Atrakcje i wycieczki
Terezin

Terezin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Pragi: Obóz koncentracyjny Terezin - wycieczka z przewodnikiem i audio

1. Z Pragi: Obóz koncentracyjny Terezin - wycieczka z przewodnikiem i audio

Poznaj słynny obóz koncentracyjny w Terezinie podczas półdniowej wycieczki z przewodnikiem, która rozpoczyna się w samym sercu Pragi przed budynkiem Rudolfinum, gdzie spotkasz naszego asystenta z niebiesko-białym parasolem. W autobusie masz możliwość słuchania audioprzewodnika bezpośrednio na telefonie, który zapozna Cię z historią ziem czeskich, historią Żydów w naszym kraju oraz historią miasta Terezín. Nasz anglojęzyczny asystent będzie do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania wycieczki. W małej twierdzy Terezín weźmiesz udział w spacerze z lokalnym przewodnikiem w wybranym przez siebie języku. Wybierz się na wycieczkę po miejscu obozu koncentracyjnego, koszarach, słuchając o tym, jak dawne miasto garnizonowe przekształciło się w obóz. Dowiedz się, jak dramatycznie zmienił się Terezin, gdy naziści przemianowali go na Theresienstadt i wysłali tam pierwsze transporty Żydów w listopadzie 1941 roku. Po tym wszystkim zostaniesz bezpiecznie przetransportowany z powrotem do Pragi naszym minibusem. Ciesz się tym historycznie ważnym miejscem w pełni i odkryj z nami mroczną historię, która kryje się za bramami Małej Twierdzy Terezín.

Z Pragi: zwiedzanie pomnika Terezina z biletami i odbiorem

2. Z Pragi: zwiedzanie pomnika Terezina z biletami i odbiorem

Przeglądaj Terezín podczas wycieczki z przewodnikiem z Pragi i odkryj teren byłego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej. Odwiedź dawne żydowskie getto, twierdzę Terezín i Muzeum Getta, aby dowiedzieć się więcej o nazistowskiej okupacji Czech. Rozpocznij od odbioru w hotelu w Pradze i jedź klimatyzowanym autobusem do miasta Terezín i jego twierdzy. Po przybyciu do twierdzy przewodnik zabierze Cię w podróż po wojennej historii Europy. Dowiesz się również, jak wyglądało życie w największym czeskim obozie koncentracyjnym. Odwiedź małą fortecę Terezin, a także Muzeum Getta, które pierwotnie zostało zbudowane jako szkoła. Dowiedz się więcej o historii miasta Terezín. Dowiedz się więcej o II wojnie światowej i jej wpływie na Europę, aw szczególności na Czechy. Pod koniec wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do centrum Pragi.

Z Pragi: zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Terezinie

3. Z Pragi: zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Terezinie

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po obozie koncentracyjnym Terezin podczas całodniowej wycieczki z Pragi. Dowiedz się, jak wyglądało życie w obozie koncentracyjnym, i zobacz autentyczne więzienie gestapo.  Wyjedź z Pragi klimatyzowanym autobusem i posłuchaj o wpływie i dziedzictwie II wojny światowej oraz obecności nazistów w Czechach. Przyjedź do Terezina i udaj się do muzeum znajdującego się w Wielkiej Twierdzy, dawnej szkole dla chłopców. Zobacz miejsce, które kiedyś służyło jako obóz dla Żydów z całej Europy i zostało wykorzystane do celów nazistowskiej propagandy podczas wizyty Czerwonego Krzyża w 1944 roku. Wysłuchaj historii osób, które były tam więzione, obejrzyj film propagandowy, a następnie udaj się na cmentarz i do krematorium. Następnie przejdź na drugi brzeg rzeki i poznaj przerażające warunki, w jakich przetrzymywani byli więźniowie w Małej Twierdzy – od celi zabójcy arcyksięcia Franciszka Ferdynanda po plutony egzekucyjne organizowane przez gestapo. Po zakończeniu zwiedzania wróć autobusem do Pragi.

Z Pragi: Terezín i Muzeum Getta z przewodnikiem

4. Z Pragi: Terezín i Muzeum Getta z przewodnikiem

Odbierz ze swojego hotelu w Pradze i udaj się do Terezina na półdniową wycieczkę po mieście. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Terezínie i odwiedź niektóre z historycznych miejsc miasta. Mała twierdza została zbudowana w XVIII wieku przez cesarza Józefa II. W czasie II wojny światowej twierdza służyła jako więzienie policji gestapo oraz żydowskie getto i obóz koncentracyjny. Odwiedź małą fortecę i Muzeum Getta i dowiedz się więcej o historii miasta. Muzeum Getta zostało otwarte w 1994 roku i mieści stałą wystawę poświęconą historii więzienia politycznego i prześladowań narodu czeskiego pod rządami nazistowskimi.

Wycieczka do obozu koncentracyjnego Terezin z Pragi

5. Wycieczka do obozu koncentracyjnego Terezin z Pragi

Wybierz się na wycieczkę do miasta Terezin, gdzie podczas okupacji Czechosłowacji funkcjonował owiany złą sławą nazistowski kompleks obozów koncentracyjnych Theresienstadt. Odwiedź w towarzystwie przewodnika Pomnik Męczeństwa Narodowego, który upamiętnia ofiary nazistowskich prześladowań politycznych i rasowych, jakie miały miejsce w okresie II wojny światowej. Jest to jedyne tego rodzaju miejsce na terenie Czech. Zobacz również Małą Twierdzę, którą praskie gestapo wykorzystywało jako więzienie. W trakcie zwiedzania dowiesz się więcej o nazistowskich prześladowaniach narodu czeskiego i poznasz losy czeskich więźniów, którzy zostali przetransportowani do innych obozów koncentracyjnych funkcjonujących na terenie III Rzeszy. Na zakończenie zwiedzisz otwarte w 1991 roku Muzeum Getta, które mieści się w budynku dawnej szkoły w Terezinie. Ekspozycja muzeum została przygotowana we współpracy z byłymi mieszkańcami terezińskiego getta.

Miejsce Pamięci Terezin: Bilet wstępu Combo z pieszą wycieczką z przewodnikiem

6. Miejsce Pamięci Terezin: Bilet wstępu Combo z pieszą wycieczką z przewodnikiem

Uzyskaj wstęp do 3 głównych historycznych miejsc pamięci w Terezinie i dowiedz się o wydarzeniach historycznych, które miały tu miejsce podczas II wojny światowej, oraz o ludziach, którzy zostali nimi dotknięci. Odwiedź Małą Twierdzę, do której dołączona jest wycieczka z przewodnikiem, oraz Główną Twierdzę - getto - we własnym tempie (nie ma tam usługi przewodnika). Rozpocznij wycieczkę w Małej Twierdzy przed kasą biletową, gdzie spotkasz swojego przewodnika. W latach 1940-1945 Mała Twierdza służyła jako więzienie praskiego gestapo. Odwiedź stałą wystawę poświęconą historii więzienia politycznego; jest ona świadectwem prześladowań narodu czeskiego przez reżim nazistowski podczas II wojny światowej i rejestruje losy czeskich więźniów przeniesionych do innych obozów koncentracyjnych w nazistowskiej Rzeszy Niemieckiej. Następnie udaj się do byłego getta w Terezinie, gdzie znajduje się Muzeum Getta, Koszary Magdeburskie, sala modlitewna i krematorium. Nie będziesz potrzebować przewodnika, więc będziesz kontynuować zwiedzanie na własną rękę. Muzeum Getta znajduje się w dawnej szkole miejskiej i zobaczysz tam wystawę stałą: Terezín w Ostatecznym rozwiązaniu, 1941-1945. Oprócz tej wystawy dokumentalnej znajduje się tu również Sala Pamięci Dzieci Getta Terezińskiego, poświęcona jego najmłodszym ofiarom, a także wybór słynnych na całym świecie rysunków wykonanych przez dzieci z getta. Koszary Magdeburskie zostały założone w Terezinie 24 listopada 1941 roku. Po nazistowskiej okupacji ziem czeskich, Koszary Magdeburskie odgrywały szczególnie ważną rolę w getcie. Mieściły się w nich biura różnych wydziałów tzw. żydowskiej samorządności getta, a także mieszkania niektórych czołowych urzędników getta. Koszary Magdeburskie były jednak również znane jako miejsce ważnych wydarzeń kulturalnych, nabożeństw, wykładów i spotkań. Krematorium, cmentarz żydowski w Terezinie i kolumbarium znajdują się około 0,5 kilometra pieszo od getta w Terezinie i 1,5 kilometra od Małej Twierdzy. Jeśli podróżujesz do Terezina autobusem, znajdziesz tam dwa przystanki autobusowe - jeden w byłym getcie (na placu) i jeden przed Małą Twierdzą. Jeśli podróżujesz samochodem, przed Małą Twierdzą znajduje się parking, a w getcie możesz zaparkować na placu (bezpłatnie). Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wizytę - wycieczka z przewodnikiem po Małej Twierdzy trwa około 1 godziny, jednak jest też kilka innych miejsc, które można zobaczyć po wycieczce, więc najlepiej mieć co najmniej 1,5 godziny na Małą Twierdzę i co najmniej 2 godziny na wizytę w byłym getcie.

Memoriał Tereziński: Wycieczka autokarowa z Pragi

7. Memoriał Tereziński: Wycieczka autokarowa z Pragi

Dołącz do 6-godzinnej wycieczki z Pragi do Miejsca Pamięci w Terezinie. Odwiedź miejsce używane przez nazistów jako połączenie getta i obozu koncentracyjnego podczas II wojny światowej. Poznaj ten tragiczny rozdział w historii miasta i katastrofalny los wielu tysięcy niewinnych ofiar. Zwiedź cały kompleks byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego ze swoim przewodnikiem. Posłuchaj narracji, która zawiera autentyczne osobiste wspomnienia, mrożące krew w żyłach doświadczenia i epizody z ponurej historii Terezina. Dowiedz się, jak ludzie żyli, cierpieli, przeżyli i umierali w Terezinie. Posłuchaj, jak niektórym więźniom udało się zachować wiarę, optymizm i godność.

Z Pragi: prywatna wycieczka do obozu koncentracyjnego w Terezinie

8. Z Pragi: prywatna wycieczka do obozu koncentracyjnego w Terezinie

Podczas tej wycieczki dowiesz się o II wojnie światowej i jej wpływie na byłą Czechosłowację. Terezín to nazwa dawnej twierdzy wojskowej i miasta garnizonowego. Pod koniec XVIII w. Monarchia Habsburgów wzniosła twierdzę jako twierdzę przeciwko Prusom z północy. Nazwali go na cześć cesarzowej Marii Teresy. Najbardziej tragiczny rozdział w Terezinie przypadł na okres II wojny światowej (1939-45). W 1940 r. praskie gestapo zainstalowało więzienie policyjne w Małej Twierdzy. W latach 1940-1945 przez Twierdzę Mniejszą przeszło około 32 000 więźniów, z których 2500 zginęło z powodu głodu, chorób, tyrańskich strażników i egzekucji. W 1941 r. hitlerowcy zamienili miasto Terezin w żydowskie getto-obóz przejściowy. Do końca wojny przez obóz przeszło ponad 150 000 deportowanych, z czego 35 000 tam zginęło. Siły rosyjskie wyzwoliły Terezin 10 maja 1945 r., 8 dni po zdobyciu Berlina przez aliantów. Dziś obóz stoi jako pomnik zmarłych i pomnik ludzkiej deprawacji. Gdy wchodzisz do głównej bramy, nad nią znajduje się napis ARBEIT MACHT FREI (Zwolnij pracę), który nadaje ponury ton. Możesz spacerować po barakach więziennych, miejscach egzekucji, warsztatach i celach izolacyjnych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz również lokalne muzeum obozu koncentracyjnego w Terezinie i obejrzysz film edukacyjny.

TEREZÍN - mroczne i tragiczne miejsce w historii Europy

9. TEREZÍN - mroczne i tragiczne miejsce w historii Europy

Mroczne i tragiczne miejsce w historii Europy, miejsce zagłady wielu tysięcy niewinnych ofiar. Przypomnienie okropności II wojny światowej – to Terezin, jeden z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po terenie obozu koncentracyjnego i usłyszysz autentyczne wspomnienia byłych więźniów. Wizyty w tym miejscu to stanowcze ostrzeżenie, aby podobne horrory nie powtórzyły się w przyszłości.

Wycieczka na pole koncentracyjne w Terezinie

10. Wycieczka na pole koncentracyjne w Terezinie

Dopiero od niedawna Terezin jest znany jako tragiczny symbol krytyków, dysydentów i przeciwników nazistowskiego reżimu. Misją Miejsca Pamięci Terezin - jedynej tego typu instytucji w Republice Czeskiej - jest upamiętnienie ofiar nazistowskich prześladowań politycznych i rasowych podczas okupacji ziem czeskich w czasie II wojny światowej. Miejsce pamięci promuje muzeum, działalność badawczą i edukacyjną oraz wizyty w miejscach pamięci związanych z bólem i śmiercią tysięcy ofiar wojny. Chociaż twierdza została założona jako bardzo nowoczesna pod koniec XVIII wieku, jej funkcja zmieniła się na przestrzeni lat. Program orientacyjny: Trasa wycieczki Telinein rozpocznie się w miejscu spotkania o godzinie 9:00 rano. Pierwsza wycieczka potrwa prawie godzinę, aż dotrzesz do głównej twierdzy. Aby lepiej zrozumieć Terezín, już podczas podróży zostaną przedstawione szczegóły historyczne i techniczne, które następnie zostaną powiązane z tym, co się tam wydarzyło. Kiedy opuścimy Pragę, przejdziemy przez pomnik aktorów ** Operacji Anthropoid **. Zobaczymy główną siłę, jaką jest miasto. Całe miasto było żydowskim gettem. W kompleksie cmentarnym posłuchasz o postaciach, motywach i metodach. Wejdziemy do muzeum, aby poznać nazwiska, fakty i sposoby. Następnie udamy się na cmentarz narodowy, podczas gdy przewodnik wyjaśni różnice między ** gettem ** a polem, a następnie odwiedzimy ** obóz koncentracyjny ** podążając tą samą trasą, którą podążali więźniowie, zaczynając od dziedzińca administracyjnego. Po ** "Arbeit Macht Frei "** dotrzemy do obszaru dla więźniów. Przejdziemy przez Casamatas de la Fortaleza i dotrzemy do pola strzeleckiego, aby przejść do części mieszkalnej.

Najciekawsze atrakcje

Terezin: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Terezin

Terezin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Terezin? Kliknij tutaj.

Terezin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1901 recenzji)

Organizacja mojej podróży była okropna. Dostałem rezerwację na inny dzień, a następnie ponownie na pierwotny dzień 90 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Zakładam, że miałem po prostu pecha i nie zdarza się to cały czas, więc nadal ocenię to na 5 gwiazdek. Wycieczka mogłaby zakończyć się przed Muzeum Getta, jest trochę nudno. Wszystko inne było niesamowite i dlatego daję mu pełną ocenę.

od samego początku było znakomicie. od spotkania do wejścia do autobusu kierowca, choć nie jest przewodnikiem, naprawdę dobrze nam wyjaśnił. Dodatkowym dodatkiem był grzeczny telefon od firmy w celu wyjaśnienia faktów historycznych po wyjściu. ogólna wartość i, co ważniejsze, usługa. było doskonałe.

Trasa była świetna, cała trasa była bardzo otrzeźwiająca, a rzeczywistość Human Life Loss the Children była najgorsza. Naszym jedynym zmartwieniem związanym z podróżą nie było wzmianki o zabraniu ze sobą jedzenia i wody, co zrobiliśmy i było w porządku, ale myślę, że warto o tym wspomnieć

Bardzo imponujący Przewodnik nie był dobry. Byli w mieszanym towarzystwie z różnych krajów. Było też 4 Włochów. Ponieważ przewodniczka również mówiła po włosku, za bardzo skupiała się na Włochach i cały czas mówiła po włosku zamiast po angielsku, ku irytacji grupy.

Nasz przewodnik (nie pamiętam jej imienia, myślę, że to była Jana) był doskonały. Dała nam wiele informacji i była bardzo bliska i przyjemna. Dziękuję