Zamek w Edynburgu


Zamek w Edynburgu: Wycieczki i bilety

Znajdź najlepszy punkt widokowy na zamek w Edynburgu!

Jeśli szukasz malowniczego miasta, Edynburg to strzał w dziesiątkę! Jego panorama to prawdziwa uczta dla oczu; wisienką na torcie jest górujący nad nim zamek. Przygotowaliśmy listę pięciu punktów, z których najlepiej oglądać Edynburg.

 • Calton Hill

  1. Calton Hill

  Calton Hill jest bardzo popularnym miejscem. To jeden z najstarszych publicznych parków w Szkocji. Nietrudno się tam wspiąć – żeby podziwiać wspaniałe widoki z góry, wystarczy zaledwie pięć minut!

 • Princes Street Gardens

  2. Princes Street Gardens

  Ten piękny, niesamowicie zadbany park to wspaniałe miejsce, żeby zobaczyć zamek od dołu. Wystarczy udać się do fontanny Rossa po zachodniej stronie i spojrzeć w górę – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

 • Góra Artura

  3. Góra Artura

  Ten położony 251 metrów nad poziomem morza szczyt uśpionego wulkanu pozwala uchwycić świetny widok z góry zarówno na zamek, jak i na resztę miasta. Pamiętaj, żeby obejrzeć znajdujący się na szczycie fort!

 • Blackford Hill

  4. Blackford Hill

  To miejsce nie jest tak znane jak Calton Hill czy Góra Artura, ale widoki są równie wspaniałe! Mieści się tu Królewskie Obserwatorium – stały punkt wycieczek pasjonatów astronomii.

 • Dorothy's Eye View

  5. Dorothy's Eye View

  To właśnie stąd oglądał zamek George Gibson, kiedy malował Szmaragdowy Gród z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Udaj się na róg Bread Street i Spittal Street i przekonaj się na własne oczy!

Zaplanuj pobyt

 • Zachód słońca nad zamkiem w Edynburgu

  Jeśli marzysz o widoku, który zapamiętasz do końca życia, co powiesz na malowniczy zachód słońca nad zamkiem? Najlepiej oglądać go z Góry Artura i Calton Hill – oba miejsca są położone na wschód od centrum miasta. Płonące czerwienią słońce, piękne kolory nieba i czarna sylwetka tej niezwykłej budowli tworzą niepowtarzalną panoramę.

 • Pokazy fajerwerków

  Jeśli będziesz w Edynburgu podczas jednego z pokazów fajerwerków nad zamkiem, na przykład na Hogmanay (czyli naszego Sylwestra) czy na koniec Festiwalu Edynburskiego, koniecznie udaj się do jednego z wymienionych punktów widokowych i zrób parę zdjęć! Princes Street Gardens i Calton Hill prawdopodobnie przyciągną najwięcej ludzi, więc jeśli wolisz mniej zatłoczone miejsca, polecamy Blackford Hill lub Górę Artura.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Zamek jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok od 9.30 do 18.00, nie licząc 25 i 26 grudnia.
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje; za zwiedzanie wnętrz osoba dorosła zapłaci 17 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale jest dostępny na życzenie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przy zamku zatrzymują się autobusy z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Można też dojechać linią 24 do przystanku Waverley Bridge i pokonać resztę drogi pieszo.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W Szkocji zawsze warto mieć przy sobie parasol!

  • Będzie dużo wspinania; zabierz odpowiednie buty.

Zamek w Edynburgu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 10 124 opinii

Very pleasant experience, full of informations about famous Edinburgh positive heroes, instead of black characters presented at other trips (which is cool but now we could hear about bright side of the Edinburghs). Mister Usher was good guide, showing us places and stories about Hume, Smith, closes, monuments and the Castle. Lovely 3h. Take comfy shoes!

very interesting trip we got to know places and stories that we would not have known without the Steward, the time spent with the Steward is priceless, thank you!