Zatoka Milforda
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Zatoka Milforda: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Zatoka Milforda”

5 najlepszych sposobów zwiedzenia Zatoki Milforda

Ten zapierający dech w piersiach nowozelandzki fiord to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Rudyard Kipling nazwał kiedyś Zatokę Milforda ósmym cudem świata, a nawet nie widział jej na wszystkie dostępne Tobie sposoby! Które podobają Ci się najbardziej?

Łódź

Od Mitre Peak po wodospady i las deszczowy – rejs po malowniczej Zatoce Milforda to najlepszy sposób na uchwycenie jej piękna aparatem fotograficznym.

Kajak

Dużą łodzią nie dotrzesz do wszystkich zakamarków Zatoki Milforda, ale kajakiem – jak najbardziej. Kajak idealnie nadaje się do oglądania delfinów, fok, a nawet pingwinów.

Wędrówka

Zatoka Milforda pełna jest szlaków turystycznych o różnych poziomach trudności, dzięki czemu każdy będzie mógł zobaczyć panoramę gór i bujną roślinność na własne oczy.

Lot

Nie jest to najtańsza opcja, ale w lekkim samolocie lub helikopterze można podziwiać Zatokę Milforda z niesamowitej perspektywy.

Zdjęcie: empty007@flickr (CC BY-SA 2.0)

Nurkowanie

Zatoka Milforda to prawdopodobnie najpiękniejsze miejsce na świecie, ale nie tylko na powierzchni. Z pomocą instruktora nurkowania odkryjesz olśniewające sekrety głębin Nowej Zelandii.

Zatoka Milforda: Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej zwiedzać Zatokę Milforda?

Szczyt sezonu przypada na okolice nowego roku, kiedy Wyspa Południowa Nowej Zelandii jest najcieplejsza. W zasadzie nigdy nie jest tu gorąco, ale jeśli za wszelką cenę chcesz uniknąć tłumów i wysokich cen, zaplanuj zwiedzanie na jesień, czyli okres od marca do maja. Uwaga! Zatoka Milforda to jedno z najbardziej deszczowych zamieszkanych miejsc na świecie, a deszcz może być lodowaty nawet w ciepłe dni.

Jak się ubrać?

Dobry płaszcz przeciwdeszczowy i solidne, wodoodporne buty to konieczność, nawet jeśli nie planujesz wędrówek. Pamiętaj, że deszcz jest jedną z atrakcji Zatoki Milforda. Jeśli wyruszasz w rejs, ubierz się ciepło. Jeśli nie, zabierz mimo to kilka dodatkowych warstw na wypadek nagłego spadku temperatury.

Co zabrać ze sobą?

Radzimy nie przesadzać z ilością bagażu, ale zabierz butelkę z wodą, ochronę przed słońcem i środek odstraszający owady (KONIECZNIE!). Nie zapomnij o aparacie fotograficznym.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Zatoka Milforda zawsze jest otwarta.
 • Cena
  Ceny atrakcji w Zatoce Milforda, takich jak loty, rejsy łodzią czy pływanie kajakiem, są różne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wycieczka z przewodnikiem po okolicy to świetny pomysł. Dostępnych jest wiele opcji i atrakcji.
 • Jak tam dotrzeć?
  Zatoka Milforda znajduje się 295 km od Queenstown i 121 km od Te Anau.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Przygotuj się na nagłe zmiany pogody, insekty i prażące słońce.
  • Podróżuj z lekkim bagażem, ale pamiętaj o wodzie i kilku warstwach ubrań.

Zatoka Milforda: Atrakcje w okolicy


Zatoka Milforda
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 12