Zamek Neuschwanstein

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 faktów na temat historii zamku Neuschwanstein

Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne już wiesz, że bawarski zamek Neuschwanstein był inspiracją dla słynnego disneyowskiego logo. Oto 5 faktów na temat przepięknej rezydencji króla Ludwika II.

Zaplanuj pobyt

 • Gdzie można się zatrzymać na noc?

  W okolicy Hohenschwangau znajduje się parę skromnych hoteli i pensjonatów. Inną opcją jest dojazd z Monachium, które znajduje się około 2 godzin drogi od Neuschwanstein.

 • Jak się tam dostać?

  Można wejść pod górę z Hohenschwangau, ale to niezła wspinaczka! Lepiej podjechać regularnie odjeżdżającym spod Schlosshotel Lisl (znajduje się przy Neuschwansteinstraße) autobusem lub, za nieco większe pieniądze, ciągniętym przez konie powozem spod Hotel Müller (przy Alpseestraße). Pamiętaj, że w obu wypadkach pojazd zatrzymuje się kawałek przed miejscem docelowym; krótki odcinek drogi prowadzący do zamku z przystanku autobusowego może być zbyt stromy dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Od 28 marca do 15 października zamek jest czynny w godz. 9.00-18.00; od 16 października do 27 marca w godz. 10.00-16.00.
 • Cena
  Najtańszy bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Kupując bilet wstępu jednocześnie rezerwujesz udział w wycieczce. Możesz też rzucić okiem na bardziej wyspecjalizowane propozycje wycieczek!
 • Jak tam dotrzeć?
  Zarówno autobus spod Schlosshotel Lisl jak i powóz spod Hotel Müller dowiozą Cię prawie pod sam zamek.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Przygotuj się na to, że część drogi trzeba będzie pokonać pieszo pod górę!

  • Zarezerwuj swój bilet wcześniej! W sezonie turystycznym mogą się szybko wyprzedawać.

Zamek Neuschwanstein: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek Neuschwanstein? Kliknij tutaj.

Zamek Neuschwanstein: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6336 opinii

To było wspaniałe. Przewodnik był bardzo rozmowny i znał jego historię. To było wspaniałe! Widzieliśmy oba zamki, a także zabrali nas do małego miasteczka, w którym co dziesięć lat wystawiana jest szopka. To było naprawdę cudowne. Powiem Ci, że autobus odjedzie wcześnie, jeśli wszyscy będą od początku. Więc kiedy mówią, że przyjeżdżają 15 minut przed... naprawdę to myślą. Nie marnuj czasu na poranne wyjście. Nasza dorosła córka pojechała z nami w tę podróż.

Wspaniałe doświadczenie. Nasz przewodnik był fantastyczny. Bardzo kompetentna, podobała nam się cała jej lokalna wiedza i informacje przekazywane podczas wycieczki. Oba zamki są oszałamiające i naprawdę magiczne. Miasto wokół Neuschwanstein to urocze i urocze sklepy. Po drodze podobały mi się także zabytki. Bardzo dobra cena za wszystko to wliczone.

Wycieczka rozpoczęła się punktualnie i przebiegła bezproblemowo, chociaż w zamku Neuschwantien padał deszcz, ale w zamku Linderhf padał śnieg, co sprawiło, że byłam dla nas świetna, ponieważ po raz pierwszy padał śnieg. Rzeczy, które widzieliśmy w zamkach, były niesamowite.

Eduardo jest doskonałym przewodnikiem, bardzo nam pomógł, wyjaśnia doskonale i dobrze, spacer jest piękny i ostatecznie jest doskonałą opcją na wycieczkę, myślałem, że zrobię to sam, ale prawda jest taka, że to miejsce wymaga od ciebie prowadzenia .

Bardzo ciekawy przewodnik i wygodna podróż. Szkoda, że nie możesz robić zdjęć w zamku Linderhof, ale zrozumiałe.