Yogyakarta – nasze najbardziej polecane atrakcje

Yogyakarta: Bilet wstępu do świątyni Borobudur

1. Yogyakarta: Bilet wstępu do świątyni Borobudur

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do wspaniałej świątyni Borobudur, największego buddyjskiego zabytku na świecie. Podziwiaj architekturę i kamieniarkę tej wyjątkowej świątyni, która majestatycznie wznosi się na szczycie wzgórza z widokiem na bujne zielone pola i odległe wzgórza. Odkryj pomnik, który jest cudem designu, o łącznej powierzchni około 2500 metrów kwadratowych, ozdobiony 2672 płaskorzeźbami i pierwotnie przedstawiający 504 posągi Buddy. Zobacz kamienne rzeźby dołączone do świątyni, które przedstawiają legendy i historie o wielkim znaczeniu filozoficznym. Wybierz spacer przez Green Park od wejścia. Przechadzając się po okolicy, wypatruj sprzedawców oferujących pamiątki i inne bibeloty (istnieją przepisy, które zapobiegają przeszkadzaniu odwiedzającym). Zbudowana między 780 a 840 rokiem ne za panowania dynastii Sailendra, projekt świątyni w architekturze Gupta odzwierciedla wpływ Indii na region. Jest jednak wystarczająco dużo rdzennych scen i elementów, aby uczynić Borobudur wyjątkowo indonezyjskim. Świątynia pozostała silna nawet przez dziesięć wieków zaniedbań. W latach 70. rząd Indonezji i UNESCO wspólnie pracowały nad przywróceniem Borobudur dawnej świetności. Renowacja trwała osiem lat, dzięki czemu Borobudur stał się jednym z najcenniejszych skarbów Indonezji.

Borobudur Sunrise, Merapi Volcano i Prambanan Całodniowa wycieczka

2. Borobudur Sunrise, Merapi Volcano i Prambanan Całodniowa wycieczka

Po odebraniu z hotelu udaj się na wzgórze Setumbu, aby zobaczyć zapierający dech w piersiach wschód słońca Borobudur. Kiedy powietrze jest świeże, a mgła zaczyna się podnosić, słońce otoczy wulkany i tarasowe pola. Po wschodzie słońca masz możliwość zwiedzania wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO świątyni Borobudur, największej buddyjskiej budowli na ziemi. Bądź pierwszym tego dnia, aby wejść do bram, gdy się otwierają. To jeden z największych starożytnych zabytków na świecie. Kontynuuj wycieczkę na pokładzie jeepa do wulkanu Merapi, jednego z najpopularniejszych wulkanów w kraju. Uchwyć własne doniosłe wspomnienia nad malowniczymi miejscami wulkanu. Zakończ wycieczkę wizytą w jednej z najpiękniejszych świątyń hinduistycznych, Prambanan. Zbudowany w X wieku, jest to największy kompleks świątynny poświęcony Śiwie w Indonezji. Zobacz trzy świątynie ozdobione płaskorzeźbami ilustrującymi epos Ramajany, poświęcony trzem wielkim hinduskim bóstwom (Shiva, Vishnu i Brahma) oraz zwierzętom, które im służą. Po zakończeniu wycieczki usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy kierowca odprowadzi Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Yogyakarta: Bilet wstępu do świątyni Prambanan

3. Yogyakarta: Bilet wstępu do świątyni Prambanan

Odwiedź świątynię Prambanan z tym biletem wstępu. Przejdź się po największej i najpiękniejszej hinduskiej świątyni w Indonezji. Rób zdjęcia kompleksu świątynnego, aby dowiedzieć się więcej o historii i religiach regionu. Zobacz świątynię, która jest lokalnie znana jako Świątynia Roro Jonggranga lub Świątynia Smukłej Dziewicy. Zobacz osiem świątyń, z których trzy główne poświęcone są Śiwie, Wisznu i Brahmie. Podziwiaj główną świątynię Śiwy, która wznosi się na wysokość 130 stóp i mieści wspaniały posąg małżonki Śiwy, Durgi. Podziwiaj 224 świątynie w kompleksie. Dowiedz się, jak świątynia została ponownie odkryta, zrewitalizowana i wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO w 1991 roku. Podróż do tego, co jest powszechnie uważane za najpiękniejszą i najbardziej wdzięczną hinduską świątynię w Indonezji.

Yogyakarta: Borobudur Sunrise i wycieczka z przewodnikiem po świątyni Prambanan

4. Yogyakarta: Borobudur Sunrise i wycieczka z przewodnikiem po świątyni Prambanan

Odbierz z hotelu i udaj się na wzgórze Setumbu, aby zobaczyć zapierający dech w piersiach wschód słońca Borobudur. Gdy powietrze będzie świeże, a mgła zacznie się podnosić, słońce otoczy wulkany i pola tarasowe. Po wschodzie słońca zwiedzaj wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO świątynię Borobudur, największą pojedynczą budowlę buddyjską na ziemi. Bądź pierwszym tego dnia, aby wejść do bram, gdy się otwierają. Po wizycie w Borobudur będziesz podróżować przez 1,5 - 2 godziny do świątyni Prambanan. Spędź 2 godziny na zwiedzaniu Prambanan. Świątynia ta została zbudowana w X wieku, jest to największy kompleks świątynny poświęcony Śiwie w Indonezji. Zobacz trzy świątynie ozdobione płaskorzeźbami ilustrującymi epos Ramajany, poświęcony trzem wielkim bóstwom hinduskim: Śiwie, Wisznu i Brahmie. Zobaczysz także trzy świątynie poświęcone zwierzętom, które im służą. Po zakończeniu zwiedzania Prambanan możesz zdecydować się na powrót bezpośrednio do hotelu lub zatrzymanie się na lunch w drodze powrotnej.

Yogyakarta: Safari Jeepem z przewodnikiem po Mount Merapi z odbiorem

5. Yogyakarta: Safari Jeepem z przewodnikiem po Mount Merapi z odbiorem

Opuść Yogyakartę i zwiedzaj górę Merapi podczas tego prywatnego safari jeepem z przewodnikiem. Poczuj dreszczyk emocji podczas jazdy po jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, odwiedź muzeum i dowiedz się wszystkiego o niszczycielskiej erupcji z 2010 roku, która pochłonęła życie 353 osób. Rozpocznij swoją podróż od odbioru z miejsca zakwaterowania w Yogyakarcie. Wskocz do samochodu i podziwiaj przepływające widoki, podczas gdy przewodnik zapozna Cię z historią regionu. Wjedź na epicki wulkan Mount Merapi i poczuj, jak endorfiny przepływają przez twoje ciało, ciesząc się jazdą. Zatrzymaj się w kilku punktach widokowych, takich jak Bunkier, aby uzyskać doskonałe zdjęcia aktywnego wulkanu na Instagramie. Odwiedź Mini Muzeum ze swoim przewodnikiem i dowiedz się o erupcji w 2010 r., która dotknęła 350 000 osób, które musiały zostać ewakuowane z tego obszaru. Zobacz zdjęcia świętej góry i dowiedz się, dlaczego ta erupcja była największa od lat 70. XIX wieku. Zakończ dzień wspomnieniami i zdjęciami, które przetrwają całe życie podczas tej niezapomnianej wycieczki.

Yogyakarta: szyta na miarę prywatna wycieczka z odbiorem

6. Yogyakarta: szyta na miarę prywatna wycieczka z odbiorem

Odkryj Yogyakartę dzięki bezproblemowej, prywatnej wycieczce z odbiorem i dowozem do hotelu. Zwiedzaj okolicę z lokalnym przewodnikiem i ciesz się elastycznością dostosowywania doświadczenia, wybierając od 3 do 4 atrakcji do odkrycia. Wybierz preferowaną kombinację atrakcji, trzymając się jednego regionu, aby poznać więcej indywidualnych atrakcji. Możesz także połączyć różne regiony, ale ograniczenia czasowe oznaczają, że zobaczysz mniej atrakcji. Odwiedź północ i zobacz świątynię Borobudur, wzgórze Setumbu (wschód słońca), kościół kurczaka, świątynię Pawon, świątynię Mendut, wycieczkę po lawie 4x4 Merapi, muzeum Ullen Sentalu i wiele innych. Udaj się na zachód, aby odkryć wodospady Mudal, wodospady Kembang Soka, wodospady Kedung Pedut, wzgórze Pulepayung, punkt widokowy Kalibiru, jezioro Sermo lub pola ryżowe Pronosutan. Na wschodzie atrakcje obejmują kompleks świątynny Prambanan, świątynię Kalasan, świątynię Sambisari, świątynię Ratu Boko, świątynię Ijo, klif Breccia, Bukit Bintang, miejsce Riyadi i inne. Zwiedzaj centrum miasta ze swoim przewodnikiem i zobacz ulicę Malioboro, rynek Bringharjo, Pałac Sułtana, Twierdzę Vredeburg, Muzeum Senobudoyo i Pałac Wodny Taman Sari. Udaj się na południe, aby odwiedzić wzgórza paralotniowe, las sosnowy Sari Mangunan lub kamień Songgo Langit. Lub udaj się do Gunung Kidul (wschód-południe), aby zobaczyć jaskinię Jomblang, jaskinię Pindul, szczyt Segoro, plażę Seruni, wzgórze Pengilon, plażę Watunene i wiele innych. Możesz dowolnie łączyć dowolne miejsca docelowe, nawet między regionami. Dobre opcje kombinacji obejmują: 1. Północ + Wschód. 2. Północ + Zachód 3. Zachód + Południe 4. Wschód + Gunung Kidul 5. Miasto+Południe 6. Miasto+Północ 7. Miasto+wschód.

Yogyakarta: Karta prywatnego samochodu z kierowcą

7. Yogyakarta: Karta prywatnego samochodu z kierowcą

W Yogyakarcie jest wiele do zobaczenia, duże miasto z ograniczonymi możliwościami transportu publicznego dla odwiedzających. Wynajmij prywatny pojazd i poznaj wszystkie atrakcje miasta. Kierowca odbierze Cię z miejsca zakwaterowania i zawiezie w dowolne miejsce w ramach tego 10-godzinnego programu. Zajrzyj do starożytnych świątyń hinduistycznych w Prambanan, które wyglądają jak ręcznie usypane zamki z piasku, lub odkryj pałac sułtana, który przypomina pozłacaną pozytywkę wypełnioną klejnotami. Miasto jest również dobrze znane ze swojej sztuki i rękodzieła, centrum nerwowe dla tradycyjnego i nowoczesnego lalkarstwa. Twój kompetentny kierowca zabierze Cię do ulubionych miejsc, wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o atrakcjach i będzie na Ciebie czekał. Jeśli lubisz wolność wyboru i zabawę we własnym tempie, to najlepszy sposób na odkrycie Yogyakarty.

Yogyakarta: Wycieczka do świątyń Borobudur i Prambanan ze wspinaczką

8. Yogyakarta: Wycieczka do świątyń Borobudur i Prambanan ze wspinaczką

Doświadcz pełni cudów Borobudur i Prambanan podczas wycieczki z przewodnikiem z Yogyakarty z przywilejami wejścia bez kolejki. Zanurz się w pięknie starożytnej architektury i bogatej historii, poznając filozofie i historie kryjące się za odkrywanymi miejscami. Rozpocznij wycieczkę od miejsca spotkania lub wybierz opcję odbioru z hotelu. Po drodze do Borobudur będziesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na bujne zielone pola ryżowe i majestatyczne góry, tworząc spokojną atmosferę, która nadaje ton Twojej przygodzie. Po przybyciu do Borobudur otrzymasz specjalny bilet wstępu, który zapewni Ci wyłączny dostęp do zwiedzania struktury świątyni i obejrzenia z bliska skomplikowanych płaskorzeźb (koszt nie jest wliczony w cenę). Wejdź do świątyni, postaw stopę na jej starożytnych schodach i zachwyć się panoramicznymi widokami ze szczytu. Poznaj historię, kulturę i filozoficzne znaczenie skomplikowanych płaskorzeźb i posągów świątyni z pomocą lokalnego przewodnika. Po zanurzeniu się w cudach Borobudur, kontynuuj podróż do świątyni Prambanan. Dzięki biletowi z pominięciem kolejki (koszt nie jest wliczony w cenę) ominiesz długie kolejki i uzyskasz bezpośredni dostęp do tego inspirującego hinduskiego kompleksu świątynnego. Podziwiaj wspaniałość wysokich struktur Prambanan, ozdobionych skomplikowanymi rzeźbami i płaskorzeźbami, które przedstawiają legendarne opowieści. Odkryj, jak te architektoniczne cuda przetrwały czas i dowiedz się o ich znaczeniu w kulturze i historii Indonezji.

Yogyakarta: Borobudur Climb to the Top i Prambanan Tour

9. Yogyakarta: Borobudur Climb to the Top i Prambanan Tour

Odkryj najpopularniejsze świątynie na Jawie podczas wycieczki z Yogyakarty. Zwiedź wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Borobudur i świątynię Prambanan i wejdź na szczyt Borobudur. Odwiedź świątynię Pawon i buddyjski klasztor Mendut z dołączonymi biletami wstępu. Po odebraniu udaj się do dzielnicy Magelang, aby odwiedzić buddyjską świątynię Borobudur. Wejdź do arcydzieła jawajskich przodków z IX wieku. Podążaj za swoim przewodnikiem po wnętrzu, aby dowiedzieć się więcej o tym kultowym symbolu dynastii buddyjskiej. Wejdź po 100 stopniach do świątyni i poznaj historię i filozofię tego miejsca. Odkryj historię wyrytą na płaskorzeźbie świątyni i podziwiaj stupę na szczycie Borobudur. Wewnątrz każdej z 72 stup można zobaczyć posąg siedzącego Buddy w skali człowieka. Po Borobudur udaj się do pozostałych dwóch mniejszych świątyń w pobliżu Borobudur, nazwanych Pawon i Świątynia Mendut. Widziane z góry są zbudowane w jednej linii prostej. Wewnątrz świątyni Mendut odkryj 3-metrowy starożytny posąg Buddy. Kontynuuj swoją podróż obok pól ryżowych i plantacji owoców salak do hinduskiej świątyni Prambanan (1,5 godziny jazdy). Cofnij się w czasie do dynastii hinduskiej podczas spaceru z przewodnikiem po świątyni. Przeglądaj pokoje Prambanan, w których znajdują się posągi hinduskich bogów, takich jak Brahma, Shiva i Wisnu. Po wycieczce usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy kierowca odwiezie Cię z powrotem do hotelu.

Yogyakarta: Wycieczka z przewodnikiem po Borobudur i Prambanan z transferami

10. Yogyakarta: Wycieczka z przewodnikiem po Borobudur i Prambanan z transferami

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Yogyakarcie i wybierz najpierw wizytę w świątyni Prambanan lub w świątyni Borobudur. Ponieważ masz własnego prywatnego kierowcę i pojazd do odbioru, możesz wybrać, który z nich ma być odwiedzony jako pierwszy, zgodnie z Twoimi potrzebami. Odwiedź największą na świecie buddyjską spuściznę świątyni Borobudur. Spotkaj 504 naturalnej wielkości posągi Buddy, każdy wyrzeźbiony z jednego kamienia. Odkryj siedzące posągi Buddy pod każdą iglicą w kształcie dzwonu. Podziwiaj jego wielkość, piękno i wyjątkowość. Zakończ swoją podróż, odwiedzając pobliskie świątynie Mendut i Pawon (opcjonalnie). Są one ustawione wzdłuż linii prostej z Borobudurem dla nieznanego procesu rytualnego. Poznaj cud starożytnego świata już dziś! Wyrusz do świątyni Prambanan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten potężny kompleks świątynny, zbudowany między VIII a X wiekiem, celebruje zarówno wierzenia hinduskie, jak i buddyjskie, a jego skala jest imponująca. Poświęcono go Trimurti, wyrazowi Boga jako Stwórcy (Brahma), Zachowawcy (Wisznu) i Niszczyciela (Shiva). Największa świątynia hinduska w Indonezji i jedna z największych w Azji Południowo-Wschodniej. Po zakończeniu podróży usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy prywatny kierowca odprowadzi Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania w Yogyakarcie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Yogyakarta

Najciekawsze atrakcje

Yogyakarta: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 202
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Yogyakarta: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Yogyakarta

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Yogyakarta?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Yogyakarta

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Yogyakarta to:

Borobudur

Yogyakarta: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Yogyakarta? Kliknij tutaj.