Zatoka Dubajska

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zatoka Dubajska: Wycieczki i bilety


5 najlepszych widoków z Zatoki Dubajskiej

Zatoka Dubajska, czyli Al Khor po arabsku, to ponad 14-kilometrowy odcinek wody wychodzący z Zatoki Perskiej i dzielący Dubaj na 2 części: Dejrę i Bur Dubaj. Wyrusz w rejs połączony z kolacją i przekonaj się, co ciekawego można wypatrzyć z wody.

 • Park nad zatoką

  1. Park nad zatoką

  Położony nad brzegiem Zatoki Dubajskiej Creek Park to drugi największy park miejski w Dubaju. Możesz w nim urządzić grilla, wędkować, jeździć konno i podziwiać wspaniałe ogrody.

 • Rezerwat dzikiej przyrody Ras Al Khor

  2. Rezerwat dzikiej przyrody Ras Al Khor

  Odpocznij od splendoru i przepychu Dubaju i odwiedź położony na środku pustyni rezerwat o powierzchni ponad 6 km², w którym żyje ponad 65 gatunków ptaków. Karmienie flamingów odbywa się o godz. 15.00.

 • Abrakadabra!

  3. Abrakadabra!

  Zatokę Dubajską możesz pokonać abrą – unikalną dubajską pływającą taksówką, z której można podziwiać wspaniałe widoki. Albo wyrusz w rejs na statku dau połączony z kolacją i obejrzyj Dubaj nocą.

 • Heritage Village

  4. Heritage Village

  Atrakcja ta otwarta jest od października do kwietnia. Poznasz w niej historię Dubaju i kulturę Beduinów, posłuchasz o lokalnym przemyśle (np. o poławianiu pereł) i zobaczysz tradycyjne domy.

 • Kurort Dubai Creek

  5. Kurort Dubai Creek

  Idealne miejsce na wypoczynek nad brzegiem Zatoki Dubajskiej. Zjedz posiłek godny szejka, zagraj w golfa, zregeneruj się w spa albo spędź noc w luksusowym parku Hyatt Dubai.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy można zwiedzać Zatokę Dubajską?

  Przez cały rok.

 • Godziny otwarcia

  Pierwsza abra odpływa o godz. 5.00 rano. Łodzie kursują do północy. Weź to pod uwagę, planując zwiedzanie atrakcji przy Zatoce Dubajskiej.

 • Ceny rejsów abrą

  Rejs abrą w jedną stronę kosztuje 1 AED. Pozostałe koszty zależą od wybranych atrakcji.

 • Jak dotrzeć do Zatoki Dubajskiej

  Stacja metra „Creek” jest obsługiwana przez linię zieloną i znajduje się dość blisko wody. Linia zielona przebiega nawet pod Zatoką Dubajską!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Abry kursują po Zatoce Dubajskiej od godz. 5.00 do północy. Sprawdź godziny otwarcia innych atrakcji.
 • Cena
  Koszt rejsu abrą w jedną stronę to 1 AED. Ceny innych atrakcji są różne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zależy to od danej atrakcji, ale jeśli interesuje Cię wycieczka z przewodnikiem, polecamy lot helikopterem.
 • Jak tam dotrzeć?
  Aby dotrzeć do Zatoki Dubajskiej, przyjedź zieloną linią metra na stację „Creek”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Planując zwiedzanie, weź pod uwagę czasy trwania rejsów abrą.

Zatoka Dubajska: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zatoka Dubajska? Kliknij tutaj.

Zatoka Dubajska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 15 403 opinii

Przede wszystkim pragnę podziękować całemu zespołowi Pana Mohamed Mawla, a zwłaszcza nasz przewodnik Franciszek Przewodnik z bardzo dobrą znajomością kultury tego pięknego kraju, bardzo przyjazny, bardzo uważny i zabawny! Bardzo nam się podobało to doświadczenie Polecam od razu Życzymy wszystkiego najlepszego I do zobaczenia pewnego dnia Z poważaniem Sérgio Lourenço „Bird” Portugalia

Świetna wycieczka z Amirą jako przewodnikiem mówiącym po niemiecku. Driver i Amira to świetny zespół. To było po prostu nudne, ale nigdy się nie spieszyło. Na pokładzie było wystarczająco dużo wody, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę temperatury. Krótko mówiąc, 5 gwiazdek i wielkie podziękowania za wspaniały dzień

Byłem całkowicie pod wrażeniem. Wszystko poszło świetnie! Kierowca punktualny i bardzo miły. Miałem naprawdę świetnego niemieckojęzycznego przewodnika z Gigi. Dziękuję bardzo! W każdej chwili!!!

Przy weekendowym wypadzie do Dubaju i braku pomysłu na zwiedzanie miasta - świetny sposób na poznanie mniej oczywistych miejsc! Świetnie zorganizowana, w małej grupie ze świetnym przewodnikiem!

Bylo cudownie. Bardzo ciekawie i rewelacyjny przewodnik!