Dodaj daty

Zoo w Krakowie

Zoo w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: Zoo z odbiorem z hotelu

1. Kraków: Zoo z odbiorem z hotelu

Założony w 1929 roku Ogród Zoologiczny w Krakowie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta. Zoo położone jest w malowniczym Lesie Wolskim. Znajdują się w nim rozmaite zwierzęta ocalone przed wyginięciem. Obecnie zwierzęta te otaczane są odpowiednią opieką, gdyż przebywają w środowisku dostosowanym do ich naturalnych potrzeb. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu, a następnie zobacz niektórych z najbardziej znanych mieszkańców zoo, m.in. żyrafę Rothschilda, hipopotama karłowatego, tygrysa amurskiego oraz wari. W krakowskim zoo zamieszkują różnorodne ssaki, gady i ptaki, które z pewnością zainteresują odwiedzających w każdym wieku.

Z Krakowa: wycieczka do zoo z transferem

2. Z Krakowa: wycieczka do zoo z transferem

Poznaj krakowskie zoo, które obecnie zawiera ponad 1400 zwierząt i reprezentuje około 270 gatunków. Odkryjesz także ponad 100 grup zwierząt, które umierają i są zagrożone. Należą do nich żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, niedźwiedź panda, lampart śnieżny, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans i lemur wariat. Zoo znajduje się w Lesie Wolskim, pięknym parku leśnym, który jest ewenementem na skalę dużych aglomeracji miejskich. Obszar ten jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Krakowa, z licznymi oznakowanymi szlakami spacerowymi. Wiele z nich biegnie w pobliżu ogrodu zoologicznego, który często jest celem wędrówek wielu ludzi. Las Wolski to także szlaki rowerowe i ścieżki edukacyjne, a także miejsce, w którym znajduje się kilka zabytkowych obiektów, w tym Kopiec Niepodległości, Pomnik Józefa Piłsudskiego oraz klasztor i pustelnia OO Kamedułów.

Kraków: Leniwy rejs katamaranem i wycieczka grupowa do Kopalni Soli

3. Kraków: Leniwy rejs katamaranem i wycieczka grupowa do Kopalni Soli

Ciesz się połączonym rejsem po Wiśle i wycieczką z przewodnikiem po Kopalni Soli „Wieliczka” w Krakowie, w cenie bilet wstępu bez kolejki. Spójrz na królewskie miasto z pokładu nowoczesnego katamaranu, a następnie udaj się do Wieliczki i podziwiaj podziemne cuda stworzone z soli siłami natury i pracą ludzkich rąk. Rozpocznij dzień od wskoczenia na pokład łodzi z podgrzewanym pokładem i skórzanymi sofami, dzięki którym nawet w chłodne dni poczujesz się jak w domu. W cieplejsze dni udaj się na górną platformę, aby cieszyć się widokami, spędzając czas na świeżym powietrzu. Spójrz na Kraków od strony rzeki i zobacz zabytki, takie jak mury obronne Wawelu z panoramą Zamku Królewskiego, katedrą i kultową sylwetką smoka. Następnie przesiądź się do autobusu i jedź do Wieliczki, małego miasteczka niedaleko Krakowa, gdzie znajduje się jedna z największych starożytnych kopalni soli w Europie (700 lat). Głębokość kopalni wynosi 340 metrów, a łączna długość korytarzy i tuneli to ponad 245 kilometrów. Trasa turystyczna liczy ponad 3 km i obejmuje ponad 20 hal, podziemne jeziora, mnóstwo korytarzy i budowli, w tym największy i jedyny w swoim rodzaju kościół św. Kingi, patronki górników. Podziemny kościół jest bogato zdobiony żyrandolami i figurami świętych wykutymi w soli. W kopalni panuje specyficzny mikroklimat leczniczy, a na głębokości 135 metrów znajduje się sanatorium. Poznaj to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przed powrotem w obie strony do Krakowa.

Kraków: wycieczka do zoo z prywatnym transportem i biletami

4. Kraków: wycieczka do zoo z prywatnym transportem i biletami

Nie martw się o żadne problemy organizacyjne, aby doświadczyć jednej z największych atrakcji w Krakowie. Wyskocz z miasta, aby odkrywać dziki świat zwierząt, zobaczyć na własne oczy jeden z ostatnich gatunków na Ziemi i cieszyć się pasją do zwierząt. Korzystaj z biletów wstępu bez kolejki i unikaj długich bezużytecznych kolejek. Kierowca odbierze Cię z miejsca zakwaterowania i zawiezie prosto do Zoo. Krakowskie ZOO ma wspaniałą historię, ponieważ zaczęło istnieć zaraz po Ogrodzie Zwierząt na słynnym Wawelu. Kiedy Królowie opuścili Zamek, ludzie kochający zwierzęta stworzyli dla nich Zoo w lesie, poza miastem, gdzie zwierzęta mogą żyć w spokoju. Tak więc przelewy bezpośrednie są najrozsądniejszym sposobem. Znajdziesz najbardziej rozpoznawalne zwierzęta, ale także te, które już nie istnieją w swoim naturalnym środowisku! Zobacz na własne oczy unikalne antylopy bongo, hipopotamy karłowate i wiele innych. Ciesz się zabawnymi lemurami, majestatycznymi lwami, uroczymi wielbłądami, fantastycznymi słoniami lub grobowymi krokodylami! Zobacz różne światy w jednym miejscu. Po niesamowitej przygodzie w zoo, która trwa około 3 godzin, kierowca będzie na Ciebie czekał przed bramą. Po prostu usiądź wygodnie, a on podrzuci cię do miejsca zakwaterowania lub innego miejsca w Krakowie, jeśli chcesz zobaczyć więcej.

Dostępne atrakcje

Zoo w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zoo w Krakowie? Kliknij tutaj.