Atrakcje i wycieczki

Zurych

Dzięki urokliwym, cichym uliczkom na tle Alp zapomnisz, że jesteś w wiodącym światowym centrum finansowym.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najciekawsze atrakcje Zurychu

Zurych to największe miasto Szwajcarii, ale dzięki panującej w nim cichej i spokojnej atmosferze można łatwo zapomnieć, że jest się w jednym z najważniejszych centrów finansowych świata! Oto kilka głównych atrakcji tego malowniczego alpejskiego miasta:

 • Jezioro Zuryskie

  1. Jezioro Zuryskie

  Najlepszym sposobem na zwiedzenie Zurychu jest rejs po krystalicznie czystych wodach jego jeziora. A latem możesz założyć strój kąpielowy i popływać.

 • Szwajcarskie Muzeum Narodowe

  2. Szwajcarskie Muzeum Narodowe

  „Landesmuseum” posiada jedną z najważniejszych w Europie kolekcji dzieł sztuki, w tym również prehistorycznych. Czynne jest od wtorku do niedzieli, a osoby poniżej 16. roku życia mogą je zwiedzać za darmo.

 • Góra Pilatus

  3. Góra Pilatus

  Wybierz się na całodniową wycieczkę do typowego szwajcarskiego miasteczka Lucerna i przejedź się kolejką zębatą o największym na świecie nachyleniu torów na szczyt malowniczej góry Pilatus.

 • Stare miasto

  4. Stare miasto

  „Altstadt” powstało jeszcze za czasów Cesarstwa Rzymskiego i pełne jest dziś wspaniałych zabytków. Jest to turystyczne centrum Zurychu – i nie bez powodu!

 • Grossmunster

  5. Grossmunster

  Według legendy kiedy święci Feliks i Regula zostali ścięci, podnieśli oni swoje głowy, przeszli niemal 40 metrów pod górkę, zmówili pacierz i dopiero wtedy umarli. W miejscu ich śmierci wybudowano później kościół Grossmunster.

 • Zoo w Zurychu

  6. Zoo w Zurychu

  Tę popularną rodzinną atrakcję można zwiedzać przez cały rok, nawet kiedy jest zimno. Jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 10°C, odwiedź zoo przed południem, aby obejrzeć uroczą paradę pingwinów.

 • Gmach opery

  7. Gmach opery

  Wspaniały XIX-wieczny „Opernhaus” to obowiązkowy punkt wycieczki do Zurychu, podobnie jak koncerty Oper Zürich. Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji biletów on-line!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Zurych?

  Wspaniałe krajobrazy Zurychu można podziwiać przez cały rok, ale jeśli nie lubisz niskich temperatur, radzimy odwiedzić Zurych w szczycie sezonu turystycznego, czyli w okresie od czerwca do sierpnia.

 • Na ile dni przyjechać do Zurychu?

  Większość atrakcji można zwiedzić w kilka dni, ale niemądrze byłoby nie zarezerwować sobie dodatkowego dnia na wizytę w Alpach, albo jeszcze jednego na zwiedzenie muzeów. Ogólnie rzecz biorąc, 4 lub 5 dni to najlepszy wybór.

 • W której dzielnicy Zurychu nocować?

  Dla turystów najlepszym miejscem na nocleg będą okolice starego miasta, ale aby znaleźć konkretne miejsce, trzeba będzie przeprowadzić małe rozeznanie. Niederdorf to dzielnica deptaków pełna barów i restauracji, ale jeśli wolisz coś cichszego, polecamy Lindenhof. Seefeld to popularna dzielnica nad brzegiem jeziora. Po przeciwnej stronie znajdują się Enge i Wollishofen, które są znacznie spokojniejsze, ale też i bardziej oddalone od zabytków.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  Frank szwajcarski (CHF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +41
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Zurych można zwiedzać przez cały rok, ale najlepsza pogoda jest w okresie od czerwca do sierpnia.

Zurych: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zurych? Kliknij tutaj.

Zurych: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4569 opinii

Jestesmy bardzo zadowoleni z wycieczki na Pilatus. Przewodnik Lars oraz nasz kierowca autokaru byli znakomici. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Przewodnik bardzo ciekawie przekazywał informacje i był bardzo profesjonalny.

Wycieczka w pełni warta swojej ceny! Mnóstwo atrakcji i widoki zapierajace dech w piersiach. Każdy znajdzie cos dla siebie- zwiedzanie Lucerny albo Titlis z mnóstwem atrakcji dla lubiących sport!