Zurych
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Zurych”

Najciekawsze atrakcje Zurychu

Zurych to największe miasto Szwajcarii, ale dzięki panującej w nim cichej i spokojnej atmosferze można łatwo zapomnieć, że jest się w jednym z najważniejszych centrów finansowych świata! Oto kilka głównych atrakcji tego malowniczego alpejskiego miasta:

Jezioro Zuryskie

Najlepszym sposobem na zwiedzenie Zurychu jest rejs po krystalicznie czystych wodach jego jeziora. A latem możesz założyć strój kąpielowy i popływać.

Szwajcarskie Muzeum Narodowe

„Landesmuseum” posiada jedną z najważniejszych w Europie kolekcji dzieł sztuki, w tym również prehistorycznych. Czynne jest od wtorku do niedzieli, a osoby poniżej 16. roku życia mogą je zwiedzać za darmo.

Góra Pilatus

Wybierz się na całodniową wycieczkę do typowego szwajcarskiego miasteczka Lucerna i przejedź się kolejką zębatą o największym na świecie nachyleniu torów na szczyt malowniczej góry Pilatus.

Stare miasto

„Altstadt” powstało jeszcze za czasów Cesarstwa Rzymskiego i pełne jest dziś wspaniałych zabytków. Jest to turystyczne centrum Zurychu – i nie bez powodu!

Grossmunster

Według legendy kiedy święci Feliks i Regula zostali ścięci, podnieśli oni swoje głowy, przeszli niemal 40 metrów pod górkę, zmówili pacierz i dopiero wtedy umarli. W miejscu ich śmierci wybudowano później kościół Grossmunster.

Zoo w Zurychu

Tę popularną rodzinną atrakcję można zwiedzać przez cały rok, nawet kiedy jest zimno. Jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 10°C, odwiedź zoo przed południem, aby obejrzeć uroczą paradę pingwinów.

Gmach opery

Wspaniały XIX-wieczny „Opernhaus” to obowiązkowy punkt wycieczki do Zurychu, podobnie jak koncerty Oper Zürich. Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji biletów on-line!

Zurych: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Zurych?

Wspaniałe krajobrazy Zurychu można podziwiać przez cały rok, ale jeśli nie lubisz niskich temperatur, radzimy odwiedzić Zurych w szczycie sezonu turystycznego, czyli w okresie od czerwca do sierpnia.

Na ile dni przyjechać do Zurychu?

Większość atrakcji można zwiedzić w kilka dni, ale niemądrze byłoby nie zarezerwować sobie dodatkowego dnia na wizytę w Alpach, albo jeszcze jednego na zwiedzenie muzeów. Ogólnie rzecz biorąc, 4 lub 5 dni to najlepszy wybór.

W której dzielnicy Zurychu nocować?

Dla turystów najlepszym miejscem na nocleg będą okolice starego miasta, ale aby znaleźć konkretne miejsce, trzeba będzie przeprowadzić małe rozeznanie. Niederdorf to dzielnica deptaków pełna barów i restauracji, ale jeśli wolisz coś cichszego, polecamy Lindenhof. Seefeld to popularna dzielnica nad brzegiem jeziora. Po przeciwnej stronie znajdują się Enge i Wollishofen, które są znacznie spokojniejsze, ale też i bardziej oddalone od zabytków.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  Frank szwajcarski (CHF)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +41
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Zurych można zwiedzać przez cały rok, ale najlepsza pogoda jest w okresie od czerwca do sierpnia.

Zurych: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Zurych

Zurych: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Zurych?  Kliknij tutaj.


Zurych
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 319