Zamek w Edynburgu
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Bez kolejki: Całodniowy bilet na Zamek w Edynburgu

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 7.5 godz.
Opinie: 1103
1103

Ten całodniowy bilet zapewni Ci wstęp bez kolejki do Zamku w Edynburgu. Dowiedz się więcej o bitwach i oblężeniach zamku oraz o królach, którzy tu…

Czas trwania: 7.5 godz.
Prawie wyprzedane
Od 86 zł

Zamek w Edynburgu: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Zamek w Edynburgu”
Bilety i wycieczki: 146

Znajdź najlepszy punkt widokowy na zamek w Edynburgu!

Jeśli szukasz malowniczego miasta, Edynburg to strzał w dziesiątkę! Jego panorama to prawdziwa uczta dla oczu; wisienką na torcie jest górujący nad nim zamek. Przygotowaliśmy listę pięciu punktów, z których najlepiej oglądać Edynburg.

Calton Hill

Calton Hill jest bardzo popularnym miejscem. To jeden z najstarszych publicznych parków w Szkocji. Nietrudno się tam wspiąć – żeby podziwiać wspaniałe widoki z góry, wystarczy zaledwie pięć minut!

Princes Street Gardens

Ten piękny, niesamowicie zadbany park to wspaniałe miejsce, żeby zobaczyć zamek od dołu. Wystarczy udać się do fontanny Rossa po zachodniej stronie i spojrzeć w górę – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Góra Artura

Ten położony 251 metrów nad poziomem morza szczyt uśpionego wulkanu pozwala uchwycić świetny widok z góry zarówno na zamek, jak i na resztę miasta. Pamiętaj, żeby obejrzeć znajdujący się na szczycie fort!

Zdjęcie: Tai Kedzierski @flickr (CC BY-SA 2.0)

Blackford Hill

To miejsce nie jest tak znane jak Calton Hill czy Góra Artura, ale widoki są równie wspaniałe! Mieści się tu Królewskie Obserwatorium – stały punkt wycieczek pasjonatów astronomii.

Dorothy's Eye View

To właśnie stąd oglądał zamek George Gibson, kiedy malował Szmaragdowy Gród z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Udaj się na róg Bread Street i Spittal Street i przekonaj się na własne oczy!

Zamek w Edynburgu: Nasze wskazówki

Zachód słońca nad zamkiem w Edynburgu

Jeśli marzysz o widoku, który zapamiętasz do końca życia, co powiesz na malowniczy zachód słońca nad zamkiem? Najlepiej oglądać go z Góry Artura i Calton Hill – oba miejsca są położone na wschód od centrum miasta. Płonące czerwienią słońce, piękne kolory nieba i czarna sylwetka tej niezwykłej budowli tworzą niepowtarzalną panoramę.

Pokazy fajerwerków

Jeśli będziesz w Edynburgu podczas jednego z pokazów fajerwerków nad zamkiem, na przykład na Hogmanay (czyli naszego Sylwestra) czy na koniec Festiwalu Edynburskiego, koniecznie udaj się do jednego z wymienionych punktów widokowych i zrób parę zdjęć! Princes Street Gardens i Calton Hill prawdopodobnie przyciągną najwięcej ludzi, więc jeśli wolisz mniej zatłoczone miejsca, polecamy Blackford Hill lub Górę Artura.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Zamek jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok od 9.30 do 18.00, nie licząc 25 i 26 grudnia.
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje; za zwiedzanie wnętrz osoba dorosła zapłaci 17 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale jest dostępny na życzenie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przy zamku zatrzymują się autobusy z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Można też dojechać linią 24 do przystanku Waverley Bridge i pokonać resztę drogi pieszo.
 • Dodatkowe wskazówki
  • W Szkocji zawsze warto mieć przy sobie parasol!
  • Będzie dużo wspinania; zabierz odpowiednie buty.

Zamek w Edynburgu: Atrakcje w okolicy


Zamek w Edynburgu
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 744