Zamek Świętego Anioła
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Z powodu pandemii COVID-19 wycieczki i atrakcje w tym miejscu mogą być tymczasowo niedostępne. Sprawdź naszą stronę z aktualizacjami dotyczącymi podróży. Dowiedz się więcej.
Zarezerwuj bilet już teraz

Zamek Świętego Anioła: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Zamek Świętego Anioła”

Rzym – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 1299

5 faktów historycznych na temat mauzoleum Hadriana

Niewiele pozostało zabytków, które obrazowałyby upadek cesarstwa równie dobrze jak mauzoleum Hadriana w Rzymie. W zaledwie 270 lat ta niezwykła budowla zmieniła się z symbolu imperialnej dominacji w symbol militarnej desperacji. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem zwiedzania.

Wiele funkcji

Wiele funkcji

Mauzoleum zbudował dla swojej rodziny cesarz Hadrian w 139 roku n.e. Potem wykorzystywano je jako twierdzę i zamek, a obecnie mauzoleum Hadriana służy jako jedno z wiodących muzeów Rzymu.

Wzorowane na mauzoleum Augusta

Wzorowane na mauzoleum Augusta

Projekt mauzoleum Hadriana opiera się na mauzoleum zbudowanym wiek wcześniej dla cesarza Augusta. Niestety z wcześniejszego budynku zostały tylko ruiny.

Mauzoleum albo fortyfikacje cesarza Aureliana

Mauzoleum albo fortyfikacje cesarza Aureliana

Większość elementów dekoracyjnych zniszczono w V wieku, kiedy mauzoleum stało się częścią muru Aureliana. Tak powstałe umocnienia obronne miały ochronić Rzym przed grasującymi plemionami germańskimi.

Królewskie szczątki i Wizygoci

Królewskie szczątki i Wizygoci

Zaledwie 10 lat po przebudowie na fortyfikacje mauzoleum Hadriana zostało splądrowane przez Wizygotów, którzy nie oparli się pokusie opróżnienia wielu z urn, gdy zdobyli Rzym w 410 roku.

Niezwykła legenda

Niezwykła legenda

W 590 roku papież Grzegorz I rzekomo zobaczył na dachu anioła chowającego miecz w pochwę, co miało być znakiem końca epidemii. Od tej pory mauzoleum Hadriana znane jest też pod nazwą Castel Sant'Angelo (Zamek Świętego Anioła).

Nasze wskazówki

Jakie są godziny otwarcia mauzoleum Hadriana?

Od kwietnia do września mauzoleum Hadriana czynne jest w godz. 9.00-19.00. Poza sezonem czynne jest tylko do godz. 14.00. Przed zwiedzaniem dokonaj rezerwacji biletów on-line. Unikniesz w ten sposób kolejek.

Jak dotrzeć do mauzoleum Hadriana?

Mauzoleum Hadriana znajduje się nad brzegiem Tybru, w pobliżu Watykanu. Można łatwo do niego dojechać autobusem (linia 40 z dworca głównego) oraz metrem linii A (stacja „Lepanto”).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  9.00-19.00 od kwietnia do września. 9.00-14.00 poza sezonem.
 • Cena
  Cena biletu wstępu do mauzoleum Hadriana to 10,50 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Mauzoleum Hadriana znajduje się w pobliżu Watykanu i można łatwo do niego dojechać autobusem linii 40 oraz metrem linii A (stacja „Lepanto”).
 • Dodatkowe wskazówki

  • W pierwszą niedzielę miesiąca zwiedzanie mauzoleum Hadriana jest możliwe za darmo!

Zamek Świętego Anioła: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.4 / 5
na podstawie 3 183 opinii

Bardzo dobra opcja dla osob które aktywnie chcą pozwiedzać Rzym jednak w terminie sylweestrowym w którym byliśmy i tak trzeba było odstać w kolejkach a ilość osób odwiedzających była bardzo duża przez co nie udało się aż tak wykorzystać możliwości karty. W przypadku zwiedzania 3 dni lub mniejszej ilości miejsc sugeruje raczej kupno na miejscu samej karty na porzejazdy komunikacja na 72h która jest znacznie tańsza. PLUS karty ROMA PASS że faktycznie masz pierwszeństwo na wielu atrkacjach.

Przy rezerwacji godziny wejścia warto dokupić skip the line za 2€ od osoby, dla dzieciaków nie trzeba, nawet jeśli nie mają roma pass. Wymiana voulcheru skip the line na bilet w punkcie na przeciw punktu sprawdzania wejściowek.

Skip the line option in Coloseum with Roma Pass is worth every penny ;D You will safe a few hours of standing in line.

Super zamek-nie spodziewałam się tak interesujących wnętrz, bardzo miły i wyraźnie mówiący przewodnik.