Dodaj daty

Złota Brama w Gdańsku

Złota Brama w Gdańsku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

1. Gdańsk: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj to, co najlepsze w Gdańsku podczas 1-godzinnej prywatnej wycieczki z przewodnikiem obejmującej główne atrakcje miasta. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, gdy kompetentny przewodnik przedstawi historię, dzielnice i atrakcje Gdańska. Trasa odwiedza następujące atrakcje: • Brama Wyżynna • Wieża Więzienna i Sala Katowni • Złota Brama • Wielka Zbrojownia • Kościół Mariacki • Dwór Bractwa św. Jerzego • Wyspa Spichrzów • Dźwig • Kościół św. Jana • Poczta Polska • Plac Solidarności • Muzeum II Wojny Światowej • Stocznie • Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

2. Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Stare Miasto w Gdańsku: 2-godzinna wycieczka piesza

3. Stare Miasto w Gdańsku: 2-godzinna wycieczka piesza

Zachwyć się zwartą zabudową Starego Miasta w Gdańsku. Zobacz wyjątkową mieszankę gotyku, renesansu i manieryzmu, podziwiając jedne z najpiękniejszych ulic i placów Europy. Wycieczka stanowi idealny wybór dla osób dysponujących ograniczonym czasem na zwiedzanie. Profesjonalny przewodnik przybliży Ci interesujące zabytki, opowiadając po drodze szereg fascynujących historii. Wycieczkę rozpoczniesz przy Złotej Bramie, która niegdyś stanowiła część fortyfikacji Starego Miasta. Udaj się do Katowni, w której do połowy XIX wieku odbywały się egzekucje. Następnie przejdź w kierunku wzniesionej w XVI wieku Bramy Wyżynnej, która stanowiła główną bramę wjazdową do miasta. To przez nią do miasta wjeżdżali przybywający z Warszawy polscy władcy. Kontynuuj spacer wzdłuż Drogi Królewskiej, w stronę Długiego Targu i ratusza. Centralny punkt Długiego Targu stanowi fontanna Neptuna, boga morza. Udaj się nad brzeg Motławy, gdzie znajduje się Żuraw. Symbolizuje on złoty wiek Gdańska, kiedy miasto bogaciło się na handlu. Podziwiaj bazylikę Mariacką, jedną z największych na świecie świątyń z cegły. Wycieczkę zakończysz przy Wielkiej Zbrojowni, która stanowi jeden z najokazalszych przykładów renesansowej architektury Gdańska.

Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

4. Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Poznaj piękno Gdańska podczas wycieczki audio z przewodnikiem. Spaceruj we własnym tempie i podziwiaj oszałamiającą architekturę jednego z miast portowych w Polsce. Pobierz wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą okolicy i rozpocznij swoją przygodę z urządzeniem audio jako przewodnikiem. Rozkoszuj się żywą atmosferą, słuchając fascynujących faktów i opowieści o mieście. Wybierz się na spacer po Trakcie Królewskim w Gdańsku i poznaj kulturę Gdańska. Podziwiaj niesamowitą architekturę Bramy Wyżynnej, Muzeum Bursztynu, Złotej Bramy, Muzeum Historii Gdańska i Dworu Artusa. Odwiedź Długi Targ, aby zobaczyć piękne pamiątki dostępne w przystępnej cenie. Kontynuuj oglądanie malowniczej Fontanny Neptuna, Zielonej Bramy, Narodowego Muzeum Morskiego, Bazyliki Mariackiej i Wielkiej Zbrojowni. Przeniesiesz się w czasie o ponad 700 lat, odwiedzając miejsca niegdyś patronowane przez europejską rodzinę królewską. Ciesz się bezproblemową wycieczką audio do jednego z najbardziej urokliwych miast w Polsce.

Gdańsk: 90-minutowa wycieczka segwayem po Starym Mieście

5. Gdańsk: 90-minutowa wycieczka segwayem po Starym Mieście

Odkryj magię Gdańska podczas tej jedynej w swoim rodzaju 90-minutowej wycieczki segwayem z przewodnikiem. Przebędziesz trasę, która biegnie wzdłuż najważniejszych punktów Starego Miasta, centrum i Wyspy Spichrzów. Towarzyszyć Ci będzie miejscowy przewodnik, który zapewni dostateczną ilość czasu przy każdej atrakcji, aby każdy poczuł się w Gdańsku jak w domu. Razem z grupą uczestników wycieczki na segwayu zobaczysz po drodze moc atrakcji turystycznych, w tym dom Uphagena, dwór Artusa, fontannę Neptuna, pomnik Fahrenheita, Wyspę Spichrzów, targ rybny, ulicę Długą, Złotą Bramę i nie tylko. Po drodze będziesz podziwiać wspaniałą panoramę miasta z nadbrzeża Motławy.

Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

6. Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

Formalnie nazywane Trójmiastem przez Kartę Trójmiasta z 2007 roku, 3 nadbałtyckie miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot już nieformalnie były określane mianem Trójmiasta znacznie dłużej. Wśród najładniejszych miast Zatoki Gdańskiej stanowią one wspaniałe tło dla tej 8-godzinnej wycieczki krajoznawczej do niektórych z ich najważniejszych atrakcji. Podczas pierwszej części tej wycieczki odwiedź Stare Miasto w Gdańsku. Urok Starego Miasta Gdańska co roku przyciąga miliony turystów. Zacznij od spaceru ulicą Długą, która jest jednym z najpiękniejszych rynków europejskich, otoczonym olśniewającą selekcją renesansowych budynków. Wychodzi ze Złotej Bramy i mija Ratusz, fontannę Neptuna, Dwór Artura i kończy się Zieloną Bramą z widokiem na Motławę. Po drodze zwiedzanie Muzeum Dworu Artusa i Bursztynowej Komnaty z pokazem szlifowania bursztynu i krótkim wykładem o bursztynie. Zatrzymaj się przy Starym Żurawiu, który jest jednym z najpopularniejszych symboli miasta i do kościoła Mariackiego, największego gotyckiego kościoła ceglanego w Europie. Odwiedź piękne przedmieście Oliwy. Wybierz się do XVI-wiecznej gdańskiej Katedry Oliwskiej, najdłuższego kościoła cysterskiego na świecie, słynącego z organów i niezapomnianego koncertu organowego. Poświęcona w 1594 r. trójnawowa bazylika jest pomysłową mieszanką baroku, rokoka i renesansu. Posłuchaj pięknego recitalu organowego w kościele przed wyjazdem do portu w Gdyni. Zamień religijne nabożeństwa na cuda morskie na dobrym statku Dar Pomorza, imponującej fregatie żaglowej z 1909 roku. Teraz zachowany jako statek-muzeum, służył jako żaglowiec szkolny przed zdobyciem trofeum Cutty Sark w 1980 roku. na pokładzie i zwiedzaj Twin Deck, na którym mieszkali studenci podczas rejsów szkoleniowych. Zobacz zdjęcia i mapy przedstawiające historię Dar Pomorza oraz obiekty z jej żeglarskiej przeszłości. Jedź dalej do uzdrowiska i nadmorskiego kurortu Sopot, gdzie będziesz spacerować promenadą i najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zbudowany w 1827 roku, rozciąga się na ponad 1600 stóp (500 metrów) do Zatoki Gdańskiej i nagrodzi Cię pięknymi widokami na sopockie budynki wyłożone terakotą. Ciesz się najważniejszymi miejscami w Trójmieście i okolicy i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Gdańsk, Sopot i Gdynia – całodniowa wycieczka prywatna

7. Gdańsk, Sopot i Gdynia – całodniowa wycieczka prywatna

Idealna opcja dla tych, którzy mają mało czasu, ale chcą zobaczyć jak najwięcej z Trójmiasta. Ta całodniowa, prywatna wycieczka krajoznawcza pozwoli zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie architektura znakomicie odzwierciedla historię. Odkryj centrum Gdańska, odbudowane po II wojnie światowej. Przejdź się ulicą Długą, gdzie mieszczą się piękne domy, bary i kawiarnie oraz fontanna Neptuna, „bursztynową" ulicą Mariacką, obok Żurawia i na Wyspę Spichrzów. Następnie udaj się do gdańskiej Oliwy, aby odpocząć w najpiękniejszym parku Trójmiasta. Nie przegap słynnego koncertu organowego w katedrze oliwskiej! Pojedź następnie do Sopotu i przejdź się po „Monciaku" – prawdopodobnie najsłynniejszej promenadzie w Polsce, wypełnionej secesyjnymi kawiarniami i sklepami. Zanurz się w kosmopolityczną atmosferę i odwiedź nadmorskie atrakcje przy promenadzie, w tym najdłuższe, drewniane molo w Europie i piękny, nadmorski Park Zdrojowy. Końcowym punktem Twojej wycieczki do Trójmiasta jest Gdynia, gdzie okręt „Błyskawica" oraz fregata „Dar Pomorza" przypominają o bogatej historii Polskiej marynarki i przemysłu stoczniowego.  Program: Gdańsk: Brama Wyżynna, Katownia, Złota Brama,  ulica Długa, Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, fontanna Neptuna, nabrzeże Motławy, Żuraw, kościół Mariacki, Wielka Zbrojownia, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców Oliwa: katedra oliwska ( +koncert organowy), Park Oliwski,  Sopot: ulica Bohaterów Monte Cassino, Park Zdrojowy, molo Gdynia: plac Kościuszki, ORP Błyskawica, fregata „Dar Pomorza”

Gdańsk: Prywatna wycieczka po tradycyjnym polskim jedzeniu

8. Gdańsk: Prywatna wycieczka po tradycyjnym polskim jedzeniu

Poznaj kulturę jedzenia, która ma silne korzenie wśród Polaków podczas prywatnej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem. Doświadcz polskich kulinarnych przysmaków w starannie wybranych lokalnych lokalach i zobacz atrakcje Starego Miasta podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wybierz opcję, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojej grupy, w tym różne czasy trwania i wycieczki w języku angielskim, norweskim lub szwedzkim. Wszystkie wycieczki obejmują prywatną pieszą wycieczkę obejmującą między innymi Kościół Mariacki, Długi Targ i Fontannę Neptuna, w zależności od wybranych opcji. Opcja 2,5-godzinnej wycieczki pozwala skosztować podstawowego zestawu potraw w 2 miejscach, w tym różnych rodzajów pierogów, polskich mięs i innych specjalistów. Będziesz także mieć 1 napój bezalkoholowy, a następnie ciasto i kawę lub herbatę w cukierni, a także krótką wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście. W opcji 3,5-godzinnej skosztujesz jeszcze więcej tradycyjnych polskich potraw w 3 miejscach. W menu znajdują się zarówno podstawowe opcje, jak i tradycyjna zupa oraz piwo. Podczas degustacji Twój przewodnik opowie Ci również o polskich tradycjach i zwyczajach. Aby jeszcze bardziej poznać polską kulturę, wybierz specjalną 5-godzinną opcję, w której będziesz mieć połączenie degustacji nie tylko jedzenia, ale także wódki lub piwa. Ciesz się 8 rodzajami piwa lub 8 rodzajami wódki, gdy jeszcze lepiej poznasz lokalną historię. Odwiedź ukryte miejsca w uroczych, wąskich uliczkach i zobacz niezwykłe budynki, w tym Złotą Bramę i Dwór Artusa podczas dłuższej pieszej wycieczki po Gdańsku.

Gdańsk: Prywatna wycieczka po Starym Mieście

9. Gdańsk: Prywatna wycieczka po Starym Mieście

Wybierz się z lokalnym przewodnikiem na urokliwe uliczki Starego Miasta Gdańska i daj się ponieść wirowi historycznej przygody. Poznaj historię Gdańska przełomu wieków i dlaczego wszystko zaczyna się w Gdańsku. Posłuchaj opowieści płynących historycznymi uliczkami. Trasa jest bardzo różnorodna, podobnie jak historia miasta i żyjących w nim ludzi. Zobacz różnorodne atrakcje, w tym miejsce, w którym spędzają czas miejscowi bohemy. Wejdź na dach Gdańska i zobacz piękne panoramy miasta i Zatoki Gdańskiej. Twój przewodnik przekaże istotę miasta i swoją wiedzę w pigułce, którą z łatwością przywołasz później. Twoja wycieczka będzie jednocześnie zabawna i edukacyjna, ponieważ prowadzą ją ludzie z pasją do tego regionu. Twoja podróż poprowadzi Cię przez trudną historię Gdańska. Odwiedzisz miejsca związane z II wojną światową, która rozpoczęła się w Gdańsku, poznasz historię Solidarności i walki Polaków z reżimem komunistycznym. Twoja trasa prowadzi przez Złotą Bramę, Długi Targ, Longshore, Mariacką, Bazylikę Mariacką, Pocztę Polską w Gdańsku, Tkacką i Wielki Arsenał.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg:

Złota Brama w Gdańsku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Złota Brama w Gdańsku? Kliknij tutaj.

Złota Brama w Gdańsku: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 95 opinii

Z Markiem, naszym przewodnikiem, można było poczuć entuzjazm, z jakim opowiadał o swoim mieście i osobistych historiach. Po zwiedzeniu centrum miasta popłynęliśmy łodzią na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie pojechaliśmy do Olivy, gdzie w klasztorze cystersów mogliśmy posłuchać niezrównanego koncertu organowego. Warto zobaczyć cały park i potężny zespół klasztorny! W końcu pojechaliśmy do Zopotu i popatrzyliśmy na wyrafinowaną nadmorską promenadę. Warty obejrzenia był także dom Klausa Kinskiego i „krzywy dom”.

Ewa, nasza przewodniczka, odbyła z nami świetną wycieczkę z dużą wiedzą historyczną, humorem i częściowo poza szlakami turystycznymi! Doskonała niemiecka i twoja restauracja, aby cieszyć się polskim jedzeniem i dobrym piwem, była na wagę złota! Wspaniały dzień w Gdańsku! Wysoce rekomendowane! Dziękuję droga Evo! Dieter i Doris

Bardzo kompetentna i bogata w wiedzę Pani przewodnik. Super przekaz dla najmłodszych: dziewczynki 9 i 11 lat. Szczerze polecam A+++

Miły przewodnik, bardzo wykształcona pani. Nie tylko zgromadzone fakty, ale także wiele anegdot i żartów z wieloletniej pracy.

Udało nam się zobaczyć pełny obraz Starego Miasta i jego historii.