Zakopane – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Zakopane i źródła termalne – wycieczka z odbiorem z hotelu

1. Kraków: Zakopane i źródła termalne – wycieczka z odbiorem z hotelu

Odkryj Zakopane w ramach tej wycieczki z przewodnikiem oraz transportem z Krakowa i z powrotem. Doświadcz leczniczych mocy wód ze źródeł termalnych i w kompleksie spa, wjedź kolejką linową na szczyt Gubałówki oraz weź udział w degustacji serów i alkoholi. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu, apartamentu lub innego wybranego miejsca w Krakowie. Przejazd z Krakowa do Zakopanego trwa około 2 godzin. Zakopane od wsi Chochołów dzieli około 20 minut. Chochołów słynie z drewnianych domów, które wyglądają niemal identycznie. Tradycją mieszkańców wsi jest mycie drewnianych fasad budynków mydłem i wodą. Odbywa się to 2 razy w roku – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Dzięki czyszczeniu stare budynki wyglądają jak nowe. Wieś jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź bacówkę, gdzie górale produkują typowy dla tego regionu Polski wędzony ser z owczego mleka. Spróbuj oscypka i dowiedz się więcej o historii jego produkcji. Następnie udaj się do Zakopanego – górskiej stolicy Polski. Każdego roku miasto to przyciąga tłumy turystów, którzy chcą poznać unikalną kulturę góralską. Jest ona wyrażana przez architekturę, jedzenie, muzykę, gwarę i ubiór. Przez centrum miasta przebiega ulica Krupówki. Skorzystaj z czasu na samodzielne zwiedzanie oraz lunch (posiłek nie jest wliczony w cenę). Ulica Krupówki stanowi rynek miasta. Można tam znaleźć sklepy z pamiątkami i wiele restauracji serwujących lokalne potrawy. Do atrakcji Zakopanego zalicza się też kolejka linowa. Wsiądź do wagonika i wyrusz na szczyt Gubałówki, skąd można podziwiać Tatry. Po zakończeniu zwiedzania Zakopanego i okolic kierowca zabierze Cię do Chochołowskich Term. Odpręż się i doświadcz leczniczych właściwości wody termalnej. Później kierowca zawiezie Cię do wybranego przez Ciebie miejsca w Krakowie.

Kraków: Zakopane i źródła termalne z odbiorem z hotelu

2. Kraków: Zakopane i źródła termalne z odbiorem z hotelu

Podziwiaj Tatry w ramach tej jednej z najczęściej rezerwowanych wycieczek całodniowych do Zakopanego. Zażyj kąpieli w gorących źródłach i wyszalej się na zjeżdżalniach z ciepłą wodą w Termach Bukovina. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę, spaceruj po Krupówkach oraz skosztuj lokalnych serów i wódki w Kościelisku. Wyjedź ze swojego hotelu w Krakowie, by odkrywać Tatry. Po drodze korzystaj z Wi-Fi na pokładzie. Doświadcz uroku Zakopanego na głównej ulicy miasta – popularnych Krupówkach. Zachwycaj się aromatami lokalnej kuchni polskiej w tradycyjnych restauracjach. Zażyj kąpieli w gorących źródłach i wyszalej się na zjeżdżalniach w Termach Bukovina, które są uważane za najbardziej magiczne kąpieliska w regionie. Zanim powrócisz do Krakowa, spróbuj słynnych serów i wódki.

Kraków: jednodniowa wycieczka do Zakopanego z gorącymi źródłami i odbiorem z hotelu

3. Kraków: jednodniowa wycieczka do Zakopanego z gorącymi źródłami i odbiorem z hotelu

Poznaj Tatry podczas prywatnej lub grupowej jednodniowej wycieczki z Krakowa z transferem hotelowym i przewodnikiem. Zwiedź Chochołów, żywe muzeum historycznych drewnianych budowli i spróbuj regionalnych serów i alkoholi. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę, zwiedzaj Zakopane na własną rękę i zrelaksuj się w łaźni termalnej. Po odebraniu z Krakowa przejazd do wsi Chochołów, aby zobaczyć najlepsze przykłady góralskich domów drewnianych i poznać ten charakterystyczny styl budownictwa drewnianego. Następnie spróbuj regionalnych przysmaków, w tym oscypka i lokalnego alkoholu, w tradycyjnej bacówce zwanej Bacówką. Następnie wjedź kolejką linową z Zakopanego na Gubałówkę, najsłynniejszy szczyt polskich Tatr. W zaledwie 3,5 minuty wejdź na wysokość 1122 m n.p.m. Ze szczytu podziwiaj panoramę Zakopanego i Tatr. Po zejściu skorzystaj z czasu wolnego (2,5 godziny) na Krupówkach, najsłynniejszej ulicy Zakopanego. Znajdź lokalne sklepy z produktami z Podhala. Można tu kupić biżuterię (m.in. broszki w typowy wzór „parzenica” w kształcie serca), ubrania z wełny i skóry oraz misternie rzeźbione drewniane pamiątki. Na koniec zrelaksuj się w Chochołowskich Termach (2,5h), gdzie czeka na Ciebie 14 niecek basenowych, ponad 300 metrów zjeżdżalni, baseny solankowe, gejzery, armatki wodne i jacuzzi. Zrelaksuj się ze wspaniałym widokiem na Tatry Wysokie. Na koniec wróć do hotelu w Krakowie.

Z Krakowa: jednodniowa wycieczka po Zakopanem i Tatrach

4. Z Krakowa: jednodniowa wycieczka po Zakopanem i Tatrach

Odkryj urok Zakopanego, czarującego górskiego miasteczka położonego w sercu polskich gór. Zanurz się w malowniczym pięknie Chochołowa i poznaj jego bogate dziedzictwo kulturowe. Rozkoszuj się wyjątkowymi smakami tradycyjnej polskiej kuchni w rustykalnej górskiej chacie, gdzie możesz skosztować pysznego oscypka w połączeniu z wyborem lokalnych alkoholi. Na poszukiwaczy przygód czeka kultowa skocznia narciarska Wielka Krokiew, gdzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach wyczyny nieustraszonych sportowców. Podziwiaj architektoniczne arcydzieło Jaszczurówki, drewnianego kościoła położonego pośród przepięknej przyrody. Aby podnieść swoje wrażenia, wybierz się na ekscytującą przejażdżkę kolejką linową na Gubałówkę i rozkoszuj się panoramicznym widokiem na majestatyczne Tatry. Niezależnie od tego, czy szukasz przygód na świeżym powietrzu, zanurzenia się w kulturze, czy po prostu spokojnego wypoczynku, Zakopane i okoliczne atrakcje oferują niezapomniane połączenie piękna, tradycji i emocji.

Kraków: wycieczka po Zakopanem z biletem na kolejkę linową i łaźnie termalne

5. Kraków: wycieczka po Zakopanem z biletem na kolejkę linową i łaźnie termalne

Twój dzień zacznie się od odbioru z Twojego hotelu/apartamentu w Krakowie. W drodze do Zakopanego odwiedzicie idylliczną, ponad 200-letnią wieś Chochołów, słynącą z niemal identycznych drewnianych domów. Dowiesz się o tradycjach, dzięki którym te zabytkowe budynki wyglądają jak nowe. 10 minut od Chochołowa zatrzymacie się w bacówce na spróbowanie regionalnego wędzonego sera - oscypka i regionalnego alkoholu. Ser ten produkowany jest zazwyczaj z mleka owczego, tylko w tym regionie Polski. Najlepiej smakuje grillowana z dodatkiem konfitury żurawinowej iw takiej formie zasmakuje. Następnie dotrzesz do Zakopanego, które nazywane jest „zimową stolicą Polski”. Zarówno latem, jak i zimą miejsce to odwiedzane jest przez wielu turystów z Polski i zagranicy. O każdej porze roku miasteczko ma swój niepowtarzalny urok. Najpierw przewodnik zabierze Cię do kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę, skąd roztacza się piękny widok na Tatry. Następnie spędzicie czas w centrum miasteczka, gdzie przespacerujecie się Krupówkami, gdzie znajduje się wiele restauracji, głównie z kuchnią regionalną, a także wiele sklepów, pamiątek i stoisk z produktami regionalnymi. Z Zakopanego kierowca zawiezie Państwa do Chochołowskich Term, gdzie zrelaksujecie się w krytym i odkrytym basenie, w leczniczej wodzie termalnej wydobywanej na tym terenie. Czekają tam na Ciebie zjeżdżalnie wodne, baseny solankowe, gejzery, armatki wodne, sauny i jacuzzi. Wewnątrz znajduje się również restauracja i bar typu swim-up (koszt nie jest wliczony w cenę). Zrelaksuj się ze wspaniałym widokiem na Tatry Wysokie. W łaźniach termalnych spędzisz około 2,5 godziny, po czym kierowca zawiezie Cię z powrotem do Twojego hotelu/apartamentu w Krakowie.

Zakopane: skutery śnieżne i opcjonalne ognisko

6. Zakopane: skutery śnieżne i opcjonalne ognisko

Przeżyj niecodzienną przygodę! Dotrzyj do miejsc, które pozostają niedostępne dla większości turystów. Ciesz się kontaktem z naturą, decydując się na atrakcję, która może zapewnić Ci zarówno przypływ adrenaliny, jak i uczucie odprężenia – wybór należy do Ciebie. Poczuj dreszczyk emocji, przebijając się przez śnieg prawdziwym skuterem śnieżnym. Pojazdy są łatwe w kierowaniu, więc wycieczka jest odpowiednia dla osób, które nigdy wcześniej nie jeździły na skuterach, a także dla rodzin z dziećmi. Podczas jazdy po górzystych terenach podziwiaj zachwycające widoki na Tatry i piękną zimową scenerię. Zasiądź przy ognisku, by delektować się zasłużonym gorącym posiłkiem i napojem (są one wliczone w cenę wybranych opcji wycieczki). Zdecyduj się na wyprawę trwającą 1 lub 3 godziny. Atrakcja jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Ważne informacje: Ze swoim przewodnikiem spotkasz się w bazie Snowdoo, gdzie zostanie Ci przydzielony skuter śnieżny z 1 lub 2 miejscami. Każda osoba prowadząca skuter śnieżny musi mieć ukończone 18 lat i legitymować się ważnym prawem jazdy (kat. B) lub międzynarodowym prawem jazdy. Koniecznie zabierz ze sobą dokument prawa jazdy. Udział dzieci w wieku od 3 do 10 lat jest bezpłatny, o ile zasiądą one przed kierowcą, nie zajmując oddzielnego miejsca. Za wszelkie uszkodzenia skutera śnieżnego odpowiada jego kierowca. W razie wypadku ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokrywa koszty do wysokości 1000 EUR na skuter śnieżny. W przypadku niewystarczającej ilości śniegu przejażdżka skuterem śnieżnym zostanie zastąpiona wyprawą quadem z napędem na 4 koła (pozostała część programu zostanie zrealizowana bez zmian). Każdy uczestnik wycieczki zostanie poproszony o podpisanie oświadczenia i zaakceptowanie regulaminu. Instruktor ma prawo rozwiązać umowę bez zwrotu zaliczki, jeśli uczestnicy będą pod wpływem alkoholu.

Kraków: Wycieczka po Zakopanem i Tatrach z odbiorem z hotelu

7. Kraków: Wycieczka po Zakopanem i Tatrach z odbiorem z hotelu

Spędź dzień poza Krakowem i udaj się 100 km na południe do zimowej stolicy Polski. Poznaj zakopiański rynek regionalny, przejdź się Krupówkami i poznaj miasto w wolnym czasie. Zobacz autentyczne domy w Chochołowie i podziwiaj Tatry, jadąc kolejką linową na Gubałówkę. Przejazd do zimowego Zakopanego. Eksploruj, jak chcesz i znajdź wiele wartościowych atrakcji, takich jak profesjonalna skocznia narciarska. Przejdź się tętniącymi życiem Kripówkami i spróbuj regionalnych potraw. Odszukaj Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Kaplicę Jaszczurówkę i zwiedź stary cmentarz. Udaj się na obrzeża miasta do wsi Chochołów i podziwiaj tradycyjną drewnianą zabudowę. Skosztuj autentycznego góralskiego sera „Oscypka” i rozkoszuj się osobliwą magią tego ukrytego skarbu. Wejdź na pokład niesamowitej kolejki linowej i wjedź na szczyt Gubałówki o wysokości 1126 metrów. Uchwyć zapierające dech w piersiach widoki na Tatry, najwyższe szczyty w całej Polsce.

Zakopane: Buggy (UTV) Safari z opcjonalnym posiłkiem przy ognisku

8. Zakopane: Buggy (UTV) Safari z opcjonalnym posiłkiem przy ognisku

Wybierzesz się na ekscytującą wycieczkę Buggy przez górski teren, z w połowie asfaltowym dostępem i w połowie trasami terenowymi. Otrzymasz wygodny 2-osobowy pojazd Buggy na przygodę w terenie. Możesz przełączać się między kierowcą a pasażerem. Ta trasa jest odpowiednia dla początkujących i doświadczonych jeźdźców. Będziesz jeździł po drogach gruntowych i leśnych z odcinkami zjazdowymi i stokami. Będziesz się również dobrze bawić podczas jazdy po rzekach. Przechodząc przez malownicze polany będzie można podziwiać piękne widoki na Tatry, Zakopane i Podhale. Wyprawa trwa od 3 do 6 godzin i obejmuje piknik przy ognisku z jedzeniem i piciem. Cena wycieczki obejmuje: prowadzenie pojazdu, paliwo, instruktaż, przewodnika, ognisko z ciepłym posiłkiem oraz gogle. Dodatkowe informacje: 1.) Spotykamy się w naszej bazie na odprawę na 15 minut przed planowaną godziną startu. 2.) Otrzymasz instrukcje dotyczące obsługi samochodu Buggy i technik jazdy. Pierwsze kilka minut to trening. 3.) Czas wyjazdu i plan trasy wycieczki mogą ulec zmianie ze względu na aktualne warunki pogodowe lub względy organizacyjne. 4.) Kierowca samochodu Buggy odpowiada za szkody wyrządzone w pojeździe do 400 € 5.) Buggy może być używany zarówno przez kierowcę, jak i pasażera, którzy mogą zmieniać role podczas postojów. 6.) Każdy uczestnik wsiadający do Buggy musi podpisać oświadczenie o akceptacji regulaminu i zasad bezpieczeństwa. 7.) Każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest do posiadania prawa jazdy, dowodu osobistego lub paszportu. 8.) W przypadku wjazdu na drogę publiczną uczestników obowiązują polskie przepisy ruchu drogowego. 9.) Cena wycieczki obejmuje usługę przewodnika, który jeździ oddzielnym pojazdem 10) Przewodnik ma prawo rozwiązać umowę z osobami, które znajdują się pod wpływem alkoholu lub nie przestrzegają ustalonych przez przewodnika zasad bezpieczeństwa, bez zwrotu kaucji. 11.) Wszystkich uczestników wycieczki obowiązuje regulamin Safari.pl. 12.) Opłacony bilet jest gwarancją wykonania przez Safari.pl zamówionych usług, a w przypadku rezygnacji klienta nie podlega zwrotowi 13) Uwaga! Nieprzybycie na umówioną godzinę będzie rozumiane jako rezygnacja z udziału w wycieczce. Rezerwacja zostanie automatycznie anulowana bez zwrotu pieniędzy. 14) Kierowca buggy musi posiadać ważne prawo jazdy kategorii B i musi mieć ukończone 18 lat. 15) Kaucja zwrotna - 500 zł/pojazd. Kaucja pobierana jest w gotówce w momencie wypożyczenia i zwracana przy zwrocie samochodu typu buggy.

Z Krakowa: jednodniowa wycieczka do Zakopanego z kolejką linową i degustacjami

9. Z Krakowa: jednodniowa wycieczka do Zakopanego z kolejką linową i degustacjami

Podziwiaj panoramiczne widoki na Tatry podczas tej całodniowej wycieczki z Krakowa. Odwiedź urocze miasteczko Chochołów i skosztuj tradycyjnych lokalnych serów i alkoholi. Spędź trochę wolnego czasu w Zakopanem i wjedź kolejką linową na szczyt Gubałówki. Udaj się do drewnianego miasteczka Chochołów, gdzie możesz zobaczyć tradycyjną drewnianą architekturę. Następnie skosztuj lokalnych produktów z sera i alkoholu. Po przyjeździe do Zakopanego wsiądź do kolejki linowej i wjedź na Gubałówkę. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Tatry, które aż do maja pokryte są śniegiem. Ciesz się wolnym czasem w tętniącym życiem sercu Zakopanego na Krupówkach w centrum miasta. Podziwiaj architekturę 120-letniej Drewnianej Kaplicy „Jaszczurówka”. Zakończ podróż powrotem do hotelu.

Z Krakowa: jednodniowa wycieczka do Zakopanego i opcjonalna kąpiel termalna

10. Z Krakowa: jednodniowa wycieczka do Zakopanego i opcjonalna kąpiel termalna

Odkryj najważniejsze atrakcje Zakopanego podczas tej jednodniowej wycieczki z Krakowa. Wjedź kolejką linową na Gubałówkę, aby podziwiać panoramiczne widoki, przespaceruj się urokliwymi Krupówkami w centrum miasta, spróbuj lokalnych potraw i zrelaksuj się podczas opcjonalnej wycieczki do łaźni termalnych. Wyjedź z Krakowa i odkryj piękno Tatr. Ciesz się jednym z najpiękniejszych widoków w Zakopanem, jadąc kolejką linową na Gubałówkę. Podziwiaj widoki na Tatry Wysokie po wizycie w schronisku i degustacji lokalnego sera i wódki. Odwiedź Krupówki, najpopularniejszy deptak w sercu naszej Zimowej Stolicy, gdzie możesz spróbować lokalnych potraw z tradycyjnych restauracji (koszt nie jest wliczony w cenę). Poczuj klimat górskiego regionu i ciesz się zwiedzaniem, zakupami i relaksem u podnóża Tatr. Po przejażdżce w Zakopanem zrób sobie przerwę na odpoczynek i zrelaksuj się w łaźni termalnej. Ciesz się odkrytymi i krytymi basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi i nie tylko w sercu gór.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Zakopane
W tym mieście wypoczynkowym można uprawiać sporty zimowe i wyruszyć na przygodę w Tatrach.

Najciekawsze atrakcje

Zakopane: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 115
Sortuj wg::
Strona 1 z 8

Niezwykłe doznania

Zakopane: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Zakopane

Zakopane: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zakopane? Kliknij tutaj.

Zakopane: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2420 opinii

Wow! Cóż za niesamowite przeżycie i mogę szczerze powiedzieć, że jestem w 100% zadowolony, że zarezerwowałem tę wycieczkę. Zarezerwowałem to dla siebie i dwójki moich dzieci (11 i 7 lat) i oni też świetnie się bawili. Gregory był niesamowitym gospodarzem, bardzo cierpliwym i uważnym. Zaprzyjaźniliśmy się z czterema innymi osobami w minibusie, co zaowocowało niesamowitą, niezapomnianą podróżą. Gorąco polecamy przejażdżkę saniami na szczycie góry (po zejściu z kolejki linowej) i pyszną gorącą czekoladę z głównego pubu/kawiarni na szczycie. Bar w basenie w barach termalnych był kolejną atrakcją. Dla dzieci była to długa podróż tam iz powrotem, ale dzieci były zadowolone ze swoich tabletów i słuchawek. Naprawdę magiczny dzień, który chciałbym powtórzyć!

Wow wow wow!! Cóż za wspaniały dzień, który mieliśmy. Od początku do końca byliśmy pod niesamowitą opieką. Chciałbym podziękować zarówno Kristanowi, jak i Ericowi (kochamy cię) za twój niesamowity hosting. Od otrzymania poprzedniego dnia wiadomości o tym, jak będzie działać nasza kolekcja z naszego hotelu, po przyjazd do Zakopanego (z niesamowitym przystankiem na ser i wódkę), wskazówki, jak dostać się na górę, a następnie pozostawienie do wędrówki, potem udajemy się na termy i wreszcie nasz cudowny gest wody i rogalika. To było tak dobrze zorganizowane. Mieliśmy najlepszy dzień w historii!! Dziękuję za uczynienie go tak wyjątkowym x

Cała wyprawa od początku do końca była fantastycznym przeżyciem. Każdy aspekt dnia był niesamowity z tak relaksującym zakończeniem w gorących źródłach, gorąco polecam każdemu.

Wycieczka rewelacyjna, bardzo sympatyczny przewodnik Kuba

Świetny dzień od początku do końca. Wysoce zalecane