Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Zagrzeb

W stolicy Chorwacji znajdziesz tętniące życiem bary, niezwykłe muzea i średniowieczne perły architektury.

Zagrzeb – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Zagrzebia: Jednodniowa wycieczka do Jezior Plitwickich i Rastoke

1. Z Zagrzebia: Jednodniowa wycieczka do Jezior Plitwickich i Rastoke

Podziwiaj wyjątkowe piękno Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Wyrusz na niezapomnianą wędrówkę i weź udział w rejsie łodzią w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Twój dzień rozpocznie się od przejażdżki vanem. Następnie zwiedzisz Jeziora Plitwickie w ramach 8,5-kilometrowej wędrówki, podróży pociągiem oraz rejsu łodzią. Pozwól się oczarować 16 lazurowym jeziorom, które otaczają tryskające wodospady. Słuchając fascynujących opowieści swojego przewodnika, dowiesz się więcej o historii i kulturze Chorwacji. Podczas podróży do i z parku podziwiaj fantastyczne widoki na chorwackie krajobrazy. Zmierzając do parku, zobacz bajkową miejscowość Rastoke. Uwiecznij na zdjęciach młyny wodne z XVII wieku.

Zagrzeb: Skip-the-Ticket-Line Muzeum Zerwanych Związków

2. Zagrzeb: Skip-the-Ticket-Line Muzeum Zerwanych Związków

Zdobądź wstęp z biletami bez kolejki i wybierz się w emocjonalną podróż dookoła świata przez setki zerwań i odkryj, że sztukę można znaleźć w codziennym życiu i przedmiotach. Muzeum Zerwanych Związków oferuje wyjątkową przestrzeń publiczną, która łączy ludzi we wspólnym przeżywaniu miłości i bólu serca. Poczuj się mile widziany przez przyjazny personel, który odpowie na każde Twoje pytanie. Rozpocznij eksplorację wyświetlaczy, które liczą około 100 historii przekazanych przez ludzi z całego świata jako sposób na zamknięcie zerwanego związku. Zapraszamy Cię w empatyczną podróż do głębi ludzkiego serca, aby zbadać naszą ostateczną potrzebę miłości i połączenia, pomimo trudności, które się z tym wiążą. Jest to pragnienie łączenia was w znaczący sposób ponad rosnącymi podziałami klasowymi, społecznościowymi i kulturowymi, które wydają się definiować świat.

Z Zagrzebia: Rastoke i Jeziora Plitwickie - wycieczka 1-dniowa w małej grupie

3. Z Zagrzebia: Rastoke i Jeziora Plitwickie - wycieczka 1-dniowa w małej grupie

Wyjedź z Zagrzebia i udaj się do regionu Lika. Pierwszym przystankiem na trasie jest malownicza wioska młynów wodnych Rastoke, położona u zbiegu rzek Slunjčica i Korana. Udaj się na spacer po miejscowości, aby podziwiać unikalną architekturę wiejską. Następnie wyruszysz do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Jest to najstarszy i najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji, a w 1979 roku został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na przestrzeni wieków woda uformowała na tym obszarze wodospady i stworzyła 16 krystalicznie czystych jezior. Ciesz się wyjątkowym naturalnym pięknem leśnego krajobrazu i jezior, które łączy szereg wodospadów. Wsiądź na pokład łodzi elektrycznej, aby przepłynąć przez jezioro Kozjak i dowiedz się więcej o formach krasowych i bogatym życiu zwierząt w parku. Zjednocz się z naturą, ciesz się czystym powietrzem i podziwiaj otaczające Cię piękne widoki. Przez cały dzień Tobie i Twojej małej grupie będzie towarzyszył przewodnik, który opowie Wam ciekawe historie o odwiedzanych miejscach i chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Zagrzeb: bilet do Muzeum Techniki im. Nikoli Tesli

4. Zagrzeb: bilet do Muzeum Techniki im. Nikoli Tesli

Doświadcz technologii z przeszłości i baw się pomysłami, jak może ona wpłynąć na teraźniejszość i przyszłość naszego życia. Przejdź przez podziemną kopalnię i zobacz wizjonerskie pomysły Nikoli Tesli, biorąc udział w interaktywnych demonstracjach w gabinecie Tesli. Odwiedź stałą ekspozycję, na której znajdują się jednostki tematyczne, takie jak: - Transformacja energii — Silniki lotnicze - Dział transportu - Walka z ogniem - Geologia i ropa naftowa - Geodezja - Kataster - Kopalnia - Laboratorium pokazowe - Odpady radioaktywne - Astronautyka i Planetarium - Podstawy rolnictwa - Pasieka - Odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

5. Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Poznaj miasto Lublana i kultowe jezioro Bled podczas wycieczki z przewodnikiem z Zagrzebia. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, wskocz na łódź po jeziorze i rozkoszuj się panoramicznym widokiem na okolicę przed powrotem do Zagrzebia. Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika, zanim poznasz lokalną atmosferę i odkryjesz, gdzie mieszkańcy kupują żywność. Posłuchaj, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje miłością w swojej nazwie i skąd wzięła się nazwa kultowego Mostu Potrójnego. Miej wolny czas na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Jedź dalej do alpejskiego kurortu Bled i udaj się do starego zamku wznoszącego się na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Podziwiaj spektakularne widoki na okolicę z tarasów, a następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi, aby dotrzeć na jedyną prawdziwą wyspę w Słowenii. Zadzwoń w dzwonek fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, zanim wieczorem zostaniesz odwieziony do hotelu.

Panoramiczny autobus Hop On Hop Off - wycieczka po Zagrzebiu

6. Panoramiczny autobus Hop On Hop Off - wycieczka po Zagrzebiu

To idealna okazja, aby dostosować własną wycieczkę, możesz wsiadać i wysiadać na dowolnym przystanku, aby odkrywać Zagrzeb w wolnym czasie. Dzięki tej usłudze możesz wybrać swoją podróż i odkryć wszystko, co można zobaczyć w historycznej stolicy Chorwacji. Z jednym biletem możesz wsiadać i wysiadać na dowolnej liczbie przystanków. Na pokładzie dostępna jest bezpłatna sieć WIFI. Wykorzystaj w pełni wszystkie zalety i rabaty, które oferuje broszura Zagreb City Tour, po prostu przedstaw ją przy zakupie wymienionych usług i zaoszczędź pieniądze. Dzięki kuponom otrzymasz zniżki w wybranych atrakcjach, sklepach i restauracjach w Zagrzebiu. Hop On Hop Off Zagreb City Tour działa codziennie i jest najlepszą (i najtańszą) opcją, aby zobaczyć główne atrakcje Zagrzebia w jak najkrótszym czasie.

Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

7. Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

Zanurz się w rozległym pięknie największego chorwackiego parku narodowego, położonego pomiędzy pasmami górskimi Mala Kapela i Lička Plješivica. Zarezerwuj bilet do Parku Narodowego Jezior Plitwickich i wybierz się na wędrówkę przez bujne lasy, aby podziwiać wspaniałe formacje tufowe i kaskady jezior. Wybierz jedną z 7 tras i 4 szlaków turystycznych, aby odkrywać ten dziewiczy krajobraz przez cały rok. Bądź świadkiem magii 16 nazwanych jezior i niezliczonej liczby mniejszych, płynących jedno w drugie. Odkryj Jeziora Górne, oferujące łagodne brzegi, lub podziwiaj Jeziora Dolne, szczycące się stromymi klifami i imponującymi wodospadami, takimi jak Sastavci. Dołącz do miłośników przyrody, którzy cenią ten park od chwili otrzymania statusu parku narodowego w 1949 roku.

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka po chorwackiej ojczyźnie wojny

8. Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka po chorwackiej ojczyźnie wojny

Odkryj, jak żyło się w Zagrzebiu podczas burzliwych lat jego najnowszej historii podczas tej pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Przyjrzyj się bliżej chorwackiej wojnie domowej, odwiedzając zabytki, takie jak piwnica używana jako schronienie podczas nalotów. Najpierw odwiedź podziemne tunele z II wojny światowej przedstawiające historię Chorwacji i Zagrzebia przez XX wiek, w tym II wojnę światową, prawie 50 lat komunistycznej Jugosławii i upadek komunizmu w Chorwacji podczas wojny domowej. Wycieczka kończy się w piwnicy używanej przez mieszkańców jako schronienie podczas nalotów na Zagrzeb. Poznaj szczegóły Wojny Ojczyźnianej przedstawione w prezentacji wideo.

Zagrzeb: Wycieczka piesza w małej grupie z przejażdżką kolejką linową

9. Zagrzeb: Wycieczka piesza w małej grupie z przejażdżką kolejką linową

Zapoznaj się z bogatą historią stolicy Chorwacji, sięgającą czasów średniowiecza, podczas 2,5-godzinnego spaceru z przewodnikiem. Twój lokalny przewodnik zabierze Cię z głównego placu Ban Jelacic do katedry, która jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. Posłuchaj o początkach Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, trudnościach, jakie przeżyła i jej renowacji. Twoja trasa prowadzi do tętniącej życiem ulicy Tkalciceva, lepiej znanej jako ulica barowa, gdzie zawsze jest stały strumień ludzi. Posłuchaj o filozofii wylegiwania się i innych codziennych nawykach mieszkańców. W odległości krótkiego spaceru od hotelu znajduje się urocza kolejka linowa. Jest to najstarsza forma transportu publicznego w mieście i od ponad 125 lat przynosi radość mieszkańcom Zagrzebia. Wskocz i przejedź się do Gradec, górnego miasta. Gradec jest jedną z 2 średniowiecznych osad, które utworzyły Zagrzeb. Wybierz się na spacer uroczą promenadą Strossmayer, najlepszym miejscem z panoramicznym widokiem na dachy Zagrzebia. Zobacz wieżę Lotrscak i kościół św. Marka. Kościół z malowniczym dachem pojawia się na pocztówce, która jest najczęściej wysyłana z Zagrzebia. Poznaj boczne uliczki, odkryj ich urok, a może nawet wejdź na jeden ze starych dziedzińców. Zejdź do najstarszej apteki w Zagrzebiu, pochodzącej z XIV wieku. Przejdź przez kamienną bramę po opuszczeniu górnego miasta. Brama była częścią systemu obronnego starego miasta i jest jedyną zachowaną bramą. Wewnątrz znajduje się mała kaplica, w której znajduje się cudowny obraz przedstawiający Matkę Boską, patronkę Zagrzebia. Po wizycie na starym mieście przewodnik opowie Ci o czarach i Bractwie Chorwackiego Smoka oraz pokaże kilka ukrytych skarbów miasta. Twoja wycieczka kończy się z powrotem na głównym placu, gdzie przed pożegnaniem z przewodnikiem dowiesz się, jak Zagrzeb ma swoją nazwę.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

10. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Najciekawsze atrakcje

Zagrzeb: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 137
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Zagrzeb

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zagrzeb

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zagrzeb to:

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Zagrzeb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zagrzeb? Kliknij tutaj.

Zagrzeb: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 3631 opinii

Piękne miejsce, które trzeba zobaczyć ze wspaniałymi zabytkami. Przewodnik jest bardzo pouczający i uważny. Dużo spacerów, ale idzie to w płynnym tempie, dzięki czemu możesz cieszyć się parkiem.

Świetna wycieczka, widok na jeziora był fantastyczny, a nasz przewodnik również był bardzo świetny, mógł nam wiele powiedzieć i zawsze znał najlepsze miejsca do robienia zdjęć w parku

Świetna wycieczka z przewodnikiem po miejscu dziedzictwa kulturowego UNESCO z grupą innych przyjaznych podróżników, być może trochę droga jak na tę usługę.

Marko (z Pathfinders) był świetny. Ma głęboką wiedzę na temat historii Chorwacji. Bardzo miła i uprzejma osoba. Dziękuję za cudowną podróż!

Marco jest wyjątkowym przewodnikiem. Jego wiedza i doświadczenie sprawiły, że wycieczka była bardzo przyjemna.