Atrakcje i wycieczki
Praga

Praga to bajkowe miasto z radziecką przeszłością, które przenosi nas z jednego świata do drugiego.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 głównych atrakcji Pragi

Stolica Czech, mimo swojej małej powierzchni, jest pełna niesamowitych atrakcji – każda z nich ma swoją długą, niepowtarzalną historię. Aby z podróży do Pragi wynieść jak najwięcej, koniecznie odwiedź 10 miejsc z naszej listy!

 • Wełtawa

  1. Wełtawa

  Przez centrum Pragi płynie Wełtawa. Wsiądź na jedną z wielu łodzi wycieczkowych i podziwiaj przepiękne widoki, delektując się doskonałym czeskim piwem!

 • Most Karola

  2. Most Karola

  600-letni Most Karola to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Pradze – 30 pięknych, znajdujących się po obu stronach barokowych posągów czynią go świetnym miejscem na romantyczne przechadzki!

 • Rynek Staromiejski

  3. Rynek Staromiejski

  Rynek Staromiejski w Pradze może się pochwalić mnóstwem różnorodnych stylistycznie budynków – architektura wielu z nich sięga kilka wieków wstecz! To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych widoków, jakie ma do zaoferowania Europa.

 • Zamek na Hradczanach

  4. Zamek na Hradczanach

  Zamek na Hradczanach to najstarszy średniowieczny zamek na świecie – i jeden z najpiękniejszych! Od IX w. pełni funkcję siedziby czeskich władców.

 • Teatr Narodowy w Pradze

  5. Teatr Narodowy w Pradze

  Teatr Narodowy w Pradze to olśniewający, neorenesansowy budynek na brzegu Wełtawy. Wygląda przepięknie zarówno w środku, jak i na zewnątrz – często bywa określany mianem największego osiągnięcia czeskiej architektury!

 • Dzielnica żydowska (Josefov)

  6. Dzielnica żydowska (Josefov)

  Mimo swojej burzliwej historii, dzielnica żydowska w Pradze zachowała większość swoich historycznych budynków – jest najlepiej zachowanym żydowskim zespołem zabytkowym w całej Europie!

 • Plac Wacława

  7. Plac Wacława

  Dziś znajdujący się w sercu praskiego Nowego Miasta Plac Wacława jest ruchliwym, tętniącym życiem obszarem turystyczno-handlowym, ale na przestrzeni dziejów był świadkiem wielu z najważniejszych wydarzeń w historii miasta.

 • Praski zegar astronomiczny

  8. Praski zegar astronomiczny

  Skonstruowany w 1410 r. praski zegar astronomiczny jest trzecim najstarszym zegarem tego typu na świecie – i nadal działa! Nie przegap fantastycznego pokazu, jaki funduje zwiedzającym po wybiciu pełnej godziny.

 • Kampa

  9. Kampa

  Kampa to wyspa leżąca pomiędzy Zamkiem na Hradczanach i mostem Karola, której romantyczna atmosfera Cię zauroczy. Z jej brzegów można podziwiać najlepsze widoki na zabytki Pragi.

 • Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

  10. Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

  Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha to największy i jeden z najważniejszych kościołów w Czechach – prawdziwa perła gotyckiej architektury!

Zaplanuj pobyt

 • Skosztuj czeskiego piwa

  Czeskie piwo może się poszczycić równie świetnym smakiem, co reputacją. Możliwe, że zmyli Cię oznaczenie zawartości alkoholu – w Czechach mierzona jest w innym, nieco bardziej skomplikowanym systemie niż w Polsce. Najczęściej spotykane wartości, 10 i 12 stopnie, odpowiadają naszym 4 i 5 procentom. W niektórych piwach liczba stopni dochodzi aż do 19 – czyli 8%!

 • Spróbuj czeskiego hot doga

  Wierz nam lub nie, jednym ze sztandarowych dań Pragi są hot dogi! Są zdecydowanie lepsze od tych amerykańskich – przepyszna parówka we francuskiej bagietce to najlepsze tanie jedzenie w stolicy Czech. Budki z hot dogami są rozsiane po całym mieście!

Przydatne informacje

 • Język
  Czeski
 • Waluta
  Korona czeska (CZK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +420

Praga: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Praga? Kliknij tutaj.

Praga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 55 086 opinii

Naprawdę przyjemne! Piękne, zadbane „słodkie” statki! Cóż za przyjemna alternatywa dla reszty brzydkich wycieczek po Wełtawie, które są zaprojektowane na miarę, a nie na klasę. Ograniczenie: wycieczka jest niewielka, więc głównie doświadcza się centrum miasta. Odbyliśmy tę wycieczkę po przyjeździe samochodem po południu, że tak powiem jako „piwo powitalne”

Bardzo dobrze zorganizowany. Bardzo miły kapitan, który również wniósł ciekawe historie na temat historii. Świetna obsługa z napojami i słodką przekąską. Godny polecenia!

To był najlepszy wieczór. Wspaniałe jedzenie i picie w obfitości. Wszyscy kelnerzy byli bardzo na palcach i bardzo przyjaźni. Zrobilibyśmy to ponownie w mgnieniu oka.

Rewelacyjna wizyta. 45min jest idealne z małą przekąską. Wyjaśnienie w języku francuskim. Powtórka bez wahania

La guide était super agréable, passionné et son français était parfait