Praga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Praga: 50-minutowy rejs wieczorny

1. Praga: 50-minutowy rejs wieczorny

Podczas tego wieczornego rejsu z audioprzewodnikiem podziwiaj widoki na Wełtawę i odkrywaj piękno jednego z najsłynniejszych miast na świecie. Podziwiaj niesamowite zabytki, takie jak most Karola i Tańczący Dom. Wejdź na pokład komfortowej i przestronnej łodzi i rozpocznij swój rejs. Rób zdjęcia, płynąc obok zabytków, takich jak wieża Petrińska i historyczny fort Wyszehrad. Zachwyć się neorenesansowym audytorium muzycznym Rudolfinum oraz największym kompleksem zamkowym na świecie – zamkiem na Hradczanach.  Odpręż się na pokładzie klimatyzowanej łodzi z zadaszonym pokładem słonecznym. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 różnych językach lub przewodnikowi w formie książkowej w 16 językach możesz dowiedzieć się więcej o głównych zabytkach miasta.

Praga: średniowieczna kolacja z napojami bez limitu

2. Praga: średniowieczna kolacja z napojami bez limitu

Witaj w średniowieczu! Ta wyjątkowa, 3-godzinna kolacja wprowadzi Cię w atmosferę średniowiecznej tawerny. Zadbano o wszystkie detale i przygotowano średniowieczny pokaz, aby zagwarantować Ci rozrywkę. Zobacz fechmistrzów, żonglerów oraz tancerki wykonujące taniec brzucha – a wszystko to przy akompaniamencie muzyki. Oglądając pokaz, biesiaduj przy 3- lub 5-daniowym posiłku do wyboru z 6 menu. 3-daniowy posiłek podawany jest we wcześniejszych godzinach. Pij piwo, wino i napoje bezalkoholowe do woli! To naprawdę wyjątkowy i oryginalny sposób na spędzenie wieczoru w Pradze – cofniesz się w czasie i sprawisz radość swojemu podniebieniu. W kolacji mogą brać udział dzieci w wieku 4–12 lat.

Praga: wstęp bez kolejki do zamku i audioprzewodnik (opcja)

3. Praga: wstęp bez kolejki do zamku i audioprzewodnik (opcja)

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilety do zamku na Hradczanach, by nie tracić czasu w kolejce. Wysłuchaj zwięzłych informacji (15–20 minut) na temat kompleksu zamkowego, a następnie zwiedź go w swoim tempie. Spotkaj się z osobą witającą uczestników, aby dowiedzieć się więcej o zamku na Hradczanach. Następnie osoba witająca wymieni Twój kupon na bilet, z którym zobaczysz główne atrakcje znajdujące się na terenie zamku. Omiń kolejkę po bilety i udaj się do katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha, gdzie otrzymasz wskazówki i mapę, dzięki którym zwiedzisz rozległy teren w swoim tempie i w najlepszy możliwy sposób. Podwyższ standard swojej wizyty na zamku Praskim, decydując się na skorzystanie z opcjonalnego audioprzewodnika online, który zwróci Twoją uwagę na najbardziej istotne i najciekawsze elementy w każdej budowli. Aby zobaczyć wszystkie gabloty, obrazy, rzeźby i inne atrakcje, podążaj polecaną trasą, która została starannie zaplanowana przez doświadczonych przewodników. Zachwyć się architekturą i poznaj historie związane ze starym pałacem królewskim, bazyliką św. Jerzego, Złotą Uliczką oraz wieżą Daliborka. Poznaj dzieje zamku w czasach, kiedy stanowił on siedzibę królów czeskich, cesarzy rzymskich, a także prezydentów Czechosłowacji i Republiki Czeskiej. Warto wiedzieć, że jego historia sięga IX wieku. Bilet jest ważny przez 2 dni i uprawnia do jednorazowego wstępu do każdego budynku na terenie zamku.

Zamek Praski: lokalny przewodnik i bilet wstępu

4. Zamek Praski: lokalny przewodnik i bilet wstępu

Zwiedzanie zamku na Hradczanach jest jak spacer w świecie baśni. Zobacz główne atrakcje kompleksu zamkowego, w tym katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę. Zamek jest miejscem o niezwykle bogatej historii i ogromnej liczbie dzieł sztuki, co potrafi niekiedy przytłoczyć. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi będziesz jednak przemieszczać się po terenie zabytku z łatwością. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed stacją metra Malostranská w pobliżu mostu Mánesa. Udaj się stamtąd tramwajem do zamku na Hradczanach. Po wejściu do środka Twój przewodnik wręczy Ci słuchawki, dzięki czemu podczas zwiedzania będziesz wyraźnie słyszeć jego komentarze. Podziwiaj gotycką architekturę katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha. Zobacz gargulce, które zdobią zewnętrzną stronę kościoła. Zachwyć się secesyjnym witrażem wykonanym przez czeskiego artystę Alfonsa Muchę. Obejrzyj XIV-wieczną mozaikę przedstawiającą scenę sądu ostatecznego. Zobacz groby św. Wacława i Karola IV, barokowy grób św. Jana Nepomucena oraz kaplicę św. Wacława. Następnie wejdź do Starego Pałacu Królewskiego. Stań pod masywnym sklepieniem Sali Władysławowskiej. Wejdź do sali, w której dokonano defenestracji praskiej. To tu protestanccy arystokraci z Czech wyrzucili przez okno katolickich gubernatorów habsburskiego cesarza oraz ich sekretarza, co zapoczątkowało wojnę trzydziestoletnią. Odwiedź bazylikę św. Jerzego. Kamienne ściany oraz kształt bazyliki kontrastują z wielkim zamkiem. Zobacz fragmenty XII-wiecznych fresków i skorzystaj z podwójnych schodów, przy których pochowane są szczątki św. Ludmiły.  Przespaceruj się po Złotej Uliczce. Domki położone wzdłuż tej uliczki były pierwotnie zbudowane dla strzelców zamkowych, ale później zamieszkali w nich złotnicy. W późniejszych wiekach dom znaleźli tu różni artyści, w tym Franz Kafka. Obejrzyj zrekonstruowane warsztaty i domy przy Złotej Uliczce. Przekonaj się, jak wyglądało życie praskich robotników w cieniu zamku.

Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

5. Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

Zwiedź Pragę nocą na luksusowej łodzi z odkrytym dachem, delektując się wyśmienitymi tradycyjnymi czeskimi i międzynarodowymi daniami z pokładowego bufetu. Zobacz kultowe budowle Pragi wzdłuż Wełtawy i podziwiaj niesamowite widoki na oświetlony Zamek na Hradczanach podczas rejsu tam i z powrotem. Podróżuj na wyjątkowej szklanej łodzi ze specjalnie izolowanym pokładem, który tłumi hałas i wibracje, oraz sekcją, która ma chowane szklane ściany i sufity. Wzbogać swoje wrażenia, wybierając opcję z miejscem przy oknie, aby mieć pewność, że znajdziesz się w tej sekcji. Po wejściu na pokład skosztuj powitalnego napoju i wyrusz w rejs w dół rzeki w kierunku mostu Karola, podziwiając po drodze neorenesansowy budynek Rudolfinum. Korzystaj z darmowej sieci Wi-Fi, słuchaj ciekawego nagranego komentarza i śledź trasę rejsu na papierowej lub internetowej mapie. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom i obejrzyj panoramę wzgórza Petřín przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Zjedz kolację w formie bufetu, która obejmuje szeroki wybór dań kuchni czeskiej i międzynarodowej. Po kolacji zwiedź otwarte pokłady, na których możesz poczuć chłodną bryzę i zobaczyć miasto z wielu punktów widokowych, które zapewniają doskonałe możliwości fotografowania.  Menu bufetu: • Mozzarella z pomidorami i świeżym pesto z bazylią • Domowe sery, szynki i salami • Pasztet z kaczki z sosem żurawinowym • Ser Gran Moravia • Sałatka grecka • Świeża surówka • Siekana sałata • Wybór pieczywa i masła • Wypieki bezglutenowe • Rosół z makaronem • Szynka z kością • Gulasz wołowy • Sznycle z kurczaka • Pieczone ziemniaki z cukinią • Spaghetti z pomidorami koktajlowymi i bazylią (wegańskie) • Paella z pieczonymi warzywami i owocami morza • Warzywa gotowane na parze • Pierogi • Ryż jaśminowy • Tłuczone ziemniaki • Domowe pierniki • Strudel jabłkowy • Sałatka ze świeżych owoców

Praga: Starówka, średniowieczne podziemia i lochy

6. Praga: Starówka, średniowieczne podziemia i lochy

Choć Praga słynie z pięknej architektury, to prawdziwa tajemnica miasta kryje się pod ziemią. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem z dala od tłumów odkryjesz zupełnie inne miasto, które znajduje się pod wybrukowanymi ulicami Starego Miasta. Przewodnik pokaże Ci część stolicy Czech, która nie zmieniła się znacząco od XII wieku. W trakcie zwiedzania podziemi dowiesz się więcej o niesamowitej historii, jaką skrywa ten system pomieszczeń, korytarzy i piwnic. Wysłuchaj opowieści o średniowiecznej Pradze, kiedy podziemia były w użyciu. Poznaj życie ówczesnych mieszkańców miasta. Odwiedź średniowieczny loch. Zobacz pokaz tortur i egzekucji.

Praga: Biblioteka Klementinum i wycieczka z przewodnikiem po wieży astronomicznej

7. Praga: Biblioteka Klementinum i wycieczka z przewodnikiem po wieży astronomicznej

Odkryj spektakularną bibliotekę barokową i podziwiaj wspaniałe widoki na Pragę podczas wycieczki z przewodnikiem po Klementinum. Poznaj swojego przewodnika i wyrusz na zwiedzanie jednego z największych kompleksów budynków w Europie. Budowa posiadłości sięga 1653 roku, a obecnie budynki są w większości zajmowane przez Czeską Bibliotekę Narodową. Zobacz barokową salę biblioteczną zza ogrodzenia. Podziwiaj ozdobne freski, pozłacane rzeźby i duże globusy, które zdobią tę przestrzeń. Następnie podążaj za przewodnikiem po Wieży Astronomicznej. Po drodze zatrzymaj się w Meridian Hall. Zobacz kolekcję znajdujących się tu instrumentów i dowiedz się, jak ta przestrzeń została wykorzystana do określenia dokładnej godziny południa dzięki niewielkiej wiązce światła słonecznego wpadającej przez otwór w ścianie. Na koniec zakończ wycieczkę mocnym akcentem, wspinając się na szczyt Wieży Astronomicznej. Podziwiaj wspaniałe widoki na centrum Pragi i Zamek Praski z wysokości 68 metrów nad ziemią. Operator zastrzega sobie prawo do zmiany programu. Z powodu nieoczekiwanych okoliczności przewodnik może być niedostępny.

Praga: bilet wstępu do Muzeum Komunizmu

8. Praga: bilet wstępu do Muzeum Komunizmu

Dowiedz się, jak wyglądało życie codzienne w komunistycznej Czechosłowacji. Przejdź się po autentycznych, zrekonstruowanych przestrzeniach: od klas po sypialnie. Zobacz oryginalne eksponaty i poznaj powojenną historię tego kraju. Dzięki swojemu biletowi możesz odkryć wystawę obejmującą niemal 1500 m² i 62 panele, które skupiają się na totalitarnym reżimie. Reżim ten panował w kraju od zamachu stanu w lutym 1948 roku do aksamitnej rewolucji w 1989 roku. Dowiedz się więcej w sekcjach tematycznych, obejmujących: politykę, sport, ekonomię, edukację, sztukę socrealistyczną, propagandę, Milicję Ludową, wojsko, policję i tajną policję, cenzurę, sądy i inne instytucje. Dowiedz się o pokazowych procesach i politycznych obozach pracy z czasów stalinowskich.   Poczuj autentyczną atmosferę epoki i wejdź do imitacji warsztatu przodowników pracy, klasy, sypialni dziecka oraz sali przesłuchań. Wędrując przez wystawę, poszerz swoją wiedzę za sprawą krótkich filmów wideo, plakatów i artefaktów. Przejrzyj bogatą kolekcję materiału fotograficznego z archiwów Czeskiej Agencji Informacyjnej, Służb Bezpieczeństwa, Stowarzyszenia Przymusowych Pracowników Obozów Wojskowych oraz zbiorów prywatnych najważniejszych czeskich fotografów.   Zrób sobie przerwę w kawiarni muzealnej w dowolnym momencie. Zregeneruj się przed odwiedzeniem kina, gdzie możesz obejrzeć krótki film dokumentalny na temat czasów komunizmu (wyświetlany w regularnych odstępach czasu).

Lotnisko w Pradze: Prywatny transport

9. Lotnisko w Pradze: Prywatny transport

Zapomnij o kłopotach związanych z transportem publicznym i postojami taksówek dzięki prywatnemu przejazdowi z kierowcą z lotniska im. Václava Havla w Pradze do centrum miasta wygodnym, nowym samochodem z klimatyzacją. Kierowca będzie na Ciebie czekał w hali przylotów. Nie martw się opóźnieniami – kierowca poczeka! Przywita Cię pomarańczową tablicą z Twoim imieniem i nazwiskiem i zabierze Twój bagaż do samochodu. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się – za chwilę znajdziesz się w swoim hotelu! Jako bonus dostaniesz bezpłatne mapy turystyczne z kuponem na 4-godzinną wycieczkę. W ten sposób zaczniesz poznawać miasto zaraz po przyjeździe

Praga: Wycieczka piesza po dzielnicy żydowskiej z biletami

10. Praga: Wycieczka piesza po dzielnicy żydowskiej z biletami

Odkryj dzielnicę żydowską w Pradze i poznaj jej miejsce w historii i współczesności, rozpoczynając przed Rudolfinum na placu Jana Palacha. Ta umiejscowiona na brzegu rzeki Wełtawy, neorenesansowa hala koncertowa jest jedną z najstarszych w Europie. Pierwszy koncert odbył się tu w 1896 roku, dyrygowany przez Antonína Dvořáka. Przejdź się po dzielnicy żydowskiej zwanej Josefov. Posłuchaj opowieści o społeczności żydowskiej i jej najbardziej znanych postaciach. Zajrzyj do jednej z 3 synagog w okolicy (Maisela, Pinkasa lub Klausowej) i wybierz się na Stary Cmentarz Żydowski w Pradze, jeden z najstarszych w Europie Środkowej. Twój przewodnik jest ekspertem w dziedzinie historii Żydów w Pradze i chętnie opowie ci o przeszłości, przywracając dzielnicę żydowską oraz tutejsze synagogi do życia.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Praga
Praga to bajkowe miasto z radziecką przeszłością, które przenosi nas z jednego świata do drugiego.

Najciekawsze atrakcje

Praga: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 642
Sortuj wg::
Strona 1 z 41

Niezwykłe doznania

Praga: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Praga

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Praga?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Praga

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Praga to:

Drezno

Praga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Praga? Kliknij tutaj.

Praga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 86 415 opinii

Bardzo wyjątkowe miejsce, piosenka zapadła w pamiecwystawa jedyna w swoim rodzaju, polecam młodszym którzy nie znają czasów terroru. My cała k rodzina jesteśmy pod wrażeniem. Zaplanować dużo czasu min 3 h. Warte swojej ceny. Polecam bilety on line. Super sklep z pamiatkami

Super sposób na zwiedzenie szczególnych miejsc w Pradze. Dwie trasy z których można naprzemiennie korzystać. Prezentacja atrakcji podczas jazdy również w języku polskim...

Było wspaniałe! W szczególności anglojęzyczny przewodnik w niebieskiej czapce i okularkach top. Przemiły i charyzmatyczny człowiek! Widać,ze kocha to co robi

Mocno polecam..., bardzo miły przejazd po Wołtławie nowoczesnym statkiem ze smacznym bufetem i muzyczką na żywo!

Przewodnik bardzo miły i kompetentny, wszędzie dotarliśmy szybko i sprawnie.