Dodaj daty

Złota Brama, Split

Złota Brama, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

2. Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

3. Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

Odkryj ruiny pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego Dioklecjana na przełomie IV w. n.e. Obecnie pałac cesarski jest częścią starego miasta w Splicie. Został on zbudowany w 305 r. n. e. jako rezydencja, w której cesarz miał spędzić swoją emeryturę. Odwiedź różne obszary kompleksu, takie jak piwnice i monumentalny perystyl. Zobacz prywatne obserwatorium cesarza i zobacz katedrę św. Duje, która pierwotnie powstała jako mauzoleum Dioklecjana. Odkryj świątynię Jupitera i baptysterium, a także oryginalną brama Brązowa, brama Srebrna, brama Złota i brama Żelazna, która zapewniała dostęp do miasta. Odkryj schronienie szlachcianek Splitu w klasztorze benedyktyńskim św. Arnira, podziwiaj 15-wieczny ratusz, a także barokowe zabytki na Voćni trg.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto w Trogirze z transferem

4. Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto w Trogirze z transferem

Cofnij się w czasie i poznaj historię Splitu, od Pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego w 305 roku n.e., aż po dzień dzisiejszy. Podziwiaj, jak historia ożywa na Twoich oczach. Zobacz katedrę św. Domniusza z XII-wieczną dzwonnicą i odwiedź imponujący perystylowy dziedziniec Pałacu Dioklecjana. Podziwiaj posąg Grzegorza z Ninu autorstwa XX-wiecznego rzeźbiarza Ivana Meštrovicia. Przyjrzyj się bliżej imponującej Złotej Bramie, przez którą przeszedł Dioklecjan, aby wejść do swojego pałacu. Zejdź na promenadę Riva, aby podziwiać piękne widoki na Morze Adriatyckie, a także zobaczyć Ratusz Staromiejski i Zegar Miejski na Placu Ludowym. Po wycieczce po Splicie wybierz się w 45 minut do Trogiru i odkryj jeszcze jedno miejsce objęte ochroną UNESCO – Stare Miasto w Trogirze

Split: wycieczka piesza w małej grupie i degustacja wina

5. Split: wycieczka piesza w małej grupie i degustacja wina

Wybierz się na spacer po Splicie z czasów rzymskich, średniowiecznym Splicie i Splicie dzisiaj z doświadczonym przewodnikiem, który ożywi przeszłość. Zobacz to, co najlepsze w Splicie podczas tej pieszej wycieczki, która obejmuje Pałac Dioklecjana, katedrę św. Duje, Peristil, pomnik Grzegorza z Ninu autorstwa Mestrovica, Złotą Bramę, Rivę, zegar miejski i ratusz. Dowiesz się więcej o historycznych atrakcjach Splitu, ale także dowiesz się wiele o Splicie dzisiaj. Następnie będziesz cieszyć się 45-minutową degustacją wina w lokalnej winiarni w pałacu, gdzie będziesz miał okazję cieszyć się profesjonalną prezentacją wina. Degustacja wina trwa 45 minut, podczas których skosztujesz najsłynniejszych win dalmatyńskich i usłyszysz opowieści o zbieraniu winogron i przygotowaniu wina. Wraz z winami skosztujesz dalmatyńskich przekąsek, które obejmują typowe dalmatyńskie potrawy, takie jak prosciutto, ser i oliwki. Wyjątkowa klimat lokalnej winiarni w Placu Dioklecjana oraz doskonały wybór win i lokalnych potraw sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie dla miłośników dobrego jedzenia i napojów.

Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

6. Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour with Local Historyn to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej pieszej wycieczki Experience Split, która jest prowadzona przez lokalnego przewodnika i profesjonalnego historyka na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i „żywy” zabytek Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki w mieście . Miejsce zbiórki, z którego rozpocznie się wycieczka, znajduje się w jednej z najbardziej znaczących i popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będzie można usłyszeć wprowadzenie do trasy, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, przeznaczeniu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, jak to czynił rzymski cesarz i cesarzowa. Również tutaj zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkrywa się, co następuje. Miejsca w Pałacu takie jak: główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Podbudowy Centralne i inne będą się wyróżniać i „pokazywać” swoją specyfikę poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które być w stanie usłyszeć od swojego przewodnika. Spacerując po „salonie” Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśniony związek między okresem rzymskim i średniowiecznym w historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w sposób życia „pomalo”, abyś mógł w nim uczestniczyć są w Splicie O tym, że Split oprócz magicznej historii Rzymu ma również bogatą historię średniowieczną i nowożytną przekonasz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place „skrywają” w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, będą pobudzać wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i tajemniczy ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Chociaż historia Splitu jest skarbnicą, miasto składa się nie tylko z pomników i legend, dlatego zapoznasz się również z niektórymi codziennymi tematami mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego „krwiobiegu”. „Historia życia” na tej trasie będzie również prezentowana za pomocą obrazów rekonstrukcji 3D i zdjęć w książeczce wystawowej. Dołącz do wycieczki i weź udział w tym spersonalizowanym doświadczeniu „więcej niż wycieczka” w sensie See, Hear & Feel i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna wycieczka Game of Thrones z Pałacem Dioklecjana

7. Split: Prywatna wycieczka Game of Thrones z Pałacem Dioklecjana

Ta 2-godzinna wycieczka śladami „Gry o tron” to ciekawy sposób, aby zobaczyć najważniejsze miejsca w Splicie. Poznaj prawdziwą historię Splitu, odwiedzając miejsca, w których nakręcono słynny serial. Zwiedź centrum Splitu z miejscowym przewodnikiem, który jest fanem „Gry o tron” Odwiedź piwnice Pałacu Dioklecjana, Złotą Bramę, westybul i inne miejsca. Przejdź się ulicami, na których nakręcono różne sceny. Zwiedź piwnice, w których żyli niewolnicy z Meereen i udaj się wzdłuż ulic, którymi uciekali. Zobacz, gdzie Daenarys trzymała swoje smoki. Wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych.

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

8. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna wycieczka piesza i Panoramiczna wycieczka wózkiem

9. Split: Prywatna wycieczka piesza i Panoramiczna wycieczka wózkiem

Nie przegap tej wyjątkowej wycieczki! Najpierw wybierz się na spacer przez Split z czasów rzymskich, średniowieczny Split i Split dzisiaj z doświadczonym przewodnikiem, który ożywi przeszłość. Zobacz to, co najlepsze w Splicie podczas tej pieszej wycieczki, która obejmuje pałac Dioklecjana, katedrę św. Duje, Peristil, pomnik Grzegorza z Ninu autorstwa Mestrovica, Złotą Bramę, Rivę, zegar miejski, ratusz. Dowiesz się więcej o historycznych atrakcjach Splitu, ale także dowiesz się wiele o Splicie dzisiaj. Wycieczka ma ograniczoną liczbę uczestników i jest to wycieczka spersonalizowana, więc będziesz mógł poprosić swojego przewodnika, aby zobaczył zabytki, które najbardziej Cię interesują – promenadę Riva, targ rybny, stare miasto w Varoš, a nawet zobacz, jak dziś mieszkają ludzie w Splicie. Następnie po prostu usiądź i zrelaksuj się podczas tej wycieczki samochodowej, która jest zabawnym i przyjaznym sposobem odkrywania Splitu. Podczas wycieczki poznasz wiele ciekawych miejsc w mieście. Będziesz cieszyć się mieszanką krajobrazów i pięknych nadmorskich promenad w części miasta poza strefą pałacu Dioklecjana. Odwiedź stronę pięknego Marjana, Stadion Poljud, plażę Bačvice, splicką Vidilicę i park Đardin. Usiądź wygodnie i ciesz się jazdą, podczas gdy Twój kompetentny i przyjazny, osobisty przewodnik poprowadzi Cię przez serce Splitu. Posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach, sporcie, poetach i mitach, które ukształtowały ten mały, ale budzący podziw obszar Morza Śródziemnego.

Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

10. Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

Odkryj atrakcje Splitu podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki i podziwiaj zabytki z 1700-letniej historii miasta. Podziwiaj wspaniały Pałac Dioklecjana, zbudowany dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV i IV wieku naszej ery. Przejdź się obok katedry św. Domniusza i centralnego placu Perystylu. Zobacz pomnik średniowiecznego biskupa Grzegorza z Ninu i udaj się do Złotej Bramy, aby bliżej przyjrzeć się największej i najwspanialszej bramie miejskiej. Odkryj tajemnice miasta i posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach i poetach, którzy ukształtowali jego historię.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Złota Brama, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Złota Brama, Split? Kliknij tutaj.

Złota Brama, Split: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2173 opinii

Wycieczka do Krka była świetna! Kierowca kierował delikatnie, dlatego też nie czułam się źle w autobusie. (Mam chorobe lokomocyjną) Autobus był klimatyzowany. Piękne widoki. Wycieczka trwała 8 godzin. Zbiórka o 8:15 - nie musisz przychodzić 15minut wcześniej by załapać się na zbiórkę. Musisz mieć wypłacone pieniądze! 85kun kosztuje bilet dla dorosłego, dzieci wchodzą gratis. Drogie jedzenie na miejscu, za piwo 40kun. Kawa 25kun, reszty nie wiem bo jedzenie mieliśmy swoje. :) Na WhatsApp Marta wysłała nam mapę oraz informacje. Po wyjściu z autobusu każdy zwiedza Krka na własną rękę. Macie 5 godzin na samotne zwiedzanie. Jednak na końcu jest przepływ 20minutowy łódką. Piękne widoki więc przyjdz i ustaw się w kolejkę. Jeśli wykupisz degustacje to musisz przyjechać wcześniej na koniec wycieczki (12:30) i nie możesz popływać w jeziorze na samym końcu. Weź ze sobą strój i buty do wody!

Ta wycieczka piesza była doskonała. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i pouczający. Mówiła głośno, żeby wszyscy mogli słyszeć (chociaż uwielbiam, gdy przewodnicy mają słuchawki i mikrofony) i trzymała dobre tempo i ciągle sprawdzała, czy „wszyscy tu byli”. Martwiłem się o znalezienie punktu wyjścia, ale w rzeczywistości było to dość oczywiste. Jest to około 10 minut spacerem od portu, jeśli przypływasz statkiem wycieczkowym. Nie musisz brać taksówki.

Dobra podróż w tak niesamowicie przystępnej cenie. Obejmuje podróż ze Splitu do parku iz powrotem do Splitu w całości z wystarczającą ilością czasu na zwiedzanie parku. Przewodnik Petra wykonała swoją dobrą robotę, prowadząc turystów z odpowiednimi informacjami. Ogólnie było to niesamowite doświadczenie i pamięć na całe życie. Dziękuje za wszystko.

Bardzo sympatyczna Pani przewodnik, która daje dużo przydatnych i konkretnych wskazówek. Podróż klimatyzowanym autokarem odbyła się bez przygód, a widoki w trasie pozostaną niezapomniane. Obejrzenie samego parku to „must have” gdy odwiedzamy Split lub Trogir

Wyruszamy w kierunku Parku Narodowego Krka razem z naszą przewodniczką Martą. Podróż autobusem była bardzo przyjemna i można było zobaczyć wiele Splitu i okolic.