Praga

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Praga: największe atrakcje

10 głównych atrakcji Pragi

Stolica Czech, mimo swojej małej powierzchni, jest pełna niesamowitych atrakcji – każda z nich ma swoją długą, niepowtarzalną historię. Aby z podróży do Pragi wynieść jak najwięcej, koniecznie odwiedź 10 miejsc z naszej listy!

 • Wełtawa

  1. Wełtawa

  Przez centrum Pragi płynie Wełtawa. Wsiądź na jedną z wielu łodzi wycieczkowych i podziwiaj przepiękne widoki, delektując się doskonałym czeskim piwem!

 • Most Karola

  2. Most Karola

  600-letni Most Karola to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Pradze – 30 pięknych, znajdujących się po obu stronach barokowych posągów czynią go świetnym miejscem na romantyczne przechadzki!

 • Rynek Staromiejski

  3. Rynek Staromiejski

  Rynek Staromiejski w Pradze może się pochwalić mnóstwem różnorodnych stylistycznie budynków – architektura wielu z nich sięga kilka wieków wstecz! To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych widoków, jakie ma do zaoferowania Europa.

 • Zamek na Hradczanach

  4. Zamek na Hradczanach

  Zamek na Hradczanach to najstarszy średniowieczny zamek na świecie – i jeden z najpiękniejszych! Od IX w. pełni funkcję siedziby czeskich władców.

 • Teatr Narodowy w Pradze

  5. Teatr Narodowy w Pradze

  Teatr Narodowy w Pradze to olśniewający, neorenesansowy budynek na brzegu Wełtawy. Wygląda przepięknie zarówno w środku, jak i na zewnątrz – często bywa określany mianem największego osiągnięcia czeskiej architektury!

 • Dzielnica żydowska (Josefov)

  6. Dzielnica żydowska (Josefov)

  Mimo swojej burzliwej historii, dzielnica żydowska w Pradze zachowała większość swoich historycznych budynków – jest najlepiej zachowanym żydowskim zespołem zabytkowym w całej Europie!

 • Plac Wacława

  7. Plac Wacława

  Dziś znajdujący się w sercu praskiego Nowego Miasta Plac Wacława jest ruchliwym, tętniącym życiem obszarem turystyczno-handlowym, ale na przestrzeni dziejów był świadkiem wielu z najważniejszych wydarzeń w historii miasta.

 • Praski zegar astronomiczny

  8. Praski zegar astronomiczny

  Skonstruowany w 1410 r. praski zegar astronomiczny jest trzecim najstarszym zegarem tego typu na świecie – i nadal działa! Nie przegap fantastycznego pokazu, jaki funduje zwiedzającym po wybiciu pełnej godziny.

 • Kampa

  9. Kampa

  Kampa to wyspa leżąca pomiędzy Zamkiem na Hradczanach i mostem Karola, której romantyczna atmosfera Cię zauroczy. Z jej brzegów można podziwiać najlepsze widoki na zabytki Pragi.

 • Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

  10. Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

  Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha to największy i jeden z najważniejszych kościołów w Czechach – prawdziwa perła gotyckiej architektury!

Zaplanuj pobyt

 • Skosztuj czeskiego piwa

  Czeskie piwo może się poszczycić równie świetnym smakiem, co reputacją. Możliwe, że zmyli Cię oznaczenie zawartości alkoholu – w Czechach mierzona jest w innym, nieco bardziej skomplikowanym systemie niż w Polsce. Najczęściej spotykane wartości, 10 i 12 stopnie, odpowiadają naszym 4 i 5 procentom. W niektórych piwach liczba stopni dochodzi aż do 19 – czyli 8%!

 • Spróbuj czeskiego hot doga

  Wierz nam lub nie, jednym ze sztandarowych dań Pragi są hot dogi! Są zdecydowanie lepsze od tych amerykańskich – przepyszna parówka we francuskiej bagietce to najlepsze tanie jedzenie w stolicy Czech. Budki z hot dogami są rozsiane po całym mieście!

Przydatne informacje

 • Język
  Czeski
 • Waluta
  Korona czeska (CZK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +420

Praga: altri luoghi da visitare

Vuoi scoprire tutte le attività disponibili a Praga? Clicca qui per la lista completa.

Praga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 60 615 opinii

The cruise was excellent, our guide was professional & open-minded & helpful. A lot of curious things about Prague, nice snacks and really good exhibition in the Museum of Charles. It was wonderful time, we also recommend the Drink of the Nepomucen's Youth in the cafe! :)

doskonałe doświadczenie warte każdych pieniędzy poczynając od kierowcy który punktualnie co do minuty odebrał nas hotelu i odwiózł bezpiecznie poprzez bardzo fajna atmosfera bardzo dobre jedzenie i kapitalna muzykę Polecam wszystkim bardzo serdecznie

Wycieczka w wyjątkowych czasach ... Rezerwacja na 2 dni przed, na miejscu o czasie przesympatyczna Pani przewodnik. Jak się okazało byliśmy - 5-cio osobowa rodzina sami z nią. A właściwie Ona jedna dla nas. Niezapomniane wrażenia.

Rejs sam w sobie bez wielkiego łał dużo postoi w domach bez widoku na miasto.Natomiast jedzenie bardzo dobre i duży wybór.Ogolnie atrakcja godna polecenia.

Wspaniałe przeżycie, moim zdaniem cena jest nawet za niska. Piwo cały czas było dokładne, jedzenie przepyszne. Super show. Polecam każdemu.