Dodaj daty

Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Praga: 50-minutowy rejs wieczorny

1. Praga: 50-minutowy rejs wieczorny

Podczas tego wieczornego rejsu z audioprzewodnikiem podziwiaj widoki na Wełtawę i odkrywaj piękno jednego z najsłynniejszych miast na świecie. Podziwiaj niesamowite zabytki, takie jak most Karola i Tańczący Dom. Wejdź na pokład komfortowej i przestronnej łodzi i rozpocznij swój rejs. Rób zdjęcia, płynąc obok zabytków, takich jak wieża Petrińska i historyczny fort Wyszehrad. Zachwyć się neorenesansowym audytorium muzycznym Rudolfinum oraz największym kompleksem zamkowym na świecie – zamkiem na Hradczanach.  Odpręż się na pokładzie klimatyzowanej łodzi z zadaszonym pokładem słonecznym. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 różnych językach lub przewodnikowi w formie książkowej w 16 językach możesz dowiedzieć się więcej o głównych zabytkach miasta.

Praga: Bilet wstępu bez kolejki do zamku i opcjonalny audioprzewodnik

2. Praga: Bilet wstępu bez kolejki do zamku i opcjonalny audioprzewodnik

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilety do Zamku Praskiego i nie trać czasu w kolejce po bilet. Zapoznaj się z krótkim (15-20 minut) wprowadzeniem do kompleksu zamkowego, a następnie zwiedzaj go we własnym tempie. Spotkaj się z naszym przedstawicielem, aby zapoznać się z Zamkiem Praskim. Następnie nasz przedstawiciel wymieni Twój kupon na bilet, który obejmuje wszystko, co najlepsze do zobaczenia na Zamku Praskim. Omiń kolejkę po bilet i rozpocznij zwiedzanie tuż przed katedrą św. Wita, gdzie otrzymasz wskazówki i mapę najlepszego sposobu na zwiedzanie rozległego terenu we własnym tempie. Podziwiaj architekturę i historie katedry św. Wita, Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, Złotej uliczki i wieży Daliborka. Dowiedz się o przeznaczeniu zamku jako domu królów Czech, cesarzy rzymskich i prezydentów Czechosłowacji i Republiki Czeskiej, sięgającym IX wieku. Twój bilet jest ważny przez 2 dni i umożliwia jedno wejście do każdego budynku we wnętrzach zamku przez cały ten okres. Pamiętaj, że aby audioprzewodnik online działał prawidłowo, musisz mieć połączenie z Internetem.

Praga: Zwiedzanie zamku z lokalnym przewodnikiem i biletem wstępu

3. Praga: Zwiedzanie zamku z lokalnym przewodnikiem i biletem wstępu

Zwiedzanie zamku na Hradczanach jest jak spacer w świecie baśni. Zobacz główne atrakcje kompleksu zamkowego, w tym katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę. Zamek jest miejscem o niezwykle bogatej historii i ogromnej liczbie dzieł sztuki, co potrafi niekiedy przytłoczyć. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi będziesz jednak przemieszczać się po terenie zabytku z łatwością. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed stacją metra Malostranská w pobliżu mostu Mánesa. Udaj się stamtąd tramwajem do zamku na Hradczanach. Po wejściu do środka Twój przewodnik wręczy Ci słuchawki, dzięki czemu podczas zwiedzania będziesz wyraźnie słyszeć jego komentarze. Podziwiaj gotycką architekturę katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha. Zobacz gargulce, które zdobią zewnętrzną stronę kościoła. Zachwyć się secesyjnym witrażem wykonanym przez czeskiego artystę Alfonsa Muchę. Obejrzyj XIV-wieczną mozaikę przedstawiającą scenę sądu ostatecznego. Zobacz groby św. Wacława i Karola IV, barokowy grób św. Jana Nepomucena oraz kaplicę św. Wacława. Następnie wejdź do Starego Pałacu Królewskiego. Stań pod masywnym sklepieniem Sali Władysławowskiej. Wejdź do sali, w której dokonano defenestracji praskiej. To tu protestanccy arystokraci z Czech wyrzucili przez okno katolickich gubernatorów habsburskiego cesarza oraz ich sekretarza, co zapoczątkowało wojnę trzydziestoletnią. Odwiedź bazylikę św. Jerzego. Kamienne ściany oraz kształt bazyliki kontrastują z wielkim zamkiem. Zobacz fragmenty XII-wiecznych fresków i skorzystaj z podwójnych schodów, przy których pochowane są szczątki św. Ludmiły.  Przespaceruj się po Złotej Uliczce. Domki położone wzdłuż tej uliczki były pierwotnie zbudowane dla strzelców zamkowych, ale później zamieszkali w nich złotnicy. W późniejszych wiekach dom znaleźli tu różni artyści, w tym Franz Kafka. Obejrzyj zrekonstruowane warsztaty i domy przy Złotej Uliczce. Przekonaj się, jak wyglądało życie praskich robotników w cieniu zamku.

Praga: 45-minutowy rejs historyczny po rzece i poczęstunek

4. Praga: 45-minutowy rejs historyczny po rzece i poczęstunek

Zobacz Pragę z innej perspektywy i wybierz się na 45-minutowy rejs historyczny po Wełtawie. Wejdź na pokład tradycyjnej łodzi i przemierz drogi wodne starej Pragi, słuchając audioprzewodnika. Podziwiaj urokliwe widoki i poznaj historię Pragi. Aby jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę, po rejsie możesz udać się do Muzeum Mostu Karola.  Wycieczka rozpocznie się przy moście Karola. Podziwiaj wspaniałe widoki na Zamek na Hradczanach i zrób świetne zdjęcia. Przepłyń przez kanał Diabelski (Čertovka) i dowiedz się, dlaczego obszar ten nazywany jest praską Wenecją.

Praga: Biblioteka Klementinum i wycieczka z przewodnikiem po wieży astronomicznej

5. Praga: Biblioteka Klementinum i wycieczka z przewodnikiem po wieży astronomicznej

Odkryj spektakularną bibliotekę barokową i podziwiaj wspaniałe widoki na Pragę podczas wycieczki z przewodnikiem po Klementinum. Poznaj swojego przewodnika i wyrusz na zwiedzanie jednego z największych kompleksów budynków w Europie. Budowa posiadłości sięga 1653 roku, a obecnie budynki są w większości zajmowane przez Czeską Bibliotekę Narodową. Zobacz barokową salę biblioteczną zza ogrodzenia. Podziwiaj ozdobne freski, pozłacane rzeźby i duże globusy, które zdobią tę przestrzeń. Następnie podążaj za przewodnikiem po Wieży Astronomicznej. Po drodze zatrzymaj się w Meridian Hall. Zobacz kolekcję znajdujących się tu instrumentów i dowiedz się, jak ta przestrzeń została wykorzystana do określenia dokładnej godziny południa dzięki niewielkiej wiązce światła słonecznego wpadającej przez otwór w ścianie. Na koniec zakończ wycieczkę mocnym akcentem, wspinając się na szczyt Wieży Astronomicznej. Podziwiaj wspaniałe widoki na centrum Pragi i Zamek Praski z wysokości 68 metrów nad ziemią. Operator zastrzega sobie prawo do zmiany programu. Z powodu nieoczekiwanych okoliczności przewodnik może być niedostępny.

Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

6. Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

Zwiedź Pragę nocą na luksusowej łodzi z odkrytym dachem, delektując się wyśmienitymi tradycyjnymi czeskimi i międzynarodowymi daniami z pokładowego bufetu. Zobacz kultowe budowle Pragi wzdłuż Wełtawy i podziwiaj niesamowite widoki na oświetlony Zamek na Hradczanach podczas rejsu tam i z powrotem. Podróżuj na wyjątkowej szklanej łodzi ze specjalnie izolowanym pokładem, który tłumi hałas i wibracje, oraz sekcją, która ma chowane szklane ściany i sufity. Wzbogać swoje wrażenia, wybierając opcję z miejscem przy oknie, aby mieć pewność, że znajdziesz się w tej sekcji. Po wejściu na pokład skosztuj powitalnego napoju i wyrusz w rejs w dół rzeki w kierunku mostu Karola, podziwiając po drodze neorenesansowy budynek Rudolfinum. Korzystaj z darmowej sieci Wi-Fi, słuchaj ciekawego nagranego komentarza i śledź trasę rejsu na papierowej lub internetowej mapie. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom i obejrzyj panoramę wzgórza Petřín przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Zjedz kolację w formie bufetu, która obejmuje szeroki wybór dań kuchni czeskiej i międzynarodowej. Po kolacji zwiedź otwarte pokłady, na których możesz poczuć chłodną bryzę i zobaczyć miasto z wielu punktów widokowych, które zapewniają doskonałe możliwości fotografowania.  Menu bufetu: • Mozzarella z pomidorami i świeżym pesto z bazylią • Domowe sery, szynki i salami • Pasztet z kaczki z sosem żurawinowym • Ser Gran Moravia • Sałatka grecka • Świeża surówka • Siekana sałata • Wybór pieczywa i masła • Wypieki bezglutenowe • Rosół z makaronem • Szynka z kością • Gulasz wołowy • Sznycle z kurczaka • Pieczone ziemniaki z cukinią • Spaghetti z pomidorami koktajlowymi i bazylią (wegańskie) • Paella z pieczonymi warzywami i owocami morza • Warzywa gotowane na parze • Pierogi • Ryż jaśminowy • Tłuczone ziemniaki • Domowe pierniki • Strudel jabłkowy • Sałatka ze świeżych owoców

Praga: wieczorny rejs po Wełtawie z bufetem

7. Praga: wieczorny rejs po Wełtawie z bufetem

Zobacz piękno Pragi nocą podczas rejsu po Wełtawie. Podziwiaj zabytki, takie jak zamek na Hradczanach i Tańczący Dom, i delektuj się szeroką gamą dań kuchni czeskiej. Rozpocznij swoją wieczorną podróż po Wełtawie pod mostem Svatopluka Čecha na Starym Mieście. Po wejściu na pokład wypij powitalnego drinka, a następnie wyrusz w spokojny rejs w kierunku mostu Karola. Przepłyń obok wzgórza Petřín, zobacz zabytkowy zamek na Wyszehradzie i obejrzyj neorenesansowe audytorium muzyczne Rudolfinum. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom przy nabrzeżu Rašínovo i obejrzyj panoramę Zamku na Hradczanach przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Potem zjedz na pokładzie statku kolację w formie bufetu (zimna płyta, ciepłe posiłki i desery) oraz skorzystaj z możliwości zakupienia drinków i napojów bezalkoholowych.  Menu bufetowe: •Zimny bufet: bogaty wybór pieczywa i masła, Grana Padano, pasztet z kaczki z sosem żurawinowym, caprese, wybór domowych serów, szynka i salami, sałatka siekana, sałatka grecka, surówka coleslaw •Zupa: rosół z makaronem •Ciepły bufet: szynka z kością, gulasz wołowy, sznycel drobiowy, spaghetti z pomidorkami cherry i bazylią (wegańskie), paella, pieczone ziemniaki z cukinią •Dodatki: pierogi z boczkiem, ryż jaśminowy, puree ziemniaczane •Deser: domowy piernik, strudel jabłkowy, sałatka ze świeżych owoców

Praga: Panoramiczny rejs po Wełtawie

8. Praga: Panoramiczny rejs po Wełtawie

Spójrz na Pragę z zupełnie innej perspektywy – z poziomu wody w ramach rejsu po rzece. Podziwiaj przepiękne widoki na most Karola, zamek na Hradczanach i panoramę „miasta tysiąca wież” podczas komfortowego rejsu łodzią wzdłuż Wełtawy. Weź udział w relaksującym rejsie, który stanowi doskonały wybór dla rodzin z małymi dziećmi i każdej osoby, której zależy na zapadającej w pamięć, niedługiej atrakcji. Podczas rejsu skosztuj lekkich przekąsek oraz kawy lub zimnych napojów (są podawane za dodatkową opłatą na górnym pokładzie), dzięki czemu w pełni wykorzystasz każdą chwilę na łodzi. Zimą możesz wejść do środka, aby skorzystać z dobrodziejstw przytulnego i ogrzewanego wnętrza. Z kolei latem z pewnością docenisz klimatyzację.

Zamek Praski - 2,5-godzinna wycieczka z biletem wstępu

9. Zamek Praski - 2,5-godzinna wycieczka z biletem wstępu

Podczas pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem odkryjesz zamek Praski oraz jego niezwykłą historię. Przejdź przez most Karola, odwiedź katedrę św. Wita i zobacz Złotą Uliczkę, podziwiając niesamowitą architekturę oraz bogatą historię każdego z zabytków. Twoja 2,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się na moście Karola. Tam Twój przewodnik przedstawi Ci krótkie wprowadzenie do historii zamku Praskiego. Przejdź przez most Karola i udaj się na plac Malá Strana, skąd tramwajem pojedziesz do zamku. Po wejściu do katedry św. Wita usłyszysz historie o książętach, królach i cesarzach, a także poznasz historię ceremonii odbywających się w tym miejscu. Udaj się na spacer po starym zamku i sali władysławowskiej, a następnie przejdź do bazyliki św. Jerzego, gdzie przewodnik opowie Ci o czeskich świętych. Odwiedź miejsce znane jako Złota Uliczka i posłuchaj o życiu mieszkańców.

Praga: Big Bus Hop-on Hop-off Tour i rejs po Wełtawie

10. Praga: Big Bus Hop-on Hop-off Tour i rejs po Wełtawie

Uniknij kłopotów związanych ze zorganizowanymi wycieczkami grupowymi i zwiedzaj Pragę we własnym tempie dzięki łączonemu 24- lub 48-godzinnemu biletowi na autobus Hop-On Hop-Off. Po wejściu na pokład autobusu otrzymasz słuchawki i audioprzewodnik (dostępny w 24 językach), a personel pokładowy będzie dostępny przez cały czas, aby służyć pomocą. Posłuchaj fascynującej historii Pragi i zobacz jej słynne zabytki. Poznaj trasy czerwonej i zielonej linii po mieście. Przystanki linii zielonej obejmują: - Na Františku (w pobliżu Ministerstwa Przemysłu i Handlu), - Rynek Staromiejski, - Malostranské náměstí (obok Kolumny Trójcy Świętej), - Jiráskovo náměstí (obok Tańczącego Domu), - Václavské náměstí (na rogu ulicy Jindřišská przy klubie Duplex), - Hlavní nádraží (przed Dworcem Głównym). Przystanki linii czerwonej obejmują: - Zamek Praski - Dlabačov- Náměstí Kinských- Jiráskovo náměstí (obok Tańczącego Domu), - I.P. Pavlova (na rogu ulicy Sokolskiej)- Karlov (ulica B. Němcové)- Hlavní nádraží (przed Dworcem Głównym)

Liczba znalezionych atrakcji: 248
Sortuj wg::

Zamek na Hradczanach: najlepsze atrakcje w pobliżu

Zamek na Hradczanach: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek na Hradczanach? Kliknij tutaj.

Zamek na Hradczanach: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 34 554 opinii

Doskonały wieczór. Łódź była bardzo dobrze wyposażona i dobrze urządzona, załoga była uprzejma, bardzo pomocna i przyjazna, jedzenie było pyszne i urozmaicone. Podróż była długa i mieliśmy wspaniały widok, ponieważ mogliśmy wyjść na pokład, kiedy tylko chcieliśmy. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę.

To była fantastyczna aktywność, bufet był doskonały i duży wybór, a panowie grali na akordeonie i śpiewali. Panowała wspaniała atmosfera, bardzo nam się podobało.

Super fajna atrakcja na wieczór, dobry sposób na poznanie Pragi nocą w całkiem miłej, tętniącej życiem atmosferze! Z pewnością uwielbiamy łódź, polecam ją!

Mała łódka, około 20 osób, co było miłe, ponieważ nie było zbyt głośno i tłoczno. Przyjazny personel, piękne krajobrazy i dogodna lokalizacja. Wart ceny!

Spędziliśmy cudowną noc, zjedliśmy kolację i bardzo podobało nam się jedzenie i obsługa. Próbowaliśmy czeskiego drinka. Polecam to BARDZO.