Dodaj daty

Wyspa Tavolara

Wyspa Tavolara – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Olbia: Wycieczka łodzią do snorkelingu po Tavolara i Molara

1. Olbia: Wycieczka łodzią do snorkelingu po Tavolara i Molara

Dołącz do półdniowej przygody z nurkowaniem z przewodnikami PADI w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybkami, eksploruj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład swojego zodiaku w Olbia MOYS, przez Piovene nr 8 i rozpocznij wycieczkę z rurką. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, by przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład łodzi i popłyń na wyspę Molara. Pływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Jedź dalej na wyspę Tavolara i przepłyń obok wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Poznaj Cala Tramontana i mały cmentarz króla Tavolary. Spacerując po wyspie, obserwuj florę wyspy, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywanego przez morze z obu stron, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Tavolara: Wielka wycieczka po archipelagu z San Teodoro

2. Tavolara: Wielka wycieczka po archipelagu z San Teodoro

Wypłynięcie pontonu odbywać się będzie codziennie z plaży San Teodoro - La Cinta. Na pokładzie naszych pontonów poprowadzimy Cię do odkrycia całego naturalnego piękna Archipelagu Tavolara. Po zatrzymaniu się w Cala Brandinchi, znanej również jako „Mała Tahiti”, ze względu na jej szczególnie egzotyczny wygląd przypominający polinezyjski, ominiemy cypel Capo Coda Cavallo, odwiedzając Jaskinię Piekarnika na wyspie Proratora i zatokę tego samego nazwa. Następnie zatrzymaj się na wyspie Molara, aby podziwiać jej naturalne baseny z krystalicznie czystą turkusową wodą i możliwościami nurkowania. Planowany jest dodatkowy przystanek na snorkeling pod wapiennym klifem wyspy Tavolara, a następnie zejście na ląd na samej wyspie, gdzie odbędzie się przystanek na lunch. W trakcie postoju na wyspie można wybrać się na całkowicie samodzielną wizytę w naprawdę imponującym miejscu – Cala Tramontana. W końcu udamy się do Cala Girgolu, aby podziwiać pozostałości „Żółwia skalnego”, gdzie planowany jest ostatni przystanek. Wróć do punktu wejścia na pokład, omijając Spiaggia delle Vacche (Plaża Krów) i Sassi Piatti (Płaskie Kamienie) w Punta Molara.

Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

3. Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

Dołącz do półdniowej przygody z nurkowaniem z przewodnikami PADI w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybkami, eksploruj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład swojego zodiaku w Località Sos Aranzos - Golfo Aranci i rozpocznij nurkowanie z rurką. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, by przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład pontonu i popłyń na wyspę Molara. Pływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Jedź dalej na wyspę Tavolara i przepłyń obok wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Poznaj Cala Tramontana i mały cmentarz króla Tavolary. Spacerując po wyspie, obserwuj florę wyspy, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywanego przez morze z obu stron, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Sardynia: rejs statkiem na wyspę Tavolara z nurkowaniem z rurką

4. Sardynia: rejs statkiem na wyspę Tavolara z nurkowaniem z rurką

Wycieczka rozpoczyna się o 9.30 z przystani Marina di Olbia. Przez cały dzień będziesz zwiedzać Karaiby Europy w małej grupie liczącej maksymalnie 10 osób. Po wizycie na najpiękniejszych plażach Sardynii udasz się do jaskini nazywanej „uchem Odyseusza", po czym wrócisz do portu o 13.30. Po wypłynięciu z przystani w Olbii wyrusz w podróż wzdłuż granitowego cypla Capo Ceraso i kontynuuj aż do wyspy Tavolara. Zachwyć się różnymi odcieniami błękitu krystalicznie czystych wód morskiego obszaru chronionego i podziwiaj 4 plaże z drobnym białym piaskiem, klify z czerwonego granitu i maleńkie wyspy. Wycieczka obejmuje przystanki na pływanie lub nurkowanie z rurką w wyjątkowo pięknych miejscach. Na pokładzie zapewniono markizę, małą lodówkę, dużo miejsca do opalania i poduszki. Plan podróży obejmuje 4 przystanki, które mogą się różnić w zależności od warunków pogodowych.

Tavolara: Mini wycieczka po archipelagu z San Teodoro

5. Tavolara: Mini wycieczka po archipelagu z San Teodoro

Wypłynięcie pontonu odbywać się będzie codziennie z plaży San Teodoro – La Cinta. Na pokładzie naszych pontonów poprowadzimy Cię do odkrycia naturalnego piękna Archipelagu Tavolara. Po krótkim postoju w Cala Brandinchi, znanej również jako „Małe Tahiti”, ze względu na jej szczególnie egzotyczny wygląd przypominający polinezyjski, ominiemy cypel Capo Coda Cavallo, odwiedzając Jaskinię Piekarnika na wyspie Proratora i zatokę Takie samo imię. Następnie zatrzymaj się na wyspie Molara, aby podziwiać jej naturalne baseny z krystalicznie czystą turkusową wodą i możliwościami nurkowania. Kolejny przystanek planowany jest na wyspie Tavolara, gdzie po zejściu na ląd można w pełni autonomicznie zwiedzić naprawdę sugestywne miejsce – Cala Tramontana. Powrót do punktu wejścia na pokład po około 30 minutach żeglugi.

Sardynia: Poranna wycieczka kajakiem z nurkowaniem i owocami

6. Sardynia: Poranna wycieczka kajakiem z nurkowaniem i owocami

Odkryj park morski Tavolara Wiosłuj po hipnotyzującym szmaragdowym morzu między małymi wyspami i białymi plażami. Odkryj park morski i spotkaj dzikie czaple, mewy i kormorany. To niezapomniane przeżycie! Zanurz się w krystalicznie czystej wodzie samotnej zatoki. Nurkuj z kolorowymi rybami, ośmiornicami i rozgwiazdami, a następnie zrelaksuj się na ciepłym białym piasku. Mamy łatwe w użyciu podwójne kajaki dla początkujących i pojedyncze kajaki dla ekspertów. Jesteśmy profesjonalnymi przewodnikami i zapewniamy wspaniały dzień na morzu.

Z Olbii: wycieczka pontonem z nurkowaniem z rurką na wyspę Tavolara

7. Z Olbii: wycieczka pontonem z nurkowaniem z rurką na wyspę Tavolara

Morski obszar chroniony Tavolara-Punta Coda Cavallo rozciąga się na południe od Zatoki Olbia, w północno-wschodniej Sardynii. Zaczyna się od Capo Ceraso do San Teodoro i obejmuje dwie główne wyspy Tavolara i Molara, a także długą serię wysepek i małych skał. Podczas tej półdniowej wycieczki pontonem możesz podziwiać głębiny bogate w życie dzięki efektom działań ochronnych rezerwatu morskiego. Robiąc co najmniej trzy postoje, można zrelaksować się na pokładzie wygodnego pontonu, nurkować, pływać i snorkelować w pełni bezpiecznie, w otoczeniu krajobrazu pełnego wysp, skał, skalistych zatoczek i piaszczystych zatok, co pozwala zaproponować różne trasy dobrane zgodnie z najlepsze warunki pogodowe. Wśród różnych możliwości postój pod imponującym wapiennym klifem Tavolara, gdzie jasne tło szybko schodzi na znaczną głębokość, lub postój w basenach wyspy Molara, zwraca uwagę na niesamowitą przejrzystość wody, która tworzy wspaniałe kontrasty z granitowe skały i roślinność wyspy. Zarezerwuj teraz z rodziną i przyjaciółmi, przyjedź i odkryj kolejną wyspę na wyspie! Plan podróży: - Wyjazd z Marina di Olbia - Zatrzymaj się na Capo Ceraso po półgodzinnej żegludze, z możliwością snorkelingu - Zatrzymaj się na wyspie Tavolara - Z Tavolara dziesięć minut żeglugi do basenów na wyspie Molara: czysta woda i bogata w ryby - Ponowne wejście Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i decyzji skippera ponton Bwa: - Długość: 7,50 m - Szerokość: 2,95 m - Zatwierdzony dla maksymalnie 24 miejsc - Silnik Hondy 250 KM - Naprawiono markizę również w nawigacji - Obowiązkowe wyposażenie do nawigacji w promieniu 6 mil - Echosonda/Gps Raymarine Dragonfly 5pro - Stalowa drabinka na rufie - Gniazdo USB do ładowania smartfona/tabletu - 3 duże schowki do przechowywania plecaków i rzeczy osobistych - 5 kamizelek ratunkowych dla dzieci (oprócz kamizelek stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokładowe lub 1 dla każdego wchodzącego na pokład pasażera) - sprzęt do snorkelingu (maska, fajka, płetwy) - Papierowe przewodniki po przyrodzie Wyposażenie na pokładzie: - Kamizelki ratunkowe: jedna dla każdej osoby na pokładzie - Koło ratunkowe z pływającym blatem 30 m - 2 wiosła - 1 gaśnica - 2 boje - 2 palniki ręczne czerwone światło - 2 rakiety spadochronowe z czerwonym światłem - Światła regulacyjne - Dźwiękowa aparatura sygnalizacyjna - aparat Vhf - Apteczka pierwszej pomocy "Tab. A"

San Teodoro: wycieczka jeepem i wycieczka piesza po Rio Pitrisconi

8. San Teodoro: wycieczka jeepem i wycieczka piesza po Rio Pitrisconi

Poczuj dreszczyk emocji związany z wjazdem na górę podczas ekscytującej wycieczki jeepem 4x4 po północno-wschodnim terytorium Sardynii, San Teodoro. Podążaj wzdłuż rzeki Pitrisconi podczas wycieczki z przewodnikiem i dotrzyj do wspaniałych naturalnych basenów i wodospadów. Podziwiaj niesamowite widoki na ocean i skosztuj pysznego aperitifu. Poznaj swojego przewodnika i posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat wycieczki i jej planu podróży. Wyrusz na pokład jeepa i jedź malowniczą górską drogą. Dotrzyj do Stazzi Pitrisconi, starożytnych kamiennych domów Gallury i rozpocznij wędrówkę do basenów. Wędruj wśród dziewiczej przyrody szlakami o łatwym i średnim stopniu trudności, a następnie podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na naturalne baseny i wodospady Rio Pitrisconi. Latem weź orzeźwiającą kąpiel w ich dziewiczych wodach. Idź w kierunku kanionu, aby zobaczyć formacje granitowe powstałe w wyniku erozji. Wskocz z powrotem na pokład jeepa i jedź do punktu widokowego Pala di Monti. Podziwiaj kilometry wybrzeża Gallura i cały obszar morski Tavolara. Przed powrotem do punktu wyjścia spróbuj typowego sardyńskiego aperitifu składającego się z kiełbasy, pecorino, chleba Carasau i wina Cannonau.

Z Porto San Paolo: całodniowa wycieczka łodzią Tavolara ze wszystkimi opłatami.

9. Z Porto San Paolo: całodniowa wycieczka łodzią Tavolara ze wszystkimi opłatami.

Zanurz się w krystalicznych wodach chronionego obszaru morskiego Tavolara podczas 7-godzinnej wycieczki. Wspólnie zdecydujemy, gdzie pojechać i jak długo zostać, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca dnia w oparciu o codzienne warunki pogodowe. Wynajem trwa 7 godzin, zaczyna się od odprawy na pokładzie, rejestracji wszystkich uczestników, kapitan wyjaśni zasady na pokładzie, będzie dla Ciebie punktem odniesienia we wszystkich atrakcjach i w trakcie nawigacji poinformuje Cię, dokąd się wybierasz są i co zobaczysz. Możesz wraz z nim ustalić godziny poszczególnych przystanków, zawsze zgodnie z morskimi warunkami pogodowymi. Pierwszy cel (wyspa koni lub Isola Piana lub Plaża Doktora), następnie udasz się do kolejnej zatoki i/lub udasz się na wyspę Tavolara. Wyspa Molara jest zazwyczaj kolejnym celem podróży, z wyjątkiem dni intensywnego mistralu, kiedy wolisz odwiedzić zachodnią stronę obszaru morskiego, gdzie znajdują się liczne zatoczki i zatoczki, które oferują krajobrazy i kolory identyczne z basenami Molara. Kolejnym kierunkiem, który wybrał nasz kapitan, jest rejon płaskich kamieni – cala girgolu, miejsce rozsławione przez żółwią skałę. W ciągu 7 godzin wynajmu odwiedzisz 4-5 różnych lokalizacji. W jednym z nich kapitan po kąpieli zaproponuje orzeźwiający aperitif. Następnie wróci do portu i przystąpi do odprawy. Rezygnacja z ustalonego planu podróży pozwoli nam w pełni cieszyć się kolorami i przejrzystością wody, wolimy skierować dziób naszej łodzi w stronę osłoniętych od wiatrów i fal zatoczek, aby wspólnie doświadczyć piękna naszego Morskiego Obszaru Chronionego .

Ekskluzywne wrażenia z prywatnej łodzi

10. Ekskluzywne wrażenia z prywatnej łodzi

Doświadczenie będzie miało miejsce głównie w Tavolara Island Park, chronionym obszarze morskim. Ciepłe i krystalicznie czyste wody, białe plaże i relaksujące zakątki, z dala od chaosu i zanieczyszczeń. Wyruszymy w poszukiwaniu najbardziej sugestywnych i spokojnych miejsc, a przy odrobinie szczęścia uda nam się wypatrzyć żyjące w okolicy delfiny. Mogliśmy zatrzymać się na posiłek w jednej z restauracji (na życzenie, za dopłatą) na pobliskich plażach lub napić się dobrego białego wina o zachodzie słońca. Wyspa Tavolara, baseny Molara, Cala Brandinchi, Lu Impostu, La Cinta itp. Do niektórych z tych miejsc można dotrzeć tylko drogą morską, ze spersonalizowanymi wycieczkami. Możliwość zmiany trasy po uzgodnieniu z wyłącznym doliczeniem kosztu paliwa.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg:

Wyspa Tavolara: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wyspa Tavolara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyspa Tavolara? Kliknij tutaj.

Wyspa Tavolara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 158 opinii

To była zdecydowanie jedna z najlepszych decyzji, aby wziąć udział w 4-godzinnym rejsie łodzią. Było fantastycznie piękne. Nasze dzieci w wieku 5 i 7 lat naprawdę to polubiły. António kapitan był doskonale przygotowany, był bardzo miły z dziećmi, opiekował się nami wodą, piwem i sardyńskimi przekąskami, był bardzo przychylny i wyjaśnił nam, co widzimy. Dzięki temu mogliśmy trochę lepiej poznać wymarzoną wyspę. Pozwolono nam również nurkować z rurką na 3 różnych stanowiskach, zobaczyliśmy 1000 ryb, woda była krystalicznie czysta, a plaże białe. 1000 dzięki Antonio, jeśli wrócimy na wyspę, na pewno jeszcze się zobaczymy.

To była najlepsza wycieczka na Sardynii! Widziałyśmy tak wspaniałe miejsca, przepiękne plaże, widoki jak Na Malediwach i Seszelach. Nasz przewodnik był najlepszy, cały czas dbał o nas, o nasz komfort i bezpieczeństwo ale tez mieliśmy zapewnione napoje i pyszne przekąski. Do tego wspaniały, sympatyczny i uśmiechnięty człowiek, na pokładzie panowała rewelacyjna atmosfera. Widzieliśmy plaże i wyspy jak z bajki i tysiące kolorowych ryb. Przewodnik o wszystkim opowiadał i dostosowywał plan wycieczki do uczestników. Wspaniała wycieczka, polecam każdemu z całego serca.