Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka z przewodnikiem

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka piesza z przejażdżką kolejką linową

Organizator atrakcji: Petros

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka piesza z przejażdżką kolejką linową

Organizator atrakcji: Petros
Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Od 92,01 zł za osobę

Odkryj urok Zagrzebia, zwiedzając miasto podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poznaj historię miasta od doświadczonego lokalnego przewodnika, który pokaże Ci ukryte skarby chorwackiej stolicy. Wybierz się na przejażdżkę kolejką linową do starego miasta.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Czas trwania 2.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Przewodnik
angielski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odkryj ukryte klejnoty Zagrzebia z lokalnym przewodnikiem
 • Ciesz się przejażdżką najkrótszą kolejką linową na świecie
 • Odwiedź Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Pełny opis
Zapoznaj się z bogatą historią stolicy Chorwacji, sięgającą czasów średniowiecza, podczas 2,5-godzinnego spaceru z przewodnikiem. Twój lokalny przewodnik zabierze Cię z głównego placu Ban Jelacic do katedry, która jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. Posłuchaj o początkach Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, trudnościach, jakie przeżyła i jej renowacji. Twoja trasa prowadzi do tętniącej życiem ulicy Tkalciceva, lepiej znanej jako ulica barowa, gdzie zawsze jest stały strumień ludzi. Posłuchaj o filozofii wylegiwania się i innych codziennych nawykach mieszkańców. W odległości krótkiego spaceru od hotelu znajduje się urocza kolejka linowa. Jest to najstarsza forma transportu publicznego w mieście i od ponad 125 lat przynosi radość mieszkańcom Zagrzebia. Wskocz i przejedź się do Gradec, górnego miasta. Gradec jest jedną z 2 średniowiecznych osad, które utworzyły Zagrzeb. Wybierz się na spacer uroczą promenadą Strossmayer, najlepszym miejscem z panoramicznym widokiem na dachy Zagrzebia. Zobacz wieżę Lotrscak i kościół św. Marka. Kościół z malowniczym dachem pojawia się na pocztówce, która jest najczęściej wysyłana z Zagrzebia. Poznaj boczne uliczki, odkryj ich urok, a może nawet wejdź na jeden ze starych dziedzińców. Zejdź do najstarszej apteki w Zagrzebiu, pochodzącej z XIV wieku. Przejdź przez kamienną bramę po opuszczeniu górnego miasta. Brama była częścią systemu obronnego starego miasta i jest jedyną zachowaną bramą. Wewnątrz znajduje się mała kaplica, w której znajduje się cudowny obraz przedstawiający Matkę Boską, patronkę Zagrzebia. Po wizycie na starym mieście przewodnik opowie Ci o czarach i Bractwie Chorwackiego Smoka oraz pokaże kilka ukrytych skarbów miasta. Twoja wycieczka kończy się z powrotem na głównym placu, gdzie przed pożegnaniem z przewodnikiem dowiesz się, jak Zagrzeb ma swoją nazwę.
Wliczone w cenę
 • Licencjonowany lokalny przewodnik
 • Piesza wycieczka
 • bilet na kolejkę
  Nie zaleca się następującym osobom
  • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Trg Nikola Subic Zrinski 2 (park Zrinjevac) - Obok stacji meteorologicznej. Jest to mały wyświetlacz, który pokazuje temperaturę i ciśnienie atmosferyczne po północnej stronie parku.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,8 /5

  na podstawie 320 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,9/5
  • Transport
   3,7/5
  • Jakość/cena
   4,7/5
  • Bezpieczeństwo
   4,9/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Luka był naszym przewodnikiem i podczas pieszej wycieczki był absolutnie interaktywny. Bez zastrzeżeń podzielił się z nami swoją lokalną wiedzą, a także przedstawił krótkie tło historii europejskiej, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć powstanie Chorwacji. Jego historie bardzo nas bawiły, zwłaszcza legendy i prawdy dotyczące niektórych miejsc / budynków. Zdecydowanie świetne wprowadzenie do tego urokliwego miasta. Dziękuję Ci!

  Czytaj dalej

  10 listopada 2019

  Luka był świetnym przewodnikiem, znał wiele dobrych i zabawnych historii o Zagrzebiu. Ta wycieczka to najlepszy sposób na poznanie miasta i dowiedzieć się, co warto odwiedzić i gdzie zjeść. Całkowicie polecam tę pieszą wycieczkę każdemu, kto interesuje się historią stolicy Chorwacji.

  4 listopada 2019

  Numer identyfikacyjny produktu: 70382