Dodaj daty

Zapora Glen Canyon

Zapora Glen Canyon – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Las Vegas: Kanion Antylopy, wycieczka do Horseshoe Bend i lunch

1. Z Las Vegas: Kanion Antylopy, wycieczka do Horseshoe Bend i lunch

Podczas jednodniowej wycieczki z Las Vegas odkryj słynny Kanion Antylopy oraz Horseshoe Bend. Bilety wstępu są wliczone w cenę wycieczki. Wybierz się w podróż pośród krajobrazu Arizony i zatrzymaj się, by zrobić zdjęcia w malowniczych miejscach. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Las Vegas i wsiądź do klimatyzowanego, luksusowego autokaru, by rozpocząć swoją przygodę. Zrelaksuj się w drodze do Page, podziwiając widoki na rzekę Virgin oraz formacje skalne w Grand Staircase-Escalante National Monument.  Spaceruj między słynnymi rzeźbionymi ścianami z piaskowca, podziwiając ich wzory i kolory. Będzie to okazja zobaczenia czegoś, co do tej pory można było podziwiać jedynie na zdjęciach.  Zatrzymaj się, by zrobić zdjęcia, przysłuchując się opowieściom przewodnika z grupy etnicznej Nawaho. Opowie Ci on o lokalnej historii i kulturze. Jeśli po drodze zgłodniejesz, możesz zjeść wliczony w cenę batonik musli i napić się wody. Następnie udaj się do Horseshoe Bend Overlook, gdzie rzeka Kolorado wyżłobiła słynne zakole w kształcie podkowy. Weź udział w krótkiej wędrówce do punktu widokowego (2,4 km we dwie strony), a następnie podziwiaj rzekę przepływającą przez kanion Glen.  Wsiądź do autobusu, by powrócić do Las Vegas, gdzie wrócisz do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Vegas: Kanion Antylopy, Zakręt Podkowy, Jezioro Powell z lunchem

2. Vegas: Kanion Antylopy, Zakręt Podkowy, Jezioro Powell z lunchem

Wyrwij się z Las Vegas i zobacz zapierający dech w piersiach Kanion Antylopy podczas jednodniowej wycieczki. Dowiedz się, dlaczego Navajo nazywają kanion „miejscem, w którym woda przepływa przez skały”, rób piękne zdjęcia budzących podziw formacji geologicznych i zobacz rzekę Kolorado w Horseshoe Bend. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w punkcie odbioru w Las Vegas i udaj się na wysoką pustynię. Podczas jazdy przejedź przez miasto Kanab w stanie Utah. Po krótkiej przerwie na kąpiel podejdź do potężnej rzeki Kolorado, by odwiedzić Horseshoe Bend. Zatrzymaj się w punkcie widokowym, aby zobaczyć panoramiczne widoki na jezioro Powell, zanim udasz się do jednego z najpopularniejszych miejsc fotograficznych na świecie, Kanionu Antylopy. Wybierz między wejściem do kanionu w godzinach największej oglądalności, najlepszymi godzinami, aby zobaczyć światło słoneczne na ścianach kanionu lub poza godzinami największej oglądalności. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem Navajo i wejdź do kanionu, aby zrobić zdjęcia światła odbijającego się od ścian kanionu. Następnie jedź do Page na przerwę na lunch przed powrotem do Las Vegas.

Las Vegas: Kanion Antylopy i Horseshoe Bend z odbiorem

3. Las Vegas: Kanion Antylopy i Horseshoe Bend z odbiorem

Wsiądź do klimatyzowanego vana i w towarzystwie lokalnego przewodnika z plemienia Nawaho udaj się w kierunku słynnego Dolnego Kanionu Antylopy lub odosobnionego Kanionu Antylopy X. Podczas tej wycieczki z małej grupie zejdź z utartego szlaku i podziwiaj atrakcje, takie jak Horseshoe Bend i rzeka Kolorado. Podziwiaj malownicze widoki od Las Vegas po Kanion Antylopy, przekraczając granice stanowe Utah i Arizony w drodze Page w Arizonie. W zależności od pogody zatrzymasz się w Mesquite w Nevadzie lub Hurricane w Utah. Tam będzie możliwość rozprostowania nóg, skorzystania z toalety i wypicia kawy przed dalszą drogą do Kanionu Antylopy. Wędruj pośród ścian z czerwonego piaskowca oraz korkociągowych formacji skalnych, które rozświetlają kanion podczas zachodu słońca. Po wycieczce z przewodnikiem po Kanionie Antylopy rozpocznie się 10-minutowa przejażdżka do Horseshoe Bend. Tam weźmiesz udział w 1-kilometrowej wędrówce. Udaj się do punktu widokowego, skąd widać słynny zakręt rzeki Kolorado. Podziwiaj niesamowite krajobrazy. W pełni wykorzystaj możliwość zbliżenia się do 305-metrowego spadku, by zrobić zdjęcia jednej z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych. Następnie odbędzie się transport powrotny z przystankami po drodze. Zrelaksuj się i pozwól, by Twój profesjonalny kierowca/przewodnik odwiózł Cię do Las Vegas.

Sedona lub Flagstaff: Horseshoe Bend i Antelope Canyon X Tour

4. Sedona lub Flagstaff: Horseshoe Bend i Antelope Canyon X Tour

Jeśli mieszkasz w Sedonie, Twój dzień zaczyna się od malowniczej i opowiedzianej przejażdżki z Red Rocks of Sedona do Flagstaff. Będziesz podróżować przez Oak Creek Canyon, nazwany jednym z 10 najlepszych malowniczych szlaków w USA, a następnie przez wysokie Ponderosa Pines. Po odebraniu klientów przebywających we Flagstaff pojazd przejedzie obok uśpionych wulkanów tworzących San Francisco Peaks i przez Navajo Nation. Podczas podróży otrzymuj pouczającą i zabawną narrację o obszarach, przez które przechodzisz, od doświadczonego i kompetentnego lokalnego przewodnika. Podróżuj przez rezerwat Navajo, gdy Twój przewodnik opowiada historie o tej starożytnej kulturze oraz informacje o wyjątkowej geologii i widokach po drodze. Po przejściu przez rezerwat Navajo będziesz miał czas, aby wyjść na nieutwardzoną ścieżkę, aby zobaczyć Horseshoe Bend, kultową panoramę widokową. Następnie nadal zachwycaj się widokami na zaporę Glen Canyon i najbardziej wysuniętym na południe punktem jeziora Powell. Po przybyciu do Page w Arizonie zjesz lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie spotkaj się ze swoim przewodnikiem Navajo na spektakularną wycieczkę po Kanionie Antylopy na terenie Kanionu X. Skorzystaj z wielu okazji do robienia zdjęć, obserwując zmieniający się kąt słońca w kanionie. Przejdź się z Navajo przez zakręty tego kanionu z czerwonymi skałami. Możesz nawet usłyszeć dźwięki muzyki fletowej odbijające się echem od ścian kanionu. Po wycieczce rozpoczniesz podróż powrotną z Kanionu Antylopy. Miniesz zachodni kraniec Malowanej Pustyni, ponownie przekraczając rezerwat Navajo, aby zatrzymać się na krótko w historycznym punkcie handlowym Cameron. Pod koniec wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu.

Strona: Lot helikopterem w Horseshoe Bend i lądowanie w Tower Butte

5. Strona: Lot helikopterem w Horseshoe Bend i lądowanie w Tower Butte

Podziwiaj niezwykłe widoki Horseshoe Bend z powietrza podczas malowniczego lotu helikopterem z Page, z ekskluzywnym lądowaniem w Tower Butte. Ciesz się komunikacją pilot-pasażer za pomocą zestawu słuchawkowego z bieżącym komentarzem na temat zabytków, w tym jeziora Powell, zapory Glen Canyon i zakrętu Horseshoe. Po krótkim wprowadzeniu w miejscu startu, wejdź na pokład śmigłowca EC130, aby wystartować. Wznieś się ponad piękne, surowe krajobrazy Arizony, podczas gdy Twój pilot będzie komentował naturalne punkty orientacyjne w okolicy. Podziwiaj widok Horseshoe Bend i potężnej rzeki Kolorado poniżej. Następnie przygotuj się do lądowania na szczycie Tower Butte, doskonałego punktu widokowego wznoszącego się 5000 stóp nad poziomem morza. Stań na szczycie jednego z najbardziej znanych punktów orientacyjnych południowego zachodu, wyczynu rzadko doświadczanego przez wielu. Ze szczytu możesz podziwiać panoramiczne widoki na Kanion Glen, Jezioro Powell, Zatokę Padre, Wielkie Schody Escalante i Skałę LeChee. Spędź 15-20 minut na Tower Butte, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia, a następnie wróć do terminalu lotniczego.

Z Flagstaff: Antelope Canyon i Horseshoe Bend

6. Z Flagstaff: Antelope Canyon i Horseshoe Bend

Spędź dzień, odwiedzając 2 najbardziej charakterystyczne krajobrazy na południowym zachodzie Ameryki: Antelope Canyon i Horseshoe Bend. Wejdź do serca Kanionu Antylopy i odwiedź Horseshoe Bend, gdzie możesz spojrzeć z krawędzi na potężną rzekę Kolorado. Rano opuść Flagstaff i przejedź granicę Arizony i Utah, aby odwiedzić Kanion Antylopy. Z pomocą przewodników partnerów Navajo spędź czas spacerując po Kanionie Antylopy. Stamtąd udaj się zaledwie kilka kilometrów do centrum dla zwiedzających Glen Canyon Dam, aby zjeść szybki piknik i podziwiać wspaniałe widoki na jezioro Powell. Na finał udaj się do słynnego punktu widokowego Horseshoe Bend, a wieczorem wróć do Flagstaff.

Horseshoe Bend: audiowycieczka piesza i samochodowa w aplikacji

7. Horseshoe Bend: audiowycieczka piesza i samochodowa w aplikacji

Zacznij od pobrania aplikacji Action Tour Guide, która będzie pełnić funkcję Twojego osobistego przewodnika, wycieczki audio i mapy. Kup jedną wycieczkę na samochód, a nie na osobę. Wszyscy słuchają razem! Uwaga: ta wycieczka o długości ponad 0,2 mili obejmuje najważniejsze atrakcje Horseshoe Bend w ciągu 1–2 godzin Poznaj piękno i wielkość kanionu Horseshoe Bend we własnym tempie ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną. Włącz wycieczkę audio w aplikacji, aby podczas spaceru poznać historię tego magicznego miejsca. Później wybierz się na wycieczkę samochodową po Page i dowiedz się wszystkiego o tym fascynującym mieście. Rozpocznij swoją podróż na parkingu Horseshoe Bend. Stamtąd wystarczy podążać ćwierćmilową ścieżką w stronę samego kanionu. Po drodze posłuchaj o początkach potężnej rzeki Kolorado, kiedy była ona niczym więcej niż wijącą się rzeką na terenach zalewowych. Podczas spaceru dowiesz się, jak równina zalewowa przekształciła się w znany dzisiaj strzelisty płaskowyż. Zdobądź także wiedzę na temat historii ludzkości tego obszaru, na przykład przejścia tego obszaru z rąk Navajo w ręce rządu USA. Na koniec dotrzyj do samego Horseshoe Bend, gdzie wiele platform widokowych oferuje zapierające dech w piersiach widoki na ten wyjątkowy punkt orientacyjny. Nie zapomnij zrobić dużej ilości zdjęć. Twoja wycieczka po Horseshoe Bend kończy się tutaj. Wycieczka obejmuje również wycieczkę samochodową po Page, mieście, w którym znajduje się Horseshoe Bend. Ta wycieczka rozpoczyna się w Glen Canyon Dam Overlook, skąd można podziwiać fenomenalne widoki na tamę, która była powodem istnienia miasta. Stamtąd kieruj się na północ, do zbioru zapierających dech w piersiach szlaków pełnych wspaniałych pustynnych widoków. Następnie udaj się do samej tamy, gdzie będziesz miał okazję wysiąść z samochodu i przejść się po ogromnej konstrukcji. Następnie udaj się do Wahweap Overlook, skąd roztacza się wspaniały widok na jezioro Powell. Twoja wycieczka kończy się tutaj.

Strona: Wycieczka łodzią po Kanionie Antylopy z jeziorem Powell i tamą Glen

8. Strona: Wycieczka łodzią po Kanionie Antylopy z jeziorem Powell i tamą Glen

Wyruszymy wcześnie z Page City i udamy się do ekskluzywnej przystani oddalonej o zaledwie 15 minut jazdy samochodem. Nasz lokalny przewodnik Navajo udzieli instrukcji dotyczących sprzętu, zanim zabierze nas na ekscytującą przejażdżkę łodzią po jeziorze Powell. Podróżując przez wspaniałe czerwone formacje skalne, ukształtowane przez miliony lat przez rzekę, podziwiaj kolorowe refleksy światła słonecznego na ścianach skalnych. Naszym pierwszym przystankiem będzie Glen Canyon Dam, druga co do wielkości sztuczna tama na jeziorze na rzece Kolorado, gdzie przyjrzymy się z bliska temu imponującemu wyczynowi ludzkiej inżynierii. Następnie popłyniemy w kierunku Kanionu Antylopy, aby podziwiać jego zapierające dech w piersiach piękno z wody. Będziesz mieć najlepsze kąty i pozycje do robienia niezapomnianych zdjęć tego cudu natury.

Z Las Vegas: Antelope Canyon i Horseshoe Bend Tour

9. Z Las Vegas: Antelope Canyon i Horseshoe Bend Tour

Udaj się na pustynię i zobacz imponujące krajobrazy. Odwiedź Kanion Antylopy w Horseshoe Bend podczas tej jednodniowej wycieczki z Las Vegas. Wyjedź z Las Vegas wczesnym rankiem (odbiór rozpoczyna się o 5 rano) i udaj się na malowniczą przejażdżkę przez pustynię Nevada. Gdy dotrzesz do Kanionu Antylopy, Twój przewodnik Navajo opowie Ci o historii kanionu i kulturze lokalnego plemienia Navajo. Podziwiaj Kanion Antylopy, słynący z oszałamiających dźwięków i kolorów tworzonych przez wodę przepływającą przez piaskowiec przez wieki. Następnie jedź do Horseshoe Bend, aby podziwiać rzadki cud natury. Zobacz, jak ciemnozielone wody rzeki Kolorado owijają się wokół czerwonych formacji skalnych, prowadząc do 280-stopniowego zakrętu, który od wieków przecina tę samą trasę i ma obecnie głębokość 1,2 km. Zastrzeżenie: Jeżeli problemy pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności spowodują opóźnienie naszej wycieczki lub transportu przed wyjazdem, nasza firma zastrzega sobie prawo do przełożenia lub odwołania, a wszelkie powstałe straty lub dodatkowe wydatki pokryją uczestnicy. Wymienione wycieczki zostały zaprojektowane przez Vegas Top Tours; dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie ustalenia dotyczące wycieczki i włączenia były takie same, jak zaplanowano. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nieprzewidziane sytuacje, takie jak ruch uliczny, warunki drogowe, wypadki, problemy mechaniczne, wrogowie publiczni, strajki, zamieszki, wstrząsy polityczne, wpływ prawa, zła pogoda lub inne okoliczności naturalne, na które nie mamy wpływu, lokalni agenci prowadzący wycieczkę lub pracownicy naszego biura zastrzegają sobie prawo do zmiany planu podróży, jeśli jest to konieczne dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników. Wszelkie poniesione dodatkowe wydatki obciążają uczestników. Uczestnicy powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów prawa i rozporządzeń władz lokalnych. Nasza firma nie będzie ponosić odpowiedzialności za osoby fizyczne ani za jakiekolwiek kary wynikające z przepisów władz miast, hrabstw, krajów i innych odwiedzanych jurysdykcji. Aby zapewnić komfort, jakość i bezpieczeństwo, nasza firma zastrzega sobie prawo do przyjęcia, odrzucenia lub wydalenia dowolnej osoby, która zostanie uznana za zakłócającą spokój lub niezgodną z interesami, wygodą i bezpieczeństwem grupy. Wszelkie koszty z tym związane zostaną poniesione przez pasażera. Vegas Tour nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie żadnego uczestnika wycieczki. Vegas Tours zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w planie podróży lub jej odwołania, gdy Spółka uzna to za konieczne dla komfortu, wygody lub bezpieczeństwa uczestników wycieczki. Jakakolwiek decyzja o zamknięciu Kanionu Antylopy ze względu na pogodę jest podejmowana przez operatorów Antelope Canyon i/lub parków i obiektów rekreacyjnych Navajo. Nasza firma nie ma kontroli nad tymi zamknięciami.

Las Vegas: Nocna wycieczka po Wielkim Kanionie i Kanionie Antylopy

10. Las Vegas: Nocna wycieczka po Wielkim Kanionie i Kanionie Antylopy

Odwiedź majestatyczny Wielki Kanion, Horseshoe Bend i Antelope Canyon z doświadczonym przewodnikiem. Wybieraj spośród prywatnej lub wspólnej grupy, odkrywając jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie, pełne dzikiej przyrody, malowniczych widoków i możliwości fotografowania. Dzień 1 Wielki Kanion, Jezioro Powell Rozpocznij swoją podróż w Las Vegas, zanim wyruszysz na pustynną przygodę. Ciesz się malowniczymi krajobrazami podczas podróży z Nevady do rozległej dziczy północnej Arizony. Skorzystaj z postoju fotograficznego przy zaporze Hoovera i kultowej trasie 66, zanim dotrzesz do południowej krawędzi Wielkiego Kanionu na czas na lunch na krawędzi. Podziwiaj rozległe widoki wysoko ponad chmurami w tym Parku Narodowym i Naturalnym Cudu Świata. Będąc w Wielkim Kanionie, goście mogą wybrać się na przejażdżkę helikopterem i spacer wzdłuż krawędzi przed udaniem się nad brzeg jeziora Powell na nocleg. Dzień 2 Kanion Antylopy i Horseshoe Bend Kontynuuj swoją podróż, odwiedzając jedne z najlepszych miejsc fotograficznych na południowym zachodzie, Antelope Canyon i Horseshoe Bend. Możesz zdecydować się na opcjonalną 1,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem Navajo po Antelope Canyon - najsłynniejszym na świecie kanionie szczelinowym w Arizonie, a następnie krótki, malowniczy spacer z przewodnikiem do Horseshoe Bend nad rzeką Kolorado. Odwiedź tamę Glen Canyon i wróć do Las Vegas przez wąwóz rzeki Virgin, podziwiając spektakularne krajobrazy południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Do Las Vegas wrócisz ok. 18:00. Zajęcia opcjonalne można zarezerwować i opłacić przy wyjeździe z przewodnikiem.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg:

Zapora Glen Canyon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zapora Glen Canyon? Kliknij tutaj.

Zapora Glen Canyon: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 886 opinii

Wszystko było dobrze zorganizowane – komunikacja z organizatorem była jasna. Nasza wycieczka odbyła się z National Park Express. Ich komunikacja dotycząca miejsca odbioru była szczegółowa, z opisem i zdjęciami, więc nie ma szans na błąd. Naszym przewodnikiem był Marvin, a kierowcą autobusu Stanley. Obaj byli uprzejmi i pomocni przez cały dzień. Marvin był bardzo dobrze poinformowany i pełen szacunku w odniesieniu do okolicy i historii. Był bardzo jasny i prosty w przerwach i utrzymywał naszą trasę na czas i przebiegał płynnie. Nasz przewodnik Navajo, Mike w kanionie, miał dużą wiedzę na temat historii tego obszaru, powstawania kanionu i jest szczególnie dobrze wyszkolony w fotografii. Pokazał nam, jak robić dobre zdjęcia w kanionie i zrobił dla nas wspaniałe zdjęcia. W sumie świetnie się bawiliśmy w Antelope Canyon i Horseshoe Bend. Gorąco polecam je każdemu. W rzeczywistości, jeśli i kiedy wrócimy ponownie do Vegas, zdecydowanie dołączyłbym z nimi do kolejnej trasy.

Firma zarządzająca, przewodnik i sama wycieczka były świetne. Nasz przewodnik Kurt zawsze był taktowny i najlepszy. W moim przypadku używałem karty SIM do podróży zagranicznych, więc nie mogłem użyć mojego numeru telefonu, więc musiałem dostosować miejsce odbioru do rana dnia. Wycieczka to furgonetka, ale była czystsza i wygodniejsza, niż sobie wyobrażałem, więc cieszę się, że wybrałem tę wycieczkę. Kanion Antylopy wymaga w tym czasie noszenia maski, więc zabierz ją ze sobą. Ponieważ brałem udział w sezonie letnim, słońce świeciło mocno i pociłem się, ale dzięki uwzględnieniu częstej dystrybucji butelek PET mogłem uczestniczyć w doskonałej kondycji fizycznej. Potem, jak możesz sobie wyobrazić, możesz zobaczyć cudowną scenerię, więc zdecydowanie polecam dołączenie do tej wycieczki. Nawiasem mówiąc, lunch był w Subway, gdzie wszelkie dodatki i zamówienia są w porządku! To, co najlepsze!

Marvil, kierownik wycieczki i pilot autobusu Trison, byli tylko NAJLEPSI. Nie było żadnych problemów. Wszystko poszło jedwabiście gładko. Historyczna wiedza Marvila jest wyjątkowa. On i Trison zaangażowali się w grupę w bardzo szczęśliwy i entuzjastyczny podczas całej podróży. Ogólnie wycieczka była doskonała i przyjemna. Jeśli kiedykolwiek wpadnę na pomysł koncertowania, zarezerwuję z GETYOURGUIDE.

To była bardzo przyjemna długa podróż, wiele się podczas niej opowiadało. Niestety nie mogli nas odebrać i rano musieli zabrać Ubera na miejsce spotkania. Te 2 wizyty były warte zobaczenia i miały wystarczająco dużo czasu, aby zapytać o wszystko. Poza tym zjedliśmy dobry posiłek. Kierowca był bardzo przyjazny. W każdym razie możemy go tylko polecić

Lo recomiendo en su totalidad el vieje rs increíble no ves pasar el tiempo los paisajes espectaculares y los sitios que te llevan fueron mejores de lo que imagino las fotos que ves en la propaganda no es nada de lo que veran vale tus oresionante simple el precio muy razonable todo es Maravilloso