Dodaj daty

ZadarNatura i przygoda

Nasze najbardziej polecane Zadar Natura i przygoda

Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

1. Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

Zobacz Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru z biletem wstępu i wycieczką. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Rano udaj się na miejsce spotkania i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Skorzystaj z krótkiego wprowadzenia i wyjedź z miasta, podziwiając chorwacką okolicę i słuchając komentarzy na żywo w drodze do parku. Przyjedź nad jeziora i zyskaj 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie górnych i dolnych wodospadów. Rób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie odpocznij podczas przejażdżki pociągiem i malowniczej wycieczki łodzią po turkusowej wodzie z brzegami bujnych zielonych drzew. Zanim wrócisz do Zadaru, spójrz jeszcze raz na wodospady. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną pieszą wycieczką z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

2. Zadar: rejs łodzią na archipelag Kornati z postojami na lunch i pływanie

Weź udział w tym wyjątkowym rejsie łodzią, który obejmuje posiłek i czas na pływanie. Podróżując w górę wybrzeża, zachwycą Cię wspaniałe widoki na park narodowy. Przygotuj się na morską przygodę u wybrzeży Chorwacji. Wejdź na pokład łodzi o godz. 8.15 i rozpocznij wycieczkę. Skosztuj znakomitej lokalnej rakii i posil się kanapkami z szynką oraz serem. Poznaj swojego przewodnika i wysłuchaj fascynujących opowieści. Ciesz się czasem wolnym na wyspie (od 11.30 do 13.15). Podziwiaj wspaniałe klify i popływaj w słonych wodach jeziora Mir lub morza. Zachwyć się widokami na malowniczy Park Narodowy Kornati i zatokę Suha Punta, a następnie zjedz wyśmienity lunch, który obejmuje grillowane mięsa, ryby, sałatkę i chorwackie wino. Dostępne są też opcje wegetariańskie i wegańskie. Delektuj się soczystym arbuzem, dzięki któremu w drodze powrotnej utrzymasz odpowiedni poziom nawodnienia (do przystani powrócisz o godz. 18.00).

Zadar: całodniowy rejs do Kornati i Telašćicy z lunchem

3. Zadar: całodniowy rejs do Kornati i Telašćicy z lunchem

Odpocznij i wróć na łono natury podczas rejsu z Zadaru do Parku Narodowego Kornati i słonego jeziora w Telašćica. Zjedz pyszny lunch i śniadanie na pokładzie oraz zrelaksuj się przy orzeźwiającej lampce wina i aperitifie. Popływaj w Adriatyku i w słonym jeziorze. Spotkaj się rano z kapitanem na łodzi i wyrusz w rejs do Parku Narodowego Kornati. Podziwiaj Adriatyk, jedząc pyszną kanapkę na śniadanie w drodze do 109 wysp Parku Narodowego Kornati. Podziwiaj z łodzi łagodne trawiaste wzgórza, strome skaliste klify i pełne dramatyzmu formacje krasowo-wapienne. Zatrzymaj się, aby popływać w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Usiądź i zjedz pyszny spakowany lunch. Odwiedź zatokę Telašćica, jeden z największych naturalnych portów na Adriatyku, z 25 małymi plażami. Zobacz klify wyspy Dugi Otog, które wznoszą się na 161 metrów nad morzem i sięgają 90 metrów poniżej poziomu morza. Wypatruj lokalnych gatunków ptaków, która często odwiedzają słone jezioro Mir. Wskocz do słonego jeziora, aby popływać w wodzie cieplejszej niż morska. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki.

Zadar: Kornati i Telašćica – całodniowy rejs z jedzeniem

4. Zadar: Kornati i Telašćica – całodniowy rejs z jedzeniem

Zobacz niektóre z najwspanialszych wysp archipelagu Kornati i odwiedź park przyrody Telašćica w ramach całodniowego rejsu łodzią z Zadaru. Wycieczka obejmuje śniadanie, spakowany lunch i przerwy na pływanie. Przepłyń obok zacisznych zatoczek, surowych klifów i skalistych łąk, wsłuchując się w komentarz przewodnika. O poranku spotkaj się z załogą łodzi w miejskim pocie. Wyrusz z Zadaru i powróć do portów Dražanica oraz Preko (na wyspie Ugljan). Płynąc w kierunku archipelagu Kornati, zachwyć się panoramicznymi widokami na wyspy Mrtovac, Levrnaka i Mana. Wypij powitalnego drinka, a na śniadanie zjedz kanapkę. Pływaj wokół klifów archipelagu Kornati. Jego historię przybliży Ci przewodnik. Po dopłynięciu na teren archipelagu Kornati zaplanowano 50 minut czasu wolnego. Wykorzystaj go na zwiedzanie wyspy. Zwróć uwagę na wzniesiony w VI wieku na wzgórzu Tureta fort o tej samej nazwie oraz na kościół pod wezwaniem Matki Boskiej (Gospa od Tarca). Wróć na pokład łodzi, aby wyruszyć w kierunku zatoki Telašćica. Skosztuj na pokładzie ryby z rusztu z sałatką lub wegetariańskiego makaronu z sosem pomidorowym, do których podane zostanie wino. Po zarzuceniu kotwicy w porcie Telašćica wykorzystaj jak najlepiej 2 godziny nad zatoką. W parku przyrody Telašćica czeka na Ciebie wieża widokowa o wysokości 150 metrów, z której roztacza się fantastyczny widok na Morze Adriatyckie i archipelag Kornati. Popływaj w jeziorze Mir lub w otwartym morzu albo zażyj ochłody w lokalach gastronomicznych oferujących schłodzone napoje. Wycieczkę zakończy 3-godzinny rejs powrotny do Zadaru, podczas którego zachwyci Cię widok na linię brzegową. Jeśli zajdzie potrzeba, łódź zatrzyma się w portach Dražanica i Preko.

Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

5. Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

Przeżyj archipelag z przyjaciółmi i rodziną na 7-metrowej łodzi motorowej. Zwiedzaj wyspy, pływaj w morzu i zobacz zabytki na każdej wyspie podczas tej półdniowej wycieczki. Rozpocznij swoją podróż od wskoczenia na łódź i popłynięcia na wyspę Ošljak, najmniejszą zamieszkałą wyspę na Morzu Adriatyckim, na której mieszka mniej niż 30 osób. Odwiedź kościół Najświętszej Marii Panny z VI wieku i przejdź się po mieście. Zatrzymaj się w wiosce Preko na wyspie Ugljan, która jest idealnym miejscem do pływania, zwiedzania oraz zwiedzania kościoła i klasztoru. Następnie zakotwicz w przepięknej naturalnej zatoce Frnaža na wyspie Ugljan. Ciesz się orzeźwiającą kąpielą i podziwiaj drzewa oliwne i figowe na wyspie. Ciesz się sprzętem do nurkowania i odkrywaj dno oceanu i życie morskie lub zrelaksuj się na piaszczystych plażach wzdłuż wybrzeża. Na koniec wróć do Zadaru.

Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

6. Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

Odwiedź pierwszy park narodowy w Chorwacji, Park Narodowy Jezior Plitwickich, jeden z największych cudów przyrody Europy. Park, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na wyjątkową geologię, jest popularnym celem podróży ludzi z całego świata. Spotkaj się w Zadarze i zostań przywitany przez eskortę wycieczki i wsiądź do transportu na cały dzień. Jadąc do parku, możesz cieszyć się pięknym chorwackim krajobrazem. Po przybyciu do parku otrzymasz mapę parku i zostaniesz poinformowany o planie dnia. Następnie masz 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie 16 pięknych jezior z krystalicznie niebiesko-zieloną wodą i hipnotycznymi kaskadami, zwiedzanie 7 różnych tras, wędrówkę 4 różnymi szlakami lub po prostu odpoczywanie w cieniu. Zjawisko naturalne Plitvic powoduje ciągłe zmiany w wyniku sedymentacji węglanu wapnia. Tworzy specjalne rodzaje glonów i mchów, tufów i trawertynów, które osadzają się, tworząc naturalne tamy oddzielające jeziora. Zobacz zmieniające się bariery trawertynowe, kurtyny, stalaktyty, kanały i kaskady w trakcie budowy oraz istniejące. Sprawdź ciekawe jaskinie, w których odkryto pozostałości prehistorycznych osad. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Obrovac: rafting lub spływ kajakowy po rzece Zrmanja

7. Obrovac: rafting lub spływ kajakowy po rzece Zrmanja

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Mićanovi dvori. 5-godzinna aktywność rozpoczyna się od instrukcji obsługi sprzętu przed wyruszeniem na 14,5-kilometrowy spływ kajakowy. W zależności od tempa i sprawności fizycznej wycieczka może trwać od 2,5-4 godzin. Celem jest, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym w wodzie najlepiej jak potrafi! Latem, gdy poziom wody jest niski, płyniemy kajakiem w dół rzeki. Przez pozostałą część roku, gdy woda jest wysoka, popłyniesz tratwą w dół rzeki. Kajaki mogą pomieścić 2 osoby, a tratwa może pomieścić od 6 do 10 osób, łącznie ze sternikiem. Będziesz w grupie 30 osób (15 kajaków), z 2 kapitanami, którzy Cię poprowadzą.

Zadar: Całodniowy rejs na Kornati

8. Zadar: Całodniowy rejs na Kornati

Płyń w kierunku południowej części wyspy Dugi Otok. To w tym miejscu   morze obejmuje Telašćica, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego " Telagus "(co oznacza 3 jeziora). Zrelaksuj się na łodzi z książką lub opalaj się na pokładzie. W czasie rejsu ciesz się malowniczymi widokami krajobrazów śródziemnomorskich. Jeśli jesteś zainteresowany żeglarstwem, porozmawiaj z kapitanem, i posłuchaj tajemnic ich starożytnego rzemiosła.  Po przybyciu do parku przyrody Telašćica , cieszyć się wolnym czasem na pływanie i nurkowanie z rurką. Idź na spacer i daj smakołyki nieśmiałym osiołkom. W parku znajduje się rezerwat osłów, które są rodzimą hodowlą chorwacką. Obecnie w Telašćica żyje 14 osłów, a cały obszar obfituje w florę i faunę.W szerszej  części parku znajdują się 3 mniejsze zatoki Telašćica to największy i najlepiej chroniona naturalna przystań na Adriatyku. Posiada 5 wysepek, z których niewielka płyta skały Taljurić jest najbardziej niezwykła. Kontynuuj do jeziora Mir w południowo-zachodniej części parku. Słone wody jeziora pochodzą z podziemnych kanałów, które łączą je z morzem. Wykopaliska archeologiczne przeprowadzaone w tym rejonie wskazują, że miejsce to było zamieszkiwane w najwcześniejszych okresach. W podróży powrotnej, zobacz Stene (znane również jako "Czarcie skały"). Zachwyć się pionwymi klifami, które wznoszą się do wysokości 61 metrów od morza. Rozciągają się one od przylądka Mrzlovica na północnym zachodzie do stoków Veli Vrh na południowym wschodzie.

Z Zadaru: półdniowa przygoda kajakowa na wyspie Dugi Otok

9. Z Zadaru: półdniowa przygoda kajakowa na wyspie Dugi Otok

Odkryj piękno przyrody na wyspie Dugi Otok w ramach półdniowej przygody na kajaku z Zadaru. Zrelaksuj się na białej, piaszczystej plaży Veli Žal i popływaj w ukrytej zatoce. Rozpocznij swoją wycieczkę od wejścia na prom w porcie Gaženica w Zadarze i popłyń 1,5 godziny na wyspę Dugi Otok. Zachwyć się pięknem magicznego archipelagu Zadaru na otwartym pokładzie w czasie rejsu. Po przyjeździe do Brbinj (Dugi Otok) spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed promem, a następnie udaj się w 15-minutową podróż na Veli Žal. Po dotarciu na plażę wybierz, jak chcesz spędzić pierwszą część swojej przygody. Naciesz się słońcem na plaży, idź popływać, pozwiedzaj okolice kajakiem samodzielnie lub przyłącz się do swojego przewodnika na przejażdżkę wokół wyspy Mežanj. Dwie godziny później udaj się do kolejnej zatoki, gdzie rozpocznie się prawdziwa przygoda kajakowa. Popłyń w swoim kajaku z certyfikowanym, miejscowym przewodnikiem i spróbuj skoków z klifu oraz pływania i nurkowania w niesamowitej jaskini, która zmienia kolor w zależności od kąta padania promieni słonecznych.

Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

10. Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

Odwiedź klejnot Adriatyku podczas całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Kornati z Zadaru. Wyrusz rankiem i wsiądź na łódź płynącą do parku. Zjedz śniadanie podczas podróży w kierunku 109 wysp, które tworzą park.  Wycieczka obejmuje 3-godzinny postój na pływanie. Następnie zrelaksujesz się podczas wycieczki po parku, podziwiając spektakularne formacje krasowo-wapienne, które będą wznosić się wokół Ciebie. W południe przewidziany jest lunch. Po prostu usiądź i ciesz się widokiem. Następnie odwiedź rezerwat przyrody Telašćica i zatrzymaj się na jego plaży.

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zadar? Kliknij tutaj.

Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 373 opinii

Wycieczka idealnie zaplanowana. Jeśli chodzi o jedzenie na rejsie nie było jakieś nadzwyczajne, ale dobre i smaczne. Załoga statku bardzo sympatyczna i pomocna. Widoki podczas rejsu są bezcenne. Zdecydowanie polecam, bo w okolicy Zadaru nie widziałam piękniejszego miejsca :) jeśli podczas rejsu chce się zająć lepsze miejsca polecam być na miejscu dużo wcześniej. Około 8, czyli 30 minut przed odpłynięciem byla już bardzo długa kolejka.

Świetna wycieczka bardzo przyjazny personel!! Proste, ale bardzo dobre jedzenie i dobry produkt !! Wyspy są piękne

Cudowny rejs z przepięknymi widokami. Obsługa na łodzi była przemiła :D polecam!

amazing views, fantastic guide Ivana, Sibenik guided tour included in the price

Bardzo fajna wycieczka za małe jak na Chorwację pieniądze...