Dodaj daty

ZadarZwiedzanie wysp

Nasze najbardziej polecane Zadar Zwiedzanie wysp

Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

1. Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

Weź udział w tym wyjątkowym rejsie łodzią, który obejmuje posiłek i czas na pływanie. Podróżując w górę wybrzeża, zachwycą Cię wspaniałe widoki na park narodowy. Przygotuj się na morską przygodę u wybrzeży Chorwacji. Wejdź na pokład łodzi o godz. 8.15 i rozpocznij wycieczkę. Skosztuj znakomitej lokalnej rakii i posil się kanapkami z szynką oraz serem. Poznaj swojego przewodnika i wysłuchaj fascynujących opowieści. Ciesz się czasem wolnym na wyspie (od 11.30 do 13.15). Podziwiaj wspaniałe klify i popływaj w słonych wodach jeziora Mir lub morza. Zachwyć się widokami na malowniczy Park Narodowy Kornati i zatokę Suha Punta, a następnie zjedz wyśmienity lunch, który obejmuje grillowane mięsa, ryby, sałatkę i chorwackie wino. Dostępne są też opcje wegetariańskie i wegańskie. Delektuj się soczystym arbuzem, dzięki któremu w drodze powrotnej utrzymasz odpowiedni poziom nawodnienia (do przystani powrócisz o godz. 18.00).

Zadar: całodniowy rejs do Kornati i Telašćicy z lunchem

2. Zadar: całodniowy rejs do Kornati i Telašćicy z lunchem

Odpocznij i wróć na łono natury podczas rejsu z Zadaru do Parku Narodowego Kornati i słonego jeziora w Telašćica. Zjedz pyszny lunch i śniadanie na pokładzie oraz zrelaksuj się przy orzeźwiającej lampce wina i aperitifie. Popływaj w Adriatyku i w słonym jeziorze. Spotkaj się rano z kapitanem na łodzi i wyrusz w rejs do Parku Narodowego Kornati. Podziwiaj Adriatyk, jedząc pyszną kanapkę na śniadanie w drodze do 109 wysp Parku Narodowego Kornati. Podziwiaj z łodzi łagodne trawiaste wzgórza, strome skaliste klify i pełne dramatyzmu formacje krasowo-wapienne. Zatrzymaj się, aby popływać w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Usiądź i zjedz pyszny spakowany lunch. Odwiedź zatokę Telašćica, jeden z największych naturalnych portów na Adriatyku, z 25 małymi plażami. Zobacz klify wyspy Dugi Otog, które wznoszą się na 161 metrów nad morzem i sięgają 90 metrów poniżej poziomu morza. Wypatruj lokalnych gatunków ptaków, która często odwiedzają słone jezioro Mir. Wskocz do słonego jeziora, aby popływać w wodzie cieplejszej niż morska. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki.

Zadar: Kornati i Telašćica – całodniowy rejs z jedzeniem

3. Zadar: Kornati i Telašćica – całodniowy rejs z jedzeniem

Zobacz niektóre z najwspanialszych wysp archipelagu Kornati i odwiedź park przyrody Telašćica w ramach całodniowego rejsu łodzią z Zadaru. Wycieczka obejmuje śniadanie, spakowany lunch i przerwy na pływanie. Przepłyń obok zacisznych zatoczek, surowych klifów i skalistych łąk, wsłuchując się w komentarz przewodnika. O poranku spotkaj się z załogą łodzi w miejskim pocie. Wyrusz z Zadaru i powróć do portów Dražanica oraz Preko (na wyspie Ugljan). Płynąc w kierunku archipelagu Kornati, zachwyć się panoramicznymi widokami na wyspy Mrtovac, Levrnaka i Mana. Wypij powitalnego drinka, a na śniadanie zjedz kanapkę. Pływaj wokół klifów archipelagu Kornati. Jego historię przybliży Ci przewodnik. Po dopłynięciu na teren archipelagu Kornati zaplanowano 50 minut czasu wolnego. Wykorzystaj go na zwiedzanie wyspy. Zwróć uwagę na wzniesiony w VI wieku na wzgórzu Tureta fort o tej samej nazwie oraz na kościół pod wezwaniem Matki Boskiej (Gospa od Tarca). Wróć na pokład łodzi, aby wyruszyć w kierunku zatoki Telašćica. Skosztuj na pokładzie ryby z rusztu z sałatką lub wegetariańskiego makaronu z sosem pomidorowym, do których podane zostanie wino. Po zarzuceniu kotwicy w porcie Telašćica wykorzystaj jak najlepiej 2 godziny nad zatoką. W parku przyrody Telašćica czeka na Ciebie wieża widokowa o wysokości 150 metrów, z której roztacza się fantastyczny widok na Morze Adriatyckie i archipelag Kornati. Popływaj w jeziorze Mir lub w otwartym morzu albo zażyj ochłody w lokalach gastronomicznych oferujących schłodzone napoje. Wycieczkę zakończy 3-godzinny rejs powrotny do Zadaru, podczas którego zachwyci Cię widok na linię brzegową. Jeśli zajdzie potrzeba, łódź zatrzyma się w portach Dražanica i Preko.

Z Zadaru: całodniowy rejs na plażę Sakarun z lunchem

4. Z Zadaru: całodniowy rejs na plażę Sakarun z lunchem

Odkryj naturalne piękno plaży Sakarun podczas całodniowego rejsu katamaranem i poznaj północno-zachodnie wybrzeże Zadaru. Wypij powitalnego drinka i rozpocznij podróż od zjedzenia kanapki na śniadanie. Podczas rejsu możesz delektować się wrapem na lunch i świeżymi owocami. Spotkaj się z załogą w miejskim porcie i wsiądź na przestronny katamaran, który zabierze Cię wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Zadaru na plażę Sakarun. Podczas podróży zjedz na pokładzie kanapkę na śniadanie, a następnie wpłyń do portu Božava. Wsiądź do autobusu i udaj się na plażę Sakarun. Skorzystaj z 4 godzin czasu wolnego na zwiedzenie okolicy we własnym tempie. Zrelaksuj się na plaży z białym piaskiem, popływaj w turkusowych wodach lub zjedz coś w jednej z wielu restauracji na plaży.  Na koniec dnia wróć do portu autobusem i wyrusz w rejs powrotny do Zadaru. 

Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

5. Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

Przeżyj archipelag z przyjaciółmi i rodziną na 7-metrowej łodzi motorowej. Zwiedzaj wyspy, pływaj w morzu i zobacz zabytki na każdej wyspie podczas tej półdniowej wycieczki. Rozpocznij swoją podróż od wskoczenia na łódź i popłynięcia na wyspę Ošljak, najmniejszą zamieszkałą wyspę na Morzu Adriatyckim, na której mieszka mniej niż 30 osób. Odwiedź kościół Najświętszej Marii Panny z VI wieku i przejdź się po mieście. Zatrzymaj się w wiosce Preko na wyspie Ugljan, która jest idealnym miejscem do pływania, zwiedzania oraz zwiedzania kościoła i klasztoru. Następnie zakotwicz w przepięknej naturalnej zatoce Frnaža na wyspie Ugljan. Ciesz się orzeźwiającą kąpielą i podziwiaj drzewa oliwne i figowe na wyspie. Ciesz się sprzętem do nurkowania i odkrywaj dno oceanu i życie morskie lub zrelaksuj się na piaszczystych plażach wzdłuż wybrzeża. Na koniec wróć do Zadaru.

Z Zadaru: 4-Godzinny Rejs po Wyspach Chorwacji

6. Z Zadaru: 4-Godzinny Rejs po Wyspach Chorwacji

Czy wiesz, że w regionie chorwackiego Zadaru znajduje się ponad 100 wysp? Odkryj położoną naprzeciwko Zadaru wyspę Ugljan z jej wspaniałymi plażami. Wybierz pomiędzy wycieczką 3- i 4-godzinną. Ciesz się niesamowitymi widokami na miasto Zadar podczas rejsu łodzią z prywatnym kapitanem i popływaj przy niesamowitych plażach. Wycieczka wyrusza z portu Foša w Zadarze (Brama Lądowa z lwem Świętego Marka) w kierunku Preko na wyspie Ugljan: • Wycieczka 4-godzinna z Zadaru (Foša) w kierunku Kostanj – Ošljak – Preko • Wycieczka 4-godzinna z Zadaru (Foša) w kierunku Frnaza – Preko – Ošljak

Zadar: Wycieczka łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

7. Zadar: Wycieczka łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

Poznaj 3 wyspy archipelagu zadarskiego podczas tej półdniowej wycieczki, zaczynając od Zadaru. Podróżuj między nimi stylowo łodzią motorową, poznając Osljak, Ugljan i Galevac. Spotkaj się w porcie Jazine w Zadarze i wejdź na pokład łodzi motorowej. Płynąc z portu, wypłyń na mury miejskie z XII i XVI wieku od strony morza. Przejdź obok słynnych atrakcji Pozdrowienia dla Organów Sun & Sea, poznaj zasadę ich działania i ciesz się magicznymi dźwiękami Organów. Wyrusz z Zadaru przez krystalicznie błękitne wody i rozpocznij przygodę z wyspami. Wyjdź z łodzi i udaj się na swój pierwszy przystanek na wyspie Osljak. To najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, tak mała, że można ją obejść pieszo w zaledwie 20 minut. Poznaj niesamowite fakty na temat historii wyspy i dowiedz się, dlaczego obecnie jest to chroniony park przyrody. Zrób piękne zdjęcia przy latarni, z której możesz wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się i popływaj w turkusowych wodach pobliskiej kamienistej plaży. Odkryj podwodny świat dzięki dostarczonemu sprzętowi do snorkelingu. Ciesz się kolejną ekscytującą przejażdżką do wioski Preko na wyspie Ugljan. To urocza, duża wyspa ze średniowieczną architekturą oraz uroczymi sklepami i kawiarniami. Zjedz przekąskę lub domowe lody (na własny koszt) podczas krótkiego spaceru do następnej turkusowej zatoki pomiędzy Galevac i Preko. Dowiedz się o sposobie życia mieszkańców kraju w historii i dzisiaj, odwiedzając po drodze niektóre zabytki. Podróżuj tradycyjną drewnianą łodzią przez krystaliczne wody na pobliską wyspę Galevac. Tam odwiedź klasztor franciszkanów św. Pawła Pustelnika. Poznaj jej niesamowitą historię podczas dogłębnego zwiedzania wyspy. Wróć do wioski Preko i wykorzystaj czas wolny na orzeźwiającą kąpiel w turkusowej zatoce, zrelaksuj się na wielu innych plażach, skosztuj lokalnych specjałów, wypij kolorowe koktajle lub po prostu kontynuuj zwiedzanie i ciesz się pięknym zwiedzaniem. Na koniec wskocz z powrotem na łódź motorową i wyrusz w kolejną ekscytującą przejażdżkę z powrotem do Zadaru.

Z Zadaru: półdniowa przygoda kajakowa na wyspie Dugi Otok

8. Z Zadaru: półdniowa przygoda kajakowa na wyspie Dugi Otok

Odkryj piękno przyrody na wyspie Dugi Otok w ramach półdniowej przygody na kajaku z Zadaru. Zrelaksuj się na białej, piaszczystej plaży Veli Žal i popływaj w ukrytej zatoce. Rozpocznij swoją wycieczkę od wejścia na prom w porcie Gaženica w Zadarze i popłyń 1,5 godziny na wyspę Dugi Otok. Zachwyć się pięknem magicznego archipelagu Zadaru na otwartym pokładzie w czasie rejsu. Po przyjeździe do Brbinj (Dugi Otok) spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed promem, a następnie udaj się w 15-minutową podróż na Veli Žal. Po dotarciu na plażę wybierz, jak chcesz spędzić pierwszą część swojej przygody. Naciesz się słońcem na plaży, idź popływać, pozwiedzaj okolice kajakiem samodzielnie lub przyłącz się do swojego przewodnika na przejażdżkę wokół wyspy Mežanj. Dwie godziny później udaj się do kolejnej zatoki, gdzie rozpocznie się prawdziwa przygoda kajakowa. Popłyń w swoim kajaku z certyfikowanym, miejscowym przewodnikiem i spróbuj skoków z klifu oraz pływania i nurkowania w niesamowitej jaskini, która zmienia kolor w zależności od kąta padania promieni słonecznych.

Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

9. Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

Odwiedź klejnot Adriatyku podczas całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Kornati z Zadaru. Wyrusz rankiem i wsiądź na łódź płynącą do parku. Zjedz śniadanie podczas podróży w kierunku 109 wysp, które tworzą park.  Wycieczka obejmuje 3-godzinny postój na pływanie. Następnie zrelaksujesz się podczas wycieczki po parku, podziwiając spektakularne formacje krasowo-wapienne, które będą wznosić się wokół Ciebie. W południe przewidziany jest lunch. Po prostu usiądź i ciesz się widokiem. Następnie odwiedź rezerwat przyrody Telašćica i zatrzymaj się na jego plaży.

Zadar: Dugi Otok, park Kornati, wycieczka łodzią motorową po plaży Sakarun

10. Zadar: Dugi Otok, park Kornati, wycieczka łodzią motorową po plaży Sakarun

Odkryj wrak włoskiego statku towarowego „Michelle”, plażę Sakarun i jaskinię Golubinka podczas całodniowej wycieczki łodzią motorową z Zadaru. Odwiedź plażę Lojena w Parku Narodowym Kornati i klify Lagnići na wyspie Dugi Otok. Pływaj w krystalicznie czystych wodach i ciesz się wolnym czasem w Vrulje. Spotkaj się rano ze swoim kapitanem w porcie w Zadarze i wyrusz na swoją chorwacką przygodę. Przecinaj wodę w wygodnej łodzi motorowej RIB i utrzymuj energię dzięki przekąskom, napojom gazowanym i wodzie, szybując po wodzie. Zatrzymaj się na klifach Lagnići, w północnej części wyspy Dugi Otok, w pobliżu latarni morskiej Veli Rat. Snorkel odkrywa tajemnice rozbitka „Michelle”, który jest domem dla wielu ryb i niektórych formacji koralowych. Udaj się do piaszczystej zatoczki Sakarun, gdzie możesz wskoczyć do wody i zrelaksować się. Jedź dalej do jaskini Golubinka na zachodnim wybrzeżu wyspy, gdzie możesz nurkować w podwodnej jaskini i podziwiać lazurowy kolor morza. Rejs na plażę Lojena na wyspie Levrnaka, położonej na dziewiczych wodach Parku Narodowego Kornati. Zanurz się w tych chronionych wodach i poszukaj lokalnego życia morskiego. Udaj się do osłoniętej zatoki Vrulje, gdzie możesz mieć trochę wolnego czasu, aby zejść na brzeg i kupić pyszny lunch. Wreszcie dotrzyj do wyspy Mana, jednej z najsłynniejszych wysp archipelagu Kornaty ze względu na jej niezwykłe klify i historię wykorzystywania jej jako miejsca strzelania. Poświęć trochę wolnego czasu na nacieszenie się wodą lub podziwianie zabytków przed powrotem do miejsca spotkania w Zadarze.

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zadar? Kliknij tutaj.

Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.9 / 5

na podstawie 36 opinii

wycieczka statkiem oferuje piękne krajobrazy. Na samotną wizytę na wyspie Telascica masz około dwóch godzin, wystarczy dotrzeć do punktów obserwacyjnych klifów i zażyć kąpieli w słonym jeziorze lub w morzu. Przerwa na lunch jest nieco krótsza, ale nadal daje możliwość zjedzenia lunchu i popływania. Ostatni przystanek jest nieco krótszy, można pospacerować po wiosce lub popływać. Znakomity lunch i kanapka podawane jako poranna przekąska. Podczas całej wycieczki można popijać wino i wodę. Stosunek jakości do ceny jest doskonały. Zalecana

Wycieczka idealnie zaplanowana. Jeśli chodzi o jedzenie na rejsie nie było jakieś nadzwyczajne, ale dobre i smaczne. Załoga statku bardzo sympatyczna i pomocna. Widoki podczas rejsu są bezcenne. Zdecydowanie polecam, bo w okolicy Zadaru nie widziałam piękniejszego miejsca :) jeśli podczas rejsu chce się zająć lepsze miejsca polecam być na miejscu dużo wcześniej. Około 8, czyli 30 minut przed odpłynięciem byla już bardzo długa kolejka.

Świetna wycieczka bardzo przyjazny personel!! Proste, ale bardzo dobre jedzenie i dobry produkt !! Wyspy są piękne

Cudowny rejs z przepięknymi widokami. Obsługa na łodzi była przemiła :D polecam!

Bardzo fajna wycieczka za małe jak na Chorwację pieniądze...