Dodaj daty

The Sphinx of Zadar

The Sphinx of Zadar – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze Eco Tuk Tuk

1. Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze Eco Tuk Tuk

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 2 GODZINY KLUCZOWE CECHY - spokojną jazdę wygodnym pojazdem elektrycznym - Spinix, Powitanie słońca, Organy Morskie, Forum Romanum, Barkajoli, plaża Kolovare; czas wolny na fotostop 0:00 - 00:20 - wyjazd z miejsca spotkania przyjaznym dla środowiska Tuc Tuc on panoramiczny przejazd w kierunku plaży Kolovare 00:20 -00:30 - przystanek na zdjęcia na plaży Kolovare 00:30 - 00:50 Panoramiczny przejazd w kierunku Mariny Borik 00:50 - 01:00 panoramiczny przejazd do Zadar Spinix, przystanek na zdjęcia 01:00 - 01:10 panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do starego miasta, z widokiem na stare miasto, krótki przystanek przy Barkajoli 1:10 -1:20 panoramiczny przejazd do słońca i organów morskich, krótki postój na zdjęcia 01:20 - 01:45 - krótki postój na Forum Romanum, stare centrum holownicze, czas wolny na krótki spacer 01:45 - 2:00 - powrót do punktu odbioru

Przeglądaj Zadar: swobodna wycieczka rowerowa

2. Przeglądaj Zadar: swobodna wycieczka rowerowa

Ta spokojna wycieczka jest dobra zarówno dla wczasowiczów, jak i tych, którzy chcą spędzić trochę dłużej w Zadarze, ponieważ będziesz wiedział, gdzie iść i co robić podczas wakacji. Dołącz do tej wycieczki, aby zwiedzić niektóre z najbardziej różnorodnych i ekscytujących części Zadaru. Zwiedzaj miasto, baw się dobrze, zatrzymaj się i poczuj zapach słonego morskiego powietrza lub zrelaksuj się przy drinku w jednym z eleganckich barów na plaży. Poza starymi murami miejskimi będziesz miał okazję zobaczyć piękne nabrzeże z przystaniami, zatrzymać się przy Sfinksie w Zadarze, latarni morskiej i plaży Puntamika, wspiąć się na wzgórze do punktu widokowego, przejechać rowerem przez Arbanasi i Kolovare. Zakończ wycieczkę, podziwiając słońce, słuchając organów morskich - obiektu architektonicznego i eksperymentalnego instrumentu muzycznego, który odtwarza muzykę za pomocą fal morskich i rur umieszczonych pod zestawem dużych marmurowych schodów.

Ukryte klejnoty Zadaru Eco Tuk Tuk Tour

3. Ukryte klejnoty Zadaru Eco Tuk Tuk Tour

Prawdziwa magia dzieje się z dala od utartych ścieżek. Gdzie zwykle kupujemy jedzenie i lokalne specjały, gdzie idziemy na plażę, dlaczego mamy Sfinksa w naszym mieście; co jest takiego specjalnego w koszykówce w Zadarze, gdzie Luka Modrić grał w piłkę nożną; gdzie powstał Maraschino; kim są Barkaijoli; i jakie daty historyczne najbardziej zapamiętujemy - Dołącz do nas na wycieczkę po Ukrytych klejnotach, a my postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania i wiele więcej :) Odkryj sekretne miejsca i ukryte miejsca Zadaru, a niektórych z nich nie znajdziesz na pocztówce ani nawet nie przeczytasz o nich na TripAdvisor.

Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

4. Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

Odbierz swoją hulajnogę przed agencją, gdzie otrzymasz krótką instrukcję dotyczącą programu i zasad bezpieczeństwa jazdy. Rozpocznij swoją podróż przez miasto wzdłuż wybrzeża, a po drodze zatrzymaj się przy Sfinksie Zadarskim, aby zrobić sobie krótką przerwę i zrobić kilka zdjęć. Kontynuuj podróż w kierunku mostu starego miasta i kieruj się w stronę zabytkowego centrum miasta. Zatrzymaj się na Powitaniu Słońca i Organach Morskich, nowoczesnych instalacjach artystycznych łączących światło i dźwięk, inspirowanych naturą i żywiołami. Następnie kieruj się w stronę kościoła św. Donata, symbolu miasta Zadar, którego początki sięgają IX wieku. Kontynuuj wycieczkę wzdłuż Kalelargi do Placu Ludowego z krótką przerwą na kawę, która jest codziennym rytuałem mieszkańców Zadaru i częścią dalmatyńskiego stylu życia. Następnie udaj się do malowniczego portu Foša, skąd roztacza się wspaniały widok na Bramy Miejskie, arcydzieło renesansu. Powrót do agencji, zakończenie wycieczki.

Sunset Zadar Eco Tuk Tuk Tour

5. Sunset Zadar Eco Tuk Tuk Tour

Wsiądź do swoich elektrycznych pojazdów Tuk-Tuk i wyrusz na zwiedzanie Zadaru i jego okolic. Ciesz się koktajlami z przepięknym widokiem na jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Po drodze zatrzymamy się przed zadarskim Sfinksem, największym w tej części Europy, rzadkim i unikalnym zabytkiem liczącym ponad 100 lat. Rób wspaniałe zdjęcia z punktów widokowych, dowiedz się wszystkiego o Powitaniu Słońca, które komunikuje się ze światłem i Morskich Organach, które komunikują się z dźwiękiem. Dwa pomniki, różne i bardzo atrakcyjne. Spaceruj brukowanymi uliczkami Zadaru, miasta o bogatej historii i zobacz jego najważniejsze miejsca, słuchając opowieści, które z pewnością przeniosą Cię w przeszłość na wieki. Wycieczka kończy się przejażdżką tuk-tukiem z powrotem do miejsca odbioru

The Sphinx of Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu The Sphinx of Zadar? Kliknij tutaj.