Zoo w Londynie

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zwierzęta, które koniecznie trzeba zobaczyć w London Zoo

London Zoo powstało w 1847 roku – jest jedną z najsłynniejszych atrakcji stolicy Wielkiej Brytanii. Żyje tam ponad 700 gatunków zwierząt. Przy takim wyborze trudno się zdecydować, od której wystawy zacząć – oto parę pomysłów!

 • „Penguin Beach”

  1. „Penguin Beach”

  Wpadnij popatrzeć na największą sadzawkę pingwinów w Anglii – została stworzona na wzór ekosystemu, w którym żyją pingwiny w Ameryce Południowej. Zwróć uwagę na pingwiny skalne – łatwo je rozpoznać po cudacznych fryzurach!

 • „Rainforest Life”

  2. „Rainforest Life”

  Zwierzęta z lasów deszczowych wymagają wilgoci, więc w London Zoo wybudowano dla nich specjalną cieplarnię. Koniecznie przywitaj się z przeuroczymi małpami i leniwcami!

 • 3. „Night Life”

  To część Rainforest Life – i niepowtarzalna okazja, żeby poobserwować zwierzęta, które uaktywniają się nocą! Wśród tych nieuchwytnych gatunków znajdują się między innymi pancerniki i nycticebusy.

 • „Land of the Giants”

  4. „Land of the Giants”

  Żółwie-giganty to tylko niektóre z imponujących gadów i płazów, które można tu podziwiać!

 • „Spiders Talk”

  5. „Spiders Talk”

  Jeśli nie boisz się pająków, wpadnij przywitać się z przemiłymi, włochatymi tarantulami!

Zaplanuj pobyt

 • "Wystawy tymczasowe "

  London Zoo oferuje wiele wystaw tymczasowych i rzeczy, które można robić tylko w określonym sezonie – nie zapomnij sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej, co będzie grane w trakcie Twojej wizyty!

 • Chroń się przed słońcem

  Spędzisz sporo czasu na zewnątrz, więc jeśli jest słonecznie (nawet, jeśli na niebie jest parę chmur!), pamiętaj, żeby zapewnić sobie ochronę przed promieniami i pić dużo wody!

 • Spokojna wizyta

  Jeśli nie lubisz tłumów, przyjdź do London Zoo popołudniu w dzień powszedni – unikniesz porannego tłoku, a większość ludzi będzie w pracy lub w szkole.

 • Zwierzęta też czują

  I na koniec: pamiętaj, że dla tych zwierząt zoo jest domem! Nawet, jeśli myślisz, że są przyzwyczajone do gości, nie wydawaj dziwnych odgłosów i nie rób niczego, co mogłoby je zdenerwować. Jeśli bierzesz ze sobą dzieci, dopilnuj, żeby zachowywały się grzecznie.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Zoo jest otwarte codziennie od godz. 10.00, ale godzina zamknięcia zależy od sezonu. W Boże Narodzenie zoo jest nieczynne.
 • Cena
  Najtańszy, kupiony przez internet bilet dla dorosłych kosztuje 22,50 GBP – za 4,50 GBP możesz zarezerwować wstęp bez kolejki.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik nie jest konieczny, ale może sprawić, że dzieciom będzie się zwiedzało jeszcze fajniej!
 • Jak tam dotrzeć?
  Można dojść na piechotę ze stacji „Camden Town” i „Regent's Park” lub dojechać autobusem linii 274 z Baker Street do przystanku „Ormonde Terrace”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Osoby poniżej 16. roku życia muszą znajdować się pod opieką rodzica.

  • Ostatni zwiedzający są wpuszczani na godzinę przed zamknięciem.

Zoo w Londynie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zoo w Londynie? Kliknij tutaj.

Zoo w Londynie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 729 opinii

Zarezerwowane przez Get your Guide. Wydrukowane bilety są wyłączone, ale też pobrana aplikacja. Kupiłem karnet dzienny, więc ustaliliśmy, co możemy zrobić w ciągu dnia, korzystając z karnetu. Używane wycieczki autobusowe. Poruszanie się po całym okręgu miasta zajmuje wieki. Powiedziano nam, że 2 godziny, ale bardziej jak 2 i 1/2. Nie udało mi się zobaczyć niektórych punktów orientacyjnych z powodu zamknięcia dróg. Pojechaliśmy do Opactwa Westminsterskiego. Zarezerwowałem miejsce w godzinach od 15 do 15:30 w St Paul's. Wsiadłem do autobusu o 1.45 i dopiero o 15:30 zrobiłem sobie przerwę. Autobus minął opactwo 3 lub 4 razy, co było dziwne. Z St Paul's dokonaliśmy naszej rezerwacji o 18:00 w Shard. Poleciłbym zakup karnetu i atrakcji, które odwiedziliśmy.

Byliśmy bardzo zadowoleni z London Explorer Pass ... działa bardzo łatwo. Możesz wydrukować przepustkę z kodem QR lub mieć bezpośrednio na telefonie komórkowym, który jest następnie mocowany na atrakcjach. Zaletą jest to, że Explorer Explorer nie jest przywiązany do określonej liczby dni jak w przypadku London Pass, ale jest ważny przez cały pobyt (myślę, że maksymalnie 30 dni).

Początkowo był sceptyczny co do ceny London Pass, ale pierwszego dnia był przekonany, że jest inaczej. Naprawdę się opłaca. Widziałem kilka miejsc, do których nie przyjechałbym bez przepustki i bardzo dokładnie opisałem wszystko z adresem i stacją metra!

Okazja Naprawdę mi się podobało. Żałuję tylko, że nie złapałem więcej atrakcji.

Bardzo prosty w użyciu, a nawet dostałem zniżkę w sklepach turystycznych,