Dodaj daty

Źródło Kastalskie

Źródło Kastalskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Delfy - jednodniowa wycieczka dla małych grup z Aten

1. Delfy - jednodniowa wycieczka dla małych grup z Aten

Wyjedź z Aten wcześnie rano i przejedź przez żyzną równinę Beotii przez Teby i Levadia. Po przybyciu do Delphi poznaj historię Wyroczni i jej wpływ na świat grecki z oficjalnego przewodnika. Przejedź przez kastalijską wiosnę i odwiedź atrakcje, takie jak Stoa Ateńczyków, Skarbiec Ateński, wielokątny mur oporowy i Świątynia Apolla. Wejdź do muzeum archeologicznego na własny koszt, aby podziwiać relikty, takie jak Skarbiec Sifnian, Sfinks Naxian, Statua Antinoos i brązowy Woźnica. Poświęć trochę czasu na lunch w wiosce przed powrotem do Aten przez górską wioskę Arachova na południowych zboczach Parnasu.

Starożytne Delfy całodniowa wycieczka z Aten

2. Starożytne Delfy całodniowa wycieczka z Aten

Wyjedź z Aten wcześnie rano autostradą krajową podczas tej całodniowej wycieczki do świętych ruin Delphi. Przejedziesz przez miasta Teby, Levadia i Arachova, jadąc do miejsca wyroczni delfickiej i odkryjesz słynne miejsce, znane w starożytności jako „pępek świata”. 8-godzinna wycieczka krajoznawcza zabierze Cię obok Castalia Spring, kontynuując zwiedzanie stanowiska archeologicznego Świątyni Apolla i Muzeum Delphi. Poznaj spektakularne atrakcje klasycznej Grecji, w tym woźnicę rydwanu z brązu, sfinksa naksyjskiego i posąg Antinoosa. Po obiedzie powrót do Aten przez malowniczą górską wioskę Arachova, zbudowaną na południowych zboczach Parnasu. Znany z atrakcyjnych, ręcznie tkanych dywanów, chodników i kołder, a także wina i sera, zatrzymasz się na chwilę, aby kupić pamiątki, zanim wrócisz do Aten wczesnym wieczorem.

Delfy: Wycieczka z przewodnikiem audio w języku francuskim lub angielskim

3. Delfy: Wycieczka z przewodnikiem audio w języku francuskim lub angielskim

Zafunduj sobie wyjątkową podróż w czasie i odkryj jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych starożytnej Grecji. Zanurz się w fascynującej historii Delf, korzystając z audioprzewodnika dostępnego w języku francuskim i angielskim. Poznaj starożytne ruiny we własnym tempie i odkryj sekrety tego legendarnego miejsca, w którym narodziła się wyrocznia Apolla. Wyrusz w urzekającą przygodę po starożytnych ruinach Delf z naszym audioprzewodnikiem z przewodnikiem w języku francuskim lub angielskim! Zanurz się w fascynującej historii Delf, przesiąkniętej urzekającymi mitami, tajemniczymi rytuałami i legendarnymi skarbami. Zanim wyruszysz, upewnij się, że pobrałeś aplikację audioprzewodnika i zeskanowałeś kod QR wycieczki. Kompatybilny z większością urządzeń, nasz system oferuje aplikację do pobrania z Google Play, Apple Store i Microsoft Store. Załaduj aplikację, a następnie zeskanuj kod QR zwiedzania znajdujący się w pliku PDF i pobierz audioprzewodnik na swój smartfon. Otrzymasz plik PDF w nowej wiadomości e-mail, około 24 godziny przed wizytą (nie mylić z kuponem GYG). Korzystając z naszego audioprzewodnika, zwiedzaj obiekt we własnym tempie i pozwól się przenieść przez ponad 50 interesujących miejsc. Nasza intuicyjna aplikacja oferuje interaktywną mapę z geolokalizacją, która ułatwi Ci zwiedzanie. Aby zanurzyć się w sercu starożytnej historii, ścieżka dźwiękowa bogata w informacje i szczegóły trwające 1h30 poprowadzi Cię przez wieki. Niezależnie od tego, czy słuchasz przed, czy po wizycie, elastyczność i wybór są w Twoich rękach. Dołącz do nas szybko, aby uzyskać wciągające doświadczenie, w którym każdy kamień Delphi ujawni nowy rozdział jego tysiącletniej historii. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i rozpocznij swoją podróż już teraz, nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby odkryć wiele tajemnic Delf!

Delfy: wycieczka z Aten z noclegiem w hotelu 4-gwiazdkowym

4. Delfy: wycieczka z Aten z noclegiem w hotelu 4-gwiazdkowym

Pierwszego dnia przejedziesz przez miasteczka Liwadia i Arachova, aby dotrzeć do Delf. Sanktuarium w Delfach przez wiele stuleci stanowiło kulturalne i religijne centrum świata hellenistycznego. Co 4 lata odbywały się tu również Igrzyska Pytyjskie, drugie co do wielkości greckie igrzyska, zaraz po Igrzyskach Olimpijskich. Odwiedź Delfy oraz znajdujące się tu muzeum. Zobacz w nim m.in. skarby archeologiczne, takie jak unikatowa statua z brązu Auriga, poświęcona Apollinowi przez Polyzalosa, tyrana z Geli. Po wycieczce z przewodnikiem udasz się do hotelu, aby się w nim zameldować. Po południu korzystaj z czasu wolnego, a wieczorem zjedz kolację w swoim hotelu w Delfach. Następnego ranka, po hotelowym śniadaniu, wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie Delf i udaj się do Tolos lub do źródła Castalia. Możesz również przespacerować się po malowniczych Delfach, których dzika przyroda i imponujący krajobraz z pewnością Cię zainspirują. Po południu autokar zabierze Cię z powrotem do Aten.

Z Aten: Prywatna wycieczka do Delf, pępka Ziemi

5. Z Aten: Prywatna wycieczka do Delf, pępka Ziemi

Podczas tej jednodniowej wycieczki będziesz podróżować po Grecji kontynentalnej, zobaczysz uprawy rolne i miasta, takie jak Thiva i Livadia. Wzniesiesz się na Parnassos, gdzie miniesz malowniczą i kosmopolityczną wioskę Arachova, zanim dotrzesz do najważniejszego celu tej wycieczki - centrum świata dla starożytnych Greków - Delfy. Delfy były najważniejszym ośrodkiem religijnym w starożytności, a od 1987 roku są zabytkiem UNESCO. Na stanowisku archeologicznym w Delfach zobaczysz stoa Ateńczyków, starożytny teatr, wyrocznię w Delfach, stadion w Delfach i oczywiście świątynię Apolla. Po nieporównywalnie pięknej trasie udasz się do Muzeum Archeologicznego. Muzeum Archeologiczne w Delfach jest drugim najczęściej odwiedzanym muzeum po Akropolu w Atenach. Każdego roku odwiedza je 700 000 osób i jest uważane za jedno z najpiękniejszych muzeów w Grecji. Tutaj historia słynnego delfickiego sanktuarium i słynnej wyroczni jest przedstawiona w najlepszy sposób, poprzez bogatą kolekcję rzeźb, posągów, posąg Woźnicy, Sfinksa Naksyjczyków, części fryzu ze skarbu Syfnii , fragmenty metop z przedstawieniami prac Herkulesa ze skarbu Ateńczyków, pępka, posągi mitycznych braci Kleovisa i Vitona itp. Naszą następną wizytą będzie Castalia Pigi. Castalia Pigi to źródło, z którego płynie woda od czasów starożytnych i było źródłem, w którym odbywały się oczyszczenia zarówno odwiedzających świątynię, jak i Najwyższej Kapłanki Sanktuarium w Delfach. Po wizycie w Pigi następnym przystankiem będzie sanktuarium Ateny z Atreusa, być może najczęściej fotografowane starożytne sanktuarium. Po wizycie na stanowisku archeologicznym w Delfach odbędzie się krótka wycieczka do kosmopolitycznego, ale jednocześnie tradycyjnego miasta Arachova. Gdy schodzimy z góry Parnassos, zrobimy objazd, aby odwiedzić średniowieczny klasztor Osios Loukas, tradycyjny kamienny klasztor bizantyjski, który od tamtej pory działa nieprzerwanie. Po wizycie w klasztorze wyruszymy w drogę powrotną tą samą trasą. Cała trasa wraz ze zwiedzaniem potrwa około 10 godzin.

Prywatna jednodniowa wycieczka do Delf i wioski Arachova z Aten

6. Prywatna jednodniowa wycieczka do Delf i wioski Arachova z Aten

Twój kierowca odbierze Cię z hotelu lub statku wycieczkowego, z którego zaczyna się Twoje doświadczenie. Stamtąd wyruszasz z Aten, mijając równinę Beocji - centrum rolnicze i miasto Teby - miejsce narodzin króla Edypa, aby dotrzeć do Delf. Tam zwiedzaj źródło Castalia, stanowisko archeologiczne w Delfach, pomnik królów Argive, skarbiec Ateńczyków, stoę ateńską, ścianę wielokątną, pomnik płaskowyżu i świątynię Apolla. Jego spektakularne eksponaty obejmują fryz Skarbca Sifinian, Sfinksa Naxii, Statuę Antinoosa, metopy Skarbca Ateńskiego oraz słynny brązowy Woźnica, który został pierwotnie stworzony dla upamiętnienia zwycięstwa podczas Igrzysk Pytyjskich w 476 r. p.n.e. . Później odwiedź tradycyjną, ale kosmopolityczną wioskę Arachova, która znajduje się na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza. Jest to jeden z najpopularniejszych zimowych kurortów Grecji, a podczas tego spaceru można pospacerować po lokalnym targu, który szczyci się dużą różnorodnością ręcznie robionych wypieków, serów, przypraw i wielu innych lokalnych produktów. Na koniec odwiedzimy bizantyjski klasztor Hosios Loukas, jeden z najważniejszych zabytków architektury i sztuki Bliskiego Bizancjum, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa unsesco.

Z Aten: Delphi, Arachova i Chaerone Pivate Day Tour

7. Z Aten: Delphi, Arachova i Chaerone Pivate Day Tour

Wyjedź rano z Aten autostradą krajową i przejedź obok miast Teby, Levadia i Arachova. Przyjedź do Delf i odwiedź źródło Castalia oraz główne stanowisko archeologiczne, w tym Świątynię Apolla, Skarbiec Ateńczyków, Stadion i wiele innych. Następnie zjedz lunch w tradycyjnej greckiej restauracji w malowniczym miasteczku Delphi. Naładuj akumulatory pyszną lokalną kuchnią i zastanów się nad wizytą na stanowisku archeologicznym. Po obiedzie zatrzymaj się, aby zobaczyć ruiny świątyni Ateny Pronea i Tholos. Zjedź z góry Parnassos i zatrzymaj się ponownie w Cheronia, aby zobaczyć słynnego „Lwa z Cheronia”. „Lew” to marmurowy pomnik wzniesiony na polu bitwy przez Filipa, króla Macedonii i ojca Aleksandra Wielkiego, dla upamiętnienia jego zwycięstwa nad wojska ateńskie i tebejskie w 338 r. p.n.e. Czuj się swobodnie podróżując w pełni klimatyzowanym mercedesem z komentarzem kierowcy.

Prywatna 2-dniowa wycieczka do Delphi, Meteorów i Termopil

8. Prywatna 2-dniowa wycieczka do Delphi, Meteorów i Termopil

Rozpocznij swoją dwudniową wycieczkę na stanowisku archeologicznym w Delfach, aby zobaczyć Kastalijską Wiosnę, starożytne sanktuarium Apolla, skarbiec Ateńczyków, starożytny stadion i teatr. Zobacz artefakty pochodzące już z XV wieku pne, w tym Sfinksa Naxian, posąg Antinoosa i rzeźbę woźnicy z brązu. Odwiedź wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztor Osios Loukas, a następnie udaj się na lunch do górskiej wioski Arachova. Po noclegu w Meteorach, rozpocznij swój drugi dzień wspinając się w górę do klasztorów zbudowanych na naturalnej formacji filarów skalnych z piaskowca z XIV wieku. Kieruj się na południe w stronę Termopil. Zbadaj pomnik i wejdź do nowo wybudowanego centrum dla zwiedzających, które odtwarza starożytną bitwę, w której król Leonidas słynnie poprowadził 300 Spartan do bitwy w 480 r. p.n.e. Po zatrzymaniu się na lunch lub przerwę nad morzem w jednej z wielu lokalnych wiosek, zakończ wrażenia trwałymi wspomnieniami i zdjęciami.

2-dniowa prywatna wycieczka Delphi & Meteora - podróż życia

9. 2-dniowa prywatna wycieczka Delphi & Meteora - podróż życia

Dzień 1: Ateny - Delfy - Arachova - Meteory i zachód słońca wokół skał Twoja prywatna wycieczka rozpocznie się od wczesnego porannego odbioru z hotelu w Atenach i wyruszenia w malowniczą podróż do Delf. Słynące z wyroczni Apolla i niezwykłych ruin, Delfy zachęcają do zwiedzania świątyni Apolla, teatru i stadionu. Muzeum w Delfach czeka na Ciebie, prezentując artefakty z tego starożytnego miejsca. Po wizycie w Delfach udasz się do Arachova, uroczego miasteczka słynącego z tradycyjnej architektury i malowniczych widoków. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta, lunch w lokalnej tawernie i opcjonalne zakupy. Późnym popołudniem udaj się do Kalambaki, bramy do klasztorów Meteora. Wieczorem podziwiaj urzekający zachód słońca nad surowymi klifami, chłonąc wyjątkową energię tego nieokiełznanego krajobrazu. Nocleg w Meteorach. Dzień 2: Meteora - Termopile - Ateny Po śniadaniu wyruszamy na wizytę w Meteorach, gdzie ponadczasowe klasztory, w których znajdują się bezcenne skarby historyczne i religijne, stoją majestatycznie między ziemią a niebem na kolosalnych skałach. Naszym pierwszym przystankiem jest imponujący klasztor Varlaam, założony w XVI wieku, położony na wysokości 380 metrów na skalistym szczycie. Varlaam jest drugim co do wielkości klasztorem w kompleksie Meteora, szczycącym się największą liczbą mnichów (siedmiu) wśród klasztorów męskich. Następny będzie Wielki Meteoron lub Megalo Meteoro, jeden z najbardziej niezwykłych klasztorów w kompleksie Meteora. Usytuowany na szczycie wysokiej formacji skalnej, Wielki Meteoron jest świadectwem niezwykłego dziedzictwa architektonicznego i duchowego regionu. Założony w XIV wieku przez świętego Atanazego Meteorytę, jest największym i najstarszym klasztorem Meteory. Zanim dotrzesz do Aten, zatrzymasz się w Termopilach, aby podziwiać pomnik Leonidasa, miejsce słynnej bitwy między Grekami a Persami. Wrócisz do Aten wczesnym wieczorem

Delfy - wycieczka całodniowa

10. Delfy - wycieczka całodniowa

Całodniowa wycieczka do Delf rozpocznie się od 70-kilometrowej jazdy autostradą krajową na północny zachód od Aten. Przejeżdżając przez Levadię, dotrzemy do klasztoru Hosios Loukas, jednego z najwspanialszych bizantyjskich zabytków w Grecji, zbudowanego w X wieku i położonego na malowniczym zboczu u zachodniego podnóża góry Hellikon, w pobliżu starożytnego miasta Steiri. Klasztor został założony w 945 r. n.e. przez pustelnika Hosiosa Lucasa, który był pracowity, życzliwy, współczujący, gościnny i urodzony z darem przewidywania, który okazał się nieomylny w kwestiach o znaczeniu zarówno narodowym, jak i indywidualnym. Katolikon w klasztorze przechowuje relikwie Hosiosa Loukasa. Wspaniałe mozaiki i architektura sprawiają, że klasztor jest jednym z najważniejszych zabytków w Grecji. Wyruszając z klasztoru, dotrzemy do Delf przez Arachowę, malownicze miasteczko położone na południowych zboczach góry Parnas. Arachova stała się popularną 1-dniową lub weekendową wycieczką dla Ateńczyków, głównie zimą ze względu na centrum narciarskie. W Delfach odwiedzimy źródło Kastalia, starożytne sanktuarium Apollina, skarbiec Ateńczyków, starożytny stadion, starożytny teatr, unikalny brązowy rydwan i muzeum. Delfy to zarówno stanowisko archeologiczne, jak i nowoczesne miasto na południowo-zachodnim zboczu góry Parnas w dolinie Phocis. W mitologii greckiej był to pępek ziemi, miejsce wyroczni delfickiej i główne miejsce kultu boga Apolla po zabiciu Pytona, smoka, który chronił pępek ziemi. Apollo przemawiał przez swoją wyrocznię. Kapłanka wyroczni znana jako Pytia musiała być starszą kobietą i siedziała na trójnogim siedzeniu nad otworem w ziemi. Apollo opętał Pytię, a ona prorokowała. Ludzie konsultowali się z Wyrocznią Delficką we wszystkich ważnych sprawach, od polityki publicznej po sprawy osobiste. Wyrocznia wywierała znaczny wpływ na cały grecki świat i konsultowała się przed wszystkimi ważnymi wydarzeniami. Na starożytnym stadionie odbywały się igrzyska Pythonów, które były jednymi z czterech igrzysk panhelleńskich odbywających się co cztery lata. Naszą wizytę w Delfach zakończymy lunchem w lokalnej restauracji, podziwiając widok na zatokę Itea, a następnie odwiedzimy świątynię Ateny Pronea i gimnazjum. Na koniec wrócimy do Aten autostradą krajową.

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Źródło Kastalskie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Źródło Kastalskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Źródło Kastalskie? Kliknij tutaj.