Dodaj daty

Zamek Brolio

Zamek Brolio

Zamek Brolio – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Sieny: Wycieczka po Chianti i zamkach z degustacją wina

1. Ze Sieny: Wycieczka po Chianti i zamkach z degustacją wina

Zanurz się w malowniczej scenerii Toskanii podczas jednodniowej wycieczki krajoznawczej ze Sieny do regionu Chianti. Odwiedź Castellina in Chianti, zanim weźmiesz udział w degustacji wina w winnicy. Wsiądź do przestronnej i klimatyzowanej furgonetki w centralnie położonym miejscu zbiórki w Sienie. Podziwiaj włoskie krajobrazy podczas jazdy, mijając dziewicze krajobrazy, które od wieków otaczają winnice Chianti. Odkryj harmonię kolorów, którą można znaleźć tylko na wzgórzach tego regionu. Rozkoszuj się swoimi zmysłami, zanurzając się w dźwiękach, zapachach i smakach tej krainy, która uchwyci Twoje zmysły dzięki temu wyjątkowemu doświadczeniu. Odwiedź starożytne kościoły, średniowieczne zamki i małe wioski, w których rytm życia pozostaje niezmienny w czasie. Kontynuuje do uroczej winnicy. Zanurz się w degustacji wina połączonej z typowym toskańskim jedzeniem. Zobacz piękny rubinowo-czerwony kolor i charakterystyczny bukiet o zapachu fioletu to coś szczególnego dla wina Chianti. Delektuj się tą mieszanką winogron Sangiovese, Canaiolo, Merlot i Cabernet Sauvignon. Później przejdź do innej winnicy w środku obszaru Chianti Classico, gdzie będziesz miał drugą opcjonalną degustację wina wraz z degustacją oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Wycieczka zakończy się powrotem do Sieny.

Ze Sieny: Chianti Wine Tour z lunchem

2. Ze Sieny: Chianti Wine Tour z lunchem

Poznaj region Chianti i jego słynne wino podczas tej jednodniowej wycieczki ze Sieny. Dołącz do lokalnego przewodnika podczas malowniczej przejażdżki przez krajobraz Chianti i przyjrzyj się z bliska malowniczym winnicom. Poznaj historię tych ziem spornych między republikami Sieny i Florencji i podziwiaj zamki i fortyfikacje. Po opuszczeniu Sieny podziwiaj gaje oliwne i winnice na leśnych polanach, wiejskie domy rozsiane po okolicy i odwiedź kilka miasteczek na wzgórzach, aby spacerować brukowanymi uliczkami i przeglądać sklepy z lokalnym rzemiosłem i produkty. Odwiedź winnicę Chianti, aby dowiedzieć się o lokalnym winie Chianti i o tym, jak Baron Bettino Ricasoli wynalazł formułę tego znanego na całym świecie wina, znanego z charakterystycznego smaku i łatwości picia. Zwiedzaj piwnice i skosztuj wina z jego producentem, aby usłyszeć pasję stojącą za procesem od winorośli do butelki. Usiądź na tradycyjnym toskańskim obiedzie z winem. Po południu odwiedź inną winiarnię, aby spotkać się z lokalnym producentem, zwiedzić stare piwnice i poznać tradycje ludu Chianti, delektując się wspaniałym Chianti Classico i innymi lokalnymi winami czerwonymi.

Wycieczka po Chianti i zamkach z San Gimignano

3. Wycieczka po Chianti i zamkach z San Gimignano

Zanurz się w malowniczej toskańskiej scenerii podczas wycieczki krajoznawczej do pięknego regionu Chianti. Odwiedź Castellina in Chianti przed degustacją wina w winiarni w okolicy. Piękny rubinowo-czerwony kolor i charakterystyczny bukiet z zapachami fiołka to cechy szczególne, które ujawniają tożsamość jednego z najsłynniejszych win na świecie: Chianti. Wino to powstaje z mądrej mieszanki winogron Sangiovese, Canaiolo, Merlot i Cabernet Sauvignon. Podczas tej wycieczki odkryj zapierające dech w piersiach, nieskażone krajobrazy, które od wieków otaczają winnice Chianti, prezentując harmonię kolorów, którą można znaleźć tylko na wzgórzach tego regionu. Dźwięki, zapachy i smaki tej krainy uchwycą Twoje zmysły dzięki wyjątkowemu doświadczeniu. Odwiedź starożytne kościoły, średniowieczne zamki i małe wioski, w których rytm życia pozostaje niezmieniony przez czas. Później udaj się do winiarni w środku regionu Chianti Classico, gdzie odbędzie się degustacja wina wraz z degustacją oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Wycieczka zakończy się powrotem do San Gimignano.

Liczba znalezionych atrakcji: 4
Sortuj wg::

Zamek Brolio: najlepsze atrakcje w pobliżu

Zamek Brolio: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zamek Brolio? Kliknij tutaj.