, barokowym zabytku architektury miasta i podziwiać XII-wieczną katedrę św. Piotra i Pawła. Spacerując po bajecznych parkach Brna i otaczającej go przyrodzie, będziesz miał okazję poznać najważniejsze zabytki architektoniczne i historyczne miasta.

Brno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brno? Kliknij tutaj.