Atrakcje i wycieczki

Praga

Praga to bajkowe miasto z radziecką przeszłością, które przenosi nas z jednego świata do drugiego.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 głównych atrakcji Pragi

Stolica Czech, mimo swojej małej powierzchni, jest pełna niesamowitych atrakcji – każda z nich ma swoją długą, niepowtarzalną historię. Aby z podróży do Pragi wynieść jak najwięcej, koniecznie odwiedź 10 miejsc z naszej listy!

 • Wełtawa

  1. Wełtawa

  Przez centrum Pragi płynie Wełtawa. Wsiądź na jedną z wielu łodzi wycieczkowych i podziwiaj przepiękne widoki, delektując się doskonałym czeskim piwem!

 • Most Karola

  2. Most Karola

  600-letni Most Karola to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Pradze – 30 pięknych, znajdujących się po obu stronach barokowych posągów czynią go świetnym miejscem na romantyczne przechadzki!

 • Rynek Staromiejski

  3. Rynek Staromiejski

  Rynek Staromiejski w Pradze może się pochwalić mnóstwem różnorodnych stylistycznie budynków – architektura wielu z nich sięga kilka wieków wstecz! To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych widoków, jakie ma do zaoferowania Europa.

 • Zamek na Hradczanach

  4. Zamek na Hradczanach

  Zamek na Hradczanach to najstarszy średniowieczny zamek na świecie – i jeden z najpiękniejszych! Od IX w. pełni funkcję siedziby czeskich władców.

 • Teatr Narodowy w Pradze

  5. Teatr Narodowy w Pradze

  Teatr Narodowy w Pradze to olśniewający, neorenesansowy budynek na brzegu Wełtawy. Wygląda przepięknie zarówno w środku, jak i na zewnątrz – często bywa określany mianem największego osiągnięcia czeskiej architektury!

 • Dzielnica żydowska (Josefov)

  6. Dzielnica żydowska (Josefov)

  Mimo swojej burzliwej historii, dzielnica żydowska w Pradze zachowała większość swoich historycznych budynków – jest najlepiej zachowanym żydowskim zespołem zabytkowym w całej Europie!

 • Plac Wacława

  7. Plac Wacława

  Dziś znajdujący się w sercu praskiego Nowego Miasta Plac Wacława jest ruchliwym, tętniącym życiem obszarem turystyczno-handlowym, ale na przestrzeni dziejów był świadkiem wielu z najważniejszych wydarzeń w historii miasta.

 • Praski zegar astronomiczny

  8. Praski zegar astronomiczny

  Skonstruowany w 1410 r. praski zegar astronomiczny jest trzecim najstarszym zegarem tego typu na świecie – i nadal działa! Nie przegap fantastycznego pokazu, jaki funduje zwiedzającym po wybiciu pełnej godziny.

 • Kampa

  9. Kampa

  Kampa to wyspa leżąca pomiędzy Zamkiem na Hradczanach i mostem Karola, której romantyczna atmosfera Cię zauroczy. Z jej brzegów można podziwiać najlepsze widoki na zabytki Pragi.

 • Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

  10. Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

  Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha to największy i jeden z najważniejszych kościołów w Czechach – prawdziwa perła gotyckiej architektury!

Zaplanuj pobyt

 • Skosztuj czeskiego piwa

  Czeskie piwo może się poszczycić równie świetnym smakiem, co reputacją. Możliwe, że zmyli Cię oznaczenie zawartości alkoholu – w Czechach mierzona jest w innym, nieco bardziej skomplikowanym systemie niż w Polsce. Najczęściej spotykane wartości, 10 i 12 stopnie, odpowiadają naszym 4 i 5 procentom. W niektórych piwach liczba stopni dochodzi aż do 19 – czyli 8%!

 • Spróbuj czeskiego hot doga

  Wierz nam lub nie, jednym ze sztandarowych dań Pragi są hot dogi! Są zdecydowanie lepsze od tych amerykańskich – przepyszna parówka we francuskiej bagietce to najlepsze tanie jedzenie w stolicy Czech. Budki z hot dogami są rozsiane po całym mieście!

Przydatne informacje

 • Język
  Czeski
 • Waluta
  Korona czeska (CZK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +420

Más actividades y cosas que hacer en Praga

¿Quieres descubrir todas las actividades disponibles en Praga? Pincha aquí para ver la lista completa.

Praga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 51 312 opinii

Wycieczka Super Praga w pigułce lektor po Polsku opowiada bardzo interesująco. Kierowca jechał ostrożnie i dostosował opis do okolicy. Dziękujemy

Great cruise. 18.15 was perfect timing, a fantastic way to see a bit of Prague from different perspective. Nice guide and fantastic views!

Fajny sposób na zobaczenie najważniejszych zabytków Pragi połączone z komentarzem w języku ojczystym. Polecam

Świetne widoki, rozsądne ceny na pokładzie. Tak milo ze wrocilismy na dwugodzinny. Polecam!!

Praga zrobiła na mnie wielkie wrażenie z pozycji rzeki. Bardzo dobry bar na statku