Zamek Neuschwanstein

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 faktów na temat historii zamku Neuschwanstein

Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne już wiesz, że bawarski zamek Neuschwanstein był inspiracją dla słynnego disneyowskiego logo. Oto 5 faktów na temat przepięknej rezydencji króla Ludwika II.

Zaplanuj pobyt

 • Gdzie można się zatrzymać na noc?

  W okolicy Hohenschwangau znajduje się parę skromnych hoteli i pensjonatów. Inną opcją jest dojazd z Monachium, które znajduje się około 2 godzin drogi od Neuschwanstein.

 • Jak się tam dostać?

  Można wejść pod górę z Hohenschwangau, ale to niezła wspinaczka! Lepiej podjechać regularnie odjeżdżającym spod Schlosshotel Lisl (znajduje się przy Neuschwansteinstraße) autobusem lub, za nieco większe pieniądze, ciągniętym przez konie powozem spod Hotel Müller (przy Alpseestraße). Pamiętaj, że w obu wypadkach pojazd zatrzymuje się kawałek przed miejscem docelowym; krótki odcinek drogi prowadzący do zamku z przystanku autobusowego może być zbyt stromy dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Od 28 marca do 15 października zamek jest czynny w godz. 9.00-18.00; od 16 października do 27 marca w godz. 10.00-16.00.
 • Cena
  Najtańszy bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Kupując bilet wstępu jednocześnie rezerwujesz udział w wycieczce. Możesz też rzucić okiem na bardziej wyspecjalizowane propozycje wycieczek!
 • Jak tam dotrzeć?
  Zarówno autobus spod Schlosshotel Lisl jak i powóz spod Hotel Müller dowiozą Cię prawie pod sam zamek.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Przygotuj się na to, że część drogi trzeba będzie pokonać pieszo pod górę!

  • Zarezerwuj swój bilet wcześniej! W sezonie turystycznym mogą się szybko wyprzedawać.

Zamek Neuschwanstein: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek Neuschwanstein? Kliknij tutaj.

Zamek Neuschwanstein: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6057 opinii

Polecam wycieczkę dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć zamek a jednocześnie nie chcą się martwić jak dojechać, jak zwiedzać itp. W naszym przypadku transport był autokarem (niecałe 2h jazdy). Po dojechaniu na miejsce był czas na jedzenie, toaletę, pamiątki. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na górę pod zamek i punkty widokowe (niestety zimą most zamknięty, ale mimo tego widoki piękne). Potem zwiedzanie wnętrz - moim zdaniem warto. Nasz przewodnik w przystępny i często zabawny sposób przybliżył historię zamku i króla, a także opowiedział wiele ciekawostek o Monachium i Bawarii. O 18 byliśmy już w Monachium. Wszystko sprawnie, przyjemnie i piękne widoki. Polecam

Wspaniała wycieczka, wspaniała organizacja

Autokar super, przewodnik super, pogoda super, widoki super - co więcej chcieć. Widać od razu profesjonalizm, wszędzie było wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie i chwile odpoczynku. Wszystkim polecam ta wycieczkę.