Dodaj daty

Zrmanja

Zrmanja

Zrmanja – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zrmanja: 5-godzinna wycieczka kajakowa z przewodnikiem w Kaštel Žegarski

1. Zrmanja: 5-godzinna wycieczka kajakowa z przewodnikiem w Kaštel Žegarski

Płyń w dół łatwych bystrzy rzeki Zrmanja podczas malowniczej wycieczki kajakiem lub kanoe z Kaštel Žegarski. Dołącz do swojego przewodnika podczas zapierającej dech w piersiach podróży przez spektakularny kanion. Popływaj w krystalicznie czystej wodzie i dotrzyj do wioski Muskovci, aby kupić posiłek. Rozpocznij wycieczkę w Kaštel Žegarski, imponującym obszarze z bezpiecznymi i łagodnymi bystrzami dla początkujących. Naucz się obsługiwać kajak lub canoe, powoli wpływając do kanionu. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazywać ryby i ptaki oraz uczyć Cię o naturalnym zjawisku krasowym. Napotkaj więcej pięknych wodospadów i bystrzy w drodze do miasta Muskovci. Po zakończeniu wycieczki kierowca Twojej grupy zostanie przetransportowany z powrotem do miejsca odbioru, aby odebrać Twój samochód. Czekając na odbiór, możesz się zrelaksować i kupić przekąski lub lunch.

Obrovac: rafting lub spływ kajakowy po rzece Zrmanja

2. Obrovac: rafting lub spływ kajakowy po rzece Zrmanja

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Mićanovi dvori. 5-godzinna aktywność rozpoczyna się od instrukcji obsługi sprzętu przed wyruszeniem na 14,5-kilometrowy spływ kajakowy. W zależności od tempa i sprawności fizycznej wycieczka może trwać od 2,5-4 godzin. Celem jest, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym w wodzie najlepiej jak potrafi! Latem, gdy poziom wody jest niski, płyniemy kajakiem w dół rzeki. Przez pozostałą część roku, gdy woda jest wysoka, popłyniesz tratwą w dół rzeki. Kajaki mogą pomieścić 2 osoby, a tratwa może pomieścić od 6 do 10 osób, łącznie ze sternikiem. Będziesz w grupie 30 osób (15 kajaków), z 2 kapitanami, którzy Cię poprowadzą.

Zadar: spływ kajakowy z przewodnikiem po rzece Zrmanja i wodospady

3. Zadar: spływ kajakowy z przewodnikiem po rzece Zrmanja i wodospady

Rozpoczęcie spływu (przebranie, instruktaż, wejście na pokład i rozpoczęcie spływu rzeką) odbywa się w miejscowości Kaštel Žegarski . Odcinek trasy od wioski do ujścia Krupy w Zrmanja i Visoki buk (10-metrowy wodospad, najwyższy na Zrmanji) trwa półtorej godziny, a wodospad zostanie ominięty 5 minutowym spacerem. Spływ rzeką trwa około 4 godzin, z czego jedną godzinę poświęcamy na okazjonalne przerwy i pływanie. Latem wiosłowanie nie jest trudne ani niebezpieczne; woda jest czysta i orzeźwiająca – idealna przygoda dla początkujących. Wycieczka kończy się w wiosce Muškovci, z czasem wolnym na kąpiel przed wypłynięciem. Jeśli przyjechałeś własnym samochodem, zawieziemy Cię do miejsca startu, w którym zostawiłeś samochód.

Kaštel Žegarski: Packrafting na rzece Zrmanja

4. Kaštel Žegarski: Packrafting na rzece Zrmanja

Przyjedź do Raftrek Adventure Travel i przygotuj się na ekscytującą przygodę. Posłuchaj krótkiego, ale ważnego przemówienia na temat bezpieczeństwa i podążaj za swoimi ekspertami, przyjaznymi przewodnikami po rzece. Następnie wystartuj z Kaštel Žegarski w dziewiczą przyrodę i malownicze krajobrazy, ćwicząc wiosłowanie i sterowanie łodzią. Gdy zdobędziesz doświadczenie w kontrolowaniu ruchu, podróżuj szybciej w dół rzeki Zrmanja. Poczuj dreszczyk emocji płynący pod wodospadami i relaksujący się w krystalicznie czystej wodzie. Następnie zjedz przekąskę, jeśli ją przyniosłeś, podczas gdy wszyscy odpoczywają pod wodospadem Krupa. Należy pamiętać, że niższych stanów wody można spodziewać się w miesiącach letnich (lipiec-wrzesień).

Kajakarstwo morskie rzeką Zrmanja do Morza Adriatyckiego

5. Kajakarstwo morskie rzeką Zrmanja do Morza Adriatyckiego

Rzeka Zrmanja w Chorwacji to ukryty klejnot dla miłośników kajakarstwa. Dzień zaczniemy od spotkania w Obrovac i wypłynięcia w dół rzeki. Dolna część idealnie nadaje się na spływ kajakowy morskim ujściem rzeki. Krystalicznie czysta woda i zachwycająca sceneria zapewniają niezapomniane wrażenia. Płynąc w dół rzeki, miniesz wysokie klify i bujną zieleń, od czasu do czasu dostrzeżesz lokalną przyrodę. Prądy rzeki są łagodne, co ułatwia żeglugę początkującym, ale wciąż jest wystarczająco trudne dla doświadczonych kajakarzy. Gdy popłyniesz w dół rzeki, rzeka się poszerzy i znajdziesz się w ujściu rzeki Zrmanja do Morza Novigrad. Morski spływ kajakowy można dostosować do poziomu umiejętności i zainteresowań. Podczas spływu kajakiem morskim rzeką Zrmanja doświadczysz tego, co najlepsze w chorwackiej przyrodzie i kulturze, co czyni tę wyprawę obowiązkową dla każdego entuzjasty outdooru. Zakończ wycieczkę w małym miasteczku, gdzie możesz cieszyć się plażą i zjeść szybki lunch lub kawę przed powrotem do Obrovaca, gdzie spotkaliśmy się rano.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Zrmanja: najlepsze atrakcje w pobliżu

Zrmanja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zrmanja? Kliknij tutaj.

Zrmanja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(707 recenzji)

Niesamowity ! Bardzo jasne wyjaśnienia, przewodnicy bardzo obecni, którzy nam towarzyszą i zapewniają nam bezpieczeństwo, nawet w najtrudniejszych wodospadach. A kto umie się śmiać 😁 Przystanek na zjedzenie z pięknym widokiem! Wspaniałe krajobrazy, to naprawdę świetna aktywność dla pary lub rodziny. Do przepłynięcia ok. 11km (trwa +/- 4 godziny) ale nie jest to zbyt męczące, bo można płynąć z prądem i trochę nacieszyć się krajobrazem. Mały dodatek: Byłam sama i musiałam poczekać, aż mój chłopak odbierze samochód, ale zaproponowali, żebym pojechała z nimi samochodem, ponieważ zostało wolne miejsce, więc nie musiałam czekać sama. Bardzo miło z ich strony! Do zrobienia jeszcze raz i polecam! Kajaki są wygodne.

To było wspaniałe doświadczenie i wszystko było dobrze zorganizowane. Kontakt również działał świetnie, ponieważ w dniu, w którym faktycznie zarezerwowaliśmy, było za dużo wody, byłby to rafting. Jednak organizator skontaktował się z nami i udało nam się przesunąć termin o kilka dni, abyśmy zamiast raftingu mogli wybrać się na spływ kajakowy. Świetnie 👍 Po krótkim wprowadzeniu udaliśmy się na wodę i przeżyliśmy ekscytujące przeżycie. Ostatni wodospad był super 👍 Zabawa była świetna i mogę tylko gorąco polecić.

Świetnie spędzony czas! Piotr był doskonałym i bardzo profesjonalnym instruktorem. Gorąco polecam i jeśli będziemy mieli okazję wrócić do Chorwacji to na pewno wrócimy na kolejny spływ kajakowy 👌😁🔥🔥🔥 Noella i Pierre

Fajna atrakcja. Każdy, nawet ktoś bez doświadczenia da radę. Łatwa trasa z kilkoma troszkę trudniejszymi momentami. Mili przewodnicy. Polecam.

Wycieczka była po prostu świetna i polecam ją każdemu. Naprawdę spędziliśmy cudowny dzień.