Praga
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Praga: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Praga”

Praga – najciekawsze atrakcje

10 głównych atrakcji Pragi

Stolica Czech, mimo swojej małej powierzchni, jest pełna niesamowitych atrakcji – każda z nich ma swoją długą, niepowtarzalną historię. Aby z podróży do Pragi wynieść jak najwięcej, koniecznie odwiedź 10 miejsc z naszej listy!

Wełtawa

Wełtawa

Przez centrum Pragi płynie Wełtawa. Wsiądź na jedną z wielu łodzi wycieczkowych i podziwiaj przepiękne widoki, delektując się doskonałym czeskim piwem!

Most Karola

Most Karola

600-letni Most Karola to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Pradze – 30 pięknych, znajdujących się po obu stronach barokowych posągów czynią go świetnym miejscem na romantyczne przechadzki!

Rynek Staromiejski

Rynek Staromiejski

Rynek Staromiejski w Pradze może się pochwalić mnóstwem różnorodnych stylistycznie budynków – architektura wielu z nich sięga kilka wieków wstecz! To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych widoków, jakie ma do zaoferowania Europa.

Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach to najstarszy średniowieczny zamek na świecie – i jeden z najpiękniejszych! Od IX w. pełni funkcję siedziby czeskich władców.

Teatr Narodowy w Pradze

Teatr Narodowy w Pradze

Teatr Narodowy w Pradze to olśniewający, neorenesansowy budynek na brzegu Wełtawy. Wygląda przepięknie zarówno w środku, jak i na zewnątrz – często bywa określany mianem największego osiągnięcia czeskiej architektury!

Dzielnica żydowska (Josefov)

Dzielnica żydowska (Josefov)

Mimo swojej burzliwej historii, dzielnica żydowska w Pradze zachowała większość swoich historycznych budynków – jest najlepiej zachowanym żydowskim zespołem zabytkowym w całej Europie!

Plac Wacława

Plac Wacława

Dziś znajdujący się w sercu praskiego Nowego Miasta Plac Wacława jest ruchliwym, tętniącym życiem obszarem turystyczno-handlowym, ale na przestrzeni dziejów był świadkiem wielu z najważniejszych wydarzeń w historii miasta.

Praski zegar astronomiczny

Praski zegar astronomiczny

Skonstruowany w 1410 r. praski zegar astronomiczny jest trzecim najstarszym zegarem tego typu na świecie – i nadal działa! Nie przegap fantastycznego pokazu, jaki funduje zwiedzającym po wybiciu pełnej godziny.

Kampa

Kampa

Kampa to wyspa leżąca pomiędzy Zamkiem na Hradczanach i mostem Karola, której romantyczna atmosfera Cię zauroczy. Z jej brzegów można podziwiać najlepsze widoki na zabytki Pragi.

Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha to największy i jeden z najważniejszych kościołów w Czechach – prawdziwa perła gotyckiej architektury!

Praga: Zaplanuj pobyt

Skosztuj czeskiego piwa

Czeskie piwo może się poszczycić równie świetnym smakiem, co reputacją. Możliwe, że zmyli Cię oznaczenie zawartości alkoholu – w Czechach mierzona jest w innym, nieco bardziej skomplikowanym systemie niż w Polsce. Najczęściej spotykane wartości, 10 i 12 stopnie, odpowiadają naszym 4 i 5 procentom. W niektórych piwach liczba stopni dochodzi aż do 19 – czyli 8%!

Spróbuj czeskiego hot doga

Wierz nam lub nie, jednym ze sztandarowych dań Pragi są hot dogi! Są zdecydowanie lepsze od tych amerykańskich – przepyszna parówka we francuskiej bagietce to najlepsze tanie jedzenie w stolicy Czech. Budki z hot dogami są rozsiane po całym mieście!

Przydatne informacje

 • Język
  Czeski
 • Waluta
  Korona czeska (CZK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +420

Praga: Wycieczki i bilety

Praga: Najciekawsze atrakcje

Czechy: Ciekawe miejsca

Praga: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Praga? Kliknij tutaj.

Praga: Co mówią inni?

Na pewno jeszcze skorzystam z usług GET YOUR GUIDE!

Ten sposób zamawiania transferu z lotniska do hotelu i odwrotnie sprawdził się w 100%. Pan kierowca czekał na mnie w hali przylotów, trzymając w ręce tabliczkę z moim nazwiskiem. Bardzo łatwo było Go znaleźć. Gdybym miała czas z pewnością skorzystałabym również z propozycji pieszej wycieczki z przewodnikiem po Pradze i mam nadzieję, że uda się to przy kolejnej wizycie. Dziękuję za materiały informacyjne, które dostałam od Pana kierowcy :-). Przejazd z hotelu na lotnisko był opóźniony, ale to z powodu olbrzymich korków na mieście. Transfer był jednak zaplanowany odpowiednio wcześniej, wiec na lotnisko dojechałam z dużym zapasem czasu. Wszystko było OK, z pewnością będę korzystała z usług GYG.

Bardzo dobra organizacja - polecam wszystkim!

Wycieczka przebiegła bardzo sprawnie. Otrzymaliśmy telefon od organizatorów, jak bus stał już pod hotelem, wszyscy uczestnicy byli szybko odebrani, podobnie jak my. Przewodnik opowiadał o historii Pragi i mijanych miejsc już od początku wycieczki. Angielski i rosyjski - perfekt. Obowiązkowy punkt programu!

Historic City Centre Bus Tour Pragie Recenzja

Bardzo dokładnie opowiedziane. Mówca w słuchawkach czysto i wyraźnie mówił po polsku. Świetna synchronizacja nagrania z oglądanymi obiektami. W korkach przepiękna muzyka czeskiego kompozytora Bedřicha Smetany. Polecam