Zamek na Hradczanach
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Praga: Zwiedzanie pieszo i autobusem oraz rejs po rzece

Czas trwania: 3.5 godz.
Opinie: 260
260

Zobacz najciekawsze atrakcje Pragi podczas trwającej 3,5 godziny wycieczki łączonej. Obejrzyj zabytki Starego i Nowego Miasta oraz Zamek na…

Zamek na Hradczanach: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Zamek na Hradczanach: bilet i 2,5-godzinna wycieczka

Czas trwania: 2.5 godz.
Opinie: 653
653

Zobacz wspaniały zamek na Hradczanach, katedrę św. Wita, bazylikę św. Jerzego i Złotą Uliczkę. Wybierz się tramwajem do zamku z Malej Strany i…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Zamek na Hradczanach”
Bilety i wycieczki: 421

5 faktów na temat zamku na Hradczanach w Pradze

Zamek na Hradczanach znajduje się na liście UNESCO i był kiedyś siedzibą królów Czech. Dzisiaj jest jednym z najznamienitszych czeskich zabytków oraz ważną instytucją kulturalną Republiki Czeskiej. Oto kilka ciekawostek na temat tego praskiego cudu:

Największy kompleks zamkowy na świecie

Zamek na Hradczanach zajmuje powierzchnię ponad 72 000 m², co czyni go największym średniowiecznym zamkiem na świecie!

Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha

Wewnątrz zamku na Hradczanach znajduje się wspaniała katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha – doskonały przykład architektury gotyckiej i jeden z najważniejszych kościołów w Czechach.

Różne style architektoniczne

Dzięki setkom lat zmian politycznych i wpływom różnych kultur zamek na Hradczanach cechuje różnorodność stylów architektonicznych, od romańskiego po barokowy.

Orkiestra Zamku na Hradczanach

Ten niewielki zespół muzyczny (tak naprawdę nie jest to cała orkiestra) regularnie gra przed bramą zamku. Warto ich posłuchać!

Zmiana warty

Ponieważ zamek na Hradczanach jest oficjalną siedzibą prezydenta Republiki Czeskiej, codziennie o każdej pełnej godzinie odbywa się tu zmiana warty honorowej.

Zamek na Hradczanach: Nasze wskazówki

Kiedy mogę udać się na zwiedzanie zamku na Hradczanach?

Godziny otwarcia zamku na Hradczanach zmieniają się w zależności od pory roku, więc pamiętaj, aby przed wizytą zajrzeć na stronę internetową. Dziedzińce są czynne codziennie od kwietnia do października w godz. 5.00-24.00 i od listopada do marca w godz. 6.00-23.00. Wnętrza zamku są czynne codziennie od kwietnia do października w godz. 9.00-17.00 i od listopada do marca w godz. 9.00-16.00.

Czy brać udział w wycieczce?

Ponieważ zamek na Hradczanach jest tak wielki i ma tak dużo do zaoferowania, radzimy wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Możesz też wybrać wycieczkę z audioprzewodnikiem i zwiedzić zamek na własną rękę.

Ile kosztuje wstęp do zamku na Hradczanach?

Ceny biletów wstępu do zamku na Hradczanach zależą od tego, jak dużą część kompleksu chcesz zwiedzić. Najobszerniejsza opcja, zwana trasą A, kosztuje 350 CZK (ok. 55 PLN). Cena zniżkowa dla młodzieży i osób starszych to 175 CZK, a bilet rodzinny kosztuje 700 CZK.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia zamku na Hradczanach zmieniają się w zależności od pory roku. Latem dziedzińce czynne są od godz. 5.00 do północy. Wnętrza zamku czynne są w godz. 9.00-17.00. Godziny otwarcia w zimie są tylko nieznacznie krótsze.
 • Cena
  Zwiedzanie dziedzińców jest bezpłatne. Ceny biletów wstępu do Zamku na Hradczanach zależą od wybranych opcji.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Jeśli chcesz iść pieszo, przygotuj się na malowniczą, ale dość forsowną wędrówkę pod stromą górę. Aby oszczędzić swoje łydki, możesz przyjechać tramwajem linii 22 na przystanek „Pražský hrad” i wrócić metrem ze stacji „Malostranská”.
 • Dodatkowe wskazówki
  Jeśli chcesz robić zdjęcia wewnątrz budynków, koniecznie wykup w kasie biletowej pozwolenie na fotografowanie.

Zamek na Hradczanach: Atrakcje w okolicy


Zamek na Hradczanach
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 847