Dodaj daty

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Wycieczka e-samochodem w małej grupie i audioprzewodnik

1. Wrocław: Wycieczka e-samochodem w małej grupie i audioprzewodnik

Zachwyć się pięknem Wrocławia, poruszając się po mieście pojazdem z napędem elektrycznym. Zobacz najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Dolnego Śląska, docierając do nich za pomocą wygodnego i komfortowego środka transportu. Poznaj Wrocław, odwiedzając zabytki, na zobaczenie których potrzeba byłoby 6–7 godzin w przypadku tradycyjnej wycieczki pieszej. Dowiedz się więcej o historii miasta, korzystając z tras opracowanych na potrzeby tej wycieczki przez licencjonowanych przewodników. Przed powrotem na urokliwe wrocławskie Stare Miasto wykorzystaj czas wolny, aby przyjrzeć się 2 najważniejszym miejscom na trasie wycieczki – katedrze i multimedialnej fontannie.

Wrocław: Krótki spacer po mieście i rejs

2. Wrocław: Krótki spacer po mieście i rejs

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij wycieczkę pieszą. Udaj się na wrocławski Rynek, gdzie znajduje się największy targ kwiatowy we Wrocławiu. Następnie odwiedź malowniczy kościół świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnale, jak również pomnik Dietricha Bonhoeffera. Po drodze na Uniwersytet Wrocławski przejdź koło dawnego więzienia miejskiego. Dowiedz się więcej o wrocławskich studentach, przechodząc koło fontanny Szermierza. Potem udaj się do dawnego gimnazjum św. Macieja i zwiedź tamtejszy barokowy ogród, a następnie zobacz zabytkową Halę Targową oraz wrocławską katedrę. Podziwiaj Ostrów Tumski od strony rzeki i rozkoszuj się widokami roztaczającymi się z mostu, spacerując promenadą. Po zakończeniu krótkiej wycieczki pieszej weź udział w rejsie po Odrze statkiem pasażerskim. Rejs trwa 50 minut, a jego trasa przebiega w kierunku zoo i kończy się powrotem do portu. Statek składa się z trzech pokładów pasażerskich oraz z pokładu z leżakami. Znajduje się tam także bar. Podczas rejsu możesz wypić piwo, wino, kawę oraz skosztować rozmaitych słodyczy. Będziesz mieć także okazję podziwiania malowniczych widoków rozciągających się wzdłuż Odry. Przepłyń koło Ostrowa Tumskiego, mostu Grunwaldzkiego, Muzeum Narodowego, wież ciśnień oraz wrocławskiego zoo. Twój przewodnik opowie Ci o systemie transportu śródlądowego oraz o różnych zabytkach, które będziesz mijać po drodze. Wycieczka kończy się w przystani w centrum miasta.

Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

3. Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

Wsiądź na dobrze utrzymany i stylowy rower i wybierz się na trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Unikaj tłumów turystów, zmęczonych stóp i ruchu ulicznego, korzystając z wiedzy przewodnika informacyjnego. Podczas tej wycieczki będziesz mógł podziwiać imponującą barokową architekturę wrocławskiej Starówki, która została starannie odrestaurowana po II wojnie światowej, odwiedzić Ostrów Tumski, czyli Ostrów Tumski, najstarszą część miasta i odwiedzić Halę Stulecia, arcydzieło architektury wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tymi miejscami wycieczka zaprowadzi Cię do Rynku Głównego, Promenady Starego Miasta, Jatek, pomnika zwierząt rzeźnych na Spiżu, Więzienia Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomnika Szermierza, Ossolineum, Hali Targowej, Wzgórz Polskich, Placu Grunwaldzkiego, Zwierzynieckiego Most, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, Iglica, Park Szczytnicki, Muzeum Narodowe, Dom Starej Giełdy i Targ Solny.

Wrocław: Wycieczka małym zabytkowym tramwajem

4. Wrocław: Wycieczka małym zabytkowym tramwajem

Podróżuj jednym z dwóch zabytkowych tramwajów po Wrocławiu. W zależności od wielkości grupy i pory roku, przejedź się małym "Juliuszem" lub dużym "Jasiem i Małgosią". Latem ciesz się widokiem z otwartych wagonów tramwajowych; zimą skorzystaj z przytulności ogrzewanych wagonów tramwajowych. Tramwaj czeka przy Operze Wrocławskiej, gdzie rozpoczyna się Twoja wycieczka. Wejdź na pokład z przewodnikiem i wybierz się w podróż w czasie. Odkryj ulicę Świdnicką i przejdź obok starego domu towarowego "Wertheim", a następnie udaj się do dzielnicy żydowskiej, wokół rynku i na wyspę Ostrów Tumski. Następnie miń ogród botaniczny i zoo. Zatrzymaj się na 15 minut przy Hali Stulecia, aby zobaczyć samą halę z imponującym pokazem wodnym co godzinę. (wiosną i latem) Wróć na Stare Miasto przez Most Cesarski i zakończ wycieczkę tam, gdzie ją rozpocząłeś, czyli w Operze Wrocławskiej. Jeśli chcesz, możesz zatrzymać się na rynku.

Wrocław: Bilet wstępu do zoo we Wrocławiu z prywatnym transferem

5. Wrocław: Bilet wstępu do zoo we Wrocławiu z prywatnym transferem

Po odebraniu z hotelu lub innego punktu na Starym Mieście zawieziemy Cię do Wrocławskiego Zoo. Jest to największe zoo w Polsce, otoczone piękną przyrodą. Omiń kolejki po bilety i wejdź do atrakcji bez kolejki. Zobacz pingwiny, lwy, słonie afrykańskie, krokodyle, małpy i wiele innych zwierząt z całego świata. Zoo zapewnia również bezpieczne miejsce do życia dla kilku gatunków, które nie mogą już przetrwać w swoim naturalnym środowisku. Odwiedź słynne Afrykarium, specjalnie poświęcone życiu morskiemu otaczającemu Afrykę. Zobacz kolorowe ryby, meduzy i rafy koralowe. Pod koniec wizyty kierowca będzie na Ciebie czekał przy bramie wejściowej, aby zabrać Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania lub innego wybranego miejsca na Starym Mieście. !Pamiętaj: prosimy o kontakt telefoniczny na 1 godzinę przed opuszczeniem Zoo w celu umówienia powrotu na Stare Miasto

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

ZOO we Wrocławiu: najlepsze atrakcje w pobliżu

ZOO we Wrocławiu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu ZOO we Wrocławiu? Kliknij tutaj.

ZOO we Wrocławiu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 75 opinii

Roman był świetnym przewodnikiem, doskonałą znajomością języka niemieckiego i świetnymi szczegółami na temat historii miasta! To była prawdziwa atrakcja!

Bardzo sympatyczny kierowca z dużą miłością do Wrocławia. Bardzo informujące. Różne wyjaśnienia. Było dużo zabawy. Wysoce polecany.

Pełen profesjonalizm w organizacji wycieczek. Przewodnik z pasją i ogromną wiedzą. Polecam z całego serca!

Doskonały przewodnik. Jego opowieści o Wrocławiu sprawiają, że mam ochotę wracać do tego pięknego miasta.

Przewodnik z pasją, ciekawie przedstawił Wrocław w pigułce. Polecam