Atrakcje i wycieczki
Żupania istryjska

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 322
Sortuj wg::

Żupania istryjska: najczęściej polecane atrakcje

Pula: bilet wstępu na arenę

Pula: bilet wstępu na arenę

Odwiedź starożytny amfiteatr w Puli, w którym niegdyś zbierali się mieszkańcy miasta, aby oglądać walki gladiatorów i polowania na zwierzęta. Uniknij tłumów i odkryj to wspaniałe starożytne miejsce dzięki opłaconemu z góry biletowi wstępu. Zobacz amfiteatr, który stał się symbolem Puli. To jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, w którym organizowane są imprezy takie jak koncerty, festiwale, a latem nawet rekonstrukcje turniejów gladiatorów.  Obejrzyj wystawę stałą „Istryjska oliwka i uprawa winorośli w starożytności”, która znajduje się w podziemiach używanych przez gladiatorów podczas turniejów.  Zobacz reprodukcje narzędzi i urządzeń do produkcji oliwy i wina, takich jak młyny, prasy i osadniki, a także amfory, które były używane do transportu oliwy i wina.

Pula: Ekskluzywny rejs z delfinami i zachodem słońca z kolacją i napojami

Pula: Ekskluzywny rejs z delfinami i zachodem słońca z kolacją i napojami

Dołącz do naszej 3-godzinnej wycieczki krajoznawczej z Puli, podczas której przemierzamy malownicze szlaki wodne pięknego Parku Narodowego Brijuni, aby obserwować wspaniałe delfiny butlonose żerujące, bawiące się lub po prostu pływające w swoim naturalnym środowisku, jednocześnie poznając ich zachowania społeczne, nawyki żywieniowe i wiele więcej. Ciesz się oszałamiającym zachodem słońca z komfortu luksusowego statku Europa w najsłynniejszym Parku Narodowym w Chorwacji. Przygodę zakończy kolacja i napoje serwowane przez naszą przyjazną załogę podczas całego rejsu. Podczas tej wycieczki dowiesz się wszystkiego o delfinach w ich naturalnym środowisku od swojego przewodnika. Podczas tej wycieczki zobaczysz również wszystkie 14 wysp Parku Narodowego Brijuni i dowiesz się wszystkiego o wielu zabytkach od swojego przewodnika. Ten wyjątkowy rejs kończy się powrotem do portu w Puli i widokiem słynnych gigantów oświetleniowych Puli. Nasza wygodna łódź jest certyfikowana do przewozu osób, jest wyposażona w taras i zadaszony pokład słoneczny z dźwiękiem stereo, dwie toalety, salon, kuchnię i bar. Nasz kapitan jest wysoko wykształconym kapitanem w służbie żeglarskiej od wielu lat. Ma doświadczenie w historii i ekologii w dziewiczej przyrodzie Parku Narodowego Brijuni i mówi w ponad pięciu językach obcych.

Vrsar: Rejs wycieczkowy z obserwacją delfinów, w tym napoje

Vrsar: Rejs wycieczkowy z obserwacją delfinów, w tym napoje

Wyrusz w rejs statkiem o zachodzie słońca wzdłuż wybrzeża Istrii z Vrsar i poszukaj życia morskiego, takiego jak delfiny, w ich naturalnym środowisku. Popijaj drinka, podziwiając zachód słońca nad Morzem Adriatyckim. Spotkaj się ze swoim kapitanem i załogą i zostań powitany na pokładzie w porcie Vrsar. Kieruj się na północ i obserwuj, jak zachód słońca znika za horyzontem. Podziwiaj wybrzeże Istrii od strony wody i podziwiaj grę światła stworzoną przez odbicie zachodu słońca w wodzie. Popłyń na obszary, w których zwykle pływają delfiny, i rzuć okiem na te imponujące zwierzęta morskie, które bawią się w swoim naturalnym środowisku. Zrelaksuj się na pokładzie i rozkoszuj się widokami, popijając orzeźwiającego drinka z winem, sokiem lub wodą.

Pula: Wizyta w Parku Narodowym Brijuni i rejs z delfinami

Pula: Wizyta w Parku Narodowym Brijuni i rejs z delfinami

Wejdź na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Brijuni podczas tego rejsu z Puli. Popijaj nielimitowane drinki po drodze i rozkoszuj swoje kubki smakowe pysznym lunchem. Zwiedzaj wyspę St. Jerolim we własnym tempie, mając czas wolny na cieszenie się plażami. Wejdź na pokład wygodnego statku z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy Parku Narodowego Brijuni, jednego z najpiękniejszych miejsc na Adriatyku. Zwiedzaj park łodzią, obserwując po drodze dzikie zwierzęta, takie jak delfiny, i popływaj na wyspie St. Jerolim. Płyń wokół wszystkich wysp i słuchaj, jak przewodnik dzieli się fascynującymi informacjami o wyspach i ich słynnych właścicielach. Delektuj się pysznym obiadem składającym się z tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej z wyborem ryb, wołowiny lub warzyw. Zatrzymaj się na wyspie St. Jerolim (Sveti Jerolim), gdzie możesz pozostać przez 2,5 godziny. Na wyspie możesz pospacerować po malowniczych plażach, popływać lub zwiedzić samą wyspę. Skorzystaj z nieograniczonej ilości napojów na pokładzie łodzi, takich jak wino, woda mineralna, soki i napoje gazowane. Jeśli masz szczęście, Twój statek może być śledzony przez figlarne delfiny, które często odwiedzają te wody, aby żywić się dużą populacją ryb. Płyniesz wzdłuż wybrzeża Puli i Fažany.. Powróć do portu w Puli, aby podziwiać wspaniałe nocne widoki na miasto i kultową Pula Arena, rzymski amfiteatr.

Poreč: wieczorna wycieczka łodzią śladami delfinów

Poreč: wieczorna wycieczka łodzią śladami delfinów

Popłyń wzdłuż zachodniego wybrzeża Istrii w poszukiwaniu majestatycznych delfinów podczas tej całodniowej wycieczki łodzią z głównego portu w Poreču. Podziwiaj blask zachodzącego słońca na wodzie przed powrotem do portu.  Wyrusz w rejs z głównego portu w Poreču na pokładzie przestronnego statku o nazwie „Kristofor”. Zrelaksuj się w wygodnym fotelu i podziwiaj zróżnicowane krajobrazy wybrzeża Istrii. Wypatruj delfinów, które skaczą i ścigają się. Poczuj radość z obserwowania tych ekscytujących stworzeń. Nie zapomnij zrobić zdjęć tym zwierzętom! Zobacz złote i różowe kolory zachodu słońca odbijającego się od wody, a następnie wróć do głównego portu w Poreču i zejdź na ląd. 

Pula: nocna wyprawa kajakiem morskim w przezroczystym kajaku

Pula: nocna wyprawa kajakiem morskim w przezroczystym kajaku

Spotkaj się z nami w ośrodku wypoczynkowym Verudela na plaży Histria i zapoznaj się z teorią i techniką spływu kajakowego oraz zasadami zachowania podczas spływu. Poznasz nas po logo „Metta Float Outdoor Adventures” na białej drewnianej chacie. Po wprowadzeniu na lądzie nadszedł czas, aby wyruszyć w nocną przygodę z kajakiem morskim. Przeźroczyste dno kajaka wyposażone w diody LED pozwoli Ci zajrzeć do uśpionego podwodnego świata Adriatyku. Płyń kajakiem wzdłuż wybrzeża, gdzie głębokość morza wynosi około 4-8 metrów, abyś mógł obserwować wszystko, co dzieje się na dnie morskim. Wyobraź sobie, że masz ogromną maskę do nurkowania, ale nie musisz się moczyć, aby obserwować, co dzieje się pod powierzchnią morza. Doświadcz przejrzystego spływu kajakowego, tak jak powinien. Podczas wycieczki rzuć okiem na różne rodzaje życia morskiego. Twój przewodnik zadba również o to, aby Twoje jedyne w swoim rodzaju wspomnienie zostało uwiecznione na zdjęciach i filmach. Nie zapomnij spojrzeć w górę na rozgwieżdżone niebo i podziwiać niebiosa.

Fazana: Rejs z przewodnikiem z obserwacją delfinów o zachodzie słońca

Fazana: Rejs z przewodnikiem z obserwacją delfinów o zachodzie słońca

Odkryj wspaniałe, czyste wody Parku Narodowego Brijuni i spędź czas obserwując delfiny bawiące się i jedzące w czasie zachodu słońca. Zrób niesamowite zdjęcia tych pięknych ssaków morskich z łodzi. Będziesz cieszyć się wycieczką na ładnej, wygodnej łodzi wycieczkowej dla 50 osób. Wycieczka zaczyna się od głównego molo w Fazana i prowadzi na wody Parku Narodowego Brijuni, gdzie kapitan szuka delfinów. Kiedy je odnajduje, łódź zwalnia i zaczynasz główną część tej wycieczki. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów wynosi ponad 90 procent. Możesz zrobić wiele wspaniałych zdjęć z delfinami i zachodem słońca na horyzoncie. Zwiedzanie trwa od 1h 30min do max 2h, w zależności od tego, jak daleko kapitan musi przepłynąć, aby znaleźć delfiny.

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Wybierz się na rejs z Puli tradycyjną chorwacką drewnianą łodzią. Delektuj się kolacją świeżo przygotowaną przez szefa kuchni na pokładzie, wypatrując delfinów i podziwiając zachód słońca. Rozpocznij rejs od zwiedzania portu w Puli – głównego portu monarchii austro-węgierskiej. Kontynuuj rejs do Parku Narodowego Wysp Briońskich w poszukiwaniu delfinów. W tym czasie szef kuchni przygotuje pyszną kolację. Park Narodowy Wysp Briońskich obejmuje 14 wysp z pokrytymi białym piaskiem plażami i bujną roślinnością. Dzięki dużej populacji ryb w okolicy często można spotkać delfiny polujące na posiłek. Na kolację możesz wybrać makrelę z sałatką, pierś kurczaka z sałatką bądź danie wegetariańskie. W cenę rejsu wliczono nielimitowaną wodę mineralną, sok pomarańczowy i białe wino. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać nocny widok na miasto i słynny rzymski amfiteatr.

Fazana: Rejs wycieczkowy po Parku Narodowym Brijuni

Fazana: Rejs wycieczkowy po Parku Narodowym Brijuni

Przeżyj tę piękną wycieczkę łodzią po archipelagu Parku Narodowego Brijuni i zatrzymaj się na wyspie Sveti Jerolim. Przed przybyciem na wyspę St. Jerolim wybierz się na panoramiczną przejażdżkę, podziwiając dziką przyrodę i zabytki Brijuni na pokładzie naszego statku Kristina, gdzie nasza załoga będzie serwować Ci bezpłatne zimne napoje. Zaledwie 15 minut łodzią z Fazany dopłyniemy do Veliki Brijun, największej ze wszystkich 14 wysp. Tutaj możesz zobaczyć willę Kastel, która należała do austriackiego arystokraty Paula Kuppelwiesera, który kupił wyspę w 1893 roku. Na tej wyspie znajduje się wiele atrakcji, takich jak rzymskie osady, a nawet park safari z egzotycznymi zwierzętami. Następnie zobaczymy wyspę Mali Brijun z Fort Minor, przekształconą w letni teatr. Później zobaczymy słynną wyspę Gaz w kształcie ryby. Następnie zobaczymy wyspy Galija i wyspę Titos Vanga. Mijamy także Vila Brijunka i latarnię morską Peneda z widokiem na port w Puli. Wreszcie dojeżdżamy do St. Jerolim. Pobyt na tej wyspie jest opcjonalny i gorąco polecamy. Można tam zostać i cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie. Zawsze istnieje możliwość powrotu do punktu wyjścia na głównym molo w Fazanie o godzinie 16:00, a także istnieje możliwość powrotu o 14:00 i 17:30. w zależności od dziennej liczby gości. Dokładny czas powrotu należy uzgodnić z przewodnikiem i kapitanem i zależy od liczby gości oraz godziny rozpoczęcia wycieczki. Wyspa to prawdziwy raj z wodami pełnymi ryb i mnóstwem pawi biegających swobodnie po wyspie. Na wyspie znajduje się przyjemna restauracja oferująca smaczne jedzenie i zimne napoje w rozsądnych cenach. Za wstęp na wyspę pobierana jest opłata, którą należy uiścić na miejscu przy wyjściu z łodzi. Wyspa zostanie otwarta dla zwiedzających 1 czerwca tego roku, kiedy morze powinno być wystarczająco ciepłe, aby można było się kąpać. W tym samym czasie otwierana jest także restauracja. W tym roku opłata za wstęp na wyspę wynosi 5 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci.

Poreč: Rejs safari z delfinami o zachodzie słońca z napojami

Poreč: Rejs safari z delfinami o zachodzie słońca z napojami

Rozkoszuj się napojem i wypłyń powoli na otwarte morze, aby zobaczyć piękny widok na Poreč. Po drugiej stronie zobaczysz otwarte morze i słońce zachodzące za horyzont. Zobacz, jakie sztuczki wykonują delfiny w swoim naturalnym środowisku, kiedy są dzikie i wolne.  To nie jest delfinarium i nie ma tu trenera, a zwierzęta żyją w harmonii z naturą. Oglądanie delfinów płynących z boku i z przodu łodzi jest szczególnie fascynujące.  Jeśli dopisze Ci szczęście, możesz zobaczyć młodego delfina, któremu zwykle towarzyszy mała grupa osobników dorosłych, trzymających dystans od łodzi. Dla tych, którzy odczuwają silny stres na co dzień, jest to znakomita terapia, a dla rodziców z dziećmi to idealny prezent, który zaskoczy ich dzieci.

Często zadawane pytania dotyczące: Żupania istryjska

Żupania istryjska: Najciekawsze atrakcje

Żupania istryjska: Wycieczki i bilety

Żupania istryjska: Ciekawe miejsca

Żupania istryjska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Żupania istryjska? Kliknij tutaj.

Żupania istryjska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(6587 recenzji)

Najbardziej podobała mi się swoboda, jaką mogliśmy cieszyć się przy skale i żeglować we własnym tempie. Zawsze byli gotowi nam pomóc. Przydałoby się jednak więcej zdjęć.

Piękne i warte odwiedzenia. Cieszę się, że wyszedłem poza szczytem sezonu, ponieważ wyobrażam sobie, że latem będę bardzo zajęty!

OK, okręt super, Kapitan Dino profeska, przewodnik Milan super ( pozdrawiam) , polecam !!

stojąc na arenie z całą historią gladiatorów i siedząc na siedzeniach

Pięknie zachowany amfiteatr! Trzeba było to widzieć w Puli.