Dodaj daty

Wyspa Molara

Wyspa Molara – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Olbia: Wycieczka łodzią do snorkelingu po Tavolara i Molara

1. Olbia: Wycieczka łodzią do snorkelingu po Tavolara i Molara

Dołącz do półdniowej przygody z nurkowaniem z przewodnikami PADI w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybkami, eksploruj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład swojego zodiaku w Olbia MOYS, przez Piovene nr 8 i rozpocznij wycieczkę z rurką. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, by przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład łodzi i popłyń na wyspę Molara. Pływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Jedź dalej na wyspę Tavolara i przepłyń obok wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Poznaj Cala Tramontana i mały cmentarz króla Tavolary. Spacerując po wyspie, obserwuj florę wyspy, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywanego przez morze z obu stron, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Tavolara: Wielka wycieczka po archipelagu z San Teodoro

2. Tavolara: Wielka wycieczka po archipelagu z San Teodoro

Wypłynięcie pontonu odbywać się będzie codziennie z plaży San Teodoro - La Cinta. Na pokładzie naszych pontonów poprowadzimy Cię do odkrycia całego naturalnego piękna Archipelagu Tavolara. Po zatrzymaniu się w Cala Brandinchi, znanej również jako „Mała Tahiti”, ze względu na jej szczególnie egzotyczny wygląd przypominający polinezyjski, ominiemy cypel Capo Coda Cavallo, odwiedzając Jaskinię Piekarnika na wyspie Proratora i zatokę tego samego nazwa. Następnie zatrzymaj się na wyspie Molara, aby podziwiać jej naturalne baseny z krystalicznie czystą turkusową wodą i możliwościami nurkowania. Planowany jest dodatkowy przystanek na snorkeling pod wapiennym klifem wyspy Tavolara, a następnie zejście na ląd na samej wyspie, gdzie odbędzie się przystanek na lunch. W trakcie postoju na wyspie można wybrać się na całkowicie samodzielną wizytę w naprawdę imponującym miejscu – Cala Tramontana. W końcu udamy się do Cala Girgolu, aby podziwiać pozostałości „Żółwia skalnego”, gdzie planowany jest ostatni przystanek. Wróć do punktu wejścia na pokład, omijając Spiaggia delle Vacche (Plaża Krów) i Sassi Piatti (Płaskie Kamienie) w Punta Molara.

Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

3. Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

Dołącz do półdniowej przygody z nurkowaniem z przewodnikami PADI w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybkami, eksploruj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład swojego zodiaku w Località Sos Aranzos - Golfo Aranci i rozpocznij nurkowanie z rurką. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, by przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład pontonu i popłyń na wyspę Molara. Pływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Jedź dalej na wyspę Tavolara i przepłyń obok wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Poznaj Cala Tramontana i mały cmentarz króla Tavolary. Spacerując po wyspie, obserwuj florę wyspy, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywanego przez morze z obu stron, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Sardynia: rejs statkiem na wyspę Tavolara z nurkowaniem z rurką

4. Sardynia: rejs statkiem na wyspę Tavolara z nurkowaniem z rurką

Wycieczka rozpoczyna się o 9.30 z przystani Marina di Olbia. Przez cały dzień będziesz zwiedzać Karaiby Europy w małej grupie liczącej maksymalnie 10 osób. Po wizycie na najpiękniejszych plażach Sardynii udasz się do jaskini nazywanej „uchem Odyseusza", po czym wrócisz do portu o 13.30. Po wypłynięciu z przystani w Olbii wyrusz w podróż wzdłuż granitowego cypla Capo Ceraso i kontynuuj aż do wyspy Tavolara. Zachwyć się różnymi odcieniami błękitu krystalicznie czystych wód morskiego obszaru chronionego i podziwiaj 4 plaże z drobnym białym piaskiem, klify z czerwonego granitu i maleńkie wyspy. Wycieczka obejmuje przystanki na pływanie lub nurkowanie z rurką w wyjątkowo pięknych miejscach. Na pokładzie zapewniono markizę, małą lodówkę, dużo miejsca do opalania i poduszki. Plan podróży obejmuje 4 przystanki, które mogą się różnić w zależności od warunków pogodowych.

Tavolara: Mini wycieczka po archipelagu z San Teodoro

5. Tavolara: Mini wycieczka po archipelagu z San Teodoro

Wypłynięcie pontonu odbywać się będzie codziennie z plaży San Teodoro – La Cinta. Na pokładzie naszych pontonów poprowadzimy Cię do odkrycia naturalnego piękna Archipelagu Tavolara. Po krótkim postoju w Cala Brandinchi, znanej również jako „Małe Tahiti”, ze względu na jej szczególnie egzotyczny wygląd przypominający polinezyjski, ominiemy cypel Capo Coda Cavallo, odwiedzając Jaskinię Piekarnika na wyspie Proratora i zatokę Takie samo imię. Następnie zatrzymaj się na wyspie Molara, aby podziwiać jej naturalne baseny z krystalicznie czystą turkusową wodą i możliwościami nurkowania. Kolejny przystanek planowany jest na wyspie Tavolara, gdzie po zejściu na ląd można w pełni autonomicznie zwiedzić naprawdę sugestywne miejsce – Cala Tramontana. Powrót do punktu wejścia na pokład po około 30 minutach żeglugi.

Z Olbii: wycieczka pontonem z nurkowaniem z rurką na wyspę Tavolara

6. Z Olbii: wycieczka pontonem z nurkowaniem z rurką na wyspę Tavolara

Morski obszar chroniony Tavolara-Punta Coda Cavallo rozciąga się na południe od Zatoki Olbia, w północno-wschodniej Sardynii. Zaczyna się od Capo Ceraso do San Teodoro i obejmuje dwie główne wyspy Tavolara i Molara, a także długą serię wysepek i małych skał. Podczas tej półdniowej wycieczki pontonem możesz podziwiać głębiny bogate w życie dzięki efektom działań ochronnych rezerwatu morskiego. Robiąc co najmniej trzy postoje, można zrelaksować się na pokładzie wygodnego pontonu, nurkować, pływać i snorkelować w pełni bezpiecznie, w otoczeniu krajobrazu pełnego wysp, skał, skalistych zatoczek i piaszczystych zatok, co pozwala zaproponować różne trasy dobrane zgodnie z najlepsze warunki pogodowe. Wśród różnych możliwości postój pod imponującym wapiennym klifem Tavolara, gdzie jasne tło szybko schodzi na znaczną głębokość, lub postój w basenach wyspy Molara, zwraca uwagę na niesamowitą przejrzystość wody, która tworzy wspaniałe kontrasty z granitowe skały i roślinność wyspy. Zarezerwuj teraz z rodziną i przyjaciółmi, przyjedź i odkryj kolejną wyspę na wyspie! Plan podróży: - Wyjazd z Marina di Olbia - Zatrzymaj się na Capo Ceraso po półgodzinnej żegludze, z możliwością snorkelingu - Zatrzymaj się na wyspie Tavolara - Z Tavolara dziesięć minut żeglugi do basenów na wyspie Molara: czysta woda i bogata w ryby - Ponowne wejście Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i decyzji skippera ponton Bwa: - Długość: 7,50 m - Szerokość: 2,95 m - Zatwierdzony dla maksymalnie 24 miejsc - Silnik Hondy 250 KM - Naprawiono markizę również w nawigacji - Obowiązkowe wyposażenie do nawigacji w promieniu 6 mil - Echosonda/Gps Raymarine Dragonfly 5pro - Stalowa drabinka na rufie - Gniazdo USB do ładowania smartfona/tabletu - 3 duże schowki do przechowywania plecaków i rzeczy osobistych - 5 kamizelek ratunkowych dla dzieci (oprócz kamizelek stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokładowe lub 1 dla każdego wchodzącego na pokład pasażera) - sprzęt do snorkelingu (maska, fajka, płetwy) - Papierowe przewodniki po przyrodzie Wyposażenie na pokładzie: - Kamizelki ratunkowe: jedna dla każdej osoby na pokładzie - Koło ratunkowe z pływającym blatem 30 m - 2 wiosła - 1 gaśnica - 2 boje - 2 palniki ręczne czerwone światło - 2 rakiety spadochronowe z czerwonym światłem - Światła regulacyjne - Dźwiękowa aparatura sygnalizacyjna - aparat Vhf - Apteczka pierwszej pomocy "Tab. A"

Z Porto San Paolo: całodniowa wycieczka łodzią Tavolara ze wszystkimi opłatami.

7. Z Porto San Paolo: całodniowa wycieczka łodzią Tavolara ze wszystkimi opłatami.

Zanurz się w krystalicznych wodach chronionego obszaru morskiego Tavolara podczas 7-godzinnej wycieczki. Wspólnie zdecydujemy, gdzie pojechać i jak długo zostać, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca dnia w oparciu o codzienne warunki pogodowe. Wynajem trwa 7 godzin, zaczyna się od odprawy na pokładzie, rejestracji wszystkich uczestników, kapitan wyjaśni zasady na pokładzie, będzie dla Ciebie punktem odniesienia we wszystkich atrakcjach i w trakcie nawigacji poinformuje Cię, dokąd się wybierasz są i co zobaczysz. Możesz wraz z nim ustalić godziny poszczególnych przystanków, zawsze zgodnie z morskimi warunkami pogodowymi. Pierwszy cel (wyspa koni lub Isola Piana lub Plaża Doktora), następnie udasz się do kolejnej zatoki i/lub udasz się na wyspę Tavolara. Wyspa Molara jest zazwyczaj kolejnym celem podróży, z wyjątkiem dni intensywnego mistralu, kiedy wolisz odwiedzić zachodnią stronę obszaru morskiego, gdzie znajdują się liczne zatoczki i zatoczki, które oferują krajobrazy i kolory identyczne z basenami Molara. Kolejnym kierunkiem, który wybrał nasz kapitan, jest rejon płaskich kamieni – cala girgolu, miejsce rozsławione przez żółwią skałę. W ciągu 7 godzin wynajmu odwiedzisz 4-5 różnych lokalizacji. W jednym z nich kapitan po kąpieli zaproponuje orzeźwiający aperitif. Następnie wróci do portu i przystąpi do odprawy. Rezygnacja z ustalonego planu podróży pozwoli nam w pełni cieszyć się kolorami i przejrzystością wody, wolimy skierować dziób naszej łodzi w stronę osłoniętych od wiatrów i fal zatoczek, aby wspólnie doświadczyć piękna naszego Morskiego Obszaru Chronionego .

Wycieczka łodzią po chronionym obszarze morskim Tavolara

8. Wycieczka łodzią po chronionym obszarze morskim Tavolara

trasa Morski Obszar Chroniony Tavolara - Punta Coda Cavallo Wypłynięcie z portu San Paolo (przystań falowa) Wycieczka polega na żegludze po chronionym obszarze morskim Tavolara Punta Coda Cavallo, zatrzymując się w głównych zatoczkach i zatokach (Naurural Pools of Molara, Cala di Spalmatore Island of Tavolara, Doctor's Beach, Capo Coda Cavallo, Cala Gjilgolu) podczas której oczywiście obejmują przerwy na toaletę. Następującą wycieczkę można odbyć przez cały dzień od 9:30 do 17:00, cena 115 € za osobę. Możliwość rezerwacji z pojedynczą grupą kosztuje 1500 € Lub pół dnia rano z wyjazdem o 9.30 i powrotem o 14.30 cena 80 € za osobę. Możliwość pojedynczej rezerwacji grupowej 850 € Podczas wycieczek zapewniony będzie typowy sardyński aperitif na bazie wędlin i serów, czerwonego wina i napojów bezalkoholowych (woda, herbata, coca cola), maski do nurkowania oraz paliwo wliczone w cenę. Wycieczki zarezerwowane dla dorosłych i dzieci od 15 roku życia aperitif o zachodzie słońca Wypłynięcie z tej samej mariny portowej w Porto San Paolo o godz. 18.30 w kierunku wyspy Tavolara, gdzie rzucimy kotwicę na aperitif przy dobrej muzyce i oczywiście możliwość kąpieli. Powrót o 21 15 Cena za osobę 50 €

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg:

Wyspa Molara: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wyspa Molara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyspa Molara? Kliknij tutaj.

Wyspa Molara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 158 opinii

To była zdecydowanie jedna z najlepszych decyzji, aby wziąć udział w 4-godzinnym rejsie łodzią. Było fantastycznie piękne. Nasze dzieci w wieku 5 i 7 lat naprawdę to polubiły. António kapitan był doskonale przygotowany, był bardzo miły z dziećmi, opiekował się nami wodą, piwem i sardyńskimi przekąskami, był bardzo przychylny i wyjaśnił nam, co widzimy. Dzięki temu mogliśmy trochę lepiej poznać wymarzoną wyspę. Pozwolono nam również nurkować z rurką na 3 różnych stanowiskach, zobaczyliśmy 1000 ryb, woda była krystalicznie czysta, a plaże białe. 1000 dzięki Antonio, jeśli wrócimy na wyspę, na pewno jeszcze się zobaczymy.

To była najlepsza wycieczka na Sardynii! Widziałyśmy tak wspaniałe miejsca, przepiękne plaże, widoki jak Na Malediwach i Seszelach. Nasz przewodnik był najlepszy, cały czas dbał o nas, o nasz komfort i bezpieczeństwo ale tez mieliśmy zapewnione napoje i pyszne przekąski. Do tego wspaniały, sympatyczny i uśmiechnięty człowiek, na pokładzie panowała rewelacyjna atmosfera. Widzieliśmy plaże i wyspy jak z bajki i tysiące kolorowych ryb. Przewodnik o wszystkim opowiadał i dostosowywał plan wycieczki do uczestników. Wspaniała wycieczka, polecam każdemu z całego serca.