Zamek na Hradczanach

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy mogę udać się na zwiedzanie zamku na Hradczanach?

  Godziny otwarcia zamku na Hradczanach zmieniają się w zależności od pory roku, więc pamiętaj, aby przed wizytą zajrzeć na stronę internetową. Dziedzińce są czynne codziennie od kwietnia do października w godz. 5.00-24.00 i od listopada do marca w godz. 6.00-23.00. Wnętrza zamku są czynne codziennie od kwietnia do października w godz. 9.00-17.00 i od listopada do marca w godz. 9.00-16.00.

 • Czy brać udział w wycieczce?

  Ponieważ zamek na Hradczanach jest tak wielki i ma tak dużo do zaoferowania, radzimy wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Możesz też wybrać wycieczkę z audioprzewodnikiem i zwiedzić zamek na własną rękę.

 • Ile kosztuje wstęp do zamku na Hradczanach?

  Ceny biletów wstępu do zamku na Hradczanach zależą od tego, jak dużą część kompleksu chcesz zwiedzić. Najobszerniejsza opcja, zwana trasą A, kosztuje 350 CZK (ok. 55 PLN). Cena zniżkowa dla młodzieży i osób starszych to 175 CZK, a bilet rodzinny kosztuje 700 CZK.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia zamku na Hradczanach zmieniają się w zależności od pory roku. Latem dziedzińce czynne są od godz. 5.00 do północy. Wnętrza zamku czynne są w godz. 9.00-17.00. Godziny otwarcia w zimie są tylko nieznacznie krótsze.
 • Cena
  Zwiedzanie dziedzińców jest bezpłatne. Ceny biletów wstępu do Zamku na Hradczanach zależą od wybranych opcji.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Jeśli chcesz iść pieszo, przygotuj się na malowniczą, ale dość forsowną wędrówkę pod stromą górę. Aby oszczędzić swoje łydki, możesz przyjechać tramwajem linii 22 na przystanek „Pražský hrad” i wrócić metrem ze stacji „Malostranská”.
 • Dodatkowe wskazówki
  Jeśli chcesz robić zdjęcia wewnątrz budynków, koniecznie wykup w kasie biletowej pozwolenie na fotografowanie.

Zamek na Hradczanach: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek na Hradczanach? Kliknij tutaj.

Zamek na Hradczanach: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 17 576 opinii

Najlepiej smakuje przy dobrej pogodzie. Powolna jazda, a informacje pojawiają się w kilku językach... więc bądź czujny. Jednak nie jest to słyszalne przez cały czas, zwłaszcza jeśli siedzisz na górnym pokładzie. Przy każdym stole dostępne było menu drinków, ale nikt nie przyszedł, aby przyjąć nasze zamówienia na drinki!

Świetny rejs. Dostępny audio przewodnik w języku polskim, poczęstunek zimnym piwkiem oraz lodem/piernikiem. Ciekawe informację o okolicznych zabytkach widzianych z pokładu. Polecam każdemu.

Przewodniczka była bardzo rozmowna, dużo opowiadała, dużo ciekawostek i oprowadziła nas po pięknych miejscach.

Super przewodniczka. W 100%zadowoleni! Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy!

Bardzo miła obsługa, cicha łódź, przewodnik w kilku językach. Polecam