Zamek w Edynburgu

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Znajdź najlepszy punkt widokowy na zamek w Edynburgu!

Jeśli szukasz malowniczego miasta, Edynburg to strzał w dziesiątkę! Jego panorama to prawdziwa uczta dla oczu; wisienką na torcie jest górujący nad nim zamek. Przygotowaliśmy listę pięciu punktów, z których najlepiej oglądać Edynburg.

 • Calton Hill

  1. Calton Hill

  Calton Hill jest bardzo popularnym miejscem. To jeden z najstarszych publicznych parków w Szkocji. Nietrudno się tam wspiąć – żeby podziwiać wspaniałe widoki z góry, wystarczy zaledwie pięć minut!

 • Princes Street Gardens

  2. Princes Street Gardens

  Ten piękny, niesamowicie zadbany park to wspaniałe miejsce, żeby zobaczyć zamek od dołu. Wystarczy udać się do fontanny Rossa po zachodniej stronie i spojrzeć w górę – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

 • Góra Artura

  3. Góra Artura

  Ten położony 251 metrów nad poziomem morza szczyt uśpionego wulkanu pozwala uchwycić świetny widok z góry zarówno na zamek, jak i na resztę miasta. Pamiętaj, żeby obejrzeć znajdujący się na szczycie fort!

 • Blackford Hill

  4. Blackford Hill

  To miejsce nie jest tak znane jak Calton Hill czy Góra Artura, ale widoki są równie wspaniałe! Mieści się tu Królewskie Obserwatorium – stały punkt wycieczek pasjonatów astronomii.

 • Dorothy's Eye View

  5. Dorothy's Eye View

  To właśnie stąd oglądał zamek George Gibson, kiedy malował Szmaragdowy Gród z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Udaj się na róg Bread Street i Spittal Street i przekonaj się na własne oczy!

Zaplanuj pobyt

 • Zachód słońca nad zamkiem w Edynburgu

  Jeśli marzysz o widoku, który zapamiętasz do końca życia, co powiesz na malowniczy zachód słońca nad zamkiem? Najlepiej oglądać go z Góry Artura i Calton Hill – oba miejsca są położone na wschód od centrum miasta. Płonące czerwienią słońce, piękne kolory nieba i czarna sylwetka tej niezwykłej budowli tworzą niepowtarzalną panoramę.

 • Pokazy fajerwerków

  Jeśli będziesz w Edynburgu podczas jednego z pokazów fajerwerków nad zamkiem, na przykład na Hogmanay (czyli naszego Sylwestra) czy na koniec Festiwalu Edynburskiego, koniecznie udaj się do jednego z wymienionych punktów widokowych i zrób parę zdjęć! Princes Street Gardens i Calton Hill prawdopodobnie przyciągną najwięcej ludzi, więc jeśli wolisz mniej zatłoczone miejsca, polecamy Blackford Hill lub Górę Artura.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Zamek jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok od 9.30 do 18.00, nie licząc 25 i 26 grudnia.
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje; za zwiedzanie wnętrz osoba dorosła zapłaci 17 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale jest dostępny na życzenie.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przy zamku zatrzymują się autobusy z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Można też dojechać linią 24 do przystanku Waverley Bridge i pokonać resztę drogi pieszo.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W Szkocji zawsze warto mieć przy sobie parasol!

  • Będzie dużo wspinania; zabierz odpowiednie buty.

Zamek w Edynburgu: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek w Edynburgu? Kliknij tutaj.

Zamek w Edynburgu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 10 795 opinii

Pojechałem na cały dzień do Edynburga i od razu wskoczyłem na jedną z wycieczek autobusowych HOHO. Mój przewodnik Gordon był bardzo kompetentny i dodał wiele fragmentów swoich osobistych powiązań z miastem, obejmujących całe pokolenia rodziny w Edynburgu. Szczególnie podobała mi się jego pasja do Szkocji i żarty, które opowiadał w autobusie. To sprawiło, że widok na miasto był tak łatwy i czułem się bardzo komfortowo spacerując po nim, a po wycieczce znalazłem znacznie łatwiejszą drogę. Co za sposób na rozpoczęcie dnia!

Naprawdę potrzeba dwóch pełnych dni, aby cieszyć się 3 atrakcjami i wybrać się na pełne przeskakiwanie. Miałem tylko 1 dzień i miałem spacer z Harrym Potterem o 3 po południu, więc nasza rodzina przeszła przez to. Byłby bardzo idealny na 2 dni do zwiedzania w czasie wolnym. Cena stanowi dobry stosunek jakości do ceny, jeśli odwiedzisz trzy atrakcje i wysiądziesz na skoku i zejdziesz do niektórych atrakcji.

Wszyscy kierowcy i przewodnicy byli uprzejmi i przyjaźni i odpowiedzieli na wszystkie pytania. Łatwo wytyczono trasy przewodników, a przystanki były blisko wszystkich atrakcji. Czasy biegania były bardzo częste (10-15 minut), a dzięki dostępowi do 3 linii tras było wiele do zobaczenia i zrobienia

Wskakiwanie do autobusu było doskonałe, jechaliśmy wszystkimi 3 przez 2 dni. Dostęp dla osób niepełnosprawnych do wszystkich 3 atrakcji Royal i autobusów były również doskonałe dla mojej mamy. Autobusy to dobry sposób na poruszanie się po mieście, zwiedzanie miejsc i poznawanie historii.

Stosunek jakości do ceny 3 autobusy wycieczkowe do wsiadania i wysiadania, warte swojej ceny + 3 bilety na atrakcje królewskie.