Dodaj daty

Zadarwycieczki

Nasze najbardziej polecane Zadar wycieczki

Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

1. Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

Zobacz Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru z biletem wstępu i wycieczką. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Rano udaj się na miejsce spotkania i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Skorzystaj z krótkiego wprowadzenia i wyjedź z miasta, podziwiając chorwacką okolicę i słuchając komentarzy na żywo w drodze do parku. Przyjedź nad jeziora i zyskaj 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie górnych i dolnych wodospadów. Rób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie odpocznij podczas przejażdżki pociągiem i malowniczej wycieczki łodzią po turkusowej wodzie z brzegami bujnych zielonych drzew. Zanim wrócisz do Zadaru, spójrz jeszcze raz na wodospady. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną pieszą wycieczką z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Z Zadaru: wycieczka łodzią po wyspach z napojami

2. Z Zadaru: wycieczka łodzią po wyspach z napojami

Przemierzaj wspaniałe wyspy wybrzeża Adriatyku podczas malowniczej wycieczki łodzią wypływającą z Zadaru. Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp w okolicy i ciesz się czasem na pływanie, nurkowanie z rurką lub zakupy pamiątek. Zrelaksuj się podczas podróży z nieograniczonym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi. To wycieczka grupowa, która jest odpowiednia dla prawie wszystkich, rodzin, przyjaciół, par lub singli. Nie ma znaczenia, czy jesteś młody, czy stary, nadal możesz świetnie się bawić z nowymi przyjaciółmi, których poznasz. Jeśli jesteś osobą, która ma duże trudności z poruszaniem się, ta wycieczka prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Ty decydujesz jak spędzisz czas, możesz spędzić go bardzo aktywnie, pływanie, snorkeling, spacery czy bieganie podczas zwiedzania wyspy to tylko niektóre z możliwości. Ale można też spędzić czas relaksując się na łodzi, kupując pamiątki, opalając się na plaży, drzemiąc pod sosną w lesie lub po prostu pijąc kawę w pierwszej napotkanej kawiarni. Jedna drobna uwaga w cenie wycieczki obejmuje nieograniczoną ilość zimnych napojów, które można wypić podczas wycieczki na łodzi, takich jak białe wino, piwo, napój bezalkoholowy, woda. Należy również pamiętać, że jest to otwarta łódź motorowa i że w przypadku silnego wiatru i wysokich fal możliwa jest również mgła morska.

Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

3. Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

Weź udział w tym wyjątkowym rejsie łodzią, który obejmuje posiłek i czas na pływanie. Podróżując w górę wybrzeża, zachwycą Cię wspaniałe widoki na park narodowy. Przygotuj się na morską przygodę u wybrzeży Chorwacji. Wejdź na pokład łodzi o godz. 8.15 i rozpocznij wycieczkę. Skosztuj znakomitej lokalnej rakii i posil się kanapkami z szynką oraz serem. Poznaj swojego przewodnika i wysłuchaj fascynujących opowieści. Ciesz się czasem wolnym na wyspie (od 11.30 do 13.15). Podziwiaj wspaniałe klify i popływaj w słonych wodach jeziora Mir lub morza. Zachwyć się widokami na malowniczy Park Narodowy Kornati i zatokę Suha Punta, a następnie zjedz wyśmienity lunch, który obejmuje grillowane mięsa, ryby, sałatkę i chorwackie wino. Dostępne są też opcje wegetariańskie i wegańskie. Delektuj się soczystym arbuzem, dzięki któremu w drodze powrotnej utrzymasz odpowiedni poziom nawodnienia (do przystani powrócisz o godz. 18.00).

Zadar: całodniowy rejs do Kornati i Telašćicy z lunchem

4. Zadar: całodniowy rejs do Kornati i Telašćicy z lunchem

Odpocznij i wróć na łono natury podczas rejsu z Zadaru do Parku Narodowego Kornati i słonego jeziora w Telašćica. Zjedz pyszny lunch i śniadanie na pokładzie oraz zrelaksuj się przy orzeźwiającej lampce wina i aperitifie. Popływaj w Adriatyku i w słonym jeziorze. Spotkaj się rano z kapitanem na łodzi i wyrusz w rejs do Parku Narodowego Kornati. Podziwiaj Adriatyk, jedząc pyszną kanapkę na śniadanie w drodze do 109 wysp Parku Narodowego Kornati. Podziwiaj z łodzi łagodne trawiaste wzgórza, strome skaliste klify i pełne dramatyzmu formacje krasowo-wapienne. Zatrzymaj się, aby popływać w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Usiądź i zjedz pyszny spakowany lunch. Odwiedź zatokę Telašćica, jeden z największych naturalnych portów na Adriatyku, z 25 małymi plażami. Zobacz klify wyspy Dugi Otog, które wznoszą się na 161 metrów nad morzem i sięgają 90 metrów poniżej poziomu morza. Wypatruj lokalnych gatunków ptaków, która często odwiedzają słone jezioro Mir. Wskocz do słonego jeziora, aby popływać w wodzie cieplejszej niż morska. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki.

Zadar: Kornati i Telašćica – całodniowy rejs z jedzeniem

5. Zadar: Kornati i Telašćica – całodniowy rejs z jedzeniem

Zobacz niektóre z najwspanialszych wysp archipelagu Kornati i odwiedź park przyrody Telašćica w ramach całodniowego rejsu łodzią z Zadaru. Wycieczka obejmuje śniadanie, spakowany lunch i przerwy na pływanie. Przepłyń obok zacisznych zatoczek, surowych klifów i skalistych łąk, wsłuchując się w komentarz przewodnika. O poranku spotkaj się z załogą łodzi w miejskim pocie. Wyrusz z Zadaru i powróć do portów Dražanica oraz Preko (na wyspie Ugljan). Płynąc w kierunku archipelagu Kornati, zachwyć się panoramicznymi widokami na wyspy Mrtovac, Levrnaka i Mana. Wypij powitalnego drinka, a na śniadanie zjedz kanapkę. Pływaj wokół klifów archipelagu Kornati. Jego historię przybliży Ci przewodnik. Po dopłynięciu na teren archipelagu Kornati zaplanowano 50 minut czasu wolnego. Wykorzystaj go na zwiedzanie wyspy. Zwróć uwagę na wzniesiony w VI wieku na wzgórzu Tureta fort o tej samej nazwie oraz na kościół pod wezwaniem Matki Boskiej (Gospa od Tarca). Wróć na pokład łodzi, aby wyruszyć w kierunku zatoki Telašćica. Skosztuj na pokładzie ryby z rusztu z sałatką lub wegetariańskiego makaronu z sosem pomidorowym, do których podane zostanie wino. Po zarzuceniu kotwicy w porcie Telašćica wykorzystaj jak najlepiej 2 godziny nad zatoką. W parku przyrody Telašćica czeka na Ciebie wieża widokowa o wysokości 150 metrów, z której roztacza się fantastyczny widok na Morze Adriatyckie i archipelag Kornati. Popływaj w jeziorze Mir lub w otwartym morzu albo zażyj ochłody w lokalach gastronomicznych oferujących schłodzone napoje. Wycieczkę zakończy 3-godzinny rejs powrotny do Zadaru, podczas którego zachwyci Cię widok na linię brzegową. Jeśli zajdzie potrzeba, łódź zatrzyma się w portach Dražanica i Preko.

Z Zadaru: całodniowy rejs na plażę Sakarun z lunchem

6. Z Zadaru: całodniowy rejs na plażę Sakarun z lunchem

Odkryj naturalne piękno plaży Sakarun podczas całodniowego rejsu katamaranem i poznaj północno-zachodnie wybrzeże Zadaru. Wypij powitalnego drinka i rozpocznij podróż od zjedzenia kanapki na śniadanie. Podczas rejsu możesz delektować się wrapem na lunch i świeżymi owocami. Spotkaj się z załogą w miejskim porcie i wsiądź na przestronny katamaran, który zabierze Cię wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Zadaru na plażę Sakarun. Podczas podróży zjedz na pokładzie kanapkę na śniadanie, a następnie wpłyń do portu Božava. Wsiądź do autobusu i udaj się na plażę Sakarun. Skorzystaj z 4 godzin czasu wolnego na zwiedzenie okolicy we własnym tempie. Zrelaksuj się na plaży z białym piaskiem, popływaj w turkusowych wodach lub zjedz coś w jednej z wielu restauracji na plaży.  Na koniec dnia wróć do portu autobusem i wyrusz w rejs powrotny do Zadaru. 

Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

7. Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

Przeżyj archipelag z przyjaciółmi i rodziną na 7-metrowej łodzi motorowej. Zwiedzaj wyspy, pływaj w morzu i zobacz zabytki na każdej wyspie podczas tej półdniowej wycieczki. Rozpocznij swoją podróż od wskoczenia na łódź i popłynięcia na wyspę Ošljak, najmniejszą zamieszkałą wyspę na Morzu Adriatyckim, na której mieszka mniej niż 30 osób. Odwiedź kościół Najświętszej Marii Panny z VI wieku i przejdź się po mieście. Zatrzymaj się w wiosce Preko na wyspie Ugljan, która jest idealnym miejscem do pływania, zwiedzania oraz zwiedzania kościoła i klasztoru. Następnie zakotwicz w przepięknej naturalnej zatoce Frnaža na wyspie Ugljan. Ciesz się orzeźwiającą kąpielą i podziwiaj drzewa oliwne i figowe na wyspie. Ciesz się sprzętem do nurkowania i odkrywaj dno oceanu i życie morskie lub zrelaksuj się na piaszczystych plażach wzdłuż wybrzeża. Na koniec wróć do Zadaru.

Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

8. Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

Odwiedź pierwszy park narodowy w Chorwacji, Park Narodowy Jezior Plitwickich, jeden z największych cudów przyrody Europy. Park, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na wyjątkową geologię, jest popularnym celem podróży ludzi z całego świata. Spotkaj się w Zadarze i zostań przywitany przez eskortę wycieczki i wsiądź do transportu na cały dzień. Jadąc do parku, możesz cieszyć się pięknym chorwackim krajobrazem. Po przybyciu do parku otrzymasz mapę parku i zostaniesz poinformowany o planie dnia. Następnie masz 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie 16 pięknych jezior z krystalicznie niebiesko-zieloną wodą i hipnotycznymi kaskadami, zwiedzanie 7 różnych tras, wędrówkę 4 różnymi szlakami lub po prostu odpoczywanie w cieniu. Zjawisko naturalne Plitvic powoduje ciągłe zmiany w wyniku sedymentacji węglanu wapnia. Tworzy specjalne rodzaje glonów i mchów, tufów i trawertynów, które osadzają się, tworząc naturalne tamy oddzielające jeziora. Zobacz zmieniające się bariery trawertynowe, kurtyny, stalaktyty, kanały i kaskady w trakcie budowy oraz istniejące. Sprawdź ciekawe jaskinie, w których odkryto pozostałości prehistorycznych osad. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Z Zadaru: atrakcje Kornati tradycyjnym żaglowcem

9. Z Zadaru: atrakcje Kornati tradycyjnym żaglowcem

Poczuj wiatr we włosach podczas żeglowania piękną tradycyjną drewnianą łodzią. Ciesz się oszałamiającą scenerią geomorfologii wyspy i krystalicznie czystym morzem wokół ciebie. Odwiedź wyspę Kornat, od której pochodzi nazwa Parku Narodowego. Ciesz się lunchem w Suha Punta Bay. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Zadarze i wskocz na łódź Branimir. Zaczynamy o 8:15. Ciesz się lokalnym alkoholem, gdy przewodnik wprowadzi Cię w fascynującą historię miejsc, które zamierzasz odwiedzić, oraz tradycyjnego chorwackiego przemysłu stoczniowego. Twoim pierwszym przystankiem jest wyspa Kornat. Na miejsce docieramy o 10:45. Tam zjesz brunch i spróbujesz lokalnych tradycyjnych potraw, a także będziesz mieć wolny czas na pływanie. Następnie przeżyjesz żeglowanie w kierunku innych zatok Parku Narodowego, zaczynając od godziny 12:00, gdzie oprócz pięknej scenerii wyspy możesz także zobaczyć delfiny w krystalicznie czystym morzu podczas pływania łodzią. W zatoce można wyskoczyć z łodzi i popływać w nieskazitelnie czystym morzu. Po doświadczeniu wszystkich 5 zmysłów jednej z najczystszych części Adriatyku, nadszedł czas, aby wrócić do zatoki Suha Punta o 14:30, zjeść lunch jak miejscowi i dowiedzieć się, dlaczego ryba w Chorwacji pływa 3 czasy! Pod koniec dnia wróć na swoją łódź o 15:45 i usiądź lub połóż się, opalając się, zrelaksuj i ciesz się ostatnimi widokami na wyspy przed powrotem do Zadaru o 18:15, przed zachodem słońca.

Z Zadaru: plaża Sakarun i nurkowanie z rurką przy zatopionym statku

10. Z Zadaru: plaża Sakarun i nurkowanie z rurką przy zatopionym statku

Odkryj malowniczą plażę Sakarun i zatopiony statek podczas rejsu z przewodnikiem z Zadaru połączonego z nurkowaniem z rurką. Nurkuj pod falami i obserwuj kolorowe ryby wypływające z wraku, po czym odpocznij na rajskiej plaży. Udaj się do przystani Marina Tankerkomerc i spotkaj się z przyjaznym kapitanem i grupą, z którą spędzisz resztę dnia. Wejdź na pokład łodzi i pożegnaj się z miastem, wypływając w morze. Gdy dotrzesz do wraku statku, załóż sprzęt do snorkelingu i zanurz się w wodzie. Płyń spokojnie po powierzchni oceanu lub zanurkuj pod wodą, aby z bliska zobaczyć morskie stworzenia i zatopiony statek. Wróć na pokład łodzi i wysusz się, płynąc w kierunku plaży Sakarun. Poczuj pod stopami ciepły biały piasek i odpocznij w cieniu bujnego lasu sosnowego. Delektuj się promieniami słońca, po czym popływaj w turkusowych wodach.

Liczba znalezionych atrakcji: 124
Sortuj wg::
Strona 1 z 8

Najważniejsze atrakcje

Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zadar? Kliknij tutaj.

Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 177 opinii

Wycieczka idealnie zaplanowana. Jeśli chodzi o jedzenie na rejsie nie było jakieś nadzwyczajne, ale dobre i smaczne. Załoga statku bardzo sympatyczna i pomocna. Widoki podczas rejsu są bezcenne. Zdecydowanie polecam, bo w okolicy Zadaru nie widziałam piękniejszego miejsca :) jeśli podczas rejsu chce się zająć lepsze miejsca polecam być na miejscu dużo wcześniej. Około 8, czyli 30 minut przed odpłynięciem byla już bardzo długa kolejka.

Świetna wycieczka bardzo przyjazny personel!! Proste, ale bardzo dobre jedzenie i dobry produkt !! Wyspy są piękne

Cudowny rejs z przepięknymi widokami. Obsługa na łodzi była przemiła :D polecam!

amazing views, fantastic guide Ivana, Sibenik guided tour included in the price

Bardzo fajna wycieczka za małe jak na Chorwację pieniądze...