Dodaj daty

Wyspa Małgorzaty

Wyspa Małgorzaty – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: rejs nocą lub w ciągu dnia

1. Budapeszt: rejs nocą lub w ciągu dnia

Spójrz na atrakcje Budapesztu z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie odbywającym się nocą lub w ciągu dnia. Przepłyń pod pięknymi mostami, zobacz nadrzeczną promenadę i przyjrzyj się innym zabytkom miasta. Podróżuj pod jednymi z najsłynniejszych mostów w Budapeszcie – Łańcuchowym ze strzegącymi go lwami, Elżbiety i Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Przepłyń obok promenady Dunakorzó i zachwyć się placem Vigadó. Zobacz pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta, a także Zamek Królewski i gmach parlamentu. Latem kup kufel zimnego piwa, a zimą – ciepłą herbatę.

Budapeszt: wycieczka autobusowa Big Bus hop-on hop-off

2. Budapeszt: wycieczka autobusowa Big Bus hop-on hop-off

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: Sylwestrowy rejs statkiem z nieograniczonymi napojami

3. Budapeszt: Sylwestrowy rejs statkiem z nieograniczonymi napojami

Sylwestra spędź na wieczornym rejsie po środku Dunaju. Zobacz Budapeszt od strony wody, relaksując się w nieformalnej atmosferze, bez żadnych formalności i obowiązkowych wydarzeń. Świętuj lekkimi przekąskami i nieograniczonymi napojami. Rozpocznij świętowanie Nowego Roku od wejścia na pokład łodzi. Po opuszczeniu przystani w parku Szent István zobacz wszystko, co warto zobaczyć na Wyspie Małgorzaty (Margisziget), a następnie skieruj się na południe, aż dotrzesz do nowego Teatru Narodowego. Po powrocie do Parlamentu około północy zostanie przygotowany szampan, abyś mógł cieszyć się pierwszymi chwilami Nowego Roku przy lampce szampana. Twój rejs obejmuje również nieograniczone lokalne wino, piwo i napoje bezalkoholowe w połączeniu z przekąskami. Po wysłuchaniu węgierskiego hymnu narodowego płyń przez kolejne pół godziny do godziny dłużej przed powrotem do portu. Po powrocie łodzi do pobliskiego portu impreza trwa na pokładzie do 2:00 w nocy.

Budapeszt: rejs łodzią w ciągu dnia

4. Budapeszt: rejs łodzią w ciągu dnia

Weź udział w tym rejsie wycieczkowym po legendarnym modrym Dunaju pomiędzy brzegami Budy i Pesztu w magicznym mieście, jakim jest Budapeszt. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio z przystani w centrum Budapesztu i wybierz napój powitalny. Do wyboru lampka szampana, wino, piwo, napój bezalkoholowy lub woda mineralna, a także specjalna, bezpłatna lemoniada Duna Bella. Podczas rejsu zobacz majestatyczny most Łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z Zamkiem Królewskim i opłyń wokół Wyspę Małgorzaty. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 30 językach dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta. W lecie możesz opcjonalnie zatrzymać się na zielonej Wyspie Małgorzaty. Otrzymasz tam bezpłatną mapkę wyspy z zaznaczonymi trasami wycieczek pieszych i informacjami na temat głównych atrakcji. Następnie powrócisz na pokład łodzi i wyruszysz w podróż powrotną do centrum Budapesztu.

Budapeszt: rejs z kolacją, operetką i pokazem sztuki ludowej

5. Budapeszt: rejs z kolacją, operetką i pokazem sztuki ludowej

Wsiądź na pokład statku wycieczkowego i weź udział w ekskluzywnym rejsie przez Budapeszt z kolacją. Płyń po majestatycznym Dunaju i rozsmakuj się w daniach przygotowanych przez szefa kuchni na pokładzie statku. Przeżyj ekscytujący wieczór z muzyką cygańską i pokazami sztuki ludowej. Daj się ponieść czarowi tego wieczoru w Budapeszcie, płynąc wzdłuż Dunaju. Podziwiaj widoki i delektuj się posiłkiem złożonym z dań regionalnych i międzynarodowych. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się przy cygańskiej muzyce oraz pokazie autentycznego folkloru regionu w wykonaniu profesjonalnych tancerzy. Weź udział w nocnym rejsie z kolacją po wodach dzielących niegdyś odrębne miasta: Budę i Peszt. Menu kolacji: Przystawki: 1. Amuse-bouche 2. Przekąski wypełnione tradycyjnymi pastami Zupy: 1. Węgierska zupa gulaszowa 2. Sezonowa zupa-krem Dania główne: 1. Pieczony filet z dorsza z duszonymi warzywami i sosem szczypiorkowo-majonezowym 2. Marynowane plastry z piersi kurczaka podane na kremowym risotto z oliwą truflową 3. Konfitowane udko z kaczki z czerwoną kapustą gotowaną na parze i zapiekanką ziemniaczaną z serem i cebulą 4. Gulasz wołowy podawany z domowymi kluskami jajecznymi i piklami 5. Grillowany ser, świeża sałatka i ocet balsamiczny Desery: 1. Czekoladowe brownie z sosem ze słonego karmelu 2. Pudding z tapioki na mleku kokosowym podawany z miodem i coulis z owoców leśnych 3. Talerz serów Menu 2-daniowe obejmuje następujące pozycje z menu: 1 zupa + 1 deser Menu 3-daniowe obejmuje następujące pozycje z menu: 1 zupa + 1 danie główne + 1 deser Menu 6-daniowe obejmuje następujące pozycje z menu: 2 przystawki + 1 zupa + 1 danie główne + 1 deser + 1 talerz serów

Budapeszt: rejs z pizzą i piwem bez ograniczeń

6. Budapeszt: rejs z pizzą i piwem bez ograniczeń

Weź udział w rejsie wzdłuż Dunaju, w trakcie którego zjesz swoją ulubioną pizzę. Do posiłku podawane jest piwo i napoje bezalkoholowe (bez ograniczeń). Na początek przepłyń pod mostem Elżbiety od strony Pesztu. Łódź zawróci pod mostem Małgorzaty i zabierze Cię aż do ostatniego mostu w Budapeszcie. Podziwiaj widoki na Teatr Narodowy i Pałac Sztuki, po czym łódź ponownie zawróci i skieruje się do miejsca rozpoczęcia rejsu. Dokonując rezerwacji, wybierz jedną z następujących pizz: Pizza węgierska: sos pomidorowy, plasterki pikantnej kiełbasy, czerwona cebula, kiełbasa, boczek oraz ser. Pizza z szynką i kukurydzą: sos pomidorowy, szynka, słodka kukurydza oraz ser. Pizza z salami: sos pomidorowy, salami oraz ser. Pizza hawajska: sos pomidorowy, ananas, szynka oraz ser. Pizza 4 sery: sos pomidorowy oraz 4 rodzaje sera. Podczas rejsu można bez ograniczeń delektować się piwem i napojami bezalkoholowymi. Podane zostaną Coca-Cola, Cola Light, Fanta, Sprite i piwo, w tym piwo ciemne oraz bezalkoholowe.

Budapeszt: City Sightseeing Booze Cruise z nieograniczonymi napojami

7. Budapeszt: City Sightseeing Booze Cruise z nieograniczonymi napojami

Odkryj zabytki Budapesztu z wody podczas tego rejsu krajoznawczego. Zrelaksuj się przy wybranych drinkach z otwartego baru podczas żeglugi. Podziwiaj widoki na Brązowe Buty, fortecę Cytadelę i Węgierski Teatr Narodowy. Wejdź na pokład statku w sercu miasta i wyrusz na panoramiczną wycieczkę krajoznawczą po stolicy Węgier. Przejedź obok jednych z najbardziej prestiżowych hoteli w Budapeszcie, Brązowych Butów i Izby Parlamentu. Rób zdjęcia, przechodząc przez Wzgórze Gellerta, Dzielnicę Zamkową, Cytadelę i Węgierski Teatr Narodowy. Miej nieograniczony dostęp do napojów, takich jak wina domowe, piwo beczkowe, szampan (słodki i wytrawny), napoje bezalkoholowe, herbata, kawa i woda mineralna. Rozgrzej się na wieczór w Budapeszcie lub weź imprezę na pokład z opcją zakupu shotów na pokładzie. Zakończ wycieczkę w punkcie wejścia na pokład.

Budapeszt: bilet na rejs po Dunaju

8. Budapeszt: bilet na rejs po Dunaju

Rejs rozpoczniesz w doku nr 6 terminalu Mahart. Wejdź na pokład łodzi, by odbyć godzinny rejs. Na pokładzie jest dostępny audioprzewodnik w języku angielskim i niemieckim. W czasie rejsu ma miejsce 1 postój, podczas którego możesz zejść z pokładu i zwiedzić miasto, ponieważ Twój bilet ważny jest przez 1 godzinę. W ramach rejsu po Dunaju miniesz imponujący budynek parlamentu, jak również będziesz mieć panoramiczny widok na Wyspę Małgorzaty. Zobacz atrakcje dzielnicy zamkowej, w tym Zamek Królewski, kościół Macieja i Basztę Rybacką. Na Górze Gellérta zobaczysz pomnik Wolności i cytadelę. Kontynuuj wycieczkę na południe. Podziwiaj widoki na budapeszteńskie mosty, Teatr Narodowy i Pałac Sztuki. Podczas rejsu powrotnego, zanim dotrzesz na plac Vigadó w centrum miasta, zobacz uniwersytety Budapesztu i Wielką Halę Targową.

Budapeszt: rejs krajoznawczy z 1 napojem

9. Budapeszt: rejs krajoznawczy z 1 napojem

Przepłyń pod niektórymi z najbardziej znanych mostów w Budapeszcie, takimi jak Most Elżbiety, podczas tego rejsu krajoznawczego w Budapeszcie. Podziwiaj widoki na promenadę nad Dunajem, popijając wliczony w cenę napój. Wybieraj jeden z wielu napojów, takich jak piwo, wino, napoje gazowane, lemoniada, kawa lub herbata.   Wskocz na pokład wygodnej łodzi i rozpocznij rejs po Dunaju. Zwróć uwagę na most Łańcuchowy ze strzegącymi go lwami, most Elżbiety, który wyróżnia okazały, wykonany z brązu pomnik, oraz most Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Zachwyć się urokiem malowniczej promenady nad Dunajem i podziwiaj z wody Zamek Królewski i gmach parlamentu. Zobacz takie atrakcje miasta jak plac Vigadó i pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta. Po zakończeniu rejsu wróć do punktu początkowego. 

Budapeszt: rejs z kolacją przy świecach i muzyką na żywo

10. Budapeszt: rejs z kolacją przy świecach i muzyką na żywo

Spędź magiczny wieczór, jedząc kolację przy świecach na pokładzie jednej z najbardziej eleganckich i nowoczesnych łodzi w Budapeszcie. Posłuchaj muzyki na żywo, wypij drinka powitalnego i podziwiaj pięknie oświetlone zabytki miasta wzdłuż Dunaju. Po wejściu na pokład łodzi obsługa zaprowadzi Cię do stolika, gdzie otrzymasz bezpłatnego drinka powitalnego. Następnie usiądź wygodnie i delektuj się pyszną 3- lub 4-daniową kolacją, słuchając muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych węgierskich artystów. Podczas posiłku skorzystaj z odsuwanych okien, aby sfotografować piękny budynek węgierskiego parlamentu, który nocą lśni niczym drogocenny klejnot. Kontynuuj rejs i podziwiaj nocne widoki na czarujący zamek królewski, wielki pomnik Wolności oraz imponującą cytadelę na szczycie Wzgórza Gellerta. Zobacz inne słynne zabytki wzdłuż rzeki, takie jak Wyspa Małgorzaty, Pałac Sztuki (MUPA), Teatr Narodowy i sala koncertowa Vigado. Przepłyń pod oświetlonymi mostami: Łańcuchowym, Małgorzaty i Elżbiety. Obserwuj, jak promenada Pesztu ożywa przy dźwiękach ulicznych muzyków i ludzi siedzących w patiach restauracji.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 40
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Wyspa Małgorzaty: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyspa Małgorzaty? Kliknij tutaj.

Wyspa Małgorzaty: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 7514 opinii

Bardzo pozytywne doświadczenie, odpowiednio przekazany klimat wieczornego Budapesztu. Audioguide w języku polskim było pewnym rozczarowaniem pod względem intonacji lektorów - zupełnie jakby czytali z kartki pierwszy raz pokazany im tekst. Jednak pod względem merytorycznym nie mam zastrzeżeń, duży plus za tak liczny wybór dostępnych języków.

Wycieczka super, pokazuje najważniejsze miejsca w Budapeszcie. Przewodnik audio w wielu językach. Z minusów- osoba oznajmiająca nazwy przystanków krzyczała przez mikrofon zagłuszając wszystko. Myślę, że można to spróbować inaczej rozwiązać

To była dosłownie najlepsza opcja na randkę. Świetnie się razem bawiliśmy, po prostu wpatrując się w światła miasta, pod tymi przytulnymi, ciepłymi kocami... Nie mogłem prosić o więcej. Wysoce rekomendowane!

Bardzo fajny rejs wygodnym czystym promem, dużo miejsca, audio-przewodnik w różnych językach, także po polsku. Od tej atrakcji warto zacząć zwiedzanie. Polecam

Wycieczka była cudowna,wydała się piękna pogoda.Wina nie było podano-zamienione herbatą,za taką wartość biletu można było by nie oszczędzać