Atrakcje i wycieczki
Karlštejn

Karlštejn – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zamek Karlštejn: wstęp bez kolejki i wycieczka z Pragi

1. Zamek Karlštejn: wstęp bez kolejki i wycieczka z Pragi

Zapomnij na chwilę o Pradze i cofnij się w czasie do XIV wieku na zamku Karlštejn – jednego z najbardziej imponujących zamków gotyckich w Czechach. Wybierz opcję prywatną lub ogólnodostępną i przemierz malowniczy wiejski krajobraz, aby dotrzeć do lasu niedaleko stolicy Czech. Wybudowany przez cesarza Karola IV zamek Karlštejn to skarbnica klejnotów koronnych i świętych relikwii. Nad zamkowym wzgórzem góruje posiadająca osobne fortyfikacje 60-metrowa Wielka Wieża stojąca na masywnych ścianach kaplicy Świętego Krzyża. Zejdziesz stamtąd do wieży mariackiej, 5-piętrowego pałacu cesarskiego, a następnie do położonych na najniższym poziomie Wieży Studziennej i domu burgrabiego. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem wrócisz z powrotem do Pragi.

Z Pragi: Jaskinie Koneprusy i zamek Karlstejn w małej grupie

2. Z Pragi: Jaskinie Koneprusy i zamek Karlstejn w małej grupie

Zostaniesz odebrany klimatyzowanym pojazdem między 8:00 a 8:30 rano z miejsca zamieszkania w Pradze. Ciesz się malowniczą i pouczającą przejażdżką, która trwa około 30 minut. Twój anglojęzyczny przewodnik opowie Ci wszystko, co Cię interesuje na temat czeskiej kultury, przyrody lub historii. Po dotarciu do jaskiń Koněprusy na południowy zachód od Pragi, dołącz do wycieczki z przewodnikiem po największym podziemnym systemie jaskiń w Czechach. Podziwiaj majestatyczne stalagmity i stalaktyty wokół siebie. Dowiedz się o prehistorycznych osadach celtyckich, które tam istniały. Odwiedź zapierające dech w piersiach wapienne kopuły i sale. Następnie zjedz zasłużony lunch, ciesz się magią tradycyjnej czeskiej kuchni i skosztuj jednego z najlepszych piw na świecie. Posłuchaj autentycznych czeskich anegdot i historii w tradycyjnej czeskiej tawernie. Następnym przystankiem będzie wioska Karlstejn. Stamtąd udaj się pieszo lub lokalną furgonetką do zamku i odwiedź XIV-wieczną rezydencję średniowiecznych czeskich królów, która chroni klejnoty koronne i inne królewskie skarby. Podziwiaj kolekcje sztuki, a także wiele zabytków historycznych. Wycieczka z przewodnikiem prowadzona jest w języku angielskim. Po zasłużonym tradycyjnym czeskim lunchu w czeskiej tawernie, gdzie skosztujesz jednych z najlepszych piw na świecie i będziesz cieszyć się wspaniałym posiłkiem, udaj się do kamieniołomu Great America. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia lub zrobić pełny spacer po kamieniołomie (w zależności od preferencji).

Praga: Zamek Karlštejn z przewodnikiem i biletem wstępu

3. Praga: Zamek Karlštejn z przewodnikiem i biletem wstępu

Odkryj symbol czeskiej historii i odwiedź jeden z najczęściej odwiedzanych zamków na świecie podczas naszej 5-godzinnej wycieczki. Karlstejn został założony przez Karola IV w XIV wieku. Karlstejn służył jako miejsce przechowywania cesarskich klejnotów koronacyjnych, świętych relikwii i innych królewskich skarbów. Po wspięciu się na wzgórze (upewnij się, że masz odpowiednie buty), na którym stoi zamek, gotycki klejnot zachwyci Cię swoją monumentalną architekturą. Wycieczka obejmuje godzinne zwiedzanie wnętrz zamku z lokalnym przewodnikiem.

Rowerowa wycieczka 1-dniowa z Pragi: Potężny zamek Karlstejn

4. Rowerowa wycieczka 1-dniowa z Pragi: Potężny zamek Karlstejn

"Pozwól nam zabrać Cię do najpiękniejszego zamku w Czechach, omijając po drodze wszelkie korki". Unikniesz samochodów, rozpoczynając jazdę na obrzeżach Pragi, gdzie dotrzesz z hotelu. Około 97% trasy przebiega po wyznaczonych (w większości utwardzonych) ścieżkach rowerowych, a zanim po raz pierwszy zobaczysz zamek, będziesz cieszyć się spokojną czeską przyrodą i bujnymi zielonymi lasami, które sprawią, że pomyślisz, że jesteś znacznie dalej niż kilka minut pociągiem od Pragi. Jeśli masz na to ochotę, możesz zatrzymać się na kąpiel w rzece lub odpocząć w jednej z wielu małych kawiarni odwiedzanych przez lokalnych rowerzystów. A może zrobisz sobie krótką przerwę w popularnej piekarni? Jeśli wolisz tylko utwardzone ścieżki, nie ma problemu, jeśli nie masz nic przeciwko odrobinie brudu, lokalny przewodnik zna kilka łatwych skrótów. Najlepsze czeka Cię na samym końcu przejażdżki, kiedy zostaniesz zabrany na łąkę ukrytą między gęstym lasem. Stąd roztacza się najbardziej oszałamiający widok na zamek Karlstejn, tak oszałamiający nie tylko dlatego, że Karlstejn jest nagle pod tobą, ale dlatego, że nie zobaczysz nic poza zamkiem i lasami wokół ciebie. Nagle poczujesz się tak, jakby Karol IV i jego towarzysze mogli przemaszerować obok na koniach. Jeśli jesteś zainteresowany, goście mogą wziąć udział w 55-minutowej wycieczce po zamku (170 CZK, nie wliczone w cenę), choć naszym zdaniem piękno zamku jest raczej na zewnątrz niż wewnątrz. Jeśli jesteś początkującym lub średnio zaawansowanym rowerzystą i chcesz zwiedzić okolice stolicy Czech, to jest to najlepszy sposób! Po zakończeniu przejażdżki możesz dołączyć do swojego przewodnika na lunch w jego ulubionej restauracji przy zamku (wliczone w cenę). Na koniec wróć do Pragi przyjemną 40-minutową przejażdżką pociągiem, zostawiając rower w Karlstejn.

Z Pragi: półdniowa wycieczka po zamku Karlstejn

5. Z Pragi: półdniowa wycieczka po zamku Karlstejn

Podczas tej półdniowej wycieczki do zamku Karlstejn z Pragi odwiedź majestatyczny gotycki zamek założony 650 lat temu przez Karola IV, króla Czech i Cesarstwa Rzymskiego. Zamek został zbudowany w XIV wieku jako miejsce przechowywania królewskich skarbów, zwłaszcza klejnotów koronacyjnych. Położony w malowniczym miejscu zamek znajduje się na Smoczej Skale w środku gęstych lasów, około godziny jazdy od Pragi. Dla wielu turystów jest to jedno z najpopularniejszych miejsc. Cena obejmuje wstęp na zamek oraz bezpłatną degustację Oryginalnego Miodu Karlstejn. Ta trasa obejmuje również 30 minut marszu.

Praga: Bajkowy zamek Karlstejn w samochodzie w stylu retro

6. Praga: Bajkowy zamek Karlstejn w samochodzie w stylu retro

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania rozpocznie się wycieczka do tego gotyckiego zamku, która poprowadzi Cię przez malowniczą czeską okolicę. Zamek Karlštejn zajmuje absolutnie wyjątkową pozycję wśród czeskich zamków. Założony został w 1348 roku przez króla czeskiego i cesarza rzymskiego Karola IV jako miejsce przechowywania królewskich skarbów, kolekcji świętych relikwii i klejnotów koronnych. W Kaplicy Świętego Krzyża będzie można kontemplować obrazy mistrza Teodoryka, a także zobaczyć największą w kraju galerię portretów czeskich władców. Zobaczysz wystawione repliki korony Świętych Cesarzy Rzymskich, a także koronę św. Wacława. Twoja wycieczka obejmie zwiedzanie zamku i okolic, a także trochę czasu na lunch w lokalnej czeskiej restauracji. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca początkowego.

Coutryside bike tour to Karlstejn Castle.

7. Coutryside bike tour to Karlstejn Castle.

Escape the hustle and bustle of Prague on a full-day bike tour to Karlstejn Castle, and marvel at the Czech countryside as you bike out of the city’s southwestern suburbs. Cycle to one of the Czech Republic's most popular castles in approximately 3.5-4 hours. Enjoy the flat terrain as you bike along the banks of 2 rivers. Depart Prague at 09:30, and pass through several scenic villages along the way. Stop at panoramic view points and to enjoy refreshments. Upon arrival at Karlstejn village (population 800), stop for lunch in a traditional Czech restaurant. Then, take a short 15-minute stroll to the castle grounds. Your guide will tell you the history of the castle as well as the life of Karel IV, and will show you around the exterior. Return to Prague by train, and relax on the 40-minute journey back to the city center.

Coutryside e-bike tour to Karlstejn Castle.

8. Coutryside e-bike tour to Karlstejn Castle.

Ucieknij od zgiełku Pragi podczas całodniowej wycieczki rowerem elektrycznym do zamku Karlstejn i podziwiaj czeską wieś, wyjeżdżając rowerem z południowo-zachodnich przedmieść miasta. Jedź wygodnym e-rowerem do jednego z najpopularniejszych zamków w Czechach w około 3,5-4 godziny. Ciesz się płaskim terenem, jadąc rowerem wzdłuż brzegów 2 rzek. Wyjedź z Pragi o 09:30 i po drodze przejedź przez kilka malowniczych wiosek. Zatrzymaj się w panoramicznych punktach widokowych i delektuj się przekąskami. Przyjedź do wioski Karlstejn (800 mieszkańców) i zatrzymaj się na lunch w tradycyjnej czeskiej restauracji. Następnie wybierz się na krótki 15-minutowy spacer na teren zamku. Twój przewodnik opowie Ci historię zamku, a także życie Karola IV i oprowadzi Cię po zewnętrznej stronie. Wybierz się na opcjonalną 55-minutową wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzach zamku (na własny koszt), aby zobaczyć pamiątki z życia króla Karela. Wróć do Pragi pociągiem i zrelaksuj się podczas 40-minutowej podróży powrotnej do centrum miasta.

Jednodniowa wycieczka rowerowa: Odwiedź rzymski zamek i skosztuj piwa rzemieślniczego

9. Jednodniowa wycieczka rowerowa: Odwiedź rzymski zamek i skosztuj piwa rzemieślniczego

Po odebraniu z hotelu jest około 20 minut jazdy samochodem do punktu początkowego na samym skraju Pragi. W ten sposób ominiesz większość ruchu i zaczniesz cieszyć się wspaniałymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż Wełtawy i Berounki. Rowerem po płaskich trasach otoczonych łąkami i miasteczkami aż do najpiękniejszego i najlepiej zachowanego zamku w Czechach – Karlstejn. Po około godzinnej przerwie, aby zanurzyć się w średniowiecznej atmosferze, udasz się na ostatnią wyprawę około 12 km do mikrobrowaru w okolicy. Choć na ostatnim odcinku trzeba się trochę wspiąć, to naprawdę warto. Po drodze nie ma już miasteczek, są tylko małe wioski i bujne krajobrazy dookoła. Wygląda na to, że ludzie tutaj żyją tak samo, jak przed laty, kiedy komuniści prowadzili największą czeską bazę rakiet powietrznych, starannie ukrytą w lasach wzgórza nad tobą. Po przyjeździe do przytulnej wioski Vseradice możesz zjeść przyzwoity późny lunch i skosztować lokalnego piwa. Zwykle obecny jest mistrz, a jeśli tak, to zawsze chętnie cię oprowadzi (to nie jest zaplanowana trasa, on po prostu lubi rozmawiać, a ty lubisz słuchać…) Następnie pojedziesz z powrotem w okolice Karlstejn, a następnie wsiądziesz w pociąg z powrotem do swojego samochodu, a na koniec zostaniesz odwieziony do hotelu. Należy pamiętać, że trzeba być w stanie pokonać do 50 km z kilkoma (łatwymi) podjazdami w ciągu około 6 godzin.

Zamek Karlstejn i Manufaktura Kryształów — prywatna wycieczka

10. Zamek Karlstejn i Manufaktura Kryształów — prywatna wycieczka

Zamek Karlstejn, jeden z najsłynniejszych zamków w Czechach, został zbudowany przez króla czeskiego i cesarza rzymskiego Karola IV w 1348 roku, aby pomieścić królewskie skarby, w tym kolekcję świętych relikwii i klejnotów koronacyjnych Cesarstwa Rzymskiego. Zostaniesz odebrany z wybranej lokalizacji w Pradze przez prywatnego kierowcę i przewodnika (van dostępny dla grup 6-osobowych, obowiązuje dodatkowa opłata 40 EUR) i zabrany do tego budzącego podziw miejsca, które znajduje się na szczycie panoramicznego wzgórza. Po 1-kilometrowej wspinaczce (dostępnej również taksówką lub bryczką, jeśli wolisz) rozpoczniemy zwiedzanie wystawnych wnętrz Pałacu Cesarskiego i niższych pięter Wieży Mariańskiej, które zawierają artefakty z okresu od XIV do XIX wieku . Zjedz tradycyjny czeski lunch w uroczej wiosce pod zamkiem, zanim przejdziesz do drugiej części wycieczki, Crystal Factory. Ta pobliska huta szkła produkuje szeroką gamę ciętego kryształu o zawartości 24% ołowiu w szeregu drobnych motywów, od prostych po ozdobne. Dostawca oficjalnych upominków państwowych, huta szkła słynie z wysokiej jakości swoich wyrobów. Elementy dekoracyjne znalezione na egzemplarzach to złocenia, ręczne malowanie i piaskowanie. Wybierz się na wycieczkę po hucie szkła i podziwiaj fascynujący proces produkcji szkła.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Karlštejn

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Karlštejn?

Karlštejn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Karlštejn? Kliknij tutaj.

Karlštejn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(143 recenzji)

Wygodny transfer minibusem z Pragi do Zamku. Podczas podróży minibusem kierowca Viktor udzielał ciekawych informacji w języku angielskim, szczególnie na temat tego, co było widać po drodze. Podczas wycieczki z przewodnikiem lokalny przewodnik wyjaśniał tylko po czesku: pomimo posiadania audioprzewodnika w języku włoskim, lepiej byłoby wziąć udział w wycieczce z lokalnym przewodnikiem mówiącym po angielsku (a nie po czesku). W przypadku tej wycieczki dalszy odbiór z hotelu, choć na stronie wskazany jako usługa, nie był możliwy. Biorąc pod uwagę wszystkie, cena całkowita jest trochę droga. Stwierdzamy dużą dostępność i życzliwość ze strony Wiktora, kierowcy minibusa.

Zamek Karlstejn to piękny zamek, warto się tam wybrać. Jednak po samym zamku mieliśmy bardzo złego przewodnika (przewodnik wyznaczony przez sam zamek), szkoda!