Dodaj daty

Wzgórze Zamkowe w Nicei

Wzgórze Zamkowe w Nicei

Wzgórze Zamkowe w Nicei – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ładne Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe: piesza wycieczka kulturalna z przewodnikiem

1. Ładne Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe: piesza wycieczka kulturalna z przewodnikiem

Zachwycające Stare Miasto w Nicei (znane lokalnie jako Le Vieux Nice) to piękny plaster miodu wąskich uliczek, usianych pięknymi barokowymi kościołami, butikami i uroczymi restauracjami — ukryte klejnoty można znaleźć za każdym rogiem. To tętniące życiem place z tętniącymi życiem placami, które tętnią życiem zarówno w dzień, jak iw nocy. Po spotkaniu z przewodnikiem przy fontannie Place Massena Square skieruj się w stronę arcydzieł architektury, takich jak ratusz w Nicei, opera i Palais de la Prefecture. Zwiedź Plac Pałacu Sprawiedliwości i Plac Rosetti, gdzie znajduje się katedra w Nicei, zanim odkryjesz tętniący życiem rynek Cours Saleya. Przespaceruj się słynną Promenade des Anglais, portem w starej Nicei, wieżą Belanda i ostatecznym celem zwiedzania historycznego Wzgórza Zamkowego. Podczas wycieczki będziesz miał krótką przerwę na targu kwiatowym, gdzie możesz poznać lokalne przysmaki i kupić ręcznie robione prezenty i kwiaty. Tutaj możesz również wybrać się na krótką wycieczkę do toalety, aby odświeżyć się przed kontynuowaniem wycieczki.

Nicea: Grand Tour by Segway

2. Nicea: Grand Tour by Segway

Przeżyj miasto Nicei na Riwierze Francuskiej na łatwym w obsłudze, samobalansującym Segwayu. Przejedź przez atrakcje miasta podczas 2-godzinnej lub 3-godzinnej wycieczki. Odkryj zabytki, takie jak Stare Miasto, Wzgórze Zamkowe i Place Rossetti. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wyrusz z Promenade des Anglais po krótkiej sesji szkoleniowej, aby upewnić się, że jesteś pewny siebie i komfortowy w swoim pojeździe. Przejdź przez Stare Miasto, podziwiając uliczki ze sklepami, barokowymi budynkami i słynnym targiem kwiatowym. Dowiedz się o włoskim wpływie architektury, gdy Twój przewodnik dzieli się anegdotami o historii miasta i sugeruje rzeczy do zobaczenia i zrobienia przez resztę pobytu. Przejdź obok wspaniałych barokowych budynków, takich jak Place St-Francois i Place Garibaldi. Zatrzymaj się, aby robić zdjęcia przy zabytkach, takich jak dawny dom Matisse'a, Place Rossetti i Rauba Capeu, gdzie możesz robić spektakularne zdjęcia zakrzywionej linii brzegowej. Wznieś się na Wzgórze Zamkowe, gdzie znajdziesz oazę ogrodów krajobrazowych i wodospad. Podziwiaj widoki na Baie des Anges, góry Alp i port w Nicei. Następnie dopchnij Segwaya do granic możliwości, jeżdżąc z maksymalną prędkością 20 km/h.

Nicea: Prywatna wycieczka z przewodnikiem taksówką rowerową elektryczną

3. Nicea: Prywatna wycieczka z przewodnikiem taksówką rowerową elektryczną

Odkryj historię i dziedzictwo Nicei w wyjątkowy sposób, jadąc przez miasto przez profesjonalnego kierowcę. Posłuchaj anegdot, ważnych dat, najważniejszych zabytków i tego, co definiuje bogactwo kulturowe miasta; Twój przewodnik może również dostosować plan zwiedzania według własnego uznania. Wyrusz w niezapomniane przeżycie, które zabierze Cię ze zwykłych kanałów, aby uzyskać dostęp do zapomnianych tajemnic miasta. Odkryj targ Saleva, operę i plac Rossetti ze wspaniałym kościołem. Przejdź przez słynne Place Massena i Garibaldi, pełne ekscytujących historii. Spaceruj wzdłuż wybrzeża słynną Promenade des Anglais i podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na morze z najwyższego punktu: idealny krajobraz do robienia selfie. W nowym mieście „à la française” odkryjesz dzielnice Belle Epoque wraz z hotelem Negresco, dzielnicą Muzyków i wspaniałą prawosławną katedrą. Przechodząc przez port Lympia, podziwiaj imponujące jachty, ale także małe łodzie tradycyjnych rybaków. W końcu dotrzesz do prestiżowej Promenade du Paillon z tryskającymi fontannami i deptakami pełnymi sklepów i restauracji. Zatrzymaj się w dowolnym momencie, aby zrobić zdjęcia lub poproś kierowcę, aby zatrzymał się na lody lub Socca. Dostępny jest bezpłatny audioprzewodnik w następujących językach: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, mandaryński, koreański, portugalski, arabski, turecki Zobaczysz następujące strony w zależności od opcji wycieczki: • La Place Massena / plac Massena • La Fontaine du Soleil / Fontanna Słońca • L'Opera • Le Cours Saleya / plac Saleya • Le Palais des Rois Sardes / Pałac Książąt Sabaudzkich • Pałac Sprawiedliwości / Sąd • La Cathédrale St Réparate – La Place Rossetti / Katedra St Reparate – plac Rossetti • La Vieille Ville / Stare Miasto • La Maison de Matisse / Dom Matisse'a • Les Ponchettes / Domy rybaków • Promenada Anglików • Le Jardin Albert 1er – Le Monument du Centenaire /Albert 1st Garden – Pomnik Stulecia • La Rue Paradis (Małe Pola Elizejskie) • La Colline du Château – Le Coup de Canon de Midi / Castle Hill – Południowy strzał armatni • Le Quai Rauba Capéu / Doki • Le Monument aux Morts / Memoriał • Le Port Lympia / Le Quartiers des Antiquaires / Antiquaries Neighborhoods • L'Eglise du Port / Kościół portowy • Plac Garibaldiego / Plac Garibaldiego • Le Théâtre de Nice / Le Mamac • La Tête Carrée / Kwadratowa Głowa • Liceum Le Lycée Massena / Liceum Massena • La Coulée Verte / Green Lane • La Cathédrale Ortodoksyjna katedra św. Mikołaja i l'Hôtel Negresco

Nicea: piesza wycieczka po skarbach Starego Miasta

4. Nicea: piesza wycieczka po skarbach Starego Miasta

Poznaj serce i historię Nicei podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po dzielnicy Vieux. Podczas wycieczki skosztuj lokalnych przysmaków. Rozpoczyna się na wybrzeżu w Nicei tuż obok Wzgórza Zamkowego. W tym momencie Twój przewodnik przedstawi greckie pochodzenie Nicei, włoskie panowanie nad miastem oraz angielskie i rosyjskie wpływy arystokratyczne. Uzyskaj odpowiedzi na pytania, takie jak nazwa Nicei, powód lokalizacji i wiele innych. Wejdź do starej Nicei przez historyczne drzwi pochodzące z jednego z ostatnich włoskich gubernatorów. Rozpocznij pieszą wycieczkę i poznaj stare domy lokalnej szlachty. Zobacz najbardziej imponujące zabytki i barokowe kościoły i odwiedź najsłynniejszy rynek w mieście. Podążaj za swoim przewodnikiem po plastra miodu maleńkich uliczek starej Nicei i posłuchaj o historii placów i nazw ulic. Zatrzymaj się, aby skosztować lokalnych przysmaków sugerowanych przez przewodnika. Ulepsz swoją wycieczkę, aby uwzględnić wizytę w parku Castle Hill. Po zwiedzeniu kolorowych uliczek nicejskiego Starego Miasta udaj się pod górę, aby poznać historię parku na Wzgórzu Zamkowym (korzystając z windy lub schodów). Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na dachy z tego punktu widokowego z widokiem na wodospad, ruiny, ogrody i spektakularne cmentarze.

Nicea: Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe Wycieczka piesza z przewodnikiem

5. Nicea: Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe Wycieczka piesza z przewodnikiem

PLAN ZWIEDZANIA -1. przystanek " miejsce zbiórki " przy: Pomnik Stulecia, Albert 1er Garden... Znajduje się 100 m od hotelu "Le Meridien" i bardzo blisko Karuzeli. To właściwe miejsce na rozpoczęcie naszej wycieczki, podczas której opowiem Ci o ewolucji miasta Nicei na przestrzeni wieków... Następnie udamy się w kierunku słynnego Placu Massena, a dokładniej w kierunku Fontanny Słońca. Czas trwania: +/- 20 min -Przystanek: Plac Massena Ze swoją piękną piemoncką architekturą i fontanną słońca, w której znajduje się słynny posąg Apolla, Plac Massena jest uważany za płuca Nicei. Czas trwania: +/- 20 min. -Zatrzymaj się: Stare Miasto w Nicei Oprowadzę Cię po klejnotach starej Nicei, jej wąskich brukowanych uliczkach, alejkach służących do utrzymywania chłodu latem i ciepła zimą. Będziesz kontemplować fasady starych budynków w ochrowych, pastelowych odcieniach i będziesz wędrować po sklepach sprzedających mydło nicejskie, prowansalskie tkaniny, sery, rękodzieło, będąc otoczonym zapachem przypraw i jedzenia. W tym cudownym, malowniczym i kolorowym miejscu odkryjesz niezliczone restauracje, place, kościoły, zabytki, muzea, kawiarnie, winiarnie, lodziarnie... Piękny Place Massena, tereny zielone, Cours Saleya z targiem kwiatowym, wyjątkowe dziedzictwo architektoniczne, deptaki i Promenada Anglików z pewnością nie pozostawią Cię obojętnym. Czas trwania: +/- 75min -Zatrzymaj się na : Wzgórze i Park Zamkowy Będziesz także podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki ze szczytu wzgórza zamkowego. Odkryjesz magiczny widok na całą Promenadę Anglików, słynny wodospad, duży zielony park z jednej strony oraz piękny port w Nicei i wspaniały widok na wzgórze Mont Boron z drugiej strony. Nicea, historia, która mówi wiele... Niestety, to właśnie tutaj się rozstaniemy. Ale jak to mówią: Wszystko, co piękne, kiedyś się kończy... Czas trwania: +/- 35 min. Uwaga: Wycieczka piesza trwa zazwyczaj od 2h30 do 2h45 w zależności od tempa grupy.

Nicea: Wycieczka z przewodnikiem

6. Nicea: Wycieczka z przewodnikiem

Odkryj Niceę podczas wycieczki z przewodnikiem i dowiedz się więcej o tym klejnocie Riwiery Francuskiej. Zobacz niektóre z jej najbardziej znanych zabytków, w tym Promenadę Anglików, Cours Saleya i Place Rossetti. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Place Massena w samym sercu miasta, przy nieco kontrowersyjnej Fontaine du Soleil przedstawiającej greckiego boga Apolla. Spaceruj wzdłuż Esplanade Georges Pompidou w kierunku najbardziej charakterystycznej części Nicei, Promenady Anglików. Podziwiaj architekturę legendarnego hotelu Negresco, a także miejską operę, zanim udasz się do Vieux Nice, starego miasta. Odkryj tętniący życiem Cours Saleya i targ kwiatowy oraz poznaj kuchnię nicejską i kulturę jedzenia. Zatrzymaj się przed majestatycznym Pałacem Prefektury i poznaj jego bogatą historię sięgającą XVI wieku. Podziwiaj fasadę Pałacu Sprawiedliwości i posłuchaj o niesławnym i fascynującym "napadzie na bank stulecia". Spaceruj po tętniącym życiem Place Rossetti i zobacz prawie 1000-letnią katedrę Sainte Reparate. Mijając dawne mieszkanie słynnego malarza Henri Matisse'a, dotrzyj na Wzgórze Zamkowe, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto i jego wybrzeże.

Nicea: Skarby Starego Miasta i piesza wycieczka po Wzgórzu Zamkowym

7. Nicea: Skarby Starego Miasta i piesza wycieczka po Wzgórzu Zamkowym

Poznaj lokalną perspektywę Vieux-Nice podczas pouczającej 3-godzinnej pieszej wycieczki po Nicejskim Starym Mieście i Wzgórzu Zamkowym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem nad brzegiem morza, obok schodów i windy na Wzgórze Zamkowe. Posłuchaj wstępu do historii najbardziej włoskiego francuskiego miasta, począwszy od jego greckich fundamentów, przez czasy panowania Sabaudii, aż po współczesność. Dowiedz się o wpływie arystokracji angielskiej i rosyjskiej, dowiedz się, skąd wzięła się jej nazwa i nie tylko. Następnie wejdź na Stare Miasto przez bramę zbudowaną za panowania jednego z ostatnich włoskich namiestników. Zobacz stare domy miejscowej szlachty i podziwiaj barokowe kościoły i pomniki. Udaj się na jeden z najsłynniejszych targowisk w Nicei i wdychaj aromat sprzedawanych produktów (targ spożywczy tylko w godzinach porannych). Poznaj plaster miodu maleńkich uliczek, poznając historię każdego placu, nazwę ulicy i projekt. Następnie wejdź na szczyt Wzgórza Zamkowego, przechodząc przez jedne z najcichszych obszarów Vieux Nice. Przejdź przez las do starych cmentarzy z panoramicznym widokiem na miasto i port. Podziwiaj ruiny starych fortyfikacji i zobacz majestatyczny wodospad na Colline du Chateau. Wycieczka obejmuje degustację lokalnych potraw (1, 2 lub 3 specjały z Nicei). Uzyskaj przydatne porady i wskazówki, jak spędzić resztę czasu w Nicei od swojego kompetentnego przewodnika.

Nicea: Must-Sees Electric Scooter Tour

8. Nicea: Must-Sees Electric Scooter Tour

Najpierw założysz kaski, a następnie pojedziesz elektryczną hulajnogą na Promenadę. Tam rozpocznie się wycieczka. Będziesz miał krótkie wyjaśnienie, jak działa skuter elektryczny, prędkość, hamulec, autonomia i co zobaczysz. Jedź wzdłuż morza, a następnie zatrzymaj się na placu Massena, miejscu spotkań miasta. Odkryj La promenade du paillon, duży ogród w centrum miasta. Kieruj się w stronę Wzgórza Zamkowego i jego wodospadu. Ciesz się fantastycznymi widokami na całe miasto z tego idealnego punktu widokowego. Udaj się do słynnego #Ilovenice i ponownie jedź wzdłuż morza i ciesz się zachodem słońca, gdy tam będziesz, zanim zakończysz wycieczkę w miejscu spotkania.

Nicea: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

9. Nicea: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

Rozpocznij wycieczkę od spotkania z przewodnikiem i rozpoczęcia wycieczki wzdłuż Promenady Anglików. Jedź dużą ścieżką rowerową obok Starego Miasta w Nicei i dotrzyj do Quai Rauba Capeù. Kontynuuj wycieczkę, ponieważ Twój potężny e-rower pomoże Ci łatwo wspiąć się na szczyt Wzgórza Zamkowego. Ze szczytu wzgórza można podziwiać fantastyczne widoki na Stare Miasto i plaże Nicei. Dowiedz się więcej o mieście, ponieważ Twój przewodnik wskazuje historyczne budynki i punkty orientacyjne podczas wycieczki. Jedź w kierunku portu w Nicei i zobacz kontrast między eleganckimi jachtami a tradycyjnymi statkami rybackimi. Wejdź na wzgórze Mont Boron i podziwiaj wspaniałe widoki na całe miasto.

Nicea: 3-godzinna panoramiczna wycieczka rowerem elektrycznym

10. Nicea: 3-godzinna panoramiczna wycieczka rowerem elektrycznym

Twój przewodnik poprowadzi Cię przez port, stare miasto, wybrzeże oraz w górę iw dół głównego wzgórza w centrum Nicei, bez wysiłku podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerem elektrycznym. Wjedź na Wzgórze Zamkowe i podziwiaj jego ogrody, wodospad i ruiny, a następnie zatrzymaj się, by podziwiać widoki na Zatokę Aniołów. Rzuć okiem na wzgórze Mont Boron i jego najpiękniejsze wille Belle Epoque, niektóre wille należą do ludzi o międzynarodowej sławie. Przejedziesz obok głównych zabytków, placów i ogrodów oraz labiryntem uliczek Starego Miasta. Odwiedź także inne popularne dzielnice i rynki w mieście.

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Wzgórze Zamkowe w Nicei: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wzgórze Zamkowe w Nicei: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wzgórze Zamkowe w Nicei? Kliknij tutaj.