Atrakcje i wycieczki
Złoty Róg

Złoty Róg – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

1. Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

Weź udział w rejsie po wodach zatoki Złoty Róg i cieśniny Bosfor. Spójrz na Stambuł z zupełnie innej perspektywy, płynąc łodzią i wsłuchując się w ciekawe nagrania audioprzewodnika. Przepłyń obok meczetu Hagia Sophia, pałacu Topkapı oraz wież Leandra i Galata. Udaj się na południe, aby podziwiać most Bosforski. Spotkaj się z osobą witającą uczestników naprzeciwko meczetu Hagia Sophia i zejdź do przystani zlokalizowanej za ogromnym meczetem. Wejdź na pokład, aby poznać zatokę Złoty Róg, którą uznaje się za największy naturalny port świata. Przepłyń przez zachwycającą cieśninę Bosfor, która oddziela Europę od Azji. Podczas rejsu Twoją uwagę przykują kulturowe i historyczne symbole Stambułu, do których należy meczet Hagia Sophia, pałac Topkapı oraz wieże Leandra i Galata. Dowiedz się więcej o bogatym dziedzictwie miasta, słuchając nagrań audioprzewodnika. Podziwiaj z pokładu europejskie wybrzeże Bosforu i zwróć uwagę na szereg miejscowości, z których każda odznacza się indywidualnym charakterem i atrakcjami. Miń m.in. meczet Ortaköy, most Bosforski oraz pałace Dolmabahçe i Çırağan. Podziwiaj starożytne zamki, słynne parki i zapierające dech w piersi nadmorskie rezydencje, które wznoszono na przestrzeni wieków. Podczas tego malowniczego rejsu koniecznie uwiecznij tętniący życiem, widziany z wody Stambuł na fantastycznych zdjęciach.

Istanbul: Small-Group Sunset or Day Yacht Cruise with Snacks

2. Istanbul: Small-Group Sunset or Day Yacht Cruise with Snacks

Witaj na pokładzie naszego jachtu! Wyruszamy na dwugodzinny rejs jachtem o zachodzie słońca lub w ciągu dnia w małej grupie (16 osób) wzdłuż Bosforu, podczas którego poznasz Stambuł z zupełnie innej perspektywy. Stambuł to miasto położone na dwóch kontynentach, którego charakterystyczną cechą jest cieśnina Bosfor. Cieśnina ta jest jedną z głównych atrakcji i żadna wizyta w Stambule nie jest kompletna bez rejsu statkiem po jej wodach. Z pokładu naszego śnieżnobiałego jachtu będziesz miał okazję zobaczyć prawie wszystkie główne zabytki Stambułu: Pałac Dolmabahce, Pałace Topkapi i Chiragana, Meczet Sułtana Sulejmana, główny most miasta - Most Bosforski i oczywiście słynną Wieżę Dziewiczą. Z przyjemnością pomieścimy Twoją grupę do 16 osób na naszym 20-metrowym jachcie. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia i delektuj się wyjątkowymi widokami Stambułu, które roztaczają się przed Tobą wzdłuż Bosforu. Na pokładzie naszego jachtu nie tylko będziesz cieszyć się oszałamiającymi widokami Stambułu, ale także mamy dla Ciebie niespodziankę. Gdy będziesz podziwiać piękno Bosforu, nasz uprzejmy personel zaserwuje Ci lekkie przekąski i sezonowe owoce. Rozkoszuj się wyśmienitym wyborem przekąsek podczas rejsu, uzupełnionym najświeższymi owocami sezonu.

Stambuł: Pałac Topkapi i harem - wycieczka z przewodnikiem z biletem

3. Stambuł: Pałac Topkapi i harem - wycieczka z przewodnikiem z biletem

Dołącz do ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem, aby zwiedzić bogaty Pałac Topkapi w Stambule i zagłębić się w sekrety legendarnego haremu. Omiń kolejki i wejdź do serca Imperium Osmańskiego dzięki biletom wstępu bez kolejki. Poznaj majestatyczny kompleks pałacowy, świat sam w sobie, szczycący się szeregiem budynków, pawilonów i dziedzińców, w których rezydowała elita imperium. Spaceruj po zewnętrznych ogrodach, podziwiając panoramiczne widoki na kultowy Złoty Róg. Wędrując korytarzami pałacu, wyobraź sobie wspaniałość rządzących sułtanów, którzy niegdyś zamieszkiwali jego niezliczone pokoje, otoczeni licznymi rodzinami i orszakiem służby. Udaj się do enigmatycznego Haremu, zarządzanego przez Królową Matkę, gdzie setki kobiet i członków rodziny mieszkało wraz z legionem eunuchów, z których każdy pełnił wyznaczone role. Podziwiaj skomplikowane rzemiosło zdobiące Harem, od drzwi szafek ozdobionych masą perłową i skorupą żółwia po wykwintne płytki Iznik ozdobione motywami kwiatowymi i wersetami Koranu, świadczące o umiejętnościach i oddaniu rzemieślników. Kończąc wycieczkę, zagłęb się w królestwo świętych relikwii i zanurz się w kulinarnych tradycjach imperium w cesarskich kuchniach. Uzyskaj wgląd w historię osmańską i zawiłości życia w haremie, odkrywając tajemnice tej urzekającej epoki. Nie przegap okazji, aby odkryć splendor i intrygi pałacu Topkapi i jego legendarnego haremu podczas tej wciągającej wycieczki z przewodnikiem, podczas której historia ożywa na każdym kroku.

Stambuł: rejs po Bosforze o zachodzie słońca na luksusowym jachcie

4. Stambuł: rejs po Bosforze o zachodzie słońca na luksusowym jachcie

Wybierz się na rejs o zachodzie słońca po cieśninie Bosfor, aby zobaczyć europejską i azjatycką część Stambułu. Wskocz na pokład luksusowego jachtu z Kabatas i przygotuj aparat fotograficzny, mijając meczety, pałace i nadmorskie wille. Poznaj wielowiekową historię miasta dzięki swojemu przewodnikowi. Rozpocznij wycieczkę na molo Kabatas na pokładzie eleganckiego jachtu, popijając tradycyjne tureckie drinki i skubiąc kanapki i owoce z gustownie ułożonych półmisków. Płyń wzdłuż Bosforu, mijając pałace i minarety. Gdy nadejdzie zmierzch, poczuj na skórze kojącą bryzę znad Morza Marmara, a niebo zaprezentuje kolorowy pokaz, zabarwiony odcieniami pomarańczy i róży. Niewiele miejsc na świecie jest tak hipnotyzujących jak Stambuł w promieniach zachodzącego słońca. Usłysz wołanie muezina z wysokiego minaretu. Przepłyń obok majestatycznych pałaców i willi wzdłuż brzegów cieśniny. Wdychaj dziedzictwo starożytnego Bizancjum, Konstantynopola i potężnego Imperium Osmańskiego z każdym oddechem świeżego, słonego powietrza. Rozkoszuj się łagodnymi falami w zaciszu jachtu. Obserwuj mijane miasto i jego kultowe zabytki, co jest idealnym sposobem na relaks po intensywnym dniu zwiedzania. Zakończ doświadczenie na tym samym molo Kabataş.

Stambuł: Rejs jachtem o zachodzie słońca po Bosforze

5. Stambuł: Rejs jachtem o zachodzie słońca po Bosforze

Zobacz Bosfor i niezrównane piękno Stambułu o zmierzchu podczas kameralnego i zrelaksowanego rejsu w małej grupie. Ciesz się wspaniałymi widokami na wodę, gdy zachodzi słońce i ożywają światła miasta. Zjedz przekąski, ciastka, pyszną turecką baklawę, półmisek świeżych owoców sezonowych, herbatę i kawę, a nawet zabierz ze sobą napoje na pokład! Spraw, aby Twoje wakacje w Stambule były wyjątkowe, jeśli dołączysz do tego luksusowego rejsu po Bosforze. Wejdź na pokład luksusowego jachtu, który pozwoli Ci zobaczyć to, co najlepsze w mieście podczas rejsu wzdłuż Bosforu. Ciesz się niezakłóconym widokiem na kultowe zabytki okolicy, takie jak Pałac Dolmabahce, Mosty Bosforskie, Twierdza Rumeli, Wieża Dziewicy, nadmorskie wille i wiele więcej… Przy maksymalnej liczbie 30 pasażerów będziesz cieszyć się niezakłóconym widokiem 360° na jedną z najpiękniejszych dróg wodnych i cieśnin na świecie. Dzięki obszarom wewnątrz i na zewnątrz, z których można podziwiać piękno cieśniny, obserwować, jak zachodzi słońce, a miasto odsłania swoje światła. Ciesz się półmiskiem z wypasem i napojem bezalkoholowym, z opcją zabrania na pokład własnych napojów alkoholowych. Odpręż się i zrelaksuj podczas rejsu po Bosforze. Zabierz całą rodzinę lub znajomych. Ciesz się towarzystwem przyjaznej i kompetentnej załogi.

Stambuł: Fener Balat półdniowa wycieczka z przewodnikiem

6. Stambuł: Fener Balat półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Zobacz inną stronę Stambułu w obszarze miasta o dziedzictwie greckim, ormiańskim, żydowskim i bułgarskim. Wybierz się na spacer po dzielnicach Fener i Balat, które są popularne wśród mieszkańców ze względu na śniadania i kawę. Przejdź obok kościołów, synagog, meczetów i wielu innych zabytków. Rozpocznij pieszą wycieczkę po dzielnicy Fener, aby zobaczyć grecki kościół i grecką szkołę podstawową, a następnie mnóstwo kolorowych schodów. Następnie zobacz dom rumuńskiego księcia Dymitra Cantemira, kościół Najświętszej Marii Panny Mongołów zbudowany w 1266 r. i greckie kolegium prawosławne Phanar. Następnie udaj się do kościoła Panagia Paramythia. Jedź dalej do dzielnicy Balat, gdzie możesz zobaczyć Kościół Bułgarski, zwany także Kościołem Żelaznym ze względu na żeliwo użyte do jego produkcji. Następnie sprawdź słynne drewniane domy w okolicy. Zakończ zwiedzanie synagogi Ahrida, jednej z najstarszych synagog w mieście, której początki sięgają XV wieku. Na koniec napij się filiżanki kawy po turecku, aby zakończyć pieszą wycieczkę po tych historycznych dzielnicach.

Stambuł: karnet turystyczny z ponad 100 atrakcjami i usługami

7. Stambuł: karnet turystyczny z ponad 100 atrakcjami i usługami

Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki wygodnemu 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 7- lub 10-dniowemu karnetowi miejskiemu online w Stambule. Uzyskaj dostęp do niektórych z najważniejszych zabytków miasta, w tym ponad 100 atrakcji, wycieczek i zajęć do wyboru. Zabezpiecz swoją przepustkę, aby cieszyć się Stambułem w prosty, wygodny i przyjemny sposób. Okazując kupon GetYourGuide przy wejściu, uzyskaj dostęp do: - Muzeum Pałacu Topkapi Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Hagia Sophia Surroundings Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim (bilet wstępu do Hagia Sophia nie jest wliczony w cenę) - Cysterna Bazyliki Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Pałac Dolmabahçe Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Muzeum Archeologiczne w Stambule - wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Błękitny Meczet Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Pokład widokowy wieży Camlica - audioprzewodnik - Bilet wstępu do Muzeum Pera - Ceremonia wirujących derwiszy (wymaga rezerwacji) - Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Muzeum Starożytnego Orientu Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Bilet wstępu do Madame Tussauds Istanbul - Akwarium Sea Life - bilet wstępu - Bilet wstępu do Muzeum Historii Panorama 1453 - Bilet wstępu do muzeum Sakıp Sabancı - Audioprzewodnik po meczecie Suleymaniye - Rejs po Bosforze z tureckimi pokazami. Kolacja i pokazy wliczone w cenę. (wymaga rezerwacji) - Stare Miasto (Stambuł) Wycieczka na segwayu z przewodnikiem - Wycieczka 1-dniowa do Bursy z zakupami i przewodnikiem - Zielony Meczet (wliczony w cenę wycieczki 1-dniowej do Bursy) - Transfer na lotnisko w Stambule (w 1 stronę) - Bilet wstępu do Muzeum Zabawek w Stambule - Bilet wstępu do muzeum klubu piłkarskiego Beşiktaş - Muzeum selfie - bilet wstępu - Bilet wstępu do muzeum Madame Tussauds w Stambule - Bilet wstępu do muzeum Hagia Irene - Bilet wstępu do muzeum Sakip Sabanci - LEGOLand (dorosłym muszą towarzyszyć dzieci) - Połączona wycieczka do parku Miniaturk w Stambule, meczetu Eyup Sultan i Pierre Loti (wymaga rezerwacji) - Zniżka na prywatny transfer lotniskowy w jedną stronę (wymaga rezerwacji) - Xtrem Aventures Stambuł - Park Aslana (Park Lwa) - Sesja zdjęciowa w stroju osmańskim (1 na karnet, nie na osobę) - Akwarium SEA Life - Taras widokowy Sapphire z symulacją jazdy 4D Skyride - Doświadczenie fotograficzne Upside Down House - Wycieczka łodzią na Wyspy Książęce - Codzienna wycieczka nad jezioro Sapanca i Maşukiye - Wycieczka 1-dniowa do Bursy - Wycieczka łodzią na Wyspy Książęce - Akwarium Emaar i podwodne zoo - Akwarium ViaSea - Bilet wstępu do parku rozrywki ViaSea - Le Vapeur Magique - poranny rejs z tureckim śniadaniem - Wycieczka piesza do meczetu Ortakoy z audioprzewodnikiem Atrakcje ze zniżką w ramach Istanbul Tourist Pass (nie za darmo): Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Panoramic Bus Tour, Istanbul Public Transportation Card, Maiden's Tower Audio Tour, Premium Bosphorus Cruise Dinner with Dance Shows, Rooftop Galata: Latająca sesja zdjęciowa z wypożyczalnią sukienek, bilet na pokaz Rhythm of the Dance w historycznym teatrze tańca Hodjapasha, park tematyczny Istanbul Vialand, Cemberlitas Hamami - tradycyjna łaźnia turecka, Dirilis Ertugrul, Kurulus Osman i Destan Tour, wstęp do Muzeum Iluzji w Stambule, prywatny transfer lotniskowy.

Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

8. Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

Odkrywaj Stambuł drogą lądową, morską i powietrzną podczas tej wyjątkowej wycieczki. Podziwiaj zabytki, takie jak meczet Sułtana Eyup, jadąc autobusem, podziwiaj miasto z cieśniny Bosfor podczas malowniczego rejsu i podziwiaj widoki ze wzgórza Pierre Loti podczas przejażdżki kolejką linową. Ciesz się wygodą odbioru z centralnie położonych hoteli w Stambule. Zrelaksuj się w klimatyzowanym autobusie w drodze do miejsca rozpoczęcia rejsu po Cieśninie Bosfor. Wskocz na pokład wygodnego statku i podziwiaj miasto z wody. Podziwiaj niezakłócony widok na Złoty Róg, pałac Topkapı, pałac Dolma Bahçe, meczet Hagia Sophia, Wieżę Dziewicy, Wieżę Galata, Błękitny Meczet i Meczet Ortakoy. Spójrz na dwa mosty łączące Europę i Azję. Wróć do przestronnego autobusu i jedź do XIX-wiecznego meczetu Eyup Sultan, w którym znajduje się Abu Ayyub al-Ansari (przyjaciel islamskiego proroka Mahometa) prawdopodobnie został pochowany. Mijamy zabytkowe drewniane domy, kościoły, synagogi, meczety i pozostałości rzymskiego muru. Wjedź na wzgórze Pierre Loti, aby zrobić zdjęcia panoramy miasta i Złotego Rogu. Ciesz się widokami w drodze na dół podczas ekscytującej przejażdżki kolejką linową. Po zakończeniu wycieczki wróć do hotelu.

Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

9. Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Odkryj to, co najlepsze w Stambule podczas tej 1, 2 lub 3-dniowej prywatnej wycieczki, która obejmuje główne atrakcje, takie jak Muzeum Hagia Sophia, kultowy Błękitny Meczet, tętniący życiem labirynt Wielkiego Bazaru i obelisk Hipodromu Konstantynopola. Kilka z możliwych atrakcji, które odwiedzisz podczas wycieczki, obejmuje: Hagia Sophia, wielkie piękno architektoniczne i ważny zabytek w czasach imperium bizantyjskiego i osmańskiego. Przez wiele stuleci był to największy kościół na świecie i nadal szczyci się czwartą co do wielkości kopułą po kościele św. Pawła w Londynie, św. Piotra w Rzymie i Duomo we Florencji. Poświęcony Hagia Sophia, czyli "boskiej mądrości", jest jednym z najwspanialszych zachowanych przykładów architektury bizantyjskiej. Błękitny Meczet, bardziej oficjalnie znany jako Meczet "Sultanahmet", ma uderzające niebieskie płytki, które nadają mu bardziej powszechną nazwę i sprawiają, że jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Stambułu. Położony w pobliżu Pałacu Topkapi, Meczet Sultanahmet był uważany za najwyższy meczet cesarski w Stambule. Pałac Topkapi, relikt czasów świetności wielkiego Imperium Osmańskiego. Dawny pałac mógł pochwalić się populacją około 4000 osób w szczytowym okresie i był domem dla 25 sułtanów w ciągu 400 lat. Położony na cyplu z widokiem na Złoty Róg, znajduje się w spokojnych ogrodach, które zapewniają cień przed palącym upałem lata. Zajrzyj do muzeum, aby zobaczyć między innymi wspaniałe płytki Iznik i ozdobną kabinę haremu. Wielki Bazar jest jednym z największych i najstarszych zadaszonych rynków na świecie. Z setkami małych sklepów z rękodziełem sprzedających wszystko, od ręcznie robionych dywanów po kawę po turecku, atmosfera jest elektryczna i jest to świetne miejsce, aby wypróbować swoje umiejętności targowania się. Bazar przypraw znajduje się w Fatih. Znany jest jako targ egipski, ponieważ w okresie osmańskim sprzedawano tam egipskie towary eksportowe. Bosfor to wąska, żeglowna cieśnina między Europą a Azją, która łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Zbudowany w XIX wieku pałac Dolmabahce był centrum administracyjnym Imperium Osmańskiego i mieścił niektórych z ostatnich sułtanów osmańskich. Teren pałacu został utworzony przez wypełnienie małej zatoki nad Bosforem. Dało to początek jego nazwie - w języku tureckim Dolma oznacza "wypełniony" lub "wypchany", a bahce oznacza "ogród". Ulica Istiklal tętni życiem. Znajdziesz tam mnóstwo sklepów, restauracji i barów, a stamtąd jest ciekawy i malowniczy 2-kilometrowy spacer w dół do obszaru Tunel Galata Tower. Zobacz to i wiele więcej w zależności od wybranej długości wycieczki. Możliwy plan zwiedzania na każdy dzień wycieczki: Dzień 1: Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Cysterna Bazyliki, Wielki Bazar, Hipodrom Dzień 2: Targ przypraw, rejs po Bosforze, pałac Dolmabahce, plac Taksim, Istiklal, wieża Galata Dzień 3: Meczet Sulejmana Wspaniałego, kościół Chora, dzielnice Fener/Balat, wzgórze Pierre Loti

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

10. Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

Odkryj Stambuł od strony wody podczas tego malowniczego rejsu po Bosforze. Ciesz się bezpłatną kawą i herbatą, podziwiając widoki na zabytki, takie jak kopuła Hagia Sophia oraz wieże Maiden i Galata. Wybierz poranny rejs lub rejs o zachodzie słońca. Wycieczka, która pozwoli Ci podziwiać zabytki w wieczornej poświacie. Wskocz na pokład wygodnej łodzi i wyrusz w niezapomniany rejs widokowy. Zobacz wiele historycznych miejsc w Stambule, takich jak Pałac Topkapi, sunąc po spokojnych wodach. Zanurz się w zabytkach z pomocą audioprzewodnika. Zanurz się w uroku porannego światła lub podziwiaj bogactwo kolorów o zachodzie słońca, które rzucają miasto w nowym świetle. Zrób zdjęcia kultowych zabytków, takich jak Hagia Sophia, z wody. Wróć do punktu wyjścia ze spektakularnymi wspomnieniami widoków.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 106
Sortuj wg::

Złoty Róg – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

Weź udział w rejsie po wodach zatoki Złoty Róg i cieśniny Bosfor. Spójrz na Stambuł z zupełnie innej perspektywy, płynąc łodzią i wsłuchując się w ciekawe nagrania audioprzewodnika. Przepłyń obok meczetu Hagia Sophia, pałacu Topkapı oraz wież Leandra i Galata. Udaj się na południe, aby podziwiać most Bosforski. Spotkaj się z osobą witającą uczestników naprzeciwko meczetu Hagia Sophia i zejdź do przystani zlokalizowanej za ogromnym meczetem. Wejdź na pokład, aby poznać zatokę Złoty Róg, którą uznaje się za największy naturalny port świata. Przepłyń przez zachwycającą cieśninę Bosfor, która oddziela Europę od Azji. Podczas rejsu Twoją uwagę przykują kulturowe i historyczne symbole Stambułu, do których należy meczet Hagia Sophia, pałac Topkapı oraz wieże Leandra i Galata. Dowiedz się więcej o bogatym dziedzictwie miasta, słuchając nagrań audioprzewodnika. Podziwiaj z pokładu europejskie wybrzeże Bosforu i zwróć uwagę na szereg miejscowości, z których każda odznacza się indywidualnym charakterem i atrakcjami. Miń m.in. meczet Ortaköy, most Bosforski oraz pałace Dolmabahçe i Çırağan. Podziwiaj starożytne zamki, słynne parki i zapierające dech w piersi nadmorskie rezydencje, które wznoszono na przestrzeni wieków. Podczas tego malowniczego rejsu koniecznie uwiecznij tętniący życiem, widziany z wody Stambuł na fantastycznych zdjęciach.

Istanbul: Small-Group Sunset or Day Yacht Cruise with Snacks

Istanbul: Small-Group Sunset or Day Yacht Cruise with Snacks

Witaj na pokładzie naszego jachtu! Wyruszamy na dwugodzinny rejs jachtem o zachodzie słońca lub w ciągu dnia w małej grupie (16 osób) wzdłuż Bosforu, podczas którego poznasz Stambuł z zupełnie innej perspektywy. Stambuł to miasto położone na dwóch kontynentach, którego charakterystyczną cechą jest cieśnina Bosfor. Cieśnina ta jest jedną z głównych atrakcji i żadna wizyta w Stambule nie jest kompletna bez rejsu statkiem po jej wodach. Z pokładu naszego śnieżnobiałego jachtu będziesz miał okazję zobaczyć prawie wszystkie główne zabytki Stambułu: Pałac Dolmabahce, Pałace Topkapi i Chiragana, Meczet Sułtana Sulejmana, główny most miasta - Most Bosforski i oczywiście słynną Wieżę Dziewiczą. Z przyjemnością pomieścimy Twoją grupę do 16 osób na naszym 20-metrowym jachcie. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia i delektuj się wyjątkowymi widokami Stambułu, które roztaczają się przed Tobą wzdłuż Bosforu. Na pokładzie naszego jachtu nie tylko będziesz cieszyć się oszałamiającymi widokami Stambułu, ale także mamy dla Ciebie niespodziankę. Gdy będziesz podziwiać piękno Bosforu, nasz uprzejmy personel zaserwuje Ci lekkie przekąski i sezonowe owoce. Rozkoszuj się wyśmienitym wyborem przekąsek podczas rejsu, uzupełnionym najświeższymi owocami sezonu.

Stambuł: Pałac Topkapi i harem - wycieczka z przewodnikiem z biletem

Stambuł: Pałac Topkapi i harem - wycieczka z przewodnikiem z biletem

Dołącz do ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem, aby zwiedzić bogaty Pałac Topkapi w Stambule i zagłębić się w sekrety legendarnego haremu. Omiń kolejki i wejdź do serca Imperium Osmańskiego dzięki biletom wstępu bez kolejki. Poznaj majestatyczny kompleks pałacowy, świat sam w sobie, szczycący się szeregiem budynków, pawilonów i dziedzińców, w których rezydowała elita imperium. Spaceruj po zewnętrznych ogrodach, podziwiając panoramiczne widoki na kultowy Złoty Róg. Wędrując korytarzami pałacu, wyobraź sobie wspaniałość rządzących sułtanów, którzy niegdyś zamieszkiwali jego niezliczone pokoje, otoczeni licznymi rodzinami i orszakiem służby. Udaj się do enigmatycznego Haremu, zarządzanego przez Królową Matkę, gdzie setki kobiet i członków rodziny mieszkało wraz z legionem eunuchów, z których każdy pełnił wyznaczone role. Podziwiaj skomplikowane rzemiosło zdobiące Harem, od drzwi szafek ozdobionych masą perłową i skorupą żółwia po wykwintne płytki Iznik ozdobione motywami kwiatowymi i wersetami Koranu, świadczące o umiejętnościach i oddaniu rzemieślników. Kończąc wycieczkę, zagłęb się w królestwo świętych relikwii i zanurz się w kulinarnych tradycjach imperium w cesarskich kuchniach. Uzyskaj wgląd w historię osmańską i zawiłości życia w haremie, odkrywając tajemnice tej urzekającej epoki. Nie przegap okazji, aby odkryć splendor i intrygi pałacu Topkapi i jego legendarnego haremu podczas tej wciągającej wycieczki z przewodnikiem, podczas której historia ożywa na każdym kroku.

Stambuł: rejs po Bosforze o zachodzie słońca na luksusowym jachcie

Stambuł: rejs po Bosforze o zachodzie słońca na luksusowym jachcie

Wybierz się na rejs o zachodzie słońca po cieśninie Bosfor, aby zobaczyć europejską i azjatycką część Stambułu. Wskocz na pokład luksusowego jachtu z Kabatas i przygotuj aparat fotograficzny, mijając meczety, pałace i nadmorskie wille. Poznaj wielowiekową historię miasta dzięki swojemu przewodnikowi. Rozpocznij wycieczkę na molo Kabatas na pokładzie eleganckiego jachtu, popijając tradycyjne tureckie drinki i skubiąc kanapki i owoce z gustownie ułożonych półmisków. Płyń wzdłuż Bosforu, mijając pałace i minarety. Gdy nadejdzie zmierzch, poczuj na skórze kojącą bryzę znad Morza Marmara, a niebo zaprezentuje kolorowy pokaz, zabarwiony odcieniami pomarańczy i róży. Niewiele miejsc na świecie jest tak hipnotyzujących jak Stambuł w promieniach zachodzącego słońca. Usłysz wołanie muezina z wysokiego minaretu. Przepłyń obok majestatycznych pałaców i willi wzdłuż brzegów cieśniny. Wdychaj dziedzictwo starożytnego Bizancjum, Konstantynopola i potężnego Imperium Osmańskiego z każdym oddechem świeżego, słonego powietrza. Rozkoszuj się łagodnymi falami w zaciszu jachtu. Obserwuj mijane miasto i jego kultowe zabytki, co jest idealnym sposobem na relaks po intensywnym dniu zwiedzania. Zakończ doświadczenie na tym samym molo Kabataş.

Stambuł: Rejs jachtem o zachodzie słońca po Bosforze

Stambuł: Rejs jachtem o zachodzie słońca po Bosforze

Zobacz Bosfor i niezrównane piękno Stambułu o zmierzchu podczas kameralnego i zrelaksowanego rejsu w małej grupie. Ciesz się wspaniałymi widokami na wodę, gdy zachodzi słońce i ożywają światła miasta. Zjedz przekąski, ciastka, pyszną turecką baklawę, półmisek świeżych owoców sezonowych, herbatę i kawę, a nawet zabierz ze sobą napoje na pokład! Spraw, aby Twoje wakacje w Stambule były wyjątkowe, jeśli dołączysz do tego luksusowego rejsu po Bosforze. Wejdź na pokład luksusowego jachtu, który pozwoli Ci zobaczyć to, co najlepsze w mieście podczas rejsu wzdłuż Bosforu. Ciesz się niezakłóconym widokiem na kultowe zabytki okolicy, takie jak Pałac Dolmabahce, Mosty Bosforskie, Twierdza Rumeli, Wieża Dziewicy, nadmorskie wille i wiele więcej… Przy maksymalnej liczbie 30 pasażerów będziesz cieszyć się niezakłóconym widokiem 360° na jedną z najpiękniejszych dróg wodnych i cieśnin na świecie. Dzięki obszarom wewnątrz i na zewnątrz, z których można podziwiać piękno cieśniny, obserwować, jak zachodzi słońce, a miasto odsłania swoje światła. Ciesz się półmiskiem z wypasem i napojem bezalkoholowym, z opcją zabrania na pokład własnych napojów alkoholowych. Odpręż się i zrelaksuj podczas rejsu po Bosforze. Zabierz całą rodzinę lub znajomych. Ciesz się towarzystwem przyjaznej i kompetentnej załogi.

Stambuł: Fener Balat półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Stambuł: Fener Balat półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Zobacz inną stronę Stambułu w obszarze miasta o dziedzictwie greckim, ormiańskim, żydowskim i bułgarskim. Wybierz się na spacer po dzielnicach Fener i Balat, które są popularne wśród mieszkańców ze względu na śniadania i kawę. Przejdź obok kościołów, synagog, meczetów i wielu innych zabytków. Rozpocznij pieszą wycieczkę po dzielnicy Fener, aby zobaczyć grecki kościół i grecką szkołę podstawową, a następnie mnóstwo kolorowych schodów. Następnie zobacz dom rumuńskiego księcia Dymitra Cantemira, kościół Najświętszej Marii Panny Mongołów zbudowany w 1266 r. i greckie kolegium prawosławne Phanar. Następnie udaj się do kościoła Panagia Paramythia. Jedź dalej do dzielnicy Balat, gdzie możesz zobaczyć Kościół Bułgarski, zwany także Kościołem Żelaznym ze względu na żeliwo użyte do jego produkcji. Następnie sprawdź słynne drewniane domy w okolicy. Zakończ zwiedzanie synagogi Ahrida, jednej z najstarszych synagog w mieście, której początki sięgają XV wieku. Na koniec napij się filiżanki kawy po turecku, aby zakończyć pieszą wycieczkę po tych historycznych dzielnicach.

Stambuł: karnet turystyczny z ponad 100 atrakcjami i usługami

Stambuł: karnet turystyczny z ponad 100 atrakcjami i usługami

Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki wygodnemu 1-, 2-, 3-, 4-, 5-, 7- lub 10-dniowemu karnetowi miejskiemu online w Stambule. Uzyskaj dostęp do niektórych z najważniejszych zabytków miasta, w tym ponad 100 atrakcji, wycieczek i zajęć do wyboru. Zabezpiecz swoją przepustkę, aby cieszyć się Stambułem w prosty, wygodny i przyjemny sposób. Okazując kupon GetYourGuide przy wejściu, uzyskaj dostęp do: - Muzeum Pałacu Topkapi Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Hagia Sophia Surroundings Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim (bilet wstępu do Hagia Sophia nie jest wliczony w cenę) - Cysterna Bazyliki Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Pałac Dolmabahçe Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Muzeum Archeologiczne w Stambule - wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Błękitny Meczet Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Pokład widokowy wieży Camlica - audioprzewodnik - Bilet wstępu do Muzeum Pera - Ceremonia wirujących derwiszy (wymaga rezerwacji) - Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Muzeum Starożytnego Orientu Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim - Bilet wstępu do Madame Tussauds Istanbul - Akwarium Sea Life - bilet wstępu - Bilet wstępu do Muzeum Historii Panorama 1453 - Bilet wstępu do muzeum Sakıp Sabancı - Audioprzewodnik po meczecie Suleymaniye - Rejs po Bosforze z tureckimi pokazami. Kolacja i pokazy wliczone w cenę. (wymaga rezerwacji) - Stare Miasto (Stambuł) Wycieczka na segwayu z przewodnikiem - Wycieczka 1-dniowa do Bursy z zakupami i przewodnikiem - Zielony Meczet (wliczony w cenę wycieczki 1-dniowej do Bursy) - Transfer na lotnisko w Stambule (w 1 stronę) - Bilet wstępu do Muzeum Zabawek w Stambule - Bilet wstępu do muzeum klubu piłkarskiego Beşiktaş - Muzeum selfie - bilet wstępu - Bilet wstępu do muzeum Madame Tussauds w Stambule - Bilet wstępu do muzeum Hagia Irene - Bilet wstępu do muzeum Sakip Sabanci - LEGOLand (dorosłym muszą towarzyszyć dzieci) - Połączona wycieczka do parku Miniaturk w Stambule, meczetu Eyup Sultan i Pierre Loti (wymaga rezerwacji) - Zniżka na prywatny transfer lotniskowy w jedną stronę (wymaga rezerwacji) - Xtrem Aventures Stambuł - Park Aslana (Park Lwa) - Sesja zdjęciowa w stroju osmańskim (1 na karnet, nie na osobę) - Akwarium SEA Life - Taras widokowy Sapphire z symulacją jazdy 4D Skyride - Doświadczenie fotograficzne Upside Down House - Wycieczka łodzią na Wyspy Książęce - Codzienna wycieczka nad jezioro Sapanca i Maşukiye - Wycieczka 1-dniowa do Bursy - Wycieczka łodzią na Wyspy Książęce - Akwarium Emaar i podwodne zoo - Akwarium ViaSea - Bilet wstępu do parku rozrywki ViaSea - Le Vapeur Magique - poranny rejs z tureckim śniadaniem - Wycieczka piesza do meczetu Ortakoy z audioprzewodnikiem Atrakcje ze zniżką w ramach Istanbul Tourist Pass (nie za darmo): Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Panoramic Bus Tour, Istanbul Public Transportation Card, Maiden's Tower Audio Tour, Premium Bosphorus Cruise Dinner with Dance Shows, Rooftop Galata: Latająca sesja zdjęciowa z wypożyczalnią sukienek, bilet na pokaz Rhythm of the Dance w historycznym teatrze tańca Hodjapasha, park tematyczny Istanbul Vialand, Cemberlitas Hamami - tradycyjna łaźnia turecka, Dirilis Ertugrul, Kurulus Osman i Destan Tour, wstęp do Muzeum Iluzji w Stambule, prywatny transfer lotniskowy.

Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

Odkrywaj Stambuł drogą lądową, morską i powietrzną podczas tej wyjątkowej wycieczki. Podziwiaj zabytki, takie jak meczet Sułtana Eyup, jadąc autobusem, podziwiaj miasto z cieśniny Bosfor podczas malowniczego rejsu i podziwiaj widoki ze wzgórza Pierre Loti podczas przejażdżki kolejką linową. Ciesz się wygodą odbioru z centralnie położonych hoteli w Stambule. Zrelaksuj się w klimatyzowanym autobusie w drodze do miejsca rozpoczęcia rejsu po Cieśninie Bosfor. Wskocz na pokład wygodnego statku i podziwiaj miasto z wody. Podziwiaj niezakłócony widok na Złoty Róg, pałac Topkapı, pałac Dolma Bahçe, meczet Hagia Sophia, Wieżę Dziewicy, Wieżę Galata, Błękitny Meczet i Meczet Ortakoy. Spójrz na dwa mosty łączące Europę i Azję. Wróć do przestronnego autobusu i jedź do XIX-wiecznego meczetu Eyup Sultan, w którym znajduje się Abu Ayyub al-Ansari (przyjaciel islamskiego proroka Mahometa) prawdopodobnie został pochowany. Mijamy zabytkowe drewniane domy, kościoły, synagogi, meczety i pozostałości rzymskiego muru. Wjedź na wzgórze Pierre Loti, aby zrobić zdjęcia panoramy miasta i Złotego Rogu. Ciesz się widokami w drodze na dół podczas ekscytującej przejażdżki kolejką linową. Po zakończeniu wycieczki wróć do hotelu.

Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Odkryj to, co najlepsze w Stambule podczas tej 1, 2 lub 3-dniowej prywatnej wycieczki, która obejmuje główne atrakcje, takie jak Muzeum Hagia Sophia, kultowy Błękitny Meczet, tętniący życiem labirynt Wielkiego Bazaru i obelisk Hipodromu Konstantynopola. Kilka z możliwych atrakcji, które odwiedzisz podczas wycieczki, obejmuje: Hagia Sophia, wielkie piękno architektoniczne i ważny zabytek w czasach imperium bizantyjskiego i osmańskiego. Przez wiele stuleci był to największy kościół na świecie i nadal szczyci się czwartą co do wielkości kopułą po kościele św. Pawła w Londynie, św. Piotra w Rzymie i Duomo we Florencji. Poświęcony Hagia Sophia, czyli "boskiej mądrości", jest jednym z najwspanialszych zachowanych przykładów architektury bizantyjskiej. Błękitny Meczet, bardziej oficjalnie znany jako Meczet "Sultanahmet", ma uderzające niebieskie płytki, które nadają mu bardziej powszechną nazwę i sprawiają, że jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Stambułu. Położony w pobliżu Pałacu Topkapi, Meczet Sultanahmet był uważany za najwyższy meczet cesarski w Stambule. Pałac Topkapi, relikt czasów świetności wielkiego Imperium Osmańskiego. Dawny pałac mógł pochwalić się populacją około 4000 osób w szczytowym okresie i był domem dla 25 sułtanów w ciągu 400 lat. Położony na cyplu z widokiem na Złoty Róg, znajduje się w spokojnych ogrodach, które zapewniają cień przed palącym upałem lata. Zajrzyj do muzeum, aby zobaczyć między innymi wspaniałe płytki Iznik i ozdobną kabinę haremu. Wielki Bazar jest jednym z największych i najstarszych zadaszonych rynków na świecie. Z setkami małych sklepów z rękodziełem sprzedających wszystko, od ręcznie robionych dywanów po kawę po turecku, atmosfera jest elektryczna i jest to świetne miejsce, aby wypróbować swoje umiejętności targowania się. Bazar przypraw znajduje się w Fatih. Znany jest jako targ egipski, ponieważ w okresie osmańskim sprzedawano tam egipskie towary eksportowe. Bosfor to wąska, żeglowna cieśnina między Europą a Azją, która łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Zbudowany w XIX wieku pałac Dolmabahce był centrum administracyjnym Imperium Osmańskiego i mieścił niektórych z ostatnich sułtanów osmańskich. Teren pałacu został utworzony przez wypełnienie małej zatoki nad Bosforem. Dało to początek jego nazwie - w języku tureckim Dolma oznacza "wypełniony" lub "wypchany", a bahce oznacza "ogród". Ulica Istiklal tętni życiem. Znajdziesz tam mnóstwo sklepów, restauracji i barów, a stamtąd jest ciekawy i malowniczy 2-kilometrowy spacer w dół do obszaru Tunel Galata Tower. Zobacz to i wiele więcej w zależności od wybranej długości wycieczki. Możliwy plan zwiedzania na każdy dzień wycieczki: Dzień 1: Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Cysterna Bazyliki, Wielki Bazar, Hipodrom Dzień 2: Targ przypraw, rejs po Bosforze, pałac Dolmabahce, plac Taksim, Istiklal, wieża Galata Dzień 3: Meczet Sulejmana Wspaniałego, kościół Chora, dzielnice Fener/Balat, wzgórze Pierre Loti

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

Odkryj Stambuł od strony wody podczas tego malowniczego rejsu po Bosforze. Ciesz się bezpłatną kawą i herbatą, podziwiając widoki na zabytki, takie jak kopuła Hagia Sophia oraz wieże Maiden i Galata. Wybierz poranny rejs lub rejs o zachodzie słońca. Wycieczka, która pozwoli Ci podziwiać zabytki w wieczornej poświacie. Wskocz na pokład wygodnej łodzi i wyrusz w niezapomniany rejs widokowy. Zobacz wiele historycznych miejsc w Stambule, takich jak Pałac Topkapi, sunąc po spokojnych wodach. Zanurz się w zabytkach z pomocą audioprzewodnika. Zanurz się w uroku porannego światła lub podziwiaj bogactwo kolorów o zachodzie słońca, które rzucają miasto w nowym świetle. Zrób zdjęcia kultowych zabytków, takich jak Hagia Sophia, z wody. Wróć do punktu wyjścia ze spektakularnymi wspomnieniami widoków.

Stambuł: Najciekawsze atrakcje

Złoty Róg: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Złoty Róg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Złoty Róg? Kliknij tutaj.

Złoty Róg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2850 recenzji)

Jest to jedna z niewielu (jeśli nie jedyna) wycieczek z przewodnikiem po Stambule w języku niemieckim i nie zawiedliśmy się. Nasz przewodnik, Sabih, mówił doskonale po niemiecku, a jego przyjemny i zrelaksowany sposób bycia sprawił, że wycieczka była nie tylko pouczająca, ale także bardzo zabawna. Ogólnie rzecz biorąc, czas dostępny na wycieczkę może być nieco krótki.

Rejs jest koniecznością w Stambule! Wszystko było świetne! Gorąco polecam! Audioprzewodnik to jedyna rzecz, którą można poprawić, przynajmniej w języku hiszpańskim były pewne rzeczy, które były nieuporządkowane

świetny stosunek jakości do ceny. Audioprzewodnik można było łatwo pobrać przed rejsem i zawierał kilka interesujących faktów na temat dzielnic wzdłuż nabrzeża.

Drugi raz wybieram się na tę wycieczkę łodzią i było bardzo miło. Dobre wyjaśnienia w różnych językach i ładny przewodnik. Warto wybrać się na wycieczkę.

Wszystko było świetne. Audioprzewodnik był na statku, ale mógłby być lepszy, gdyby był dostępny przez telefon, abyśmy mogli lepiej słyszeć.