Dodaj daty

Wzgórze Świątynne

Wzgórze Świątynne

Wzgórze Świątynne – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

2. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

3. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

4. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

5. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

6. Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedź najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście o historii sięgającej ponad 4 tysiąclecia wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Następnie udaj się na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne oraz Kopuła na Skale. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską i Dzielnicę Ormiańską oraz niedawno odnowioną rzymską ulicę Cardo, widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu, a następnie zmartwychwstał. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Opuść Jerozolimę i przejedź do Betlejem, aby zobaczyć Pole Pasterzy oraz odwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego – jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. To znajdujące się na Zachodnim Brzegu palestyńskie miasto w dużej mierze uzależnione jest od turystyki. Tysiące osób przybywają tu co roku, by modlić się lub po prostu na własne oczy zobaczyć plac Żłóbka, gdzie miał się urodzić Chrystus. Ten dostępny dla pieszych plac otaczają ulice o nazwach nawiązujących do Jezusa, m.in. ulica Gwiazdy betlejemskiej czy też ulica Bożego Narodzenia. Znajduje się tam także jedyny meczet w mieście oraz Palestyńskie Centrum Pokoju. Poświęć chwilę na refleksję lub odwiedź jeden ze sklepów z rękodziełem. Następnie wróć do Tel Awiwu, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

7. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Poznaj starożytne i święte miasto Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tel Awiwu. Odkryj fascynującą historię i różnorodne kultury, które kształtowały to miasto przez tysiące lat. Dzięki doświadczonemu przewodnikowi, który poprowadzi Cię przez kręte uliczki i starożytne zabytki, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie tego, co najlepsze w Jerozolimie w ciągu jednego dnia. Twój dzień zaczyna się od wizyty na tętniącym życiem targu Mahane Yehuda, gdzie możesz zwiedzić stragany i skosztować smaków bogatej sceny kulinarnej Izraela. Następnie udasz się do Bramy Jaffy, głównego wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Stamtąd zwiedzisz starożytne mury i udasz się do Wieży Dawida, fortecy, która istniała przez prawie 2000 lat i obecnie mieści muzeum poświęcone historii Jerozolimy. Kontynuując kręte uliczki Starego Miasta, odkryjesz Cardo, starożytną rzymską drogę, która kiedyś łączyła Jerozolimę z Morzem Śródziemnym. Odwiedzisz także Synagogę Hurva, która na przestrzeni wieków była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana. Następnie udasz się do Ściany Płaczu, najświętszego miejsca w judaizmie, gdzie możesz być świadkiem żarliwych modlitw wiernych z całego świata. Następnie odwiedzisz Wzgórze Świątynne, miejsce niektórych z najważniejszych zabytków religijnych na świecie. Zobaczysz oszałamiającą Kopułę na Skale, muzułmańską świątynię z VII wieku oraz pobliski meczet Al-Aqsa, jeden z najstarszych i najbardziej czczonych meczetów na świecie. Kontynuując, podążysz Via Dolorosa, ścieżką, którą podobno podążał Jezus w drodze na ukrzyżowanie. Po drodze zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i odwiedzisz Bazylikę Grobu Pańskiego, gdzie podobno Jezus został pochowany i zmartwychwstał. Na koniec będziesz wędrować krętymi uliczkami Bazaru Starego Miasta, gdzie możesz targować się o pamiątki i lokalne rękodzieło. Z doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię na każdym kroku, ta całodniowa wycieczka po Jerozolimie z Tel Awiwu to doskonały sposób na zanurzenie się w historii, kulturze i duchowym znaczeniu jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.

Jerozolima: wycieczka z prywatnym przewodnikiem

8. Jerozolima: wycieczka z prywatnym przewodnikiem

Przeżyj urzekające cuda Jerozolimy podczas niezwykłej prywatnej pieszej wycieczki. Słuchaj swojego przewodnika podczas wizyty i poznaj niektóre z najważniejszych zabytków miasta. Rozpocznij swoją przygodę, gdy Twój kompetentny przewodnik będzie na Ciebie czekał w holu centralnie położonego hotelu, zapewniając wygodny początek zwiedzania tego niezwykłego miasta. Wyrusz w podróż, która obejmuje istotę Jerozolimy, oferując kompleksowy widok na jej kultowe zabytki i wgląd w jej bogatą historię. Przemierzaj starożytne ulice, a Twój przewodnik maluje żywy obraz przeszłości Jerozolimy, dzieląc się zwięzłymi, ale fascynującymi narracjami, które ożywiają miasto. Odkryj ukryte skarby i intrygujące tajemnice Starego Miasta, zaczynając od wejścia przez Bramę Syjonu, mijając enigmatyczną Dzielnicę Ormiańską, a kończąc na urzekającej Dzielnicy Żydowskiej i starożytnym bizantyjskim Cardo. Najważniejszym punktem wycieczki będzie słynna na całym świecie Ściana Płaczu, budzący podziw fragment zachodniego muru oporowego Wzgórza Świątynnego. Ten monumentalny mur, wzniesiony przez legendarnego Heroda Wielkiego podczas jego ambitnej rozbudowy Świątyni w 20 roku p.n.e., służy jako sanktuarium na świeżym powietrzu, gdzie w szczelinach pomiędzy imponującymi kamieniami dyskretnie umieszcza się serdeczne modlitwy. Kontynuując swoją wyprawę, będziesz podążać śladami Jezusa Via Dolorosa, zwaną Drogą Krzyżową. Ta święta trasa prowadzi od Jego potępienia do miejsca ukrzyżowania, przyciągając niezliczonych pielgrzymów, którzy decydują się podążać Jego śladami i zatrzymywać się na ważnych stacjach po drodze. Kończąc tę pamiętną podróż, dotrzesz do szanowanego Kościoła Grobu Świętego, miejsca o ogromnym duchowym znaczeniu dla chrześcijan na całym świecie. To uświęcone sanktuarium znajduje się w tym samym miejscu, w którym Jezus został ukrzyżowany, pochowany i triumfalnie zmartwychwstał, oferując głębokie doświadczenie wiary i czci. Twoja wycieczka zakończy się w pobliżu kultowej Bramy Jaffy, bramy do dalszych eksploracji i odkryć w czarującym mieście Jerozolimie. Skorzystaj z okazji, aby kontynuować spokojny spacer, chłonąc tętniącą życiem atmosferę i zanurzając się w urzekającej mieszance starożytnych tradycji i nowoczesnego uroku. Wybierz się na niezapomnianą prywatną pieszą wycieczkę po Jerozolimie, gdzie każdy krok odkrywa wciągającą historię, a nieprzemijające piękno miasta pozostawia niezatarty ślad w twojej duszy.

Z Tel Awiwu: Zwiedzanie głównych atrakcji Jerozolimy

9. Z Tel Awiwu: Zwiedzanie głównych atrakcji Jerozolimy

Wycieczka rozpoczyna się odbiorem z centralnie położonego miejsca w Tel Awiwie, a następnie rusza do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczyna się na Starym Mieście, będącym sercem i duszą Jerozolimy. Odwiedź dzielnicę ormiańską, chrześcijańską, arabską i żydowską. Zanurz się w niezwykłej atmosferze miasta świętego zarówno dla chrześcijan, żydów, jak i muzułmanów. Odwiedź Ścianę Płaczu i zobacz Wzgórze Świątynne. Odkryj Bazylikę Grobu Świętego i przejdź część Via Dolorosa, podczas gdy Twój przewodnik będzie snuć opowieści o historii Jerozolimy. Po zakończeniu zwiedzania Starego Miasta będziesz mieć chwilę na refleksję i zadumę, a następnie udasz się do nowoczesnej części miasta znajdującej się poza murami. Odkryj tutaj słynne miejsca, takie jak młyn Mosesa Montefiore'a, budynek YMCA i sekretny ogród oraz majestatyczny hotel King David i tzw. kompleks rosyjski. Przespaceruj się bulwarem Nahalat Shiv'a i rzuć okiem na dzisiejszą Jerozolimę. Wybierz się na tętniący życiem targ Machane Yehuda - jedyne miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością, to, co świeckie, z tym, co religijne, a podróżni robią zakupy ramię w ramię z miejscowymi. Po całym dniu zwiedzania wróć z przewodnikiem do punktu początkowego i udaj się w drogę powrotną do Tel Awiwu z bagażem pełnym niezapomnianych wrażeń.

Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

10. Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka to doskonały sposób na odkrycie Ziemi Świętej. Prowadzony przez profesjonalnego przewodnika, będziesz mógł zwiedzić religijne miasto Jerozolimę i odkryć Betlejem, w którym znajduje się jedna z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na świecie. Zaczynając w Jerozolimie, odwiedzisz Górę Skopus, skąd będziesz podziwiać malownicze widoki na Jerozolimę i Świątynię Góry Esplanada. Podróżując przez Jerozolimę przez Dolinę Cedronu, odkryjesz stare mury miejskie i podziwiasz widoki na Ogród Getsemane. Jerozolima jest świętym miastem islamu, chrześcijaństwa i judaizmu, a Twój przewodnik zabierze Cię do różnych dzielnic, które są ważne dla każdej religii. W Dzielnicy Ormiańskiej odkryjesz bazar prowadzący do Placu Ściany Płaczu. W Dzielnicy Chrześcijańskiej zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i Bazylikę Grobu Pańskiego, która jest uważana za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Na koniec przejdziesz wzdłuż bizantyjskiej Cardo, 1700-letniej ulicy, aby dotrzeć do odrestaurowanej Dzielnicy Żydowskiej. Aby kontynuować wycieczkę po Betlejem, przejedziesz przez palestyńskie przejście graniczne i przesiądziesz się do autobusu, aby kontynuować wycieczkę z doświadczonym palestyńskim przewodnikiem. Według tradycji chrześcijańskiej Betlejem było miejscem narodzin Jezusa. Twój przewodnik zabierze Cię do Kręgu Narodzenia Pańskiego i Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Stamtąd zobaczysz jaskinię, w której uważa się, że urodził się Jezus, oraz plac Manger, gdzie Jezus został złożony po urodzeniu. Gdy Twoja wycieczka dobiegnie końca, w drodze powrotnej do Jerozolimy będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na Pola Pasterzy.

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Wzgórze Świątynne: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wzgórze Świątynne: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wzgórze Świątynne? Kliknij tutaj.

Wzgórze Świątynne: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(2159 recenzji)

Wspaniała wycieczka odwiedzająca wspaniałe zabytki. Bardzo podobało mi się to doświadczenie. Nasz kierowca autobusu był zabawny. Nasz przewodnik po Awiwie był świetny. Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do Jerozolimy i Betlejem, powinien być świadomy bardzo agresywnych sprzedawców ulicznych. Moja rada to nie nawiązywać kontaktu wzrokowego, bo inaczej nie zostawią cię w spokoju. W mgnieniu oka stają się paskudni i agresywni, gdy zatrzymują ich przewodnicy i kierowcy. Gorąco polecam tę wycieczkę. Długie, ale genialne.

Nasz przewodnik, Itama Buk, ma niesamowitą wiedzę i ciepłą osobowość, dzięki czemu ta podróż jest bardziej ekscytująca i zabawna. Jego wiedza historyczna i sposób, w jaki opowiadał historie, były wspaniałe. Pomógł nam również przypadkowo znaleźć nasz hotel dzień wcześniej na targu Carmel. Co za cudowny zbieg okoliczności :) Wielu absolwentów wybrało się na tę wycieczkę Zdobądź swój zespół przewodników, zwłaszcza 5 gwiazdek dla naszego przewodnika Itama Buk✌🏻

Niezbędna podróż! Bardzo zmęczony, ale bardzo dobrze zorganizowany. Miejsca odwiedzone bardzo dobrze. Złe, „restauracja”, do której zabierają cię do jedzenia w Betlejem. Naprawdę okropne, niejadalne. Na pewno z dobrą kanapką i drinkiem byłoby tysiąc razy lepiej. W przeciwnym razie wszystko świetnie

Niesamowita wycieczka! Gorąco polecam każdemu, kto wybiera się do Izraela. Podobało mi się wszystko w tej podróży i zrobiłbym to jeszcze raz!

Niesamowity, niezapomniany nasz przewodnik Liat był fantastyczny. Gorąco polecam.