Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wzgórze Syjon

Wzgórze Syjon – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

1. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

2. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

3. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

4. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

5. Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedzisz najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście sięgającym ponad 4 tysiącleci wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Zwiedź Stare Miasto oraz znajdujące się tam główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską oraz Dzielnicę Chrześcijańską, a także niedawno odnowioną ulicę Cardo, wciąż widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Po zakończeniu zwiedzania Jerozolimy udaj się nad Morze Martwe, zwane także „Morzem Soli”. Położone w Rowie Jordanu, pomiędzy Jordanią a Zachodnim Brzegiem, Morze Martwe jest największą depresją na Ziemi. Jego duże zasolenie sprawi, że będziesz unosić się na malowniczej seledynowej powierzchni wody, co z pewnością będzie unikalnym doświadczeniem. Zatrzymaj się na chwilę relaksu w jednym z kurortów u wybrzeża Morza Martwego i popływaj, okładając się jednocześnie bogatym w minerały, leczniczym błotem z Morza Martwego. Jego właściwości lecznicze sprawiły, że miejsce to stało się głównym ośrodkiem spa oferującym różnorodne unikalne produkty kąpielowe, które można zakupić w lokalnych hotelach i sklepach. Kup sole do kąpieli oraz kremy do pielęgnacji skóry, a następnie wróć do swojego hotelu w Tel Awiwie, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

6. Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Zagłęb się w złożoną historię Jerozolimy i poznaj jej znaczenie religijne i kulturowe podczas tej stymulującej wycieczki prowadzonej przez profesjonalnego przewodnika. Po odebraniu z hotelu w Tel Awiwie udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę Jerozolimy. Tutaj Twój przewodnik przedstawi Ci niektóre fakty i historie związane z miastem. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przemierzaj kręte dzielnice ormiańskie i żydowskie, docierając do niedawno wykopanej Cardo – drogi rzymskiej. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu i posłuchaj historii i mitów związanych z tym zabytkiem. Odwiedź Kotel i przejdź do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. To świetna okazja, aby odwiedzić tak słynne dzieło architektury. Następnie udaj się do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem – pomnik Holokaustu. Złóż wyrazy szacunku tutaj i poświęć trochę czasu na refleksję. W soboty i święta żydowskie zamiast do Yad Vashem jedź do Ein Karem, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Wybierz się na spacer po malowniczej wiosce, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: Wycieczka całodniowa

7. Jerozolima: Wycieczka całodniowa

Zobacz najważniejsze zabytki Jerozolimy podczas wycieczki całodniowej. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę miasta pokoju. Następnie zatrzymaj się na Syjonie, aby odwiedzić Grobowiec Króla Dawida, miejsce ostatniej wieczerzy oraz bazylikę Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Udaj się na Stare Miasto, by przespacerować się po Dzielnicach Ormiańskiej i Żydowskiej. Dojdź do niedawno odkrytej i odbudowanej rzymskiej ulicy Cardo. Zobacz Ścianę Płaczu. Kontynuuj zwiedzanie w Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź Drogą Krzyżową. Odwiedź bazylikę Grobu Świętego. Przejdź dalej do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem, instytut poświęcony ofiarom Holokaustu. W soboty i w święta żydowskie zamiast do Yad Vashem wybierz się do Ein Karem. Według tradycji jest to miejsce narodzin Jana Chrzciciela. Udaj się na spacer wąskimi ulicami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Najświętszej Marii Panny, a następnie przejdź do wspaniałego kościoła Narodzin św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: Wycieczka całodniowa w małej grupie

8. Jerozolima: Wycieczka całodniowa w małej grupie

** Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Poznaj ważne miejsca Jerozolimy podczas całodniowej wycieczki, która obejmuje wszystkie podstawy tego starożytnego i świętego miasta. Po porannym odbiorze z hotelu udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę miasta. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przejdź przez dzielnice ormiańską i żydowską do niedawno odkopanego i odrestaurowanego Cardo, znanego również jako Droga Rzymska. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu, Kotel i udaj się do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. Udaj się do Nowego Miasta, aby odwiedzić Yad Vashem, pomnik Holokaustu. W soboty i święta żydowskie zamiast Yad Vashem jedź do Ein Karem, na południowy zachód od Jerozolimy, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Spaceruj wąskimi uliczkami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie niezwykłego kościoła św. Jana Chrzciciela. Gdy będziesz eskortowany, Twój przewodnik wyjaśni religijne, kulturowe i historyczne znaczenie miejsc, które widzisz, zapewniając obszerne wprowadzenie do Jerozolimy. Informujemy, że w dniach 9, 15, 20,29 kwietnia; 29 maja; 19, 20 i 27 września 2020 r. wizyta w Yad Vashem zostanie zastąpiona wizytą w Ein Karem.

Z Ammanu lub Morza Martwego: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

9. Z Ammanu lub Morza Martwego: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Odkryj Jerozolimę z Jordanii w najlepszy możliwy sposób podczas tej jednodniowej wycieczki, zaczynając od Ammanu. Odwiedź stare miasto Jerozolimy - Via Dolorosa, Bazylikę Grobu Świętego, Ścianę Płaczu i Górę Syjon. Ta wycieczka to świetna okazja, aby odwiedzić magiczną Jerozolimę podczas pobytu w Jordanii z bezproblemowym programem zwiedzania. Wyrusz w poranną przejażdżkę z hotelu w Ammanie do granicy z Izraelem, gdzie przejedziesz. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie, odwiedzając znane zabytki. Ta wycieczka po Jerozolimie z Ammanu zapewnia doskonałą wartość i jest obowiązkowa dla jordańskich podróżników szukających jednodniowej wycieczki do Świętego Miasta.

Jerozolima: Miasto Dawida, podziemna wycieczka po Jerozolimie

10. Jerozolima: Miasto Dawida, podziemna wycieczka po Jerozolimie

Odkryj najważniejsze zabytki Jerozolimy podczas tej całodniowej wycieczki. Zacznij od zapierającego dech w piersiach widoku Jerozolimy z obszaru Wzgórza Świątynnego, po czym jedziesz wzdłuż Doliny Cedron w kierunku Bramy Syjonu. Uzyskaj wspaniałe widoki z Góry Oliwnej i cmentarza żydowskiego. U jego podstawy znajdują się starożytne grobowce Yad Avshalom, Beni Hazir i prawdopodobnie Zachariasza. Obok znajduje się Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Na Górze Syjon zatrzymaj się przy niesamowitym Grobie Dawida. Wejdź do Starego Miasta przez Bramę Syjonu w drodze do Cardo i zatrzymaj się przy czterech pięknie odrestaurowanych synagogach sefardyjskich z XVII i XVIII wieku. Przejdź do odkopanego półtora tysiąca bizantyjskiego Cardo. Wędrując po dzielnicy żydowskiej, podziwiaj odkopane i odsłonięte fundamenty 2700-letniego muru biblijnej Jerozolimy zbudowanego przez króla Ezechiasza. Zejdź kilka metrów i znajdź się w dwutysięcznym kompleksie domów z oryginalną mozaiką podłogową i mykwą. Krótki postój przy Ścianie Płaczu (Kotel) pozwala umieścić notatkę między jej kamieniami. Opuść Stare Miasto przez bramę Dung i odwiedź niezwykłe wykopaliska trzytysięcznego Miasta Dawida.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Wzgórze Syjon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wzgórze Syjon? Kliknij tutaj.

Wzgórze Syjon: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(1730 recenzji)

To była doskonała jednodniowa wycieczka (kciuki w górę dla Salomona Dinera, naszego przewodnika, który jest bardzo miłą osobą) w Jerozolimie zobaczyliśmy całkiem sporo (chociaż prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej kilku dni, aby zwiedzić wszystko na starym mieście i dalej), Morze Martwe było interesujące, ale trochę rozczarowujące, ponieważ kąpielisko było dość małe i zatłoczone. Obiekty są raczej brudne i przepełnione, więc jedna godzina w zupełności wystarczy na całe doświadczenie Morza Martwego. . .

Myślę, że to jedyna wycieczka, która zapewnia zarówno Jerozolimę, jak i Morze Martwe. Cieszę się, że to znalazłem, ponieważ większość miejscowej ludności, a nawet personel hotelu wspomniał, że nie można zrobić obu podczas jednej podróży.

Podróż była świetna! Bardzo dobry kompetentny przewodnik, bogata wycieczka i dużo wrażeń. Jeśli masz ograniczoną ilość czasu w Izraelu, polecam.

Ta trasa daje dobry przegląd pierwszej wizyty w Jerozolimie. Trzeba przyznać, że mieliśmy wyjątkowego przewodnika (Norberta).

NIE PODOBAŁA MI SIĘ WIZYTA W BARDZO DROGIM SKLEPIE