Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Zagrzeb

W stolicy Chorwacji znajdziesz tętniące życiem bary, niezwykłe muzea i średniowieczne perły architektury.

Zagrzeb – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Zagrzebia: Plitwice i Rastoke - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem z biletem

1. Z Zagrzebia: Plitwice i Rastoke - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem z biletem

Podziwiaj wyjątkowe piękno Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Wyrusz na niezapomnianą wędrówkę i weź udział w rejsie łodzią w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Twój dzień rozpocznie się od przejażdżki vanem. Następnie zwiedzisz Jeziora Plitwickie w ramach 8,5-kilometrowej wędrówki, podróży pociągiem oraz rejsu łodzią. Pozwól się oczarować 16 lazurowym jeziorom, które otaczają tryskające wodospady. Słuchając fascynujących opowieści swojego przewodnika, dowiesz się więcej o historii i kulturze Chorwacji. Podczas podróży do i z parku podziwiaj fantastyczne widoki na chorwackie krajobrazy. Zmierzając do parku, zobacz bajkową miejscowość Rastoke. Uwiecznij na zdjęciach młyny wodne z XVII wieku.

Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

2. Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

Zanurz się w rozległym pięknie największego chorwackiego parku narodowego, położonego pomiędzy pasmami górskimi Mala Kapela i Lička Plješivica. Zarezerwuj bilet do Parku Narodowego Jezior Plitwickich i wybierz się na wędrówkę przez bujne lasy, aby podziwiać wspaniałe formacje tufowe i kaskady jezior. Wybierz jedną z 7 tras i 4 szlaków turystycznych, aby odkrywać ten dziewiczy krajobraz przez cały rok. Bądź świadkiem magii 16 nazwanych jezior i niezliczonej liczby mniejszych, płynących jedno w drugie. Odkryj Jeziora Górne, oferujące łagodne brzegi, lub podziwiaj Jeziora Dolne, szczycące się stromymi klifami i imponującymi wodospadami, takimi jak Sastavci. Dołącz do miłośników przyrody, którzy cenią ten park od chwili otrzymania statusu parku narodowego w 1949 roku.

Zagrzeb: Skip-the-Ticket-Line Muzeum Zerwanych Związków

3. Zagrzeb: Skip-the-Ticket-Line Muzeum Zerwanych Związków

Zdobądź wstęp z biletami bez kolejki i wybierz się w emocjonalną podróż dookoła świata przez setki zerwań i odkryj, że sztukę można znaleźć w codziennym życiu i przedmiotach. Muzeum Zerwanych Związków oferuje wyjątkową przestrzeń publiczną, która łączy ludzi we wspólnym przeżywaniu miłości i bólu serca. Poczuj się mile widziany przez przyjazny personel, który odpowie na każde Twoje pytanie. Rozpocznij eksplorację wyświetlaczy, które liczą około 100 historii przekazanych przez ludzi z całego świata jako sposób na zamknięcie zerwanego związku. Zapraszamy Cię w empatyczną podróż do głębi ludzkiego serca, aby zbadać naszą ostateczną potrzebę miłości i połączenia, pomimo trudności, które się z tym wiążą. Jest to pragnienie łączenia was w znaczący sposób ponad rosnącymi podziałami klasowymi, społecznościowymi i kulturowymi, które wydają się definiować świat.

Z Zagrzebia: Rastoke i Jeziora Plitwickie w małej grupie z biletem

4. Z Zagrzebia: Rastoke i Jeziora Plitwickie w małej grupie z biletem

Wyjedź z Zagrzebia i udaj się do regionu Lika. Pierwszym przystankiem na trasie jest malownicza wioska młynów wodnych Rastoke, położona u zbiegu rzek Slunjčica i Korana. Udaj się na spacer po miejscowości, aby podziwiać unikalną architekturę wiejską. Następnie wyruszysz do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Jest to najstarszy i najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji, a w 1979 roku został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na przestrzeni wieków woda uformowała na tym obszarze wodospady i stworzyła 16 krystalicznie czystych jezior. Ciesz się wyjątkowym naturalnym pięknem leśnego krajobrazu i jezior, które łączy szereg wodospadów. Wsiądź na pokład łodzi elektrycznej, aby przepłynąć przez jezioro Kozjak i dowiedz się więcej o formach krasowych i bogatym życiu zwierząt w parku. Zjednocz się z naturą, ciesz się czystym powietrzem i podziwiaj otaczające Cię piękne widoki. Przez cały dzień Tobie i Twojej małej grupie będzie towarzyszył przewodnik, który opowie Wam ciekawe historie o odwiedzanych miejscach i chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Zagrzeb: bilet do Muzeum Techniki im. Nikoli Tesli

5. Zagrzeb: bilet do Muzeum Techniki im. Nikoli Tesli

Doświadcz technologii z przeszłości i baw się pomysłami, jak może ona wpłynąć na teraźniejszość i przyszłość naszego życia. Przejdź przez podziemną kopalnię i zobacz wizjonerskie pomysły Nikoli Tesli, biorąc udział w interaktywnych demonstracjach w gabinecie Tesli. Odwiedź stałą ekspozycję, na której znajdują się jednostki tematyczne, takie jak: - Transformacja energii — Silniki lotnicze - Dział transportu - Walka z ogniem - Geologia i ropa naftowa - Geodezja - Kataster - Kopalnia - Laboratorium pokazowe - Odpady radioaktywne - Astronautyka i Planetarium - Podstawy rolnictwa - Pasieka - Odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

6. Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, a następnie poznaj lokalną atmosferę i dowiedz się, gdzie mieszkańcy kupują jedzenie. Dowiedz się, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje z miłością w nazwie i skąd wziął się kultowy Potrójny Most. Miej czas wolny na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled, podziwiaj spektakularne widoki z panoramicznej przejażdżki wokół jeziora, a następnie wejdź na pokład tradycyjnej łodzi (Pletna), aby dotrzeć do jedynej prawdziwej wyspy w Słowenii. Zadzwoń dzwonem fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, a następnie udaj się do starego zamku położonego na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Zamek Bled jest najstarszym zamkiem w Słowenii i oferuje również najstarsze tradycyjne ciasto w regionie. Ciasto Bled Cream, które idealnie komponuje się z widokiem ze szczytu tarasu zamkowego. Następnie wieczorem wyruszymy z powrotem do Zagrzebia. Po długim dniu podróży zostaniesz wysadzony w początkowej lokalizacji.

Panoramiczny autobus Hop On Hop Off - wycieczka po Zagrzebiu

7. Panoramiczny autobus Hop On Hop Off - wycieczka po Zagrzebiu

To idealna okazja, aby dostosować własną wycieczkę, możesz wsiadać i wysiadać na dowolnym przystanku, aby odkrywać Zagrzeb w wolnym czasie. Dzięki tej usłudze możesz wybrać swoją podróż i odkryć wszystko, co można zobaczyć w historycznej stolicy Chorwacji. Z jednym biletem możesz wsiadać i wysiadać na dowolnej liczbie przystanków. Na pokładzie dostępna jest bezpłatna sieć WIFI. Wykorzystaj w pełni wszystkie zalety i rabaty, które oferuje broszura Zagreb City Tour, po prostu przedstaw ją przy zakupie wymienionych usług i zaoszczędź pieniądze. Dzięki kuponom otrzymasz zniżki w wybranych atrakcjach, sklepach i restauracjach w Zagrzebiu. Hop On Hop Off Zagreb City Tour działa codziennie i jest najlepszą (i najtańszą) opcją, aby zobaczyć główne atrakcje Zagrzebia w jak najkrótszym czasie.

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka po chorwackiej ojczyźnie wojny

8. Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka po chorwackiej ojczyźnie wojny

Odkryj, jak żyło się w Zagrzebiu podczas burzliwych lat jego najnowszej historii podczas tej pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Przyjrzyj się bliżej chorwackiej wojnie domowej, odwiedzając zabytki, takie jak piwnica używana jako schronienie podczas nalotów. Najpierw odwiedź podziemne tunele z II wojny światowej przedstawiające historię Chorwacji i Zagrzebia przez XX wiek, w tym II wojnę światową, prawie 50 lat komunistycznej Jugosławii i upadek komunizmu w Chorwacji podczas wojny domowej. Wycieczka kończy się w piwnicy używanej przez mieszkańców jako schronienie podczas nalotów na Zagrzeb. Poznaj szczegóły Wojny Ojczyźnianej przedstawione w prezentacji wideo.

Z Zagrzebia: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich

9. Z Zagrzebia: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich

Odkryj piękne Jeziora Plitwickie, obiekt z listy UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zagrzebia. Podziwiaj piękno małych wodospadów, tradycyjnych domów, 16 tarasowych jezior i nie tylko podczas wycieczki z przewodnikiem. Opuść Zagrzeb i rozpocznij podróż do Jezior Plitwickich. Ciesz się przerwą na kawę przy bramie do niesamowitego obszaru Jezior Plitwickich. Zobacz niektóre z małych wodospadów, dobrze zachowane młyny i tradycyjne domy wzdłuż brzegów rzeki Slunjčica. Przyjedź do Parku Narodowego Jezior Plitwickich i podążaj za swoim doświadczonym przewodnikiem, aby odkryć 16 tarasowych jezior utworzonych przez naturalne tamy trawertynowe. Dowiedz się, jak jeziora mogą zmieniać kolor w ciągu dnia, w zależności od kąta padania promieni słonecznych i składu mineralnego wody. Spaceruj po parku podczas krajoznawczej wycieczki z przewodnikiem, a następnie Twój przewodnik zabierze Cię do lokalnej restauracji na opcjonalny lunch. Skosztuj typowych dań regionu i poproś przewodnika o rekomendacje dotyczące jedzenia, napojów, a nawet pamiątek. Po obiedzie usiądź wygodnie podczas przyjemnej jazdy powrotnej do Zagrzebia.

Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

10. Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Najciekawsze atrakcje

Zagrzeb: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 163
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Zagrzeb

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zagrzeb

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zagrzeb to:

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Zagrzeb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zagrzeb? Kliknij tutaj.

Zagrzeb: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(3631 recenzji)

Piękne miejsce, które trzeba zobaczyć ze wspaniałymi zabytkami. Przewodnik jest bardzo pouczający i uważny. Dużo spacerów, ale idzie to w płynnym tempie, dzięki czemu możesz cieszyć się parkiem.

Świetna wycieczka z przewodnikiem po miejscu dziedzictwa kulturowego UNESCO z grupą innych przyjaznych podróżników, być może trochę droga jak na tę usługę.

To nie był najlepszy czas na wizytę, ponieważ część parku była zamknięta. Ale to nie ma nic wspólnego z wielką pracą naszej przewodniczki, Ewy.

Przewodnik Katja jest bardzo doświadczony i pomocny. Jesteśmy w małej grupie, więc mogliśmy bardzo cieszyć się spacerem i jeziorami.

Marco jest wyjątkowym przewodnikiem. Jego wiedza i doświadczenie sprawiły, że wycieczka była bardzo przyjemna.