Dodaj daty

Zamek w Lublanie

Zamek w Lublanie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

1. Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

2. Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

Odkryj dobrze zachowany zamek w Lublanie, rezerwując bilety wstępu. Spaceruj po terenie zamku, wejdź na wieżę strażniczą, wejdź do kaplicy i wejdź na Wystawę Historii Słowenii i Muzeum Lalek. Zarezerwuj opcjonalne bilety na kolejkę linową i audioprzewodnik, aby ulepszyć swoje wrażenia. Odwiedź Zamek w Lublanie, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta z podwyższonych fortyfikacji zamku. Odkryj kaplicę św. Jerzego, jedną z najstarszych zachowanych pozostałości zamku, datowaną na 1489 rok, pokrytą freskami i herbami książąt Krainy. Przyjrzyj się Słowenii na przestrzeni wieków na interaktywnej wystawie historii Słowenii. Odkryj świat lalkarstwa, od produkcji marionetek i lalek w rękawiczkach po inscenizację samych przedstawień w Muzeum Lalkarstwa. Uatrakcyjnij swoją wizytę, wybierając wielojęzyczny audioprzewodnik i dowiedz się, jak zamek odegrał ważną rolę na przestrzeni wieków. Jeśli chcesz uniknąć dość stromego podejścia na Wzgórze Zamkowe, wybierz się na krótką przejażdżkę oszkloną kolejką linową na Zamek w Lublanie ze Starego Miasta. Przeglądaj różne atrakcje zamku we własnym tempie lub dołącz do opcjonalnej wycieczki wehikułem czasu, zabawnej i edukacyjnej przygody teatralnej prowadzonej przez przebranych w kostiumy przewodników. Zostań poprowadzony do 6 stacji czasowych, z których każda wyposażona jest w figurkę z tamtego okresu, dającą wgląd w ich okres.

Z Zagrzebia: Lublana z kolejką linową, zamkiem i jeziorem Bled

3. Z Zagrzebia: Lublana z kolejką linową, zamkiem i jeziorem Bled

Odkryj atrakcje sąsiedniej Słowenii podczas jednodniowej wycieczki z Zagrzebia. Zwiedź stolicę Słowenii, Ljublianę, a następnie odwiedź malownicze jezioro Bled. Zacznij od odbioru z hotelu w centrum Zagrzebia lub z parku Zrinjevac. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe podczas malowniczej przejażdżki do Lublany. Podziwiaj różnorodność stylów architektonicznych Lublany, bogatą historię i dziwaczny most ze smokami podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wjedź kolejką linową do zamku, skąd możesz podziwiać piękną panoramę stolicy Słowenii. Odkryj najważniejsze atrakcje miasta, a także kilka ukrytych klejnotów. Następnie udaj się w krótką podróż do miasta Bled, położonego nad pięknym brzegiem jeziora. Podziwiaj widok imponującego średniowiecznego zamku z XI wieku, który wznosi się na szczycie stromego klifu wznoszącego się 130 metrów nad jeziorem polodowcowym. Podziwiaj hipnotyzujące widoki na Alpy Julijskie, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na skalistej wysepce i otaczające piękno przyrody. Zbliż się do jeziora i wybierz się na spacer, aby podziwiać jeszcze bardziej zapierające dech w piersiach widoki. Możesz wybrać przejażdżkę tradycyjną łodzią Pletna, spróbować słynnego ciasta z kremem lub popływać przed powrotem do Zagrzebia.

Z Zagrzebia: jednodniowa wycieczka do Lublany i jeziora Bled z przewodnikiem

4. Z Zagrzebia: jednodniowa wycieczka do Lublany i jeziora Bled z przewodnikiem

Świetna okazja, aby odwiedzić stolicę Słowenii – Lublanę i jej najsłynniejszą miejscowość turystyczną, zapierającą dech w piersiach jezioro Bled podczas małej jednodniowej wycieczki grupowej z Zagrzebia! Doskonale zbilansowany program pozwala zapoznać się z obydwoma atrakcjami, a jednocześnie pozostawia mnóstwo wolnego czasu na zabawę i samodzielne spędzanie czasu. Wycieczka z przewodnikiem po Lublanie dostarczy Ci głównych informacji na temat dalszej i bliższej historii, a także otrzymasz instrukcje, co robić, jeśli chcesz odwiedzić zamek w Lublanie, dołączyć do wycieczki łodzią, spacerować po centrum, odwiedzić bar na wieży Nebotičnik z pięknym widokiem lub sprawdzić z niektórych z wielu cukierni, z których słynie Lublana. Jezioro Bled, ten naturalny marmur zapiera dech w piersiach, a będziesz miał okazję zrelaksować się w niektórych z głównych atrakcji tego miejsca - rejsie łodzią na wyspę Najświętszej Marii Panny, wizycie w zamku Bled na klifie, spróbowaniu letniej jazdy na sankach, pływaniu i opalaniu , pospaceruj po jeziorze, napij się kawy i ciasta kremšnita w jednej ze słynnych restauracji/kawiarni w Bledzie.

Lublana: karta miejska

5. Lublana: karta miejska

Ljubljana Card to bilet w najlepszej cenie do głównych atrakcji Lublany, przejazdy autobusami miejskimi, dostęp do internetu, wycieczki po mieście z przewodnikiem i inne korzyści. Po prostu wybierz przedział czasowy: 24, 48 lub 72 godziny. Aktywuje się od pierwszego użycia karty. Odwiedź zamek w Lublanie, główną atrakcję miasta, stojącą na wzgórzu nad miastem przez ostatnie 900 lat. Poznaj Galerię Narodową, najważniejsze muzeum sztuki historycznej w Słowenii, które posiada największą w kraju kolekcję dzieł sztuki od średniowiecza do XX wieku. Podziwiaj Plečnik House i poznaj życie i twórczość słynnego architekta Jože Plečnika, który pozostawił niezatarty ślad w krajobrazie Lublany. Twoja karta zapewnia również dostęp do zoo w Lublanie, które jest częścią chronionego parku przyrody, położonego na obrzeżach centrum miasta, w odległości 20 minut spacerem. Nie zapomnij wstąpić do Muzeum Iluzji, miejsca zabawy i edukacji. Przetestuj granice swojej percepcji tam, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Odkryj Muzeum Miejskie Lublany i podziwiaj renesansowe elementy architektoniczne pałacowego budynku muzeum, ponieważ muzeum znajduje się w Pałacu Auersperg, który sam w sobie jest zabytkiem architektury. Poznaj wszystkie te i wiele innych miejsc w mieście, zanim udasz się do najwyżej położonego spa termalnego w Słowenii, Snovnik Spa. Zrelaksuj się w miejscu położonym w idyllicznej, zielonej dolinie między Kamnikiem a Vranskiem, u progu Alp Kamnicko-Sawińskich.

Lublana: piesza wycieczka z przewodnikiem

6. Lublana: piesza wycieczka z przewodnikiem

Pobierz tę wycieczkę z przewodnikiem i odkryj tętniącą życiem Lublanę we własnym tempie. Dowiedz się więcej o fascynującej historii stolicy Słowenii i otrzymuj ciekawostki edukacyjne na temat jej architektury i miejskiej sceny. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wybitnym słoweńskim architektu Jose Plecniku, odkrywając jego słynne dzieła, takie jak Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka. Trasa obejmuje również inne słynne dzieła Plecnika, takie jak Most Rzeźnika i niesławny Most Smoka. Zobacz inne atrakcje, takie jak Letni Teatr Krizanke, Most Szewca, Rynek, Plac Kongresowy, Galeria Nowoczesna, Neboticnik i Plac Preseren. Poznaj świętą atmosferę i poznaj dojrzały barokowy styl katedry św. Mikołaja, jednego z najlepiej zachowanych kościołów w Słowenii. Spędź trochę czasu w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją artefaktów archeologicznych, antycznych monet i banknotów. Sprawdź Zamek w Lublanie i podziwiaj panoramę miasta, a następnie odwiedź Rynek Centralny i nie przegap fascynującej społeczności artystycznej, jaką jest miasto Metelkova.

Zwiedzanie Lublany i zamku w Lublanie

7. Zwiedzanie Lublany i zamku w Lublanie

Ciesz się spersonalizowaną i dogłębną 2,5-godzinną pieszą wycieczką po Lublanie. Rozpocznij od Preseren Square, głównego placu stolicy, kontynuując podróż do Ljubljanicy, która jest główną rzeką miasta. Podziwiaj wspaniałe widoki z wielu mostów Lublany, zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcie ze słynnym lublańskim smokiem i posłuchaj ciekawych historii o tym, jak ludzie żyli w przeszłości. Twój doświadczony lokalny przewodnik opowie Ci również, jak to jest być dziś mieszkańcem Lublany. Wjedź kolejką linową na górę, aby odwiedzić zamek w Lublanie – wspaniałą fortecę górującą nad miastem – i podziwiaj wspaniałe widoki z wieży.

Lublana: Prywatna piesza wycieczka po mieście z degustacją potraw

8. Lublana: Prywatna piesza wycieczka po mieście z degustacją potraw

Lublana to magiczne miejsce! A z lokalnym gospodarzem, którego wybierzesz, doświadczysz tego wszystkiego. Więc przygotuj się; kultura, historia i lokalny styl życia czekają! Zanurz się w początkach Lublany, widząc główne zabytki miasta, takie jak Smoczy Most, park Tivoli i zamek w Lublanie. A co z ukrytymi klejnotami? Och, czeka Cię niespodzianka! Każdy gospodarz ma do opowiedzenia własną historię, więc wybierz swojego faworyta, a odkryjesz miasto jego oczami. Doświadcz ich Lublany na maksa w oparciu o ich pasje i wiedzę. Zapewnią ci dobrą zabawę, ciesząc się wyjątkową lokalną perspektywą Lublany. Chcesz zrobić sobie przerwę? Zostaw to swojemu gospodarzowi! To idealna okazja, aby odwiedzić tę wyjątkową restaurację, do której przyjeżdżają tylko miejscowi, i mieć szansę na delektowanie się lokalną ucztą wybraną ręcznie przez gospodarza. Zapytaj swojego gospodarza o życie w jego mieście lub uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych atrakcji w Lublanie. Pamiętaj, miejscowi wiedzą najlepiej. Najlepszą częścią każdej wycieczki po mieście są zdecydowanie wyjątkowe historie. Każdy ma swoją historię do opowiedzenia, zwłaszcza twój gospodarz. Każdy z lokalnych gospodarzy ma inne doświadczenie, od sztuki po historię. Nie mogą się doczekać, aby podzielić się z Tobą swoją wiedzą oraz wymienić pomysłami i perspektywami! Masz ochotę trochę zmienić trasę? Nie ma problemu, gospodarze z przyjemnością dostosują wycieczkę do Twoich życzeń i sprawią, że ich Lublana stanie się Twoją Lublaną!

Z Zagrzebia: Prywatna jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublana

9. Z Zagrzebia: Prywatna jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublana

Poznaj to, co najlepsze w Słowenii podczas tej całodniowej wycieczki po dwóch najlepszych miastach w kraju: Bled i Lublanie. Rozpoczniesz przygodę od przejazdu do położonego nad jeziorem miasta Bled, położonego w sercu Alp. Wędruj po malowniczej okolicy i skosztuj „kremšnita”, lokalnego ciasta z kremem waniliowym. Resztę dnia spędzisz w stolicy kraju, Lublanie, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście. Przeżyj średniowieczne Stare Miasto, Potrójny Most i Smoczy Most oraz przejażdżkę kolejką linową do zamku w Lublanie. Jeśli chcesz, zatrzymaj się również na lunch w tradycyjnej restauracji.

Z Wiednia: Prywatna jednodniowa wycieczka po Lublanie i jeziorze Bled

10. Z Wiednia: Prywatna jednodniowa wycieczka po Lublanie i jeziorze Bled

Twój kierowca będzie czekał na Ciebie w lobby hotelowym lub przed Twoim adresem na kilka minut przed odbiorem i dołączysz do niego w całkowicie prywatnej wycieczce do stolicy Słowenii Lublany i jednego z najpiękniejszych jezior w Europie, Jeziora Bled. Podczas jazdy z Wiednia do Lublany zatrzymasz się na jednym z wielu postojów na autostradzie i miniesz austriackie i słoweńskie krajobrazy. Lublana jest stolicą i największym miastem Słowenii. Jest kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym, politycznym i administracyjnym centrum kraju, w którym mieszka około 0,3 miliona ludzi. Pierwsze osady pojawiły się na początku I wieku nad rzeką Ljubljanica, ale pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z pierwszej połowy XII wieku. Położone na środku szlaku handlowego między północnym Adriatykiem a regionem Dunaju, było historyczną stolicą Krainy, jednej z zamieszkałych przez Słoweńców części monarchii habsburskiej Wkrótce po przyjeździe nasz lokalny przewodnik będzie czekał na Ciebie przy wejściu do centrum miasta, gdzie będziesz miał 2-godzinną pieszą wycieczkę. Nasz profesjonalny przewodnik krótko wyjaśni historię miasta i kraju oraz wskaże wszystkie ważne miejsca w Lublanie, a także wszystkie mity z Lublany, takie jak Smoczy Most i jego symbol. Jest przedstawiony na szczycie wieży zamku w Lublanie w herbie Lublany oraz na przecinającym Lublanicę Smoczym Moście. Reprezentuje moc, odwagę i wielkość. Centralnym placem w Lublanie jest Plac Prešerena, na którym znajduje się franciszkański Kościół Zwiastowania, skąd można zwiedzić Rynek Miejski, na którym znajduje się również Ratusz, siedziba władz miasta. W centrum miasta można również zobaczyć katedrę w Lublanie, Galerię Narodową, Fontannę Robby, Filharmonię Słoweńską, Potrójny Most... Po pieszej wycieczce po Lublanie będziesz miał krótki czas na spacer po Starym Mieście i lunch. Następnie udasz się nad jezioro Bled i wyspę Bled. Jezioro Bled to jezioro w Alpach Julijskich w regionie Górnej Krainy w północno-zachodniej Słowenii, gdzie przylega do miasta Bled. Na wyspie znajduje się kilka budynków, z których głównym jest kościół pielgrzymkowy pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Średniowieczny zamek Bled stoi nad jeziorem na północnym brzegu i ma muzeum. Twój kierowca będzie czekał na Ciebie w umówionym wcześniej miejscu. Po zakończeniu bezpłatnej pieszej części wycieczki nasz kierowca odwiezie Cię z powrotem do miejsca docelowego w Wiedniu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Zamek w Lublanie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek w Lublanie? Kliknij tutaj.