Dodaj daty

Zamek Sforzów

Zamek Sforzów – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

1. Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej pieszej wycieczki, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem do najsłynniejszego renesansowego muralu na świecie. Oglądanie jest ściśle ograniczone i pozwala na zapoznanie się z danymi Da Vinci w ciągu 15 minut. Następnie przejdź się do Zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu, twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Idź wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego rynku miasta. Przejdź do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 r. na Piazza della Scala. Wejdź do Galerii Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

2. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Wybierz się na wycieczkę autobusową po Mediolanie z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach i podziwiaj wspaniałą panoramę tego miasta. Dzięki temu biletowi możesz korzystać z 4 różnych, ale połączonych tras i wysiadać przy interesujących Cię atrakcjach. Wybierz w audioprzewodniku komentarz dostępny w 10 językach i posłuchaj informacji na temat wartych uwagi budynków, takich jak opera czy Castello Sforzesco. Dowiesz się również o lokalnych potrawach, w tym poznasz przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Linia A:  Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Corso Magenta Przystanek 5 – Duomo Przystanek 6 – Manzoni-Scala Przystanek 7 – Manin Przystanek 8 – Moscova Linia B: Przystanek 1 – Duomo Przystanek 2 – La Scala Przystanek 3 – Manin Przystanek 4 – Repubblica Przystanek 5 – Palazzo Lombardia Przystanek 6 – Stazione Centrale Przystanek 7 – Buenos Aires Przystanek 8 – Porta Venezia Przystanek 9 – San Babila Linia C: Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Triennale Przystanek 3 – Arco della Pace Przystanek 4 – City Life Przystanek 5 – Casa Milan Przystanek 6 – centrum konferencyjne MiCo Przystanek 7 – Lotto-Montebianco Przystanek 8 – Lido Przystanek 9 – Ippodromo Przystanek 10 – stadion San Siro Przystanek 11 – Lotto-Monterosa Przystanek 12 – Buonarroti Przystanek 13 – Pagano Przystanek 14 – Conciliazione Przystanek 15 – Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Navigli Przystanek 5 – Via Olona Przystanek 6 – Corso Magenta Przystanek 7 – Duomo Przystanek 8 – La Scala Przystanek 9 – Brera

Mediolan: Bilet wstępu do zamku Sforzów z cyfrowym audioprzewodnikiem

3. Mediolan: Bilet wstępu do zamku Sforzów z cyfrowym audioprzewodnikiem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do jednego z najpopularniejszych zabytków Mediolanu – zamku Sforzów, czyli średniowieczno-renesansowej fortecy zbudowanej w XIV wieku. Odkrywaj tereny zamkowe oraz muzeum z licznymi dziełami sztuki, jednocześnie dowiadując się ciekawych informacji z audioprzewodnika w aplikacji. Rozpocznij swoją przygodę od wymiany kuponu w miejscu zbiórki przed zamkiem na Piazza Castello. Pamiętaj, aby mieć już pobraną aplikację z audioprzewodnikiem, dzięki której zwiedzanie zamku i muzeum będzie pouczające i pełne wrażeń. Podczas odkrywania zamku dowiesz się, dlaczego była to jedna z największych twierdz w Europie, i poznasz fascynującą historię tej znanej budowli. Z pewnością zrozumiesz, dlaczego jest to jeden z najcenniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków w Mediolanie. Warto też odwiedzić działające na miejscu muzeum, w którym wystawiono niezliczone historyczne i słynne dzieła sztuki autorstwa takich wielkich artystów, jak Michał Anioł i Leonardo da Vinci. Twój audioprzewodnik jest ważny od momentu rozpoczęcia pobytu w Mediolanie. W audioprzewodniku znajdziesz wiele proponowanych tras spacerowych, które pomogą Ci poznać kulturę i historię miasta.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

4. Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

Wycieczka po Mediolanie, aby odkryć jego najważniejsze zabytki. Zaczynając od arcydzieła Leonarda, Ostatniej Wieczerzy, w klasztorze Santa Maria delle Grazie, Twój przewodnik poprowadzi Cię starożytnymi uliczkami Mediolanu, pokazując piękno Castello Sforzesco i jego dziedzińców, wspaniałość Duomo, trzeciego co do wielkości kościoła katolickiego na świecie, elegancja Galleria Vittorio Emanuele II i Piazza della Scala, gdzie mieści się słynny Teatro Alla Scala, najsłynniejsza Opera na świecie.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

5. Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Mediolan: katedra i Ostatnia Wieczerza bez kolejki, z przew.

6. Mediolan: katedra i Ostatnia Wieczerza bez kolejki, z przew.

Spędź dzień w Mediolanie w towarzystwie przewodnika. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do katedry w Mediolanie, podziwiaj słynne malowidło „Ostatnia Wieczerza” Leornarda da Vinci, zobacz zbudowany w średniowieczu zamek Sforzów i zajrzyj do tętniącej życiem dzielnicy Brera. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem oraz innymi miłośnikami sztuki przy mediolańskiej katedrze lub bazylice Santa Maria delle Grazie (miejsce spotkania jest zależne od zarezerwowanej opcji). Wysłuchaj przewodnika, który przybliży Ci historię i kulturę Mediolanu. Wykorzystaj bilet wstępu bez kolejki do katedry w Mediolanie, która zalicza się do największych świątyń w Europie. Wyrusz na spacer z przewodnikiem, by spojrzeć na Mediolan z zupełnie innej perspektywy. Koniecznie uwiecznij na zdjęciach wzniesiony w XV wieku zamek Sforzów. Zachwyć się bazyliką Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się słynne malowidło „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci (świątynię tę odwiedzisz dzięki biletowi wstępu bez kolejki). Przewodnik zwróci Twoją uwagę na szczegóły arcydzieła, któremu można przyglądać się przez gwarantowane 15 minut. Przejdź się po brukowanych uliczkach w dzielnicy Brera, która jest bijącym sercem społecznego i kulturalnego życia Mediolanu. Dowiedz się więcej o wszystkich znanych artystach i myślicielach, którzy dzielnicę Brera nazywali domem. 

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

7. Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza z pominięciem kolejki i zwiedzanie zamku Sforzów

8. Mediolan: Ostatnia Wieczerza z pominięciem kolejki i zwiedzanie zamku Sforzów

Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem i odwiedź arcydzieło Leonarda da Vinci: „Ostatnia Wieczerza". Skorzystaj ze wstępu bez kolejki. Urok, tajemnica, pasja i zdrada: „Ostatnią Wieczerzę" i sekrety stojące za tym malowidłem możesz odkryć w refektarzu klasztoru Dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie. Jest to jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych dzieł sztuki na świecie. Na koniec wycieczki wyrusz pieszo z przewodnikiem do zamku Castello Sforzesco, gdzie razem odwiedzicie niektóre muzea zamku. Poznaj prawdziwą atmosferę średniowiecznego życia! Pozostałe muzea zamku zwiedzisz samodzielnie.

Zamek Sforzów i Pietà Rondanini Michała Anioła

9. Zamek Sforzów i Pietà Rondanini Michała Anioła

Odkryj odcisk Michała Anioła i Leonarda Da Vinci pozostawionych w Mediolanie podczas tej wycieczki z przewodnikiem z doświadczonym przewodnikiem. Odwiedź Zamek Sforza i zobacz Pietà Rondanini Michała Anioła. Florencja nie jest jedynym renesansowym miastem we Włoszech. Ślady tamtego okresu można jeszcze znaleźć w Mediolanie. Odkryj ostatnie arcydzieło Michała Anioła w Zamku Sforzów, położonym w samym sercu Mediolanu. Kilka kroków od Duomo znajduje się Katedra, jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki, Pieta Rondanini autorstwa Michała Anioła. Stworzył tę niesamowitą rzeźbę, gdy miał 89 lat, zaledwie kilka dni przed śmiercią. Po drodze posłuchaj również fascynujących prawdziwych historii o Da Vinci. Pod koniec wycieczki odwiedź dziedziniec i wnętrze zamku i poznaj potężne rodziny Mediolanu.

Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

10. Mediolan: wycieczka z przewodnikiem i „Ostatnia Wieczerza”

Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci podczas wycieczki z przewodnikiem po Santa Maria delle Grazie. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i podziwiaj atrakcje, w tym Duomo, La Scala i Zamek Sforzów. Twoja wycieczka po Mediolanie rozpoczyna się w kościele Santa Maria delle Grazie*, gdzie zobaczysz Ostatnią Wieczerzę Leonarda. Wstęp na to ważne dzieło sztuki jest ściśle ograniczony do osób, które mają wcześniej zarezerwowane bilety. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię do średniowiecznego Zamku Sforzów. Ta imponująca twierdza przez wieki była rezydencją książąt mediolańskich. Dziś mieści muzea i ważne kolekcje sztuki. Udaj się na uroczy Piazza dei Mercanti, nieoczekiwany plac ukryty z dala od zatłoczonych ulic. Doświadcz renesansowej iluzji przestrzeni stworzonej przez Bramante w sercu średniowiecznego miasta. Kontynuuj podróż do Piazza della Scala, gdzie znajdziesz La Scala, jedną z najsłynniejszych oper na świecie. Występowali tu jedni z największych muzyków i śpiewaków, jakich znał świat. Wejdziesz do majestatycznej Galerii Vittorio Emanuele II, niesamowitego XIX-wiecznego pasażu handlowego ze szklanym sklepieniem. Galeria znana jest jako Salotto di Milano (salon Mediolanu) ze względu na swoje znaczenie jako miejsce spotkań mieszkańców Mediolanu. Na koniec odwiedź słynną katedrę Duomo, położoną w sercu Mediolanu. Ta imponująca katedra jest często uważana za jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 77
Sortuj wg:
Strona 1 z 5

Zamek Sforzów: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek Sforzów? Kliknij tutaj.

Zamek Sforzów: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 10 913 opinii

Dla mnie rewelacja :) Wszystko, co najważniejsze i najbardziej znane w Mediolanie - odwiedzone, mnóstwa rzeczy się dowiedziałam, w dodatku wszystko opowiedziane z ogromną pasją i humorem (Pani Chiara!!! - bardzo pozdrawiam i bardzo dziękuję!!!). Długość wycieczki w sam raz, przerwa była trochę krótsza i trochę wcześniej, co wynikało z godziny wejścia na oglądanie Ostatniej Wieczerzy, przez co skończyliśmy już jakoś ok. 15:30 i zostało jeszcze sporo czasu na samodzielne spacerowanie po Mediolanie. Bardzo polecam! Zdecydowanie pasja i zaangażowanie Pani przewodnik :) Absolutnie zakochana w Mediolanie kobieta, która potrafiła przez 6 godzin mówić o nim w taki sposób, że wszyscy słuchali jak zaczarowani :) Płynny angielski, bez uciążliwego włoskiego akcentu. Genialne poczucie humoru :D How do you rate the guide? 5 stars How would you rate the value for money? 5 stars Who else was involved? Only me. How old are you>? 30-39 What do you think about GetYourGuide? 10/10

Nasza przewodniczka Katerina była bardzo poinformowana, interesująca i przyjazna. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w trasie. To było doskonałe pierwsze doświadczenie. Z pewnością zapisałbym się ponownie na ten przewodnik i grupę. Pomógł mi nawigować po zabytkach miasta, które początkowo wydawało mi się przytłaczające. Ze względu na trasę Kateriny czułem się o wiele lepiej poinformowany o Mediolanie i czułem się również komfortowo.

It was an amazing lesson for me. Walk with common and unknown knowledge about Milano. A tourguide David deserves a medal. He is an amazing talker with a hudge knowledge about curiosities of Milano. I highly recommend this history adventure!

Kup bilet wstępu, aby móc zwiedzać muzea. Są koniecznością! Tyle historii, której nie można przegapić. Niewiarygodne doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

jasne wytyczne dla odwiedzajacych, zwiedzanie zapewnione na dlugie godziny :)