Dodaj daty

WyspaViðey

WyspaViðey – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Reykjavíku: Wycieczka z obserwacją wielorybów

1. Z Reykjavíku: Wycieczka z obserwacją wielorybów

Rozpocznij tę wyprawę w pięknym porcie zlokalizowanym w centrum miasta. Wypłyń w kierunku fiordu Kollafjörður i zwróć uwagę na znajdującą się w zatoce wyspę. Wyspa Viðey słynie ze świetlnego pomnika Johna Lennona („kolumny pokoju”), „kamieni milowych” Richarda Serry i innych atrakcji, a także z zamieszkujących ją wspaniałych ptaków. Kontynuuj rejs do zatoki Faxaflói, która jest znana jako miejsce obserwowania wielorybów i ptaków. Ponadto cieszy się ona popularnością wśród miłośników wędkarstwa morskiego, oferując świetne łowiska. Spójrz z zatoki na piękny pierścień górski. W pogodne dni uda Ci się dostrzec współtworzący go lodowiec Snæfellsjökull.

Karnet Reykjavík City Card

2. Karnet Reykjavík City Card

Zwiedź najdalej na północ wysuniętą stolicę świata we własnym tempie z karnetem Reykjavík City Card i odkryj dziesiątki pomysłów na spędzenie czasu. Poczuj energię tętniącego życiem kosmopolitycznego miasta, potężną siłę podziemnej energii geotermalnej pod Twoimi stopami i pełną spokoju atmosferę otaczającego Cię krajobrazu. Od awangardowych po historyczne, galerie, muzea i teatry Reykjavíku podtrzymują pełną życia i wysmakowaną działalność artystyczną, a także organizują coroczne festiwale, specjalne wystawy i występy na scenie, dzięki czemu kalendarz wydarzeń kulturalnych jest wypełniony po brzegi przez cały rok. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do rewelacyjnych muzeów i galerii, wstępu do wszystkich basenów termalnych w mieście i bezpłatnych, nielimitowanych przejazdów autobusem na obszarze stolicy. Dodatkowo karnet obejmuje bezpłatny rejs promem na wyspę Viðey, a także zniżki na usługi, wycieczki i do sklepów.  Wstęp do muzeów jest bezpłatny dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia. Jednak za dzieci w wieku lat 6 i starsze trzeba wnieść opłatę za przejazd autobusami miejskimi. Opłaty obowiązują również za wstęp na baseny termalne (dzieci w wieku lat 6 i starsze) i za wstęp do zoo oraz Family Park. Seniorzy (w wieku lat 70 i starsi) nie płacą za wstęp do basenów termalnych. Dodatkowo Muzeum Narodowe, muzeum Culture House i Narodowa Galeria Islandii oferują seniorom (w wieku lat 67 i starszym) 50% zniżki na wstęp.

Reykjavik: Rejs motorowym jachtem przy zorzy polarnej

3. Reykjavik: Rejs motorowym jachtem przy zorzy polarnej

Płyń wzdłuż pięknego wybrzeża Islandii ze Starego Portu w Reykjaviku, a następnie udaj się do zatoki Faxaflói, aby zobaczyć światła miasta z innej perspektywy. Wejdź na pokład wygodnego jachtu motorowego i przeżyj niezapomniane wrażenia. Głównym celem Twojej wycieczki jest ucieczka od świateł, aby rzucić okiem na zorzę polarną (Aurora Borealis) w ciemności oceanu! Jeśli pozwalają na to warunki klimatyczne, zobacz naturalne zjawisko, które powstaje, gdy cząsteczki słońca uderzają w ziemską atmosferę, tworząc oszałamiającą choreografię świateł na niebie. Przygotujcie aparaty na spektakularne okazje do robienia zdjęć – statek jest bardzo stabilny, co czyni go bardzo wygodnym podczas robienia zdjęć. Twoja doświadczona załoga będzie obserwować aktywność zorzy polarnej, aby znaleźć najlepszą trasę. Usiądź wygodnie i podziwiaj krajobrazy z ogromnej ciemności za małymi wyspami Zatoki Faxaflói, w tym wyspą Viðey, gdzie Wieża Pokoju firmy Yoko Ono rozświetla nocne niebo od 9 października do 8 grudnia (oraz w kilka innych dni w roku) ). Zobacz salę koncertową i centrum konferencyjne Harpa z charakterystyczną fasadą z kolorowego szkła inspirowaną bazaltowym krajobrazem z innej perspektywy. Podziwiaj The Sun Voyager odę do posągu słońca autorstwa Jóna Gunnara Árnasona i słynny dom Höfði, gdzie w 1986 roku podpisano porozumienie o zakończeniu zimnej wojny. Ucieknij od tłumów i skorzystaj z wygodnego rejsu jachtem z mniejszą liczbą pasażerów, ponieważ rozmiary grup są ograniczone, aby zwiększyć zadowolenie klientów i stworzyć bardziej intymne wrażenia. Jeśli zrobi się chłodno, owiń się ciepłymi kocami i ciesz się gorącymi napojami lub przekąskami, które można kupić w barze, czekając na pojawienie się zorzy polarnej.

Reykjavik: 2-godzinna wycieczka Imagine Peace Tower

4. Reykjavik: 2-godzinna wycieczka Imagine Peace Tower

Ciesz się 2-godzinną wycieczką poświęconą kampanii Yoko Ono i Johna Lennona na rzecz pokoju na świecie i zobacz Wieżę Pokoju Imagine na wyspie Viðey. Wyjątkowe przeżycie rozpoczyna się w starym porcie w Reykjavíku, gdzie kapitan i przewodnik powitają Cię na 20-minutowej przeprawie promem na wyspę Viðey. Następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem do Wieży z ciekawymi przystankami na trasie. Każdego roku, od 9 października (urodziny Lennona) do 8 grudnia (dzień jego śmierci), wieża Imagine Peace Tower rozświetla wieczorne niebo w Reykjavíku. Ponadto pojawia się od przesilenia zimowego do Nowego Roku, przez 1 tydzień podczas równonocy wiosennej oraz w kilku innych wybranych terminach. Poznasz historię tego wspaniałego dzieła sztuki, a także otaczającą go przyrodę. Jeśli masz szczęście, może pojawić się zorza polarna (Aurora Borealis), mieniąca się na nocnym niebie nad tobą! Wycieczka w ciekawy sposób łączy historię, sztukę i przyrodę. Ciągle zmieniające się warunki pogodowe odgrywają interesującą rolę w intensywności i blasku Wieży, która, jak ma nadzieję Yoko, „doda otuchy, inspiracji i poczucia solidarności w świecie pełnym strachu i zamieszania”.

Reykjavik: wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów w najlepszej cenie

5. Reykjavik: wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów w najlepszej cenie

Rozpocznij podróż od pięknego portu w centrum miasta i wypłyń do Kollafjöður, gdzie możesz zobaczyć wyspę w zatoce. Wyspa Videy słynie z wieży Lennon / One Peace, „kamieni milowych” Richarda Scerry i innych atrakcji, a także wspaniałego życia ptaków. Kontynuuj podróż do zatoki Faxaflói, popularnej do obserwowania wielorybów i ptaków, wędkarstwa morskiego, a także wspaniałych łowisk. Szczególnie piękny jest górski pierścień widziany z zatoki, wśród którego w pogodne dni można dostrzec lodowiec Snaefellsjökull.

WyspaViðey: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu WyspaViðey? Kliknij tutaj.

WyspaViðey: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 273 opinii

Jeśli się intensywnie zwiedza, to pozwala na spore oszczędności. Z drugiej strony do niektórych muzeów człowiek by w ogóle nie poszedł, a jak są na karcie, to żal nie zobaczyć. Większość obiektów jest mała i mam wrażenie, że dwa intensywne dni wystarczą w Rejkiaviku na zobaczenie większości atrakcji z karty.

Świetna wartość i łatwa w użyciu. Nie miałem problemu z wymianą kuponu na 72-godzinną kartę Reykjaviku w „What's On”. Otrzymasz broszurę z mapą pokazującą kwalifikujące się lokalizacje dla karty. Musisz sprawdzić ich stronę internetową, aby znaleźć dodatkowe miejsca, które oferują zniżki na kartę.

Firma dostarcza kombinezony termiczne na zimno, co jest doceniane na pełnym morzu. Bardzo dobrze wyjaśniono środki bezpieczeństwa na pokładzie. Również procedura lokalizowania delfinów, płetwali karłowatych itp. podczas rejsu. Mieliśmy okazję zobaczyć kilka małych wielorybów i kilka grup delfinów.

Warto odwiedzić przynajmniej 2 muzea i skorzystać z kilku przejazdów autobusem. Kierowcy autobusów zazwyczaj nie sprawdzają dat aktywacji karty (które wpisujesz odręcznie na karcie), więc możesz zostawić pole puste i ewentualnie przedłużyć okres użytkowania karty

Łatwy do kupienia kupon, odbierz aktualną kartę miejską, a następnie prezentuj w każdym miejscu podczas moich działań; galerie sztuki, basen i transport publiczny. Wspaniałe dziękuję