Yolosa – nasze najbardziej polecane atrakcje

La Paz: Rower górski po najbardziej niebezpiecznej drodze świata

1. La Paz: Rower górski po najbardziej niebezpiecznej drodze świata

Dramatyczna i malownicza „Najbardziej niebezpieczna droga świata”, lokalnie znana jako „Droga Śmierci”, „Camino de la Muerte” to obowiązkowa przygoda w Ameryce Południowej. Twoi wysoko wyszkoleni anglojęzyczni przewodnicy i mechanicy udzielą Ci wszelkiej pomocy, której potrzebujesz, aby zejść bezpiecznie, wygodnie iw niesamowitym czasie. Twoi przewodnicy jeżdżą tą drogą od ponad 20 lat i wiedzą, jak to zrobić z najwyższym bezpieczeństwem. Jedź z La Paz w Boliwii i rozpocznij jazdę na rowerze w smaganym wiatrem La Cumbre na wysokości 4700 metrów. Na tej wysokości będziesz miał fantastyczne widoki na wiele ośnieżonych szczytów. Stąd szybko zejdź krętą asfaltową drogą wśród górskich szczytów, pasących się lam, alpak i maleńkich wiosek. Zatrzymaj się na napoje, zdjęcia i odpocznij po drodze, aby mieć czas na podziwianie scenerii: wysokie klify, dramatyczne spadki i jeszcze bardziej zieloną roślinność. To da ci czas na przygotowanie się do następnej zapierającej dech w piersiach części przejażdżki. Zejdź jeszcze niżej, a po krótkim pofałdowanym odcinku drogi wkroczysz do samej dżungli i najtrudniejszej części przejażdżki. Ta niesławna wąska polna droga jest niebezpiecznie wcięta w zbocze góry i schodzi na wysokość 2000 metrów. Jedź przez mgłę, niskie chmury i kurz. W miarę zbliżania się końca robi się coraz goręcej i coraz bardziej zakurzony. Zanim dotrzesz na dno w Yolosa, będziesz gorący, brudny i podekscytowany, pokonując Death Road bez strachu. Tuż za rogiem odwiedzisz schronisko dla zwierząt La Senda Verde, aby zjeść lunch w formie bufetu i podziwiać wspaniałe krajobrazy i zwierzęta Yungas. Będąc tam, masz szansę zobaczyć niektóre z rodzimych zwierząt regionu, w tym setki małp, andyjskiego niedźwiedzia okularowego, kapibarę, ptaki i wiele innych. Twoja wizyta pomaga schronisku w kontynuowaniu ich niesamowitej pracy, jaką jest ratowanie zwierząt z czarnego rynku. Wielu zadowolonych jeźdźców powiedziało, że było to najlepsze doświadczenie ich podróży do Boliwii. Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, Twoi przewodnicy, rower i coaching sprawią, że bezpiecznie zjedziesz na dół i poczujesz się niesamowicie, że to zrobiłeś. Naprawdę nie ma takiego zjazdu na świecie.

La Paz: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Death Road z lunchem

2. La Paz: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po Death Road z lunchem

Wycieczka rowerem górskim do Coroico rozpoczyna się wcześnie rano z miasta La Paz. Następnie udaj się transportem do „La Cumbre” (1 godz. z La Paz), który jest punktem wyjścia na 4.700 m npm OPIS WYCIECZKI Etap 1: To jest 22 km zjazd drogą asfaltową (asfaltową). Na posterunku policji (po 45 min.) wszyscy turyści płacą Bs. 50 za wejście do parku narodowego. Ta pierwsza część ma na celu rozwinięcie pewności siebie i przyzwyczajenie się do roweru. Nie martw się, furgonetka jest zawsze za grupą i mamy przystanki na wodę, zdjęcia i kontrole rowerów. Etap 2: „Droga Śmierci” około 10 km. zawsze w zwartej grupie (bezpieczeństwo przede wszystkim!!!), a także czas na przekąski z czekoladą, owocami i nie tylko. Etap 3: Około 32 km. zaczyna się pluskiem wodospadu! Wreszcie koniec wycieczki znajduje się w Yolosa, więc następny przystanek to hotel z prysznicami, basenem i lunchem. Około 17:00 czas wrócić do La Paz jadąc nową drogą. OPIS ROWER Rower: Rower z pełną amortyzacją z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi.

La Paz: 4-dniowa droga śmierci i wycieczka rowerowa po płaskim terenie

3. La Paz: 4-dniowa droga śmierci i wycieczka rowerowa po płaskim terenie

Poznaj piękną przyrodę, historię i kulturę La Paz podczas tej ekscytującej, kilkudniowej wycieczki po najbardziej znanych i zapierających dech w piersiach atrakcjach. Pierwszy dzień - Zacznij jazdę na rowerze górskim wcześnie rano o 7:30. Po przygotowaniu roweru full-suspension i wyposażenia roweru (kask, rękawiczki, kurtka, spodnie) jesteś gotowy do rozpoczęcia przygody. Etap 1: Rozwijaj pewność siebie i zapoznaj się z rowerem na tej 22-kilometrowej asfaltowej drodze zjazdowej. Na policyjnym punkcie kontrolnym (po 45 min.) wszyscy odwiedzający płacą Bs. 50 za wstęp. Jedź na rowerze ze spokojem, ponieważ furgonetka bezpieczeństwa jest zawsze za grupą i ciesz się przystankami na wodę, zdjęcia i kontrole rowerów. Etap 2: Zanurz się w wycieczce „Drogą Śmierci” około 10 km, która zawsze odbywa się w zwartej grupie, po której następuje przerwa na przekąski. Etap 3: Rozpocznij ostatni odcinek dnia od obejrzenia pięknego wodospadu i około 32 km. przed przybyciem do Yolosy. Na koniec zrelaksuj się w hotelu z prysznicami, basenem i lunchem. Ciesz się nowymi wspaniałymi widokami około godziny 16:00. wracając do La Paz jadąc nową drogą. Wysiądź w biurze autobusowym (La Paz do Uyuni) i pamiętaj o zabraniu ze sobą toreb, ponieważ autobus odjeżdża o 21:00. Drugi dzień – przyjazd do miasta Uyuni o 7:30 rano, a następnie czas wolny na zwiedzanie oszałamiającego miasta. Następnie rozpocznij swoją wycieczkę o 10:30, gdzie odwiedzisz Cmentarz Pociągów, Colchani (warsztaty górników solnych obok solnisk), rękodzieła wykonane z soli oraz tekstylia wykonane z włókien lamy i alpaki. Następnie Ojos de Agua Salada, hotelowe muzeum wykonane w całości z soli, Flagi Świata, Pomnik Dakar i Isla Incahuasi. Następnie pozuj do zabawnej perspektywy i zniekształconych proporcji, zrobionych na tle uderzająco białej powierzchni solnych równin. Udaj się na koniec dnia do przestronnego obszaru, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie oglądania pięknego zachodu słońca, rozprzestrzeniającego się jego olśniewającymi kolorami na solnych równinach, a na koniec dotrzyj do miasta Ajencha, aby zjeść kolację, gdzie możesz zostanie na noc w hostelu. Dzień trzeci - Rozpocznij o 7:00 od obfitego śniadania, a następnie odwiedź Ollagüe, skalistą drogę „El Pasito Tuntun”, słynne laguny Cañapa, Hedionda i Chiarcota, w których można zobaczyć flamingi. Na koniec wejdź do „Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa”, gdzie możesz zobaczyć Pustynię Siloli, drzewo skalne i ogromną Czerwoną Lagunę, aby zobaczyć więcej różowych flamingów w ich naturalnym środowisku. Nocleg w hostelu w Huayllajara. Czwarty dzień - Wyjdź wcześnie około 5:00 rano, aby odwiedzić: Sol de Mañana Geyser, kąpiel w Hot Springs Polques, Dali Desert, Green Lagoon i White Lagoon u podnóża wulkanu Licancabur. Następnie wróć do granicy Boliwii z Chile (Hito Cajon), gdzie Twój przewodnik pomoże Ci przejść przez granicę o 10:30, a na koniec dotrzesz do San Pedro de Atacama o 14:00.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Yolosa

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Yolosa: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Yolosa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Yolosa? Kliknij tutaj.