Dodaj daty

Zamek Królewski w Sztokholmie

Zamek Królewski w Sztokholmie

Zamek Królewski w Sztokholmie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

1. Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Sztokholm: Mosty Królewskie i rejs po kanałach

2. Sztokholm: Mosty Królewskie i rejs po kanałach

Zobacz zabytki Sztokholmu z jego dróg wodnych podczas godzinnego rejsu po kanałach i drogach wodnych miasta. Rejs na królewską wyspę Djurgården i podziwianie panoramicznych widoków na panoramę Sztokholmu. Wejdź na pokład łodzi obok Pałacu Królewskiego na Starym Mieście i popłyń wąskim kanałem Djurgårds. Wypłyń na otwarte zatoki i wybrzeża wysp Archipelagu Sztokholmskiego i podziwiaj kolorowe budynki Gamla Stan. Przejdź obok Królewskiego Parku Dzikich Zwierząt na wyspie Djurgården. Udaj się na małą wysepkę Riddarholmen (część Gamla Stan) i przepłyń obok modnych ulic Södermalm. Korzystaj z bezpłatnego Wi-Fi na pokładzie doskonale wyposażonej łodzi, a także z udogodnień, takich jak toalety i mała kawiarnia. Po drodze słuchaj pouczającego komentarza audio za pomocą bezpłatnych słuchawek.

Sztokholm: piesza wycieczka po Starym Mieście

3. Sztokholm: piesza wycieczka po Starym Mieście

Cofnij się w czasie podczas historycznej pieszej wycieczki po sztokholmskim Starym Mieście. Odkryj ukryte skarby i stare opowieści z przeszłości miasta. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta, takie jak XVII-wieczny barokowy Pałac Królewski . Przeglądaj stare miasto w Sztokholmie lub „Gamla stan”, jak jest znane lokalnie. Zanurz się w najbardziej mitycznej i legendarnej dzielnicy Sztokholmu. Jako historyczne centrum miasta, tutaj dowiesz się o starożytnych wydarzeniach i usłyszysz fascynujące historie i opowieści, które przetrwają całe życie. Ciesz się wycieczką, która jest jak wejście do wehikułu czasu. Przenieś się z powrotem do średniowiecza, gdzie szlachta, księżniczki i książęta przemierzali ulice. Dowiedz się o Sztokholmskiej Łaźni Krwi, zobacz kulę armatnią wbitą w fasadę domu i odkryj legendę o św. Jerzym i smoku.

Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

4. Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

Wybierz się w rejs łodzią elektryczną po Sztokholmie i zrelaksuj się w komfortowych warunkach, poznając miasto od strony wody. Posłuchaj komentarzy na temat każdej lokalizacji i podróżuj od portów do kultowych atrakcji. Zobacz zewnętrzną część Muzeum Wazów, Pałacu Sztokholmskiego i Skansenu. Udaj się przed Pałac w Sztokholmie, aby spotkać się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład swojej łodzi i usiądź wygodnie, gdy zaczniesz dryfować w głąb miasta. Rejs wzdłuż kanału Djurgården Well i podziwiaj bujną zieleń, płynąc pod niskimi mostami. Ciesz się własnym jedzeniem i napojami, słuchając na żywo komentarzy na temat każdej lokalizacji. Zanurz się w historii Sztokholmu i poczuj cud dryfowania obok iglic Muzeum Nordyckiego. Odegraj małą scenkę na łodzi przepływającej obok Królewskiego Teatru Dramatycznego i zaśpiewaj piosenkę przed Muzeum ABBA.

Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym przewodnikiem

5. Sztokholm: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym przewodnikiem

Zwiedzaj stolicę Szwecji autobusem z odkrytym dachem. Dzięki regularnym odjazdom na wszystkich przystankach wybierz, ile czasu chcesz spędzić zanurzając się w historii i kulturze każdego fascynującego miejsca. Sztokholm szczyci się 700-letnią historią i jest epicentrum szwedzkiej kultury, usianym wspaniałymi budynkami publicznymi i pałacami. 24-godzinny karnet zapewnia dostęp do autobusów, które zabiorą Cię do najważniejszych atrakcji malowniczego miasta. Odwiedź rozległy Pałac Sztokholmski, oficjalną rezydencję szwedzkiej rodziny królewskiej, oraz ratusz, w którym odbywa się coroczny bankiet z nagrodą Nobla. Odkryj piękne gotyckie kościoły i zwiedź najważniejsze muzea w mieście, w tym Muzeum Wazów, w którym znajduje się tragiczny XVII-wieczny okręt wojenny, oraz Skansen Zoo. Autobusy kursują po Starym Mieście i modnej dzielnicy SoFo w Södermalm z licznymi barami i butikami. Mnóstwo wystaw sztuki i literatury, w tym odczyty i koncerty w kontrowersyjnie nowoczesnym Kulturhuset. Uczestnicy, którzy chcą się rozerwać, będą zachwyceni dzielnicą handlową NK/Hamngatan. Strändvagen oferuje wiodące restauracje, które zaspokoją zasłużone apetyty nieustraszonych turystów, a także regularne rejsy łodzią po malowniczym archipelagu. Przystanki wycieczek autobusowych: 1. Stromgatan 2. Slottet (Pałac Królewski) 3. Terminal wycieczkowy Viking Line / Stadsgarden 4. Fjallgatan / Tjarhovsplan 5. (l) Slussen (Stare Miasto) 6. Slottet (Pałac Królewski) 7. Kungstradgarden / Dzielnica Shoppin 8. Strandvagen 9. Muzeum Wazów 10. Muzeum ABBA / Grona Lund 11. Skansen 12. Muzeum ABBA / Grona Lund 13. Muzeum Wazów 14. Muzeum Historyczne / Karlaplan 15. Plan budowy 16. Hotorget / Kungsgatan 17. Bar lodowy 18. Dworzec Centralny / Cityterminalen 19. Radhuset / Sąd 20. Ratusz

Sztokholm: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

6. Sztokholm: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zobacz najważniejsze atrakcje Sztokholmu podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Odwiedź kilka wysp i zobacz takie atrakcje jak Stare Miasto, Pałac Królewski i gmach parlamentu. Otrzymasz kask, który zapewni Ci bezpieczeństwo, a w deszczowe dni organizator wręczy Ci pelerynę przeciwdeszczową. Spotkaj się z przewodnikiem, który przekaże Ci kask i rower. Jedź po brukowanych uliczkach i obok kolorowych budynków Starego Miasta na wyspie Gamla Stan. Przejedź obok Pałacu Królewskiego i poznaj jego historię z ust swojego przewodnika. Szybko i łatwo przemieszczaj się z wyspy na wyspę, jadąc wzdłuż brzegów morza i jeziora. Przejedź przez mosty i miń takie zabytki jak gmach parlamentu i Królewski Teatr Dramatyczny. Podziwiaj piękne ogrody miejskie, malownicze XVII-wieczne drewniane domy i pierwszy na świecie miejski park narodowy. Pokonuj ulice, które starannie zaplanowano z myślą o bezpiecznej jeździe na rowerze. Obejmują one wiele ścieżek rowerowych i zielonych odcinków, na których obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów.

Sztokholm: 2-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście, historyczna

7. Sztokholm: 2-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście, historyczna

Zwiedzanie magicznego Starego Miasta w Sztokholmie podczas łatwej pieszej wycieczki w małej grupie. Przedzieramy się przez brukowane uliczki, wąskie uliczki i średniowieczną architekturę, dzieląc się opowieściami o początkach miasta i barwnej, czasem krwawej historii. Zaczniemy od jednej z Bram Starego Miasta i krótko omówimy aspekty współczesnej Szwecji, zanim zagłębimy się w serce Starego Miasta. Przystanki po drodze obejmują rynek główny, jedną z najstarszych ulic Starego Miasta, kamień runiczny, zabytkowy kościół niemiecki, krótką wizytę na ruchliwej ulicy turystycznej, przystanek przy najwęższej uliczce w mieście. Odwiedź dawny rynek i plac finansowy, wyjątkową restaurację z bogatą historią, a następnie przejdź się jedną z bardziej wyjątkowych ulic handlowych, zanim powrócisz do historii pod pomnikiem św. Jerzego i Smoka. Słynny obraz zilustruje średniowieczne narodziny miasta, zanim powitamy najmniejszy posąg w mieście! Następnie do Pałacu Królewskiego, aby zagłębić się w bogatą królewską historię Szwecji dotyczącą królów i królowych. Wielkim finałem będzie eksploracja historii religijnej Szwecji i przystanek przy najstarszej budowli w Sztokholmie, majestatycznej sztokholmskiej katedrze. Wycieczka jest prowadzona przez native speakera języka angielskiego z lokalną wiedzą, ale z międzynarodową perspektywą. Wycieczka zakończy się na Starym Mieście, dzięki czemu możesz dalej zwiedzać lub udać się do lokalnych restauracji lub sklepów.

Sztokholm: samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

8. Sztokholm: samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

Poznaj Sztokholm we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Odkryj inną stronę Sztokholmu podczas tej zabawnej wycieczki. Spaceruj i zwiedzaj to kultowe miasto. Poszukiwanie śmieci to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne. Dowiedz się ciekawych faktów o mieście i atrakcjach. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanego ratusza w Sztokholmie. Odwiedź niezwykłe miejsce Normalhöjdpunkten, z bogatą historią, ponieważ było ono potrzebne do tworzenia map, podczas gdy kościół Riddarholmen zachwyci Cię, ponieważ są w nim pochowani wszyscy królowie Szwecji. Zrób zdjęcie w budynku Muzeum Nagrody Nobla, które zadziwi Cię przełomowymi eksponatami z każdej epoki i daj się zatracić w pięknie Obelisk w Slottsbacken, królewski dar dla mieszkańców Sztokholmu. Odwiedź nieporównywalnie piękny Pałac Królewski z jego błękitnokrwistą aurą. Miniesz także plac Gustawa II Adolfa z masywnym pomnikiem wielkiego szwedzkiego króla. Podziwiaj kultowy St. James Kyrka, jeden z najstarszych kościołów w mieście. Muzeum Narodowe oczaruje Ciebie i Twój aparat. Wisienką na torcie tego wyjątkowego doświadczenia będzie most Skeppsholmsbron z charakterystycznymi koronami i niepowtarzalnym widokiem.

Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

9. Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

Zanurz się w grze eksploracji miasta i podążaj za wskazówkami, aby odkryć ukryte sekrety i niesamowite miejsca w Sztokholmie. Uzyskaj wgląd w niektóre z wielu słynnych zabytków w mieście. Zagraj w grę, rozwiązując każdy element układanki na smartfonie, odgadnij odpowiedź, aby odblokować historię każdego sekretnego miejsca. Rozwiąż przeszłość i poznaj królewską historię miasta. Poznaj miasto i uzyskaj dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy, GPS ani przewodnika. Graj w trybie offline, ponieważ nie potrzebujesz połączenia z Internetem, aby grać w tę grę. Baw się w grupie i razem rozwiązuj wskazówki podczas spaceru lub podziel się na mniejsze drużyny i rywalizuj ze sobą. Idź we własnym tempie, ponieważ nie ma limitu czasu, grę można jednak ukończyć w 1 godzinę. Graj bez przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do miejsca startu i rozpocznij przygodę.

Sztokholm: Tajemnice Gamla Stan i wycieczka piesza po Starym Mieście

10. Sztokholm: Tajemnice Gamla Stan i wycieczka piesza po Starym Mieście

Wybierz się na pieszą wycieczkę po najważniejszych atrakcjach i ukrytych klejnotach historycznej dzielnicy Gamla Stan w Sztokholmie, gdzie przeszłość i teraźniejszość płynnie się przeplatają. Poznaj historię miasta poprzez opowiadanie historii. Zanurz się głęboko w duszę Sztokholmu, przemierzając urokliwe ulice Gamla Stan. Odkryj ukryte skarby, dawno zapomniane historie i wspaniały XVII-wieczny barokowy Pałac Królewski, który zdobi tę niezwykłą dzielnicę. Następnie wyjdź poza zwyczajność, aby odkryć mrożącą krew w żyłach opowieść o sztokholmskiej Krwawej Łaźni, spojrzeć na kulę armatnią zamrożoną w czasie na starożytnej fasadzie i poznać szwedzkie wersje ponadczasowej legendy o św. Wzbogać swoje doświadczenie o opcjonalny dodatek, przytulne doświadczenie fika w lokalnej kawiarni. Po zwiedzeniu Starego Miasta krętymi, brukowanymi uliczkami, posmakuj szwedzkiej gościnności i delektuj się smakami Fika, cenionej szwedzkiej tradycji delektowania się kawą i ciastkami z przyjaciółmi.

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

Zamek Królewski w Sztokholmie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Zamek Królewski w Sztokholmie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek Królewski w Sztokholmie? Kliknij tutaj.

Zamek Królewski w Sztokholmie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3831 opinii

To było bardzo pouczające, a połączenie autobusu i łodzi też było dobre. Denerwujące było to, że siedzieliśmy w autobusie na górze/z przodu i nie było wycieraczki na oknie. Padało i widoczność była ograniczona. Słuchawki działały dobrze. Przewodnik był łatwy do zrozumienia.

Autobusy były świetne, naprawdę podobał mi się audioprzewodnik. Gdybym kupował ponownie, prawdopodobnie nie zawracałbym sobie głowy łódkami - były w porządku, ale nie miałem wrażenia, że cokolwiek dodały.

Podobają mi się wycieczki rozpoczynające pobyt w nowym mieście. Kierowca autobusu był czasami trochę szorstki, ale ogólnie było to bardzo dobre doświadczenie :-)

Witam, chciałem kupić bilet na podróż autobusem, ale biletu nie było. Niestety, nie wiem, czy podróżowanie autobusem jest dobre, czy złe.

Przyjemna podróż statkiem. Polecam jeśli ktoś przyjechał na krótko a chciałby zobaczyć jak najwiecej atrakcji 😊