Wyspa Muzeów
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Bez kolejkowania: bilety Pergamon Museum Berlin

Czas trwania: 1 dzień
Opinie: 175
175

Przeglądaj Muzeum Pergamon, najsłynniejszą część Wyspy Muzeów, z trzema imponujących zbiorach. Zobacz fragmenty starożytnych, odkryć Muzeum Bliskiego…

Wyspa Muzeów: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Bez kolejki: Wieża telewizyjna – bilet poranny

Czas trwania: 1 godz.
Opinie: 1696
1696

Wejdź o poranku na słynną berlińską wieżę telewizyjną bez czekania w kolejce. Obejrzyj wszystkie najważniejsze zabytki Berlina i okolic z wysokości…

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Friedrichstraße 4-godzinny Spree Boat Tour & Gwarancja…

Czas trwania: 4 godz.
Opinie: 455
455

Obejrzyj panoramę miasta z wody i zobaczyć ponad 40 mostów nad kanałem Landwehr i rzeki Szprewy. W tym 4-godzinny rejs statkiem, podziwiać różnorodną…

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Berlin Zabytki i Highlights: 3,5-godzinny Bike Tour

Czas trwania: 3.5 godz.
Opinie: 114
114

Ciesz się ekscytującą podróż po historii Berlina przez rower i odkryć najbardziej znanych zabytków w mieście. W tym 3,5-godzinnej wycieczce…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Wyspa Muzeów”
Bilety i wycieczki: 512

5 najciekawszych atrakcji Wyspy Muzeów

Wyspę Muzeów warto zwiedzić choćby dla samej architektury, ale największe i najlepsze eksponaty w Berlinie znajdziesz wewnątrz olbrzymich budowli, również w starej katedrze. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje Museumsinsel:

Zdjęcie: Rictor Norton@ Flickr (CC BY 2.0)

Brama Isztar

Muzeum Pergamońskie posiada w swoich zbiorach skarby takie jak brama Isztar i brama targowa Miletu. Niestety sala z Wielkim Ołtarzem Zeusa jest remontowana i pozostanie zamknięta do 2019 roku.

Skarb z Hildesheim

Pruscy żołnierze odkryli w niemieckim Hildesheim jedną z największych kolekcji starożytnego srebra. Pochodzi ona z 1 wieku n.e. i można ją podziwiać w Starym Muzeum w Berlinie.

Popiersie Nefertiti

Znajdujące się w Neues Museum popiersie to jeden z najsłynniejszych artefaktów starożytnego Egiptu, który znacznie przybliżył nas do poznania kultury i sztuki tej cywilizacji.

Czterdziestu męczenników z Sebasty

Wśród imponujących zbiorów Muzeum Bodego znajduje się X-wieczny relief z kości słoniowej przedstawiający 40 żołnierzy zamarzniętych na śmierć podczas prześladowań za rządów Licyniusza.

Walcownia żelaza

Nie chodzi oczywiście o prawdziwą walcownię, ale o klimatyczny obraz Adolfa Menzla. Prezentowany jest obok wielu niemieckich arcydzieł w Starej Galerii Narodowej w Berlinie.

Wyspa Muzeów: Nasze wskazówki

Jakie są godziny otwarcia atrakcji na Wyspie Muzeów?

Wszystkie muzea czynne są w godz. 9.00-18.00, w czwartki do 20.00. Muzea nieczynne są w poniedziałki z wyjątkiem Muzeum Pergamońskiego i Neues Museum, które są czynne przez cały tydzień. Jeśli nie możesz się zdecydować na którąś z wystaw, zacznij od spaceru po okolicy i poznania poszczególnych budynków. Kupując kartę Museumspass Berlin, otrzymasz 3-dniowy bilet wstępu.

Jak dotrzeć na Wyspę Muzeów?

Wyspa Muzeów położona jest kilka kroków od stacji „Friedrichstrasse” (szybka kolej miejska i metro) i „Hackescher Markt” (szybka kolej miejska). W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe „Friedrichstrasse” (147), „Staatsoper” (TXL) i „Lustgarten” (100, 200) oraz tramwajowe „Hackescher Markt” (M4, M5, M6) i „Am Kupfergraben” (M1, 12).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  9.00-18.00, w czwartki do 20.00. W poniedziałki nieczynne z wyjątkiem Muzeum Pergamońskiego i Neues Museum.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu zależą od danego muzeum. Możesz też kupić kartę Museumspass Berlin.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszym najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wyspa Muzeów znajduje się w pobliżu stacji „Friedrichstrasse” i „Hackescher Markt” oraz kilku przystanków autobusowych i tramwajowych.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Uwaga! Sala z Wielkim Ołtarzem Zeusa jest zamknięta do 2019 roku z powodu remontu.

Wyspa Muzeów: Co mówią inni?

Polecam wieżę tv w Berlinie i zakup biletu przez internet.

Zakup biletu przez internet to dobra forma zakupu. Jadąc do Berlina wiem, że będę na wieży. Jest to szczególnie przydatne w sezonie, bo poza nim - tak jak ja byłem początkiem lutego - taniej by mnie kosztowało gdybym kupił bilet na miejscu ( 10 euro) i nie było żadnej kolejki. Ja miałem na 10.30 a weszliśmy wcześniej (bo były pustki). Wieża robi wrażenie, piękna panorama Berlina. Nie wypowiadam się na temat restauracji bo w niej nie byłem, to co widziałem w menu to nie należy do tanich. Ale polecam.

Wyspa Muzeów: Atrakcje w okolicy


Wyspa Muzeów
4.8
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 395