Dodaj daty

Zadar
Rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe

Nasze najbardziej polecane Zadar Rejsy wycieczkowe

Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

1. Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

Odwiedź pierwszy park narodowy w Chorwacji, Park Narodowy Jezior Plitwickich, jeden z największych cudów przyrody Europy. Park, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na wyjątkową geologię, jest popularnym celem podróży ludzi z całego świata. Spotkaj się w Zadarze i zostań przywitany przez eskortę wycieczki i wsiądź do transportu na cały dzień. Jadąc do parku, możesz cieszyć się pięknym chorwackim krajobrazem. Po przybyciu do parku otrzymasz mapę parku i zostaniesz poinformowany o planie dnia. Następnie masz 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie 16 pięknych jezior z krystalicznie niebiesko-zieloną wodą i hipnotycznymi kaskadami, zwiedzanie 7 różnych tras, wędrówkę 4 różnymi szlakami lub po prostu odpoczywanie w cieniu. Zjawisko naturalne Plitvic powoduje ciągłe zmiany w wyniku sedymentacji węglanu wapnia. Tworzy specjalne rodzaje glonów i mchów, tufów i trawertynów, które osadzają się, tworząc naturalne tamy oddzielające jeziora. Zobacz zmieniające się bariery trawertynowe, kurtyny, stalaktyty, kanały i kaskady w trakcie budowy oraz istniejące. Sprawdź ciekawe jaskinie, w których odkryto pozostałości prehistorycznych osad. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Kaštel Žegarski: 5-godz. wycieczka kajakowa po rzece Zrmanja

2. Kaštel Žegarski: 5-godz. wycieczka kajakowa po rzece Zrmanja

Spłyń po łagodnych bystrzach rzeki Zrmanja podczas malowniczej wycieczki kajakiem lub kajakiem z Kaštel Žegarski. Dołącz do swojego przewodnika w zapierającej dech w piersiach podróży przez spektakularny kanion. Przepłyń pod wodospadami Krupy i dotrzyj do wioski Muskovci, aby kupić posiłek. Rozpocznij swoją wycieczkę w Kaštel Žegarski, atrakcyjnym regionie z bezpiecznymi i łagodnymi bystrzami dla początkujących. Dowiedz się, jak obchodzić się z kajakiem lub kajakiem, powoli wpływając do kanionu. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać ryby i ptaki oraz nauczyć Cię naturalnego zjawiska krasu. Jeśli pozwala na to czas i pogoda, zatrzymaj się przy pięknych wodospadach Krupa i ciesz się możliwością pływania pod nimi. Schodząc do miasta Muskovci, natknij się na jeszcze piękniejsze wodospady. Po wycieczce kierowca Twojej grupy zostanie przetransportowany z powrotem do punktu początkowego, aby odebrać samochód. Czekając na odbiór, możesz się zrelaksować i kupić przekąski lub lunch.

Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

3. Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

Zobacz Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru z biletem wstępu i wycieczką. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Rano udaj się na miejsce spotkania i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Skorzystaj z krótkiego wprowadzenia i wyjedź z miasta, podziwiając chorwacką okolicę i słuchając komentarzy na żywo w drodze do parku. Przyjedź nad jeziora i zyskaj 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie górnych i dolnych wodospadów. Rób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie odpocznij podczas przejażdżki pociągiem i malowniczej wycieczki łodzią po turkusowej wodzie z brzegami bujnych zielonych drzew. Zanim wrócisz do Zadaru, spójrz jeszcze raz na wodospady. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną pieszą wycieczką z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Z Zadaru: wycieczka łodzią po wyspach z napojami

4. Z Zadaru: wycieczka łodzią po wyspach z napojami

Przemierzaj wspaniałe wyspy wybrzeża Adriatyku podczas malowniczej wycieczki łodzią wypływającą z Zadaru. Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp w okolicy i ciesz się czasem na pływanie, nurkowanie z rurką lub zakupy pamiątek. Zrelaksuj się podczas podróży z nieograniczonym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi. To wycieczka grupowa, która jest odpowiednia dla prawie wszystkich, rodzin, przyjaciół, par lub singli. Nie ma znaczenia, czy jesteś młody, czy stary, nadal możesz świetnie się bawić z nowymi przyjaciółmi, których poznasz. Jeśli jesteś osobą, która ma duże trudności z poruszaniem się, ta wycieczka prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Ty decydujesz jak spędzisz czas, możesz spędzić go bardzo aktywnie, pływanie, snorkeling, spacery czy bieganie podczas zwiedzania wyspy to tylko niektóre z możliwości. Ale można też spędzić czas relaksując się na łodzi, kupując pamiątki, opalając się na plaży, drzemiąc pod sosną w lesie lub po prostu pijąc kawę w pierwszej napotkanej kawiarni. Jedna drobna uwaga w cenie wycieczki obejmuje nieograniczoną ilość zimnych napojów, które można wypić podczas wycieczki na łodzi, takich jak białe wino, piwo, napój bezalkoholowy, woda. Należy również pamiętać, że jest to otwarta łódź motorowa i że w przypadku silnego wiatru i wysokich fal możliwa jest również mgła morska.

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

5. Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Wyrusz na przygodę i poznaj piękny Park Narodowy Wodospadów Krka podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru. Odkryj obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się 7 wodospadów oraz różnorodna flora i fauna, skosztuj lokalnego wina i odkryj Stare Miasto w Zadarze. Rozpocznij wcześnie rano w centrum Zadaru i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Podczas jazdy otrzymuj przydatne wskazówki i spostrzeżenia od swojego przewodnika. Wybierz pomiędzy 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem lub samodzielnym zwiedzaniem parku przez 2 godziny. Udaj się na molo, aby popłynąć łodzią w dół kanionu rzeki Krka, aby dotrzeć do miasta Skradin na terenie parku narodowego. Skorzystaj z godziny relaksu, popływaj w rzece Krka, zjedz lunch, napij się kawy, udaj się do Muzeum Oldtimerów w Skradin lub po prostu podziwiaj okoliczne krajobrazy. Kontynuuj podróż do winnicy, gdzie przywita Cię lokalny sommelier. Odwiedź małą wioskę i skosztuj doskonałego dalmatyńskiego wina, oliwy z oliwek i sera. Następnie zwiedzaj wodospady i szlaki piesze w Parku Narodowym Krka. Odwiedź zabytkowe warsztaty kamieniarskie i młyny wodne wzdłuż rzeki. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

6. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

4-godzinny rejs po Kanale Zadarskim

7. 4-godzinny rejs po Kanale Zadarskim

Odwiedź Kanał Zadarski znajdujący się między Zadarem a wyspą Ugljan i zobacz wspaniały morski krajobraz oraz bogactwo podwodnych stworzeń Adriatyku. Obejrzyj liczne wysepki rozsiane po całym kanale – każda z własną wyjątkową historią. Wyrusz z Zadaru rankiem (godz. 9.00-13.00) lub po południu (godz. 14.00-18.00) i udaj się łodzią do małej wioski Preko. Przespaceruj się po niewielkim porcie lub wypij kawę w jednym z barów przy plaży. Popływaj lub odwiedź pobliską zieloną wysepkę Galevac i znajdujący się na niej XIV-wieczny klasztor.  Następnie wpłyń do ustronnej zatoki i odpręż się w czystych wodach Adriatyku. Podczas drogi powrotnej do Zadaru kapitan nauczy Cię kilku podstawowych technik żeglarskich. 

Zadar: Całodniowy rejs na Kornaty

8. Zadar: Całodniowy rejs na Kornaty

Płyń w kierunku południowej części wyspy Dugi Otok. To w tym miejscu   morze obejmuje Telašćica, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego " Telagus "(co oznacza 3 jeziora). Zrelaksuj się na łodzi z książką lub opalaj się na pokładzie. W czasie rejsu ciesz się malowniczymi widokami krajobrazów śródziemnomorskich. Jeśli jesteś zainteresowany żeglarstwem, porozmawiaj z kapitanem, i posłuchaj tajemnic ich starożytnego rzemiosła.  Po przybyciu do parku przyrody Telašćica , cieszyć się wolnym czasem na pływanie i nurkowanie z rurką. Idź na spacer i daj smakołyki nieśmiałym osiołkom. W parku znajduje się rezerwat osłów, które są rodzimą hodowlą chorwacką. Obecnie w Telašćica żyje 14 osłów, a cały obszar obfituje w florę i faunę.W szerszej  części parku znajdują się 3 mniejsze zatoki Telašćica to największy i najlepiej chroniona naturalna przystań na Adriatyku. Posiada 5 wysepek, z których niewielka płyta skały Taljurić jest najbardziej niezwykła. Kontynuuj do jeziora Mir w południowo-zachodniej części parku. Słone wody jeziora pochodzą z podziemnych kanałów, które łączą je z morzem. Wykopaliska archeologiczne przeprowadzaone w tym rejonie wskazują, że miejsce to było zamieszkiwane w najwcześniejszych okresach. W podróży powrotnej, zobacz Stene (znane również jako "Czarcie skały"). Zachwyć się pionwymi klifami, które wznoszą się do wysokości 61 metrów od morza. Rozciągają się one od przylądka Mrzlovica na północnym zachodzie do stoków Veli Vrh na południowym wschodzie.

Zadar: Rejs łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

9. Zadar: Rejs łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

Poznaj 3 wyspy archipelagu zadarskiego podczas tej półdniowej wycieczki, zaczynając od Zadaru. Podróżuj między nimi stylowo łodzią motorową, poznając Osljak, Ugljan i Galevac. Spotkaj się w porcie Jazine w Zadarze i wejdź na pokład łodzi motorowej. Płynąc z portu, wypłyń na mury miejskie z XII i XVI wieku od strony morza. Przejdź obok słynnych atrakcji Pozdrowienia dla Organów Sun & Sea, poznaj zasadę ich działania i ciesz się magicznymi dźwiękami Organów. Wyrusz z Zadaru przez krystalicznie błękitne wody i rozpocznij przygodę z wyspami. Wyjdź z łodzi i udaj się na swój pierwszy przystanek na wyspie Osljak. To najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, tak mała, że można ją obejść pieszo w zaledwie 20 minut. Poznaj niesamowite fakty na temat historii wyspy i dowiedz się, dlaczego obecnie jest to chroniony park przyrody. Zrób piękne zdjęcia przy latarni, z której możesz wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się i popływaj w turkusowych wodach pobliskiej kamienistej plaży. Odkryj podwodny świat dzięki dostarczonemu sprzętowi do snorkelingu. Ciesz się kolejną ekscytującą przejażdżką do wioski Preko na wyspie Ugljan. To urocza, duża wyspa ze średniowieczną architekturą oraz uroczymi sklepami i kawiarniami. Zjedz przekąskę lub domowe lody (na własny koszt, poza sezonem mogą nie być dostępne) podczas krótkiego spaceru do następnej turkusowej zatoki pomiędzy Galevac i Preko. Dowiedz się o sposobie życia mieszkańców kraju w historii i dzisiaj, odwiedzając po drodze niektóre zabytki. Podróżuj tradycyjną drewnianą łodzią przez krystaliczne wody na pobliską wyspę Galevac. Tam odwiedź klasztor franciszkanów św. Pawła Pustelnika. Poznaj jej niesamowitą historię podczas dogłębnego zwiedzania wyspy. Wróć do wioski Preko i wykorzystaj czas wolny na orzeźwiającą kąpiel w turkusowej zatoce, zrelaksuj się na wielu innych plażach, skosztuj lokalnych specjałów, wypij kolorowe koktajle lub po prostu kontynuuj zwiedzanie i ciesz się pięknym zwiedzaniem. Na koniec wskocz z powrotem na łódź motorową i wyrusz w kolejną ekscytującą przejażdżkę z powrotem do Zadaru.

Historyczna wycieczka z przewodnikiem po Zadarze

10. Historyczna wycieczka z przewodnikiem po Zadarze

Poznaj historię Zadaru z naszymi doświadczonymi przewodnikami. Spacerując ulicami Zadaru, przewodnik pokaże Ci całe spektrum zabytków i ukrytych zakamarków, zabierając Cię w przeszłość ponad 3000 lat. Opowiadając historie i legendy, poczujesz puls miasta od przeszłości do dnia dzisiejszego. Możesz być pewien, że nasi przewodnicy są nie tylko licencjonowanymi profesjonalistami, ale także przyjaznymi mieszkańcami, którzy z przyjemnością pokażą Ci perłę Adriatyku.

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Zadar

Zadar

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Rejsy wycieczkowe w: Zadar

Oprócz atrakcji typu Rejsy wycieczkowe jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Zadar?

W: Zadar są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Rejsy wycieczkowe w: Zadar obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zadar? Kliknij tutaj.

Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 247 opinii

Wycieczka idealnie zaplanowana. Jeśli chodzi o jedzenie na rejsie nie było jakieś nadzwyczajne, ale dobre i smaczne. Załoga statku bardzo sympatyczna i pomocna. Widoki podczas rejsu są bezcenne. Zdecydowanie polecam, bo w okolicy Zadaru nie widziałam piękniejszego miejsca :) jeśli podczas rejsu chce się zająć lepsze miejsca polecam być na miejscu dużo wcześniej. Około 8, czyli 30 minut przed odpłynięciem byla już bardzo długa kolejka.

Podróżowaliśmy z 9 miesięcznym dzieckiem. Obsługa bardzo pomocna przy przewiezieniu wózka na i ze statku. Widoki niezapomniane. Obiad to zimna ryba z sałatką - niezbyt smaczna.

Uprzejmość i kompetencje, gratulacje! Bardzo przyjemne doświadczenie między wyspami i niesamowitymi krajobrazami.

wycieczka super jedzenie bardzo dobre można było wziąć dokładki ile kto chciał widoki super ogółem wszystko ok

Cudowny rejs z przepięknymi widokami. Obsługa na łodzi była przemiła :D polecam!