Zadar – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

1. Zadar: Jeziora Plitwickie z przejażdżką łodzią i wycieczką po Starym Mieście w Zadarze

Odwiedź pierwszy park narodowy w Chorwacji, Park Narodowy Jezior Plitwickich, jeden z największych cudów przyrody Europy. Park, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na wyjątkową geologię, jest popularnym celem podróży ludzi z całego świata. Spotkaj się w Zadarze i zostań przywitany przez eskortę wycieczki i wsiądź do transportu na cały dzień. Jadąc do parku, możesz cieszyć się pięknym chorwackim krajobrazem. Po przybyciu do parku otrzymasz mapę parku i zostaniesz poinformowany o planie dnia. Następnie masz 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie 16 pięknych jezior z krystalicznie niebiesko-zieloną wodą i hipnotycznymi kaskadami, zwiedzanie 7 różnych tras, wędrówkę 4 różnymi szlakami lub po prostu odpoczywanie w cieniu. Zjawisko naturalne Plitvic powoduje ciągłe zmiany w wyniku sedymentacji węglanu wapnia. Tworzy specjalne rodzaje glonów i mchów, tufów i trawertynów, które osadzają się, tworząc naturalne tamy oddzielające jeziora. Zobacz zmieniające się bariery trawertynowe, kurtyny, stalaktyty, kanały i kaskady w trakcie budowy oraz istniejące. Sprawdź ciekawe jaskinie, w których odkryto pozostałości prehistorycznych osad. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Kaštel Žegarski: 5-godz. wycieczka kajakowa po rzece Zrmanja

2. Kaštel Žegarski: 5-godz. wycieczka kajakowa po rzece Zrmanja

Spłyń po łagodnych bystrzach rzeki Zrmanja podczas malowniczej wycieczki kajakiem lub kajakiem z Kaštel Žegarski. Dołącz do swojego przewodnika w zapierającej dech w piersiach podróży przez spektakularny kanion. Przepłyń pod wodospadami Krupy i dotrzyj do wioski Muskovci, aby kupić posiłek. Rozpocznij swoją wycieczkę w Kaštel Žegarski, atrakcyjnym regionie z bezpiecznymi i łagodnymi bystrzami dla początkujących. Dowiedz się, jak obchodzić się z kajakiem lub kajakiem, powoli wpływając do kanionu. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać ryby i ptaki oraz nauczyć Cię naturalnego zjawiska krasu. Jeśli pozwala na to czas i pogoda, zatrzymaj się przy pięknych wodospadach Krupa i ciesz się możliwością pływania pod nimi. Schodząc do miasta Muskovci, natknij się na jeszcze piękniejsze wodospady. Po wycieczce kierowca Twojej grupy zostanie przetransportowany z powrotem do punktu początkowego, aby odebrać samochód. Czekając na odbiór, możesz się zrelaksować i kupić przekąski lub lunch.

Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

3. Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

Zobacz Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru z biletem wstępu i wycieczką. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Rano udaj się na miejsce spotkania i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Skorzystaj z krótkiego wprowadzenia i wyjedź z miasta, podziwiając chorwacką okolicę i słuchając komentarzy na żywo w drodze do parku. Przyjedź nad jeziora i zyskaj 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie górnych i dolnych wodospadów. Rób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie odpocznij podczas przejażdżki pociągiem i malowniczej wycieczki łodzią po turkusowej wodzie z brzegami bujnych zielonych drzew. Zanim wrócisz do Zadaru, spójrz jeszcze raz na wodospady. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną pieszą wycieczką z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Z Zadaru: wycieczka łodzią po wyspach z napojami

4. Z Zadaru: wycieczka łodzią po wyspach z napojami

Przemierzaj wspaniałe wyspy wybrzeża Adriatyku podczas malowniczej wycieczki łodzią wypływającą z Zadaru. Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp w okolicy i ciesz się czasem na pływanie, nurkowanie z rurką lub zakupy pamiątek. Zrelaksuj się podczas podróży z nieograniczonym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi. To wycieczka grupowa, która jest odpowiednia dla prawie wszystkich, rodzin, przyjaciół, par lub singli. Nie ma znaczenia, czy jesteś młody, czy stary, nadal możesz świetnie się bawić z nowymi przyjaciółmi, których poznasz. Jeśli jesteś osobą, która ma duże trudności z poruszaniem się, ta wycieczka prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Ty decydujesz jak spędzisz czas, możesz spędzić go bardzo aktywnie, pływanie, snorkeling, spacery czy bieganie podczas zwiedzania wyspy to tylko niektóre z możliwości. Ale można też spędzić czas relaksując się na łodzi, kupując pamiątki, opalając się na plaży, drzemiąc pod sosną w lesie lub po prostu pijąc kawę w pierwszej napotkanej kawiarni. Jedna drobna uwaga w cenie wycieczki obejmuje nieograniczoną ilość zimnych napojów, które można wypić podczas wycieczki na łodzi, takich jak białe wino, piwo, napój bezalkoholowy, woda. Należy również pamiętać, że jest to otwarta łódź motorowa i że w przypadku silnego wiatru i wysokich fal możliwa jest również mgła morska.

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

5. Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Wyrusz na przygodę i poznaj piękny Park Narodowy Wodospadów Krka podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru. Odkryj obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się 7 wodospadów oraz różnorodna flora i fauna, skosztuj lokalnego wina i odkryj Stare Miasto w Zadarze. Rozpocznij wcześnie rano w centrum Zadaru i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Podczas jazdy otrzymuj przydatne wskazówki i spostrzeżenia od swojego przewodnika. Wybierz pomiędzy 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem lub samodzielnym zwiedzaniem parku przez 2 godziny. Udaj się na molo, aby popłynąć łodzią w dół kanionu rzeki Krka, aby dotrzeć do miasta Skradin na terenie parku narodowego. Skorzystaj z godziny relaksu, popływaj w rzece Krka, zjedz lunch, napij się kawy, udaj się do Muzeum Oldtimerów w Skradin lub po prostu podziwiaj okoliczne krajobrazy. Kontynuuj podróż do winnicy, gdzie przywita Cię lokalny sommelier. Odwiedź małą wioskę i skosztuj doskonałego dalmatyńskiego wina, oliwy z oliwek i sera. Następnie zwiedzaj wodospady i szlaki piesze w Parku Narodowym Krka. Odwiedź zabytkowe warsztaty kamieniarskie i młyny wodne wzdłuż rzeki. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

6. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

4-godzinny rejs po Kanale Zadarskim

7. 4-godzinny rejs po Kanale Zadarskim

Odwiedź Kanał Zadarski znajdujący się między Zadarem a wyspą Ugljan i zobacz wspaniały morski krajobraz oraz bogactwo podwodnych stworzeń Adriatyku. Obejrzyj liczne wysepki rozsiane po całym kanale – każda z własną wyjątkową historią. Wyrusz z Zadaru rankiem (godz. 9.00-13.00) lub po południu (godz. 14.00-18.00) i udaj się łodzią do małej wioski Preko. Przespaceruj się po niewielkim porcie lub wypij kawę w jednym z barów przy plaży. Popływaj lub odwiedź pobliską zieloną wysepkę Galevac i znajdujący się na niej XIV-wieczny klasztor.  Następnie wpłyń do ustronnej zatoki i odpręż się w czystych wodach Adriatyku. Podczas drogi powrotnej do Zadaru kapitan nauczy Cię kilku podstawowych technik żeglarskich. 

Z Zadaru: jednodniowa wycieczka po Jeziorach Plitwickich z rejsem łodzią

8. Z Zadaru: jednodniowa wycieczka po Jeziorach Plitwickich z rejsem łodzią

Dołącz do jednodniowej wycieczki z Zadaru i odkryj Park Narodowy Jezior Plitwickich. Podróżuj klimatyzowanym autobusem i ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie parku. Ta jednodniowa wycieczka obejmuje również przejażdżkę łodzią elektryczną i panoramiczną wycieczkę pociągiem. Twoja wycieczka rozpoczyna się od bezpłatnego odbioru z miejsca zakwaterowania w Zadarze. Będąc w parku, Twoja grupa ma przywilej wejścia bez czekania w kolejce dzięki zarezerwowanemu biletowi wstępu, za który zapłacisz w dniu wycieczki. Wewnątrz parku podążaj sugerowaną trasą C i spędź około 4 godzin na zwiedzaniu wszystkich najważniejszych miejsc, pozostawiając mnóstwo czasu na relaks i podziwianie malowniczej przyrody. Pod koniec wycieczki wróć do miejsca spotkania przy wejściu do parku i jedź z powrotem do Zadaru.

Zadar: Całodniowy rejs na Kornaty

9. Zadar: Całodniowy rejs na Kornaty

Płyń w kierunku południowej części wyspy Dugi Otok. To w tym miejscu   morze obejmuje Telašćica, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego " Telagus "(co oznacza 3 jeziora). Zrelaksuj się na łodzi z książką lub opalaj się na pokładzie. W czasie rejsu ciesz się malowniczymi widokami krajobrazów śródziemnomorskich. Jeśli jesteś zainteresowany żeglarstwem, porozmawiaj z kapitanem, i posłuchaj tajemnic ich starożytnego rzemiosła.  Po przybyciu do parku przyrody Telašćica , cieszyć się wolnym czasem na pływanie i nurkowanie z rurką. Idź na spacer i daj smakołyki nieśmiałym osiołkom. W parku znajduje się rezerwat osłów, które są rodzimą hodowlą chorwacką. Obecnie w Telašćica żyje 14 osłów, a cały obszar obfituje w florę i faunę.W szerszej  części parku znajdują się 3 mniejsze zatoki Telašćica to największy i najlepiej chroniona naturalna przystań na Adriatyku. Posiada 5 wysepek, z których niewielka płyta skały Taljurić jest najbardziej niezwykła. Kontynuuj do jeziora Mir w południowo-zachodniej części parku. Słone wody jeziora pochodzą z podziemnych kanałów, które łączą je z morzem. Wykopaliska archeologiczne przeprowadzaone w tym rejonie wskazują, że miejsce to było zamieszkiwane w najwcześniejszych okresach. W podróży powrotnej, zobacz Stene (znane również jako "Czarcie skały"). Zachwyć się pionwymi klifami, które wznoszą się do wysokości 61 metrów od morza. Rozciągają się one od przylądka Mrzlovica na północnym zachodzie do stoków Veli Vrh na południowym wschodzie.

Zadar: Rejs łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

10. Zadar: Rejs łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

Poznaj 3 wyspy archipelagu zadarskiego podczas tej półdniowej wycieczki, zaczynając od Zadaru. Podróżuj między nimi stylowo łodzią motorową, poznając Osljak, Ugljan i Galevac. Spotkaj się w porcie Jazine w Zadarze i wejdź na pokład łodzi motorowej. Płynąc z portu, wypłyń na mury miejskie z XII i XVI wieku od strony morza. Przejdź obok słynnych atrakcji Pozdrowienia dla Organów Sun & Sea, poznaj zasadę ich działania i ciesz się magicznymi dźwiękami Organów. Wyrusz z Zadaru przez krystalicznie błękitne wody i rozpocznij przygodę z wyspami. Wyjdź z łodzi i udaj się na swój pierwszy przystanek na wyspie Osljak. To najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, tak mała, że można ją obejść pieszo w zaledwie 20 minut. Poznaj niesamowite fakty na temat historii wyspy i dowiedz się, dlaczego obecnie jest to chroniony park przyrody. Zrób piękne zdjęcia przy latarni, z której możesz wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się i popływaj w turkusowych wodach pobliskiej kamienistej plaży. Odkryj podwodny świat dzięki dostarczonemu sprzętowi do snorkelingu. Ciesz się kolejną ekscytującą przejażdżką do wioski Preko na wyspie Ugljan. To urocza, duża wyspa ze średniowieczną architekturą oraz uroczymi sklepami i kawiarniami. Zjedz przekąskę lub domowe lody (na własny koszt, poza sezonem mogą nie być dostępne) podczas krótkiego spaceru do następnej turkusowej zatoki pomiędzy Galevac i Preko. Dowiedz się o sposobie życia mieszkańców kraju w historii i dzisiaj, odwiedzając po drodze niektóre zabytki. Podróżuj tradycyjną drewnianą łodzią przez krystaliczne wody na pobliską wyspę Galevac. Tam odwiedź klasztor franciszkanów św. Pawła Pustelnika. Poznaj jej niesamowitą historię podczas dogłębnego zwiedzania wyspy. Wróć do wioski Preko i wykorzystaj czas wolny na orzeźwiającą kąpiel w turkusowej zatoce, zrelaksuj się na wielu innych plażach, skosztuj lokalnych specjałów, wypij kolorowe koktajle lub po prostu kontynuuj zwiedzanie i ciesz się pięknym zwiedzaniem. Na koniec wskocz z powrotem na łódź motorową i wyrusz w kolejną ekscytującą przejażdżkę z powrotem do Zadaru.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Zadar
W tym chorwackim mieście spodziewaj się wyjątkowych instalacji artystycznych, rzymskich ruin i fascynujących muzeów.

Najciekawsze atrakcje

Zadar: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 114
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Zadar: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Zadar

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Zadar?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zadar

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zadar to:

Skradin

Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zadar? Kliknij tutaj.

Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5005 opinii

Wczoraj byliśmy z 4 osobami (wszyscy w wieku około 20 lat) jako absolutnie początkujący na wycieczce kajakowej. To było doskonałe i polecam każdemu. Szczególnie imponujące były krystalicznie czysta woda, wodospady i zapierające dech w piersiach krajobrazy wokół rzeki. - przewodnicy byli świetni i mieli wszystko pod kontrolą - wycieczka była zorganizowana profesjonalnie i bezpiecznie - sprzęt i łodzie były w doskonałym stanie Krótko mówiąc, bawiliśmy się świetnie i byliśmy naprawdę wyczerpani po 5-godzinnej wycieczce. Byłoby pożądane, aby po wycieczce wszyscy uczestnicy zostali odesłani do prywatnych samochodów, a nie tylko kierowcy odpowiednich samochodów prywatnych. Dzięki za wspaniały dzień!

Dziękuję za to wspaniałe doświadczenie. Zarezerwowaliśmy dla 7 osób, 2 z nich zachorowało w dniu wycieczki i nie mogło jechać. Z łatwością udało nam się umówić na spotkanie, aby nadrobić zaległości, gdy znów będziemy zdrowi (lub odzyskalibyśmy nasze pieniądze). Naprawdę byśmy to mieli, gdybyśmy nie mogli przeżyć tej przygody. Piękne krajobrazy i wyjątkowe wodospady. Dla naszych dzieci w wieku 17,15,14,9 i 6 lat wycieczka nie stanowiła żadnego problemu. Jesteśmy doświadczonymi kajakarzami, ale wycieczka była dla nas punktem kulminacyjnym i warta każdego centa.

Spędziliśmy bardzo miły dzień! Nasz kapitan Mario był świetny: miły, zabawny i opowiedział nam historię i anegdoty. Na żaglówce było nas 7 osób, jest dużo miejsca, możemy nawet usiąść z przodu łodzi. Płynęliśmy z silnikiem i też z żaglem, było naprawdę fajnie.

Świetny sposób na zwiedzanie wysp w ograniczonej grupie. Dla tych, którzy nie są do tego przyzwyczajeni, cały dzień na łodzi jest dość męczący

Bardzo spodobała się wycieczka, można było popływać w otwartym morzu. Piękne widoki. Spacer na wyspie i czas na obiad. Ogólnie polecam.