Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wyszehrad

Wyszehrad – nasze najbardziej polecane atrakcje

Budapeszt: Jednodniowy rejs premium z Tokaj Frizzante

1. Budapeszt: Jednodniowy rejs premium z Tokaj Frizzante

Wybierz się w rejs po Dunaju w centrum Budapesztu i odkryj najważniejsze budynki węgierskiej stolicy, popijając powitalny Tokaj Premium Frizzante lub sok pomarańczowy. Wejdź na pokład eleganckiej, w pełni odnowionej łodzi wycieczkowej i rozkoszuj się nowoczesnym, ale klasycznym wystrojem, który zachował luksusowy charakter lat 60. i 70. Znajdź miejsce, które najbardziej Ci odpowiada, pozostań przytulny na zamkniętym pokładzie lub zaczerpnij świeżego powietrza na otwartym tarasie. Zeskanuj kody QR na statku, aby uzyskać ciekawe informacje o słynnych zabytkach po drodze. Słuchaj relaksującej muzyki i czytaj przewodnik online. Możesz kupić drinka w stylowym barze na pokładzie. Zrób fantastyczne zdjęcia z wody bez względu na porę dnia. Zakończ wycieczkę łodzią, szybując z powrotem do punktu spotkania, w którym ją rozpocząłeś.

Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

2. Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

Ta całodniowa wycieczka po potężnym Dunaju jest idealna dla osób, które chcą połączyć historię z przyrodą i chcą cieszyć się jednymi z najpiękniejszych węgierskich krajobrazów. Zobaczysz zabytki i pomniki sztuki, a Twój przewodnik opowie żywą opowieść o życiu Węgier. Odwiedzisz 750-letnią rezydencję królewską w Wyszehradzie, gdzie dowiesz się o życiu w średniowieczu, podziwiając jednocześnie spektakularne widoki na dolinę Dunaju. W Esztergomiu, północnej bramie Budapesztu, zatrzymasz się przy największej katedrze w kraju i zobaczysz miejsca pochówku słynnych kardynałów, patrząc przez wodę w stronę Słowacji. Przejdź przez rzekę i granicy ze Słowacją, aby zobaczyć wspaniały widok z przeciwnej strony. Zatrzymasz się w wiosce artystów w Szentendre, barokowym mieście położonym u zbiegu Dunaju z górami Pilis. Spaceruj wąskimi uliczkami, aby chłonąć magiczną atmosferę i podziwiać panoramiczne widoki na rzekę. Będziesz miał czas, aby odwiedzić niektóre muzea, takie jak znane na całym świecie Muzeum Ceramiki Margit Kovács lub Muzeum Cukiernictwa, gdzie budynki i ludzie są zrobieni z marcepanu. Jeśli wolisz, przed podróżą powrotną do Budapesztu przejrzyj sklepy w wiosce. Podróż w okresie od maja do 1 października będzie magicznym rejsem łodzią, odpowiednim sposobem na powrót do centrum miasta. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do Budapesztu odbędzie się autobusem.

Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

3. Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

Podczas tej niezapomnianej wycieczki wzdłuż Dunaju zatrzymaj się w Wyszehradzie, Ostrzyhomiu i Szentendre. Poznaj architekturę i historię odwiedzanych miejsc wraz z przewodnikiem. Zobacz Zakole Dunaju i spaceruj średniowiecznymi wąskimi uliczkami. W Wyszehradzie spacer w pobliżu 750-letnich kamieni dawnej rezydencji królewskiej (wstęp nie jest wliczony). Dowiedz się o życiu w średniowieczu i podziwiaj fascynującą panoramę doliny Dunaju. W Esztergom, północnej bramie Budapesztu, znajduje się centrum Kościoła katolickiego. Odwiedź największą katedrę na Węgrzech i miejsce pochówku najsłynniejszych kardynałów w kraju, takich jak prymas József Mindszenty. Następnie zatrzymaj się, aby podziwiać widok na Słowację po drugiej stronie rzeki. W drodze powrotnej zatrzymaj się w wiosce artysty Szentendre. Jest to małe barokowe miasto u wrót Zakola Dunaju, na styku Dunaju i Gór Pilskich, położone w pięknym otoczeniu przyrody. Spaceruj po barokowej osadzie, zbudowanej na średniowiecznych ruinach, i idź wąskimi uliczkami do punktu panoramicznego, z którego roztacza się widok na Dunaj. Ciesz się wyjątkową atmosferą tej wioski przed zakończeniem wycieczki.

Wycieczka półdniowa z Budapesztu do Szentendre

4. Wycieczka półdniowa z Budapesztu do Szentendre

Odkryj artystyczne miasto Szentendre (często nazywane „wioską artystów”) podczas półdniowej wycieczki po zakolu Dunaju. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w centrum Budapesztu udaj się do Szentendre, aby poczuć nostalgię za „Wioską Artystów”. Cofnij się w czasie, spacerując po barokowym centrum miasta. Zajrzyj do sklepów z pamiątkami i odkryj restauracje, kawiarnie i galerie sztuki w wielu zabytkowych budynkach. Karm swoją kreatywność ulicami ukochanymi przez artystów od XVIII i XIX wieku. Następnie wejdź na pokład jednej z regularnych łodzi publicznych, aby w wolnym czasie popłynąć z powrotem do Budapesztu. Wysiądź na molo w centrum Budapesztu na koniec usług turystycznych. We wtorki i czwartki wrócisz do Budapesztu autobusem.

Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

5. Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

Wybierz się w podróż do historii Węgier, zaczynając od opcjonalnego odbioru z hotelu w centrum Budapesztu. Wyrusz w drogę komfortowym klimatyzowanym autokarem i zacznij od podziwiania niezwykłego miasta Esztergom i największego kościoła katolickiego w kraju. Przed wycieczką zjedz 3-daniowy lunch, a następnie udaj się do magicznej wioski artystów Szentendre, gdzie przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę. W ciągu dnia będziesz mieć okazję zobaczyć Esztergom z innej perspektywy podczas przystanku fotograficznego na Słowacji. Po zakończeniu wycieczki wróć do Budapesztu. Latem (od maja do 1 października) wrócisz łodzią, a od października do kwietnia autokarem. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do centrum Budapesztu odbędzie się autobusem. Bilet na rejs baoat w Budapeszcie w sezonie zimowym (listopad-marzec) otrzymasz w naszym biurze podczas zameldowania. Możesz skorzystać z tej usługi dowolnego dnia podczas pobytu w Budapeszcie.

Z Budapesztu do Szentendre: wycieczka półdniowa

6. Z Budapesztu do Szentendre: wycieczka półdniowa

Odkryj malowniczą wioskę artystów, Szentendre, podczas tej półdniowej wycieczki z Budapesztu. Zaledwie 25 minut jazdy od Budapesztu, mała barokowa wioska położona jest w pięknym naturalnym otoczeniu u zakola Dunaju, gdzie Dunaj spotyka się ze wzgórzami Pilis. W Szentendre wędruj po zabytkach barokowej osady, zbudowanej na średniowiecznych ruinach, idź wąskimi uliczkami do punktu widokowego i po prostu ciesz się wyjątkową atmosferą wioski. Będziesz miał okazję skosztować pysznych Lángos (smażonego węgierskiego płaskiego chleba), wybrać się na małe zakupy lub odwiedzić jedno ze słynnych muzeów w mieście (opłaty za wstęp nie są wliczone). Latem (od 1 maja do 17 września w piątki i niedziele) wycieczka wraca łodzią do Budapesztu nad Dunajem.

Zakole Dunaju: całodniowa wycieczka piesza z Budapesztu

7. Zakole Dunaju: całodniowa wycieczka piesza z Budapesztu

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem na obrzeżach Budapesztu przez zakole Dunaju, w tym odbiór z hotelu i transport powrotny klimatyzowaną i wygodną furgonetką. Niezapomniany dzień czeka na miłośników przyrody i wypoczynku na świeżym powietrzu. Spędź dzień na wulkanicznych Wzgórzach Wyszehradzkich, gdzie pamięć o starym wulkanie wciąż jest obecna. Wulkan nie jest już aktywny, więc nie ma zagrożenia. Punktem wyjścia wędrówki jest maleńka, romantyczna wioska na wybrzeżu Dunaju, zwana Dömös. Rozpocznij od najbardziej stromego podjazdu dnia, kiedy wciąż czujesz się świeżo. Po wspinaczce znajdziesz się na grzbiecie, z którego roztaczają się piękne panoramiczne widoki na rzekę i okoliczne góry. Rozglądając się, sprawdź ogromne skały wulkaniczne, które pozostały po starożytnej erupcji. Po kilkuset metrach wejdź na Predikaloszek, szczyt z jednymi z najpiękniejszych widoków na Węgrzech. Miejsce to jest bardzo znane wśród mieszkańców i przez cały rok odwiedzane przez miłośników przyrody. Zatrzymaj się na przekąskę w punkcie widokowym i podziwiaj niesamowitą scenerię. Po zatankowaniu czeka na Ciebie miły i długi zjazd przez dziką i dziewiczą dolinę. Podczas zejścia obserwuj siłę wody; zobacz, jak tworzyła wąwozy w leśnej glebie. Przed rozpoczęciem wspinaczki w kanionie uzupełnij swoje butelki czystą wodą źródlaną ze zbiorników wodnych. Ram Canyon to wspaniała przygoda dla osób w każdym wieku, szczycąca się przyjemnym, chłodnym klimatem, dużą głębokością i wodospadami, na które można się wspiąć po drabinach i poręczach. Wróć do punktu startu pełnego pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń. Cała wędrówka to nieco ponad 11 mil; wycieczka jest zalecana dla doświadczonych wędrówek, ale możliwa do pokonania dla każdego, kto jest w dobrej kondycji fizycznej.

Szentendre: półdniowa prywatna wycieczka z Budapesztu

8. Szentendre: półdniowa prywatna wycieczka z Budapesztu

W drodze do Szentendre możesz zrobić krótki postój na wybrzeżu i ruinach Romana. Twój przewodnik zasugeruje najlepsze galerie i muzea do odwiedzenia, a także lokalne potrawy do spróbowania. Spaceruj po barokowym centrum miasta, wijąc się wąskimi uliczkami i alejkami zbudowanymi ze średniowiecznych ruin. Po odkryciu ukrytego piękna miasta odwiedź jedno z muzeów. Skosztuj smacznego langosza, słynnego lokalnego ciasta lub słynnych lokalnych lodów. Spędź trochę wolnego czasu na zakupach i poznaniu sztuki i kultury miasta przed powrotem do Budapesztu.

Budapeszt: Rejs z koktajlami i fortepianem

9. Budapeszt: Rejs z koktajlami i fortepianem

Ciesz się romantycznymi, wieczornymi widokami Budapesztu przy świecach w towarzystwie muzyki na żywo podczas tego rejsu po Dunaju. Popijając drinka, ciesz się żywą muzyką fortepianową i pięknym śpiewem. Podziwiaj panoramę Budapesztu na tle rozgwieżdżonego nocnego nieba. Zobacz słynne Budapesztańskie Wzgórze Zamkowe ze słynnym Zamkiem Królewskim i podziwiaj masywny budynek węgierskiego parlamentu. Aby uzyskać więcej opcji rejsów z kolacją, sprawdź inne programy naszej firmy.

Przygoda wędrówek i spływów kajakowych zakolem Dunaju

10. Przygoda wędrówek i spływów kajakowych zakolem Dunaju

Rozpocznij dzień w Budapeszcie, gdzie przewodnik odbierze Cię z klimatyzowanej furgonetki i rozpocznie się Twoja przygoda. Najpierw zatrzymaj się w romantycznym miasteczku Nagymaros w zakolu Dunaju. Wejdź na malowniczą wieżę widokową Julianus, skąd możesz podziwiać wspaniały panoramiczny widok na rzekę. Szukaj śladów zwierząt, poznaj gatunki drzew zamieszkujących górę i zadaj swojemu przewodnikowi wszelkie pytania dotyczące Węgier. Wybierz się na 5-kilometrową wędrówkę po spokojnym i zielonym lesie, zanim dotrzesz nad rzekę. Zatrzymaj się, aby zjeść lokalnego hamburgera lub wegetariański lunch przed wyruszeniem w dalszą część przygody. Po krótkiej lekcji o bezpieczeństwie, technice i zasadach panujących na rzece, wskocz do kajaka lub kajaka i poślizgnij się po pięknym i spokojnym Dunaju. Podziwiaj piękne góry i zobacz słynny Zamek Wyszehradzki od strony rzeki. Jeśli jest ładna pogoda, zatrzymaj się na ładnej, piaszczystej plaży i zażyj orzeźwiającej kąpieli w wodzie. Zakończ dzień piwem lub orzeźwiającym napojem bezalkoholowym w hipisowskim barze nad brzegiem rzeki, zanim wrócisz do Budapesztu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Wyszehrad

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Wyszehrad?

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Wyszehrad?

Wyszehrad: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyszehrad? Kliknij tutaj.

Wyszehrad: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 447 opinii

Mieliśmy naprawdę cudowne popołudnie? Punktem kulminacyjnym była wycieczka po marcepanie, która była nieoczekiwanie interesująca. Naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać po podróży, ale bardzo mi się podobało. Uwielbiałem historię miasta, które było również piękne. Zachwyceni zdecydowaliśmy się odzyskać łódź... bardzo spokojna i malownicza. Tak się cieszę, że zdecydowaliśmy się pojechać, a nasz przewodnik był bardzo kompetentny i interesujący. W stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Wspaniałe popołudnie ⭐⭐⭐

Warto było wybrać się na tę wycieczkę. Cieszę się, że pojechaliśmy, mimo że przez większość czasu padało. Krajobrazy i widoki były wspaniałe, a jazda małymi wiejskimi drogami sprawiła, że było przyjemniej. Przewodnik Elizabeth był bardzo kompetentny i wiele wyjaśniał po drodze. Lunch był całkiem dobry, chociaż obsługa była powolna. Zdecydowanie poleciłbym tę wycieczkę.

Świetnie się bawiliśmy podczas naszej wycieczki. Nasz przewodnik, Elisabeth, był piękny i bardzo kompetentny. O dziwo, komentowała po angielsku i niemiecku i, oczywiście, była także rodzimym użytkownikiem języka węgierskiego. Większość wycieczki odbywa się autobusem, ale polecam podróż od maja do października, aby skorzystać z rejsu po rzece z powrotem do Budapesztu.

To było wspaniałe. Dostaliśmy pakiet z odbiorem, a kierowca był naprawdę miły i przyjazny, zaproponował nam też kilka wycieczek do wypróbowania, wycieczka była wygodna, warta zapłaty i miała naprawdę niesamowite zwiedzanie

Wspaniała wycieczka z naszą przewodniczką Christiną. Była bardzo kompetentna i przyjazna.