Dodaj daty

Zamek Neuschwanstein

Odwiedź baśniowy zamek zainspirowany utworami Wagnera i położony w sercu magicznego lasu w Bawarii.

Zamek Neuschwanstein – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

1. Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (brak w zestawie) i wybierz się na małą wycieczkę po malowniczym miasteczku Oberammergau. Wybierz bilety do zamku w autobusie w ciągu dnia lub kup je z wyprzedzeniem w ramach jednodniowej wycieczki. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, który Ludwik II doczekał ukończenia. Zwiedź zamek i jego tereny ze swoim przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, rodzinnym domu Ludwiga, na lunch (nie wliczony w cenę), po czym udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na popołudnie.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

2. Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: wycieczka premium do zamku Neuschwanstein i Linderhof

3. Z Monachium: wycieczka premium do zamku Neuschwanstein i Linderhof

Wyrusz na malowniczą przejażdżkę do zamku Neuschwanstein i pałacu Linderhof. Ciesz się wstępem bez kolejki. Zachwyć się pięknem niemieckiej wsi i dowiedz się więcej o historii regionu, którą przybliży Ci lokalny przewodnik. Wyrusz o poranku w komfortową podróż z Monachium do pałacu Linderhof, który zwiedzisz w towarzystwie przewodnika. Poznaj dzieje pałacu, a następnie udaj się w kierunku malowniczej miejscowości Oberammergau. Zwiedź miasteczko i wysłuchaj informacji o tradycyjnej sztuce snycerskiej. W południe pokonasz Szlak Romantyczny (Romantische Straße), który wiedzie do zamku Neuschwanstein. Po przybyciu na miejsce zjedz lunch (nie jest on wliczony w cenę) lub od razu udaj się na most pieszy Marienbrücke. W godzinach popołudniowych zwiedzisz zamek Neuschwanstein, po czym zaplanowano relaksującą przejażdżkę z powrotem do Monachium.

Z Monachium: całodniowa wycieczka do zamku Neuschwanstein vanem

4. Z Monachium: całodniowa wycieczka do zamku Neuschwanstein vanem

Spędź dzień w malowniczej Bawarii podczas tej wycieczki vanem z Monachium. Spędź dzień na przejażdżce Romantyczną Szlakiem w Alpach Bawarskich. W drodze do zamku Neuschwanstein miniesz stare, urocze bawarskie wioski i malownicze krajobrazy. Po dotarciu do Neuschwanstein zostaniesz zabrany na wycieczkę z przewodnikiem po zamku, który został zbudowany w XIX wieku w neoromańskim stylu. Pałac stoi na skalistym wzgórzu, z którego roztacza się widok na wioskę Hohenschwangau. Z Marienbridge będziesz mieć zapierające dech w piersiach widoki na zamek. Pałac został zamówiony przez Ludwika II Bawarskiego jako królewskie rekolekcje i na cześć kompozytora Ryszarda Wagnera. Po śmierci Ludwika II pałac został otwarty dla zwiedzających w 1886 roku i obecnie co roku odwiedza go ponad 1,3 miliona gości. Neuschwanstein pojawił się w wielu filmach, a także był używany jako model w Zamku Śpiącej Królewny w Disneylandzie. Przejdziesz przez uroczy wąwóz z kaskadami i wodospadami. W drodze powrotnej zatrzymasz się przy wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kościele Wieskirch, zbudowanym w XVII wieku. Będziesz miał również okazję odwiedzić bawarską farmę serów, gdzie możesz kupić opcjonalny półmisek serów i kiełbas ze świeżo upieczonym chlebem. Ciesz się spektakularnymi, 360-stopniowymi widokami na góry z farmy.

Füssen: bilet wstępu do zamku Neuschwanstein i przewodnik audio

5. Füssen: bilet wstępu do zamku Neuschwanstein i przewodnik audio

Skorzystaj z naszego biletu bez biletu do zamku Neuschwanstein z zestawem słuchawkowym i przewodnikiem po zamku. Możesz wybrać język, w tym język. mapa miasta z informacjami i daje wskazówki dotyczące dobrych zdjęć. Unikaj długich kolejek i ciesz się resztą dnia, którą możesz zaplanować na resztę dnia. po prostu odbierz swój bilet w godzinach 8:30-9:00 z naszego biura i jedź prosto do zamku. Zorganizujemy dla Ciebie bilet i wycieczkę oraz udzielimy wszelkich informacji. Proszę zanotować: Nie jesteśmy oficjalnym centrum biletowym zamku i dlatego nasz bilet ma wyższą cenę niż oficjalne centrum biletowe. jest pewien czas, aby odwiedzić zamek z naszym biletem.dlatego musisz odebrać bilet na czas w naszym biurze między 8:30 a 9:00

Monachium: Półdniowa wycieczka bez kolejki do zamku Neuschwanstein

6. Monachium: Półdniowa wycieczka bez kolejki do zamku Neuschwanstein

Ta półdniowa wycieczka jest idealnym wyborem i bardzo wydajna, jeśli szukasz wycieczki z Monachium do zamku Neuschwanstein zacznij od Dworca Centralnego w Monachium o 7:15 do Castel Neuschwanstin, mostu Marien... iz powrotem do Monachium o 14:20 Ta półdniowa wycieczka jest połączona pociągiem samochodowym bilet na pociąg na wycieczkę i pomiń bilet liniowy do zamku Neuschwanstein

Z Monachium: Royal Fairytale Tour

7. Z Monachium: Royal Fairytale Tour

Spędź dzień na zwiedzaniu największych atrakcji Bawarii poza Monachium, korzystając z transferu w obie strony. Zobacz słynny zamek Neuschwanstein w Alpach Bawarskich. Odwiedź Oberammergau, znane z Pasjonatów i pięknych fresków domów. Na koniec zatrzymaj się w Linderhof, wyszukanym rokokowym pałacu. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu w Monachium. Kieruj się na południe w Alpy Bawarskie do wioski Hohenschwangau. Odwiedź zamek Neuschwanstein króla Ludwika II na wycieczkę z przewodnikiem po zamku z lokalnym przewodnikiem. Stamtąd udaj się do Oberammergau, pięknej wioski Passion Play pod górami, która słynie z fresków w domach, rzeźbiarzy w drewnie i sklepów bożonarodzeniowych. Ciesz się wolnym czasem, aby coś przekąsić i zwiedzać na własną rękę. Zatrzymaj się w Linderhof, pałacu zbudowanym w latach 1870-1879, który zainspirował Bourbon Kings i miejsce, w którym Ludwik II faktycznie mieszkał przez kilka lat. Zwiedzaj wnętrze pałacu z lokalnym przewodnikiem i ciesz się czasem na spacer po formalnych ogrodach.

Ettal: Prywatna jednodniowa wycieczka po atrakcjach Bawarii

8. Ettal: Prywatna jednodniowa wycieczka po atrakcjach Bawarii

Zagłęb się w słynne atrakcje Bawarii, odwiedzając Hohenschwangau i spektakularny zamek Neuschwanstein. Zobacz kościół pielgrzymkowy w Wies, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj freski wioski Oberammergau i spaceruj po pałacu Linderhof. Umów się na odbiór w holu hotelu, aby rozpocząć przygodę. Najpierw odwiedź wioskę turystyczną Hohenschwangau. Stąd udaj się do zamku Neuschwanstein, słynnego punktu orientacyjnego, który znajduje się na szczycie skalistych wzgórz wioski. Podziwiaj architekturę tego pięknego zamku, zbudowanego w latach 1869-1876. Następnie udaj się do Wieskirche, czyli kościoła pielgrzymkowego w Wies, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego z rokokowej architektury. Następnie udaj się do Oberammergau, wioski słynącej z wielu fresków zdobiących domy oraz z przedstawienia pasyjnego, które jest wystawiane co dziesięć lat. Zrób sobie przerwę, kup lunch i kup pamiątki. Następnie udaj się do pałacu Linderhof, pięknego dworu zbudowanego przez króla Bawarii Ludwika II w latach 1870-1879. Zwiedzaj wnętrze pałacu z lokalnym przewodnikiem i zwiedzaj ogrody. Na koniec wróć do miejsca zakwaterowania.

Z Monachium: Prywatna jednodniowa wycieczka do zamku Neuschwanstein

9. Z Monachium: Prywatna jednodniowa wycieczka do zamku Neuschwanstein

Odkryj magię Neuschwanstein, bajkowego zamku króla Ludwika II Bawarskiego, podczas tej niezapomnianej 8-godzinnej wycieczki. Położone w sercu majestatycznych Alp Bawarskich Neuschwanstein to obowiązkowy punkt dla każdego podróżnika. Twoja wycieczka zaczyna się od wygodnej i malowniczej jazdy z Monachium do Hohenschwangau, małego miasteczka pod zamkiem Neuschwanstein. Po drodze będziesz miał okazję podziwiać falujące wzgórza Bawarii i uchwycić zapierające dech w piersiach widoki swoim aparatem. Będąc w Hohenschwangau, będziesz mieć czas na zwiedzanie jego uroczych sklepów, spokojnego jeziora Alpsee i terenów wokół mniejszego zamku Hohenschwangau. Następnie czas na wspinaczkę na Neuschwanstein. Twój kierowca-przewodnik (lub oddzielny kierowca i przewodnik) podzieli się historią króla Ludwika II Bawarskiego i historią zamku po drodze. Dla osób mających problemy z poruszaniem się dostępny jest autobus wahadłowy do Marienbrücke. Po przybyciu do Neuschwanstein najpierw odwiedzisz Marienbrücke, wiszący most, z którego roztacza się wspaniały widok zarówno na pałac, jak i okolicę. Następnie zostaniesz zabrany na wycieczkę po bogatym, inspirowanym mitami wnętrzu pałacu. Po wycieczce będziesz mieć czas na zakupy pamiątek i przerwę. Na koniec zostaniesz odwieziony z powrotem do Monachium, gdzie Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył w drodze do hotelu lub do wcześniej ustalonego punktu wysiadania. Pamiętaj, że tylko pracownicy Neuschwanstein mogą oprowadzać po zamku, a otrzymasz audioprzewodnik. W przypadku tej wycieczki możesz wybrać opcję z przewodnikiem-kierowcą lub osobnym kierowcą i przewodnikiem. Nasi przewodnicy dla kierowców są dobrze zorientowani w historii i mogą zapewnić odpowiedni przegląd. W przypadku bardziej dogłębnej wycieczki zalecamy zarezerwowanie opcji z oddzielnym kierowcą i profesjonalnym lokalnym przewodnikiem.

Monachium: Bawarskie zamki króla Ludwika - całodniowa wycieczka i rejs statkiem

10. Monachium: Bawarskie zamki króla Ludwika - całodniowa wycieczka i rejs statkiem

Podczas tej całodniowej wycieczki zanurz się w świecie słynnego bawarskiego monarchy, króla Ludwika II. Zanurz się w kulturalnych perełkach Bawarii, odwiedzając Teatr Festiwalowy i zwiedzając zamki Neuschwanstein i Hohenschwangau. Rozpocznij swoją przygodę, gdy spotkasz się z kierowcą i przewodnikiem w Monachium. Stamtąd udasz się do Teatru Festiwalowego, gdzie możesz wybrać się na przedstawienie oddające hołd legendarnemu królowi Ludwikowi. Po zapoznaniu się z życiem i czasami słynnego monarchy będziesz mieć wyjątkową okazję na osobistą sesję zdjęciową z samym królem Ludwikiem. Po tym królewskim spotkaniu wyruszysz w malowniczą przejażdżkę łodzią, która oferuje niezrównane widoki na wspaniałe bawarskie krajobrazy, z kultowym zamkiem Neuschwanstein w centrum uwagi. Następnie wybierz między zapierającą dech w piersiach Marienbrücke, z której można podziwiać wspaniałe widoki na zamek Neuschwanstein, a zwiedzaniem historycznego zamku Hohenschwangau, który kryje w swoich murach wieki intrygujących opowieści i bawarskiego dziedzictwa. Pod koniec dnia wróć do Monachium, aby zakończyć wycieczkę.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Zamek Neuschwanstein: najlepsze atrakcje w pobliżu

Zamek Neuschwanstein: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek Neuschwanstein? Kliknij tutaj.

Zamek Neuschwanstein: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6620 opinii

doskonała wycieczka! grupa średniej wielkości. nasza grupa składała się z 48 osób podzielonych na dwóch przewodników. wszyscy wzięliśmy razem jeden autobus wycieczkowy, aby dostać się do zamku (gdy jest mniej ludzi, jeżdżą pociągami, aby dostać się do zamku). faktyczne wnętrze samego zamku to 30-minutowa wycieczka z przewodnikiem, oddzielnie zapewniana przez państwo Bawarii. na pewno jest krótki i żadne zdjęcia nie są dozwolone, ale wnętrze zamku jest bardzo interesujące i nadal polecam uiszczenie dodatkowej opłaty za wejście. poza zamkiem przewodnik oprowadza Cię po wszystkich różnych punktach widokowych, pokazuje najlepsze miejsca do jedzenia w okolicy i opowiada całą historię, którą musisz znać, aby docenić to, co widzisz. Miałem też czas na zwiedzanie pobliskiego zamku Hohenschwangau z zewnątrz. całe doświadczenie trwało od około 21:15 do 18:30, podróż z Monachium do zamku zajmuje około 2 godzin.

Rezerwacja była bardzo łatwa, a lokalizacja blisko transportu publicznego. Przewodnik wycieczek Charlie był świetny. Dużo informacji i czasu do samodzielnego odkrywania. Pogoda dopisała po deszczu podczas jazdy autobusem, dzięki czemu udało się zrobić świetne zdjęcia. Na długo zapamiętamy naszą wycieczkę, aby zobaczyć zamek Neuschwanstein i okolice.

Doskonała wycieczka wizyta w zamku to coś, czego nie można przegapić podczas wizyty w Monachium, a przewodnik ROCIO jest najlepszy ze wszystkich, super miły i uważny. Dzięki za wszystko. Mam nadzieję, że wrócę w innym czasie i cieszę się nim w innym sezonie. Teraz jesienią noś odzież przeciwdeszczową i dobre buty na wodę.

Wonderful tour and both, the driver and guiding woman (that have worked even as an actrees before, known from stage, film and tv), made this experience even nicer for all of us. Thanks so much! :)

Świetny sposób na spędzenie czasu w Monachium. Zdecydowanie polecam, piękna trasa pociągiem i świetny przewodnik.