Dodaj daty

Zrmanja

Zrmanja – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Obrovac: rafting lub spływ kajakowy po rzece Zrmanja

1. Obrovac: rafting lub spływ kajakowy po rzece Zrmanja

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Mićanovi dvori. 5-godzinna aktywność rozpoczyna się od instrukcji obsługi sprzętu przed wyruszeniem na 14,5-kilometrowy spływ kajakowy. W zależności od tempa i sprawności fizycznej wycieczka może trwać od 2,5-4 godzin. Celem jest, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym w wodzie najlepiej jak potrafi! Latem, gdy poziom wody jest niski, płyniemy kajakiem w dół rzeki. Przez pozostałą część roku, gdy woda jest wysoka, popłyniesz tratwą w dół rzeki. Kajaki mogą pomieścić 2 osoby, a tratwa może pomieścić od 6 do 10 osób, łącznie ze sternikiem. Będziesz w grupie 30 osób (15 kajaków), z 2 kapitanami, którzy Cię poprowadzą.

Zadar: spływ kajakowy z przewodnikiem po rzece Zrmanja i wodospady

2. Zadar: spływ kajakowy z przewodnikiem po rzece Zrmanja i wodospady

Rozpoczęcie spływu (przebranie, instruktaż, wejście na pokład i rozpoczęcie spływu rzeką) odbywa się w miejscowości Kaštel Žegarski . Odcinek trasy od wioski do ujścia Krupy w Zrmanja i Visoki buk (10-metrowy wodospad, najwyższy na Zrmanji) trwa półtorej godziny, a wodospad zostanie ominięty 5 minutowym spacerem. Spływ rzeką trwa około 4 godzin, z czego jedną godzinę poświęcamy na okazjonalne przerwy i pływanie. Latem wiosłowanie nie jest trudne ani niebezpieczne; woda jest czysta i orzeźwiająca – idealna przygoda dla początkujących. Wycieczka kończy się w wiosce Muškovci, z czasem wolnym na kąpiel przed wypłynięciem. Jeśli przyjechałeś własnym samochodem, zawieziemy Cię do miejsca startu, w którym zostawiłeś samochód.

Kajakarstwo morskie Rzeka Zrmanja do Morza Adriatyckiego

3. Kajakarstwo morskie Rzeka Zrmanja do Morza Adriatyckiego

Rzeka Zrmanja w Chorwacji to ukryty klejnot dla miłośników kajakarstwa. Dzień zaczniemy od spotkania w Obrovac i wypłynięcia w dół rzeki. Dolna część idealnie nadaje się na spływ kajakowy morskim ujściem rzeki. Krystalicznie czysta woda i zachwycająca sceneria zapewniają niezapomniane wrażenia. Płynąc w dół rzeki, miniesz wysokie klify i bujną zieleń, od czasu do czasu dostrzeżesz lokalną przyrodę. Prądy rzeki są łagodne, co ułatwia żeglugę początkującym, ale wciąż jest wystarczająco trudne dla doświadczonych kajakarzy. Gdy popłyniesz w dół rzeki, rzeka się poszerzy i znajdziesz się w ujściu rzeki Zrmanja do Morza Novigrad. Morski spływ kajakowy można dostosować do poziomu umiejętności i zainteresowań. Podczas spływu kajakiem morskim rzeką Zrmanja doświadczysz tego, co najlepsze w chorwackiej przyrodzie i kulturze, co czyni tę wyprawę obowiązkową dla każdego entuzjasty outdooru. Zakończ wycieczkę w małym miasteczku, gdzie możesz cieszyć się plażą i zjeść szybki lunch lub kawę przed powrotem do Obrovaca, gdzie spotkaliśmy się rano.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg:

Zrmanja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zrmanja? Kliknij tutaj.

Zrmanja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 707 opinii

Piękna wycieczka kajakiem w wyjątkowym krajobrazie. Wszystko zostało zorganizowane w bardzo profesjonalny sposób, począwszy od instruktażu na parkingu, podziału na grupy, dystrybucji kamizelek ratunkowych, wioseł i kasków, a także krótkiej podstawowej instrukcji BHP i wprowadzenia do techniki wiosłowania i obsługi łodzi, aż po transport powrotny kierowców do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Po drodze jest wystarczająco dużo czasu, aby zrobić zdjęcia, popływać w krystalicznie czystej wodzie rzeki lub trochę się ochłodzić. Po drodze warto zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia, co można spożyć podczas małego postoju. Bagaż zostanie przewieziony przez zespół do punktu końcowego. Są szatnie, toalety oraz istnieje możliwość zakupu drobnych przekąsek, takich jak burgery i napoje. Nasi przewodnicy przeprowadzili wycieczkę w cudownie zrelaksowany sposób, z mnóstwem małych żartów. Jednak bezpieczeństwo wszystkich uczestników było zawsze najwyższym priorytetem.

Witam, zarezerwowałem wyjazd jako niespodziankę dla żony i syna (dojrzewanie) i został bardzo dobrze przyjęty. Należy pamiętać, że są trzy firmy, a właściwe miejsce parkingowe to dopiero 2. Nasi przewodnicy Ivan i Lian towarzyszyli nam pewnie i wyjątkowo bezpiecznie. Chociaż trzeba powiedzieć, że ta wyprawa nie zawiera niczego wyjątkowo ciężkiego. Ale nadal jest naprawdę piękny i przyjemnie wyposażony w niektóre atrakcje. Chociaż nasza trójka pracuje w ratownictwie wodnym, mamy również doświadczenie w raftingu i dlatego jesteśmy przyzwyczajeni do prawdziwych wyzwań, uznaliśmy, że wycieczka kajakiem jest świetna przez cały czas. Naprawdę polecany dla mniejszych dzieci (od 6 lat). Chociaż mieliśmy pecha, że wzięła udział rodzina z dwójką dzieci w wieku około 8-11 lat, która najwyraźniej nie chciała lub bała się wody i spowalniała naszą 25-osobową grupę, planujemy z żoną w kwietniu jechać ponownie, gdy woda będzie o ok. 1 m wyższa.

Wczoraj byliśmy z 4 osobami (wszyscy w wieku około 20 lat) jako absolutnie początkujący na wycieczce kajakowej. To było doskonałe i polecam każdemu. Szczególnie imponujące były krystalicznie czysta woda, wodospady i zapierające dech w piersiach krajobrazy wokół rzeki. - przewodnicy byli świetni i mieli wszystko pod kontrolą - wycieczka była zorganizowana profesjonalnie i bezpiecznie - sprzęt i łodzie były w doskonałym stanie Krótko mówiąc, bawiliśmy się świetnie i byliśmy naprawdę wyczerpani po 5-godzinnej wycieczce. Byłoby pożądane, aby po wycieczce wszyscy uczestnicy zostali odesłani do prywatnych samochodów, a nie tylko kierowcy odpowiednich samochodów prywatnych. Dzięki za wspaniały dzień!

Dziękuję za to wspaniałe doświadczenie. Zarezerwowaliśmy dla 7 osób, 2 z nich zachorowało w dniu wycieczki i nie mogło jechać. Z łatwością udało nam się umówić na spotkanie, aby nadrobić zaległości, gdy znów będziemy zdrowi (lub odzyskalibyśmy nasze pieniądze). Naprawdę byśmy to mieli, gdybyśmy nie mogli przeżyć tej przygody. Piękne krajobrazy i wyjątkowe wodospady. Dla naszych dzieci w wieku 17,15,14,9 i 6 lat wycieczka nie stanowiła żadnego problemu. Jesteśmy doświadczonymi kajakarzami, ale wycieczka była dla nas punktem kulminacyjnym i warta każdego centa.

Zarezerwowane w krótkim czasie i bardzo mi się podobało. To był naprawdę wspaniały dzień dla naszych dzieci (12 i 14 lat), moich teściów (63 i 69 lat) i nas (początek 40 lat). Naprawdę możemy to polecić.