Złota Brama, Split

Złota Brama, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj bogatą historię Pałacu Dioklecjana, historycznego cudu zbudowanego dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery, obecnie stanowiącego serce Starego Miasta w Splicie. Poznaj skomplikowane piwnice pałacu, majestatyczny dziedziniec Perystylu i prywatne obserwatorium cesarza. Przejdź przez Brązową, Srebrną, Złotą i Żelazną Bramę i zagłęb się w historię benedyktyńskiego klasztoru św. Arnira, XV-wiecznego ratusza i barokowej elegancji Placu Owocowego (Voćni trg). Wycieczka z przewodnikiem to wciągające doświadczenie, które pozostawi Cię z głębokim uznaniem dla historycznego znaczenia i ponadczasowego piękna Splitu. Nasi przewodnicy to nie tylko eksperci; to entuzjastyczni mieszkańcy, którzy mają głęboki związek z bogatą kulturą miasta, dzięki czemu każda wycieczka jest wyjątkową i niezapomnianą przygodą.

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Zachwyć się pięknem Parku Narodowego Krka. Zobacz wodospady, weź udział w rejsie i pływaj w rzece. Delektuj się wybornymi lokalnymi winami w winiarni Ante Sladić Vino. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wsiądź do autobusu, aby wyruszyć do Parku Narodowego Krka. Skorzystaj ze zniżki na wstęp do parku. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie przyrody w Parku Narodowym Krka. Weź udział w 30-minutowym rejsie po rzece Krka w kierunku miasta Skradin. Odpręż się na plaży i zanurz się w krystalicznie czystych wodach rzeki Krka. Następnie udaj się na krótką przejażdżkę do urokliwej miejscowości Plastovo. Zajrzyj do winiarni Ante Sladić Vino. Spróbuj wyśmienitych miejscowych win, by przekonać się, dlaczego rozsławiają one okolicę. Możesz też zdecydować się na spędzenie większej ilości czasu na plaży. Wyrusz w drogę powrotną do Splitu. Zdecyduj się na udział w porannej lub popołudniowej wycieczce grupowej albo postaw na bardziej spersonalizowaną atrakcję, wybierając całodniową wycieczkę prywatną.

Split i Trogir - półdniowa wycieczka ze statków wycieczkowych

Split i Trogir - półdniowa wycieczka ze statków wycieczkowych

Cofnij się w czasie i poznaj historię Splitu, od Pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego w 305 roku n.e., aż po dzień dzisiejszy. Podziwiaj, jak historia ożywa na Twoich oczach. Zobacz katedrę św. Domniusza z XII-wieczną dzwonnicą i odwiedź imponujący perystylowy dziedziniec Pałacu Dioklecjana. Podziwiaj posąg Grzegorza z Ninu autorstwa XX-wiecznego rzeźbiarza Ivana Meštrovicia. Przyjrzyj się bliżej imponującej Złotej Bramie, przez którą przeszedł Dioklecjan, aby wejść do swojego pałacu. Zejdź na promenadę Riva, aby podziwiać piękne widoki na Morze Adriatyckie, a także zobaczyć Ratusz Staromiejski i Zegar Miejski na Placu Ludowym. Po wycieczce po Splicie wybierz się w 45 minut do Trogiru i odkryj jeszcze jedno miejsce objęte ochroną UNESCO – Stare Miasto w Trogirze

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Ta wycieczka odkrywa miasto, które leży na wybrzeżu Adriatyku i ma niesamowity klimat i majestatyczne 1700-letnie tło historyczne, które jest chronione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Założył je sam jeden z rzymskich cesarzy, który osiedlił się tutaj, by zamieszkać w jednym z najbardziej luksusowych pałaców emerytalnych, jakie świat kiedykolwiek widział. Wraz z lokalnymi ekspertami nasi przewodnicy wskażą mieszankę starożytnych ruin, zapraszającą kulturę śródziemnomorską i beztroskich mieszkańców, które mogą zagwarantować odwiedzającym sensacyjne i cenne wrażenia.

Split: Degustacja wina w Pałacu Dioklecjana

Split: Degustacja wina w Pałacu Dioklecjana

Dołącz do nas na tej wycieczce i poznaj tradycyjną kuchnię. Fantastyczne wrażenia z wina w autentycznej atmosferze lokalnej winiarni i restauracji, słynącej z lokalnego ducha, położonej w sercu Pałacu Dioklecjana. Będziesz mógł cieszyć się degustacją wina i jedzenia pod okiem profesjonalisty. Jest to okazja, aby skosztować autentycznych dalmatyńskich odmian białego i czerwonego wina oraz poznać historię winiarstwa w Dalmacji. Oprócz win, zostaną Państwo zaserwowani lokalne przysmaki z tego regionu, a także poznacie lokalne tradycje kulinarne. Wina są łączone z fleur de sel, dojrzałym octem z czerwonego wina, świeżo upieczonym chlebem z naszego pieca, marynowanymi anchois, serem krowim i mieszanym, dżemem z suszonych fig i domowej roboty tapenadą.

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj urocze miasto Trogir, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj widoki na najważniejsze lokalne zabytki, w tym katedrę św. Wawrzyńca, loggię miejską i twierdzę Kamerlengo, poznając historię miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Północnej. Spaceruj tętniącą życiem promenadą, obok twierdzy Kamerlengo i wąskimi uliczkami. Poznaj historię miasta, doświadczając romantycznej i uroczej atmosfery. Posłuchaj miejskich legend i mitów zakorzenionych w lokalnej historii podczas zwiedzania. Udaj się na główny plac i zobacz XIII-wieczną katedrę św. Wawrzyńca z zewnątrz. Dowiedz się więcej o tym kultowym zabytku Trogiru, zbudowanym w stylu romańsko-gotyckim. Zobaczysz także Loggię Miejską z dzwonnicą, jeden z wielu pięknych przykładów architektury kamiennej w obrębie Starego Miasta. Podziwiaj fasadę pałacu Ćipiko, zbudowanego w stylu weneckiego gotyku.

Split: Wycieczka kulinarna dla małych grup

Split: Wycieczka kulinarna dla małych grup

Dołącz do nas podczas naszej wycieczki z przewodnikiem po jedzeniu, historii i kulturze w 1700-letnim Pałacu Dioklecjana w Splicie w Chorwacji. Ciesz się lokalnymi opowieściami, spacerując po prawie 2 tysiącletnich uliczkach rzymskiego pałacu i próbując najlepszych potraw, jakie ma do zaoferowania ta śródziemnomorska perła. Zaczniemy od słynnego Pazar (Greenmarket), gdzie skosztujesz lokalnych "arancini", migdałów w cukrze, aby osłodzić sobie poranek. Następnie, przy lampce lokalnego wina, zjemy smaczny Soparnik, wyjątkowe danie chronione przez organizację światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując ulicami starożytnego miasta, skosztujemy tradycyjnie wyrabianego prosciutto, a następnie udamy się do sklepu z czekoladą, który ma nawet rekord Guinnessa dla największej tabliczki czekolady na świecie. Słodko za słodko, aż do najstarszej piekarni, aby spróbować słynnego ciasta rafiol. Będąc w Splicie, nie możesz przegapić targu rybnego Peškarija. Jest to drugi najstarszy targ w Europie, z oryginalnymi ławkami liczącymi ponad 120 lat. Tam nauczymy Cię, jak jeść solone sardele, coś, co jest tradycyjną marendą - dalmatyńskim brunchem. I oto jest - wycieczka kulinarna taka, jaka powinna być - smaczna, pyszna i pełna smaków. Wyjątkowa przygoda dla smakoszy, podczas której poznasz lokalny styl życia i kuchnię śródziemnomorską oraz skosztujesz tradycyjnych dalmatyńskich potraw. Ta wyjątkowa wycieczka Split History and Gastro sprawi, że Twój pobyt w Splicie będzie po prostu idealny.

Liczba znalezionych atrakcji: 56
Sortuj wg::

Złota Brama, Split: najlepsze atrakcje w pobliżu

Złota Brama, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj bogatą historię Pałacu Dioklecjana, historycznego cudu zbudowanego dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery, obecnie stanowiącego serce Starego Miasta w Splicie. Poznaj skomplikowane piwnice pałacu, majestatyczny dziedziniec Perystylu i prywatne obserwatorium cesarza. Przejdź przez Brązową, Srebrną, Złotą i Żelazną Bramę i zagłęb się w historię benedyktyńskiego klasztoru św. Arnira, XV-wiecznego ratusza i barokowej elegancji Placu Owocowego (Voćni trg). Wycieczka z przewodnikiem to wciągające doświadczenie, które pozostawi Cię z głębokim uznaniem dla historycznego znaczenia i ponadczasowego piękna Splitu. Nasi przewodnicy to nie tylko eksperci; to entuzjastyczni mieszkańcy, którzy mają głęboki związek z bogatą kulturą miasta, dzięki czemu każda wycieczka jest wyjątkową i niezapomnianą przygodą.

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Zachwyć się pięknem Parku Narodowego Krka. Zobacz wodospady, weź udział w rejsie i pływaj w rzece. Delektuj się wybornymi lokalnymi winami w winiarni Ante Sladić Vino. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wsiądź do autobusu, aby wyruszyć do Parku Narodowego Krka. Skorzystaj ze zniżki na wstęp do parku. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie przyrody w Parku Narodowym Krka. Weź udział w 30-minutowym rejsie po rzece Krka w kierunku miasta Skradin. Odpręż się na plaży i zanurz się w krystalicznie czystych wodach rzeki Krka. Następnie udaj się na krótką przejażdżkę do urokliwej miejscowości Plastovo. Zajrzyj do winiarni Ante Sladić Vino. Spróbuj wyśmienitych miejscowych win, by przekonać się, dlaczego rozsławiają one okolicę. Możesz też zdecydować się na spędzenie większej ilości czasu na plaży. Wyrusz w drogę powrotną do Splitu. Zdecyduj się na udział w porannej lub popołudniowej wycieczce grupowej albo postaw na bardziej spersonalizowaną atrakcję, wybierając całodniową wycieczkę prywatną.

Split i Trogir - półdniowa wycieczka ze statków wycieczkowych

Split i Trogir - półdniowa wycieczka ze statków wycieczkowych

Cofnij się w czasie i poznaj historię Splitu, od Pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego w 305 roku n.e., aż po dzień dzisiejszy. Podziwiaj, jak historia ożywa na Twoich oczach. Zobacz katedrę św. Domniusza z XII-wieczną dzwonnicą i odwiedź imponujący perystylowy dziedziniec Pałacu Dioklecjana. Podziwiaj posąg Grzegorza z Ninu autorstwa XX-wiecznego rzeźbiarza Ivana Meštrovicia. Przyjrzyj się bliżej imponującej Złotej Bramie, przez którą przeszedł Dioklecjan, aby wejść do swojego pałacu. Zejdź na promenadę Riva, aby podziwiać piękne widoki na Morze Adriatyckie, a także zobaczyć Ratusz Staromiejski i Zegar Miejski na Placu Ludowym. Po wycieczce po Splicie wybierz się w 45 minut do Trogiru i odkryj jeszcze jedno miejsce objęte ochroną UNESCO – Stare Miasto w Trogirze

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Ta wycieczka odkrywa miasto, które leży na wybrzeżu Adriatyku i ma niesamowity klimat i majestatyczne 1700-letnie tło historyczne, które jest chronione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Założył je sam jeden z rzymskich cesarzy, który osiedlił się tutaj, by zamieszkać w jednym z najbardziej luksusowych pałaców emerytalnych, jakie świat kiedykolwiek widział. Wraz z lokalnymi ekspertami nasi przewodnicy wskażą mieszankę starożytnych ruin, zapraszającą kulturę śródziemnomorską i beztroskich mieszkańców, które mogą zagwarantować odwiedzającym sensacyjne i cenne wrażenia.

Split: Degustacja wina w Pałacu Dioklecjana

Split: Degustacja wina w Pałacu Dioklecjana

Dołącz do nas na tej wycieczce i poznaj tradycyjną kuchnię. Fantastyczne wrażenia z wina w autentycznej atmosferze lokalnej winiarni i restauracji, słynącej z lokalnego ducha, położonej w sercu Pałacu Dioklecjana. Będziesz mógł cieszyć się degustacją wina i jedzenia pod okiem profesjonalisty. Jest to okazja, aby skosztować autentycznych dalmatyńskich odmian białego i czerwonego wina oraz poznać historię winiarstwa w Dalmacji. Oprócz win, zostaną Państwo zaserwowani lokalne przysmaki z tego regionu, a także poznacie lokalne tradycje kulinarne. Wina są łączone z fleur de sel, dojrzałym octem z czerwonego wina, świeżo upieczonym chlebem z naszego pieca, marynowanymi anchois, serem krowim i mieszanym, dżemem z suszonych fig i domowej roboty tapenadą.

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj urocze miasto Trogir, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj widoki na najważniejsze lokalne zabytki, w tym katedrę św. Wawrzyńca, loggię miejską i twierdzę Kamerlengo, poznając historię miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Północnej. Spaceruj tętniącą życiem promenadą, obok twierdzy Kamerlengo i wąskimi uliczkami. Poznaj historię miasta, doświadczając romantycznej i uroczej atmosfery. Posłuchaj miejskich legend i mitów zakorzenionych w lokalnej historii podczas zwiedzania. Udaj się na główny plac i zobacz XIII-wieczną katedrę św. Wawrzyńca z zewnątrz. Dowiedz się więcej o tym kultowym zabytku Trogiru, zbudowanym w stylu romańsko-gotyckim. Zobaczysz także Loggię Miejską z dzwonnicą, jeden z wielu pięknych przykładów architektury kamiennej w obrębie Starego Miasta. Podziwiaj fasadę pałacu Ćipiko, zbudowanego w stylu weneckiego gotyku.

Split: Wycieczka kulinarna dla małych grup

Split: Wycieczka kulinarna dla małych grup

Dołącz do nas podczas naszej wycieczki z przewodnikiem po jedzeniu, historii i kulturze w 1700-letnim Pałacu Dioklecjana w Splicie w Chorwacji. Ciesz się lokalnymi opowieściami, spacerując po prawie 2 tysiącletnich uliczkach rzymskiego pałacu i próbując najlepszych potraw, jakie ma do zaoferowania ta śródziemnomorska perła. Zaczniemy od słynnego Pazar (Greenmarket), gdzie skosztujesz lokalnych "arancini", migdałów w cukrze, aby osłodzić sobie poranek. Następnie, przy lampce lokalnego wina, zjemy smaczny Soparnik, wyjątkowe danie chronione przez organizację światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując ulicami starożytnego miasta, skosztujemy tradycyjnie wyrabianego prosciutto, a następnie udamy się do sklepu z czekoladą, który ma nawet rekord Guinnessa dla największej tabliczki czekolady na świecie. Słodko za słodko, aż do najstarszej piekarni, aby spróbować słynnego ciasta rafiol. Będąc w Splicie, nie możesz przegapić targu rybnego Peškarija. Jest to drugi najstarszy targ w Europie, z oryginalnymi ławkami liczącymi ponad 120 lat. Tam nauczymy Cię, jak jeść solone sardele, coś, co jest tradycyjną marendą - dalmatyńskim brunchem. I oto jest - wycieczka kulinarna taka, jaka powinna być - smaczna, pyszna i pełna smaków. Wyjątkowa przygoda dla smakoszy, podczas której poznasz lokalny styl życia i kuchnię śródziemnomorską oraz skosztujesz tradycyjnych dalmatyńskich potraw. Ta wyjątkowa wycieczka Split History and Gastro sprawi, że Twój pobyt w Splicie będzie po prostu idealny.

Split: Najciekawsze atrakcje

Złota Brama, Split: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Złota Brama, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Złota Brama, Split? Kliknij tutaj.

Złota Brama, Split: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2173 recenzji)

Dołączyliśmy do wycieczki o 18:00, która była idealna, ponieważ było mniej gorąco i mniej ludzi na starym mieście. Naszym przewodnikiem był Jakov, który wcześniej był nauczycielem języka angielskiego i historii, co oznacza, że mówił doskonale po angielsku i był w stanie przekazać nam historię pałacu. Będąc pochodzący ze Splitu, opowiadał także o życiu mieszkańców Splitu i swoich osobistych rekomendacjach dotyczących jedzenia w Splicie. Wycieczka tak nam się podobała, że postanowiliśmy spędzić więcej czasu w Splicie. Dziękuję Jakov!

Naprawdę podobała nam się ta trasa prowadzona przez Jakova! Z entuzjazmem oprowadził nas po wszechstronnej wycieczce pełnej historii i kultury po Splicie, Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana. Sprawił, że było to zabawne i przyjemne, a także przedstawił kilka rekomendacji. Ta trasa i Jakov zdecydowanie dały nam pełniejsze zrozumienie tej części Splitu i były przyjemną częścią naszej podróży!

Po wczorajszej wędrówce po mieście wspaniale było dodać trochę przejrzystości wyjątkowej architekturze, nadać zamkowi znaczenie i usłyszeć o historii i kulturze regionu. Nasz przewodnik szczegółowo opowiedział o Splicie i dodał świetną gamę humoru, pochodzenie rodzinne i wszystko to bez uprzedzeń. Gorąco polecam wycieczkę, dziękuję.

Taniej było niż dojechać tam autobusem na własną rękę. Klimatyzacja zepsuła się w pierwszym autobusie, a duża grupa przyjechała późno i ciągle na wszystko narzekała. Ale Stefan, przewodnik wycieczek, zajmuje się tym zawodowo. Gdyby tak było, inna osoba by oszalała.

To było niesamowite, jedno z najpiękniejszych miejsc, w jakich kiedykolwiek byłem!