Dodaj daty

Wyspa Lopud

Wyspa Lopud

Wyspa Lopud – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubrownika: Wycieczka objazdowa po wyspie Elaphiti z lunchem

1. Z Dubrownika: Wycieczka objazdowa po wyspie Elaphiti z lunchem

Wyrusz w rejs po wyspach na Wyspy Elafickie Lopud, Šipan i Koločep podczas jednodniowej wycieczki z Dubrownika. Odwiedź plaże, zabytkowe kościoły, winnice i gaje oliwne we własnym tempie i spróbuj śródziemnomorskich przysmaków. Jeśli wybierzesz opcję odbioru z hotelu, zostaniesz odebrany klimatyzowanym pojazdem, który zabierze Cię do portu. Będąc w porcie, wejdź na pokład łodzi i wybierz się na rejs wzdłuż wybrzeża Dubrownika. Popłyń do pierwszego przystanku, wyspy Lopud, gdzie będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie wyspy, jak chcesz. Zrelaksuj się na słonecznych brzegach lub odwiedź piaszczystą plażę w zatoce Šunj. Jeśli masz ochotę rozprostować nogi, wybierz się na wędrówkę po drogach wolnych od samochodów, aby odkrywać dziewiczą przyrodę lub słynne dziedzictwo wyspy, w tym stare zrujnowane fortece i klasztor Franciszkanów św. Marii. Następnie popłyń na największą wyspę archipelagu Elafickiego, Šipan. Zejdź na ląd, aby zwiedzić malownicze winnice i gaje oliwne wyspy. Na ostatnim przystanku Koločep zrelaksuj się, popływając w krystalicznie czystych wodach u wybrzeży lub wybierz się na spacer po lasach sosnowych przed powrotem do Dubrownika. Podczas rejsu ugaś pragnienie lokalnym winem bez ograniczeń , woda i różne napoje bezalkoholowe. Skosztuj domowej roboty oliwy z oliwek i najlepszych rodzimych warzyw, aby poczuć prawdziwe śródziemnomorskie doznania. Na lunch wybierz grillowaną rybę lub kurczaka albo menu wegetariańskie, wszystkie podawane z sałatką ziemniaczaną.

Dubrownik: rejs na Wyspy Elafickie z lunchem i napojami

2. Dubrownik: rejs na Wyspy Elafickie z lunchem i napojami

Doświadcz piękna chorwackich wysp na Adriatyku w trakcie całodniowego rejsu z Dubrownika. Skorzystaj z wygodnego odbioru z hotelu i transportu powrotnego i delektuj się przepysznym lunchem na pokładzie łodzi. Ciesz się nieograniczonym dostępem do napojów alkoholowych i bezalkoholowych.  Skorzystaj z wygodnego odbioru z miejsca zakwaterowania i wyrusz w kierunki przestronnej łodzi. Rozpocznij swój rejs i podziwiaj widoki na miasto, płynąc na wyspy Koločep, Lopud i Šipan. Skorzystaj z czasu wolnego na każdej z wysp. Wybierz się na spacer na łonie natury, odpocznij na plaży lub popływaj w krystalicznie czystych wodach. Na wyspach Lopud i Šipan zobaczysz tradycyjne kamienne domy z czerwonymi dachami.  W drodze dowiesz się więcej o historii i kulturze Chorwacji. Zjedz świeży lunch z daniami mięsnymi, rybnymi lub wegetariańskimi. Dobierz do posiłku napój z otwartego baru na łodzi. Na koniec wycieczki wróć do swojego miejsca zakwaterowania w Dubrowniku. 

Dubrownik: Błękitna Jaskinia i Sunj Beach Boat Tour z drinkami

3. Dubrownik: Błękitna Jaskinia i Sunj Beach Boat Tour z drinkami

Wybierz się na wycieczkę łodzią po najważniejszych atrakcjach Wysp Elafickich. Rozkoszuj się słońcem na plaży Sunj i przepłyń przez wspaniałe Trzy Zielone Jaskinie i Błękitną Jaskinię na wyspie Kolocep. Ciesz się napojami na pokładzie łodzi oraz transferem hotelowym. Odbiór z miejsca zakwaterowania i dostarczenie na łódź w porcie w Dubrowniku. Odbierz instruktaż bezpieczeństwa od swojego kapitana, a następnie popłyń na wspaniałe Wyspy Elafickie. Pierwszy przystanek to wspaniała plaża Sunj na wyspie Lopud. Tutaj zostaniesz wysadzony na fantastyczne wrażenia z pływania na brzegu. Odkryj ciepłe wody oszałamiającej laguny, zanim wrócisz na pokład swojej łodzi. Następnym przystankiem jest wyspa Kolocep, gdzie przepłyniesz przez cud natury Three Green Jaskinie. Zanim wrócisz na brzeg, zatrzymaj się w słynnej Błękitnej Jaskini i poczuj się, jakbyś wchodził do zapomnianego raju, płynąc przez jego krystalicznie czyste wody.

Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

4. Dubrownik: Prywatna wycieczka łodzią po niebieskich i zielonych jaskiniach z napojami

Wynajmij prywatną łódź motorową w Dubrowniku, aby odkryć spektakularne Błękitne i Zielone Jaskinie na wyspie Kolocep. Następnie ciesz się skokami z klifu i odwiedzeniem Sunj Beach. Odśwież się podczas wycieczki z nieograniczonymi napojami. Udaj się na miejsce spotkania w Dubrowniku, aby wejść na pokład łodzi motorowej. Stamtąd zrób pierwszy przystanek na wyspie Kolocep, domu Błękitnej Jaskini. Otrzymaj sprzęt do nurkowania, a następnie przygotuj się na odkrywanie tego cudu natury. Z przewodnikiem popłyń razem do wspaniałej Błękitnej Jaskini. Upewnij się, że masz aparat gotowy do uchwycenia zapierającej dech w piersiach scenerii lub skorzystaj z bezpłatnej kamery sportowej GoPro. Poczuj dreszczyk emocji, skacząc z klifu, a potem podziwiaj Zielone Jaskinie. Z Kolocep udaj się na Lopud, aby spędzić trochę czasu na plaży Sunj, jedynej piaszczystej plaży w regionie. Popływaj w ciepłym turkusowym morzu lub wypożycz wózek golfowy, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje wyspy, takie jak średniowieczny klasztor i ogród botaniczny, do których wstęp jest bezpłatny. Podczas wycieczki poczęstuj się nieograniczonymi napojami samoobsługowymi na łodzi. Delektuj się piwem lub lokalną rakiją i nawadniaj wodą i sokami. Trasa kończy się w pierwotnym punkcie początkowym.

Dubrownik: Premium, półdniowa wycieczka do Błękitnej Jaskini ze Starego Miasta

5. Dubrownik: Premium, półdniowa wycieczka do Błękitnej Jaskini ze Starego Miasta

Wypłyń na lśniące morze i wybierz się w malowniczą podróż z Dubrownika wokół zapierającego dech w piersiach chorwackiego wybrzeża. Zrelaksuj się przy orzeźwiających napojach na pokładzie, podziwiając panoramiczne widoki na Chorwację, malownicze jaskinie i plaże. Zatrzymaj się w słynnej Błękitnej Jaskini, gdzie możesz wskoczyć do wody, aby popływać lub ponurkować. Następnie odwiedź trzy kolejne jaskinie, zanim zrelaksujesz się na piaszczystej plaży Šunj przez godzinę — jednej z najsłynniejszych plaż w regionie Dubrownika. Przeglądaj otwarte pokłady, które pozwalają poczuć chłodną morską bryzę i jednocześnie cieszyć się uderzająco błękitnymi wodami morza, które zapewniają doskonałe okazje do robienia zdjęć.

Z Dubrownika: Wyspy Elafickie – wycieczka całodniowa z lunchem

6. Z Dubrownika: Wyspy Elafickie – wycieczka całodniowa z lunchem

Zachwyć się krajobrazami wybrzeża Adriatyku w ramach tej całodniowej wycieczki z Dubrownika na Wyspy Elafickie, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Wejdź na pokład łodzi, która zabierze Cię w całodniowy rejs po wyspach Lopud, Šipan oraz Koločep – 3 klejnotach Archipelagu Elafickiego. Podziwiaj morskie pejzaże i delektuj się lunchem na pokładzie. W ramach każdego postoju skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie. Dzień rozpoczniesz od przejazdu do portu Gruž. Kiedy dotrzesz na miejsce, wskocz na pokład łodzi, by wyruszyć w rejs ku wyspom Koločep, Lopud i Šipan, które wchodzą w skład archipelagu znajdującego się u wybrzeży Dubrownika. Żegluj w kierunku Wysp Elafickich, podziwiając po drodze piękno morskich krajobrazów. Po dotarciu na Koločep wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie i odkrywanie zakątków tej wyspy. Następnie odwiedź wyspę Šipan, gdzie można odbyć przyjemny spacer. Po powrocie na pokład łodzi udasz się w stronę wyspy Lopud, delektując się serwowanym przez załogę lunchem. Wybieraj spośród dań rybnych, mięsnych oraz wegetariańskich. Po lunchu zejdziesz z pokładu na wyspie Lopud, która jest ostatnim przystankiem wycieczki. W wolnej chwili zanurz się w krystalicznie czystej wodzie, chłoń promienie słońca lub odpręż się na zacisznej plaży Šunj.

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

7. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

8. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Dubrownik: Rejs statkiem Karaka na wyspę Elaficką

9. Dubrownik: Rejs statkiem Karaka na wyspę Elaficką

Pozwól nam zabrać Cię na piękne Wyspy Elafickie, gdzie możesz cieszyć się wspaniałym krajobrazem, piaszczystymi plażami i malowniczymi miasteczkami. Podczas rejsu zapoznasz się z każdą z naszych wyjątkowych wysp, które zostaną przedstawione przez naszego doświadczonego przewodnika. Przed przybyciem na naszą pierwszą wyspę będziesz mieć opcjonalną możliwość zjedzenia ciepłego tostu/kanapki za dodatkową opłatą i wypicia 2 bezpłatnych drinków podczas żeglowania. Naszym pierwszym przystankiem jest Kolocep znany również jako Calamotta, który znajduje się najbliżej Dubrownika. Wyspa ta jest wzbogacona naturalnym pięknem. Tam będziesz miał okazję wybrać się na opcjonalną wycieczkę pieszą. Z Koločep jedziemy dalej na wyspę Šipan i do miasta Sudurad. To tutaj znajduje się rezydencja rodziny Skocibuha z XVI wieku. Oprócz uspokojenia przyrody i zwiedzania oferujemy Państwu możliwość opcjonalnej wycieczki po winnicach. Kierując się dalej na wyspę Lopud będziecie mieli okazję skorzystać z kąpieli na pięknych piaszczystych plażach i korzystania z naszych masek pełnotwarzowych. Po ekscytującym rejsie zrelaksuj się, patrząc na krystalicznie błękitne Morze Adriatyckie.

Z Dubrownika: Wyspy Elafickie i wycieczka łodzią motorową do Błękitnej Jaskini

10. Z Dubrownika: Wyspy Elafickie i wycieczka łodzią motorową do Błękitnej Jaskini

Ta wycieczka obejmuje zwiedzanie wysp Elafickich, plażę Sunj na wyspie Lopud i nurkowanie z rurką w Błękitnej Jaskini. Wyspy Elafickie to grupa wysp w pobliżu Dubrownika. Kolocep to malownicza wyspa o zróżnicowanej przyrodzie i roślinności. Jest bogata w tereny zielone, więc jest to idealne miejsce na spacery, relaks czy jazdę na rowerze. Lopud, często nazywana ukrytą perłą Elafitów, jest najbardziej rozwiniętą wyspą i obfituje w zieloną roślinność. To jest wyspa bez samochodów, więc reszta jest gwarantowana. Koniecznie odwiedź popularną piaszczystą plażę Sunj, położoną na tej wyspie. Ta wyspa jest ulubionym miejscem mieszkańców podczas gorących letnich dni i jest znana jako zielona oaza Dubrownika. • Półdniowa wycieczka na wyspy Elafickie, wyspę Lopud i Błękitną Jaskinię • Odkryj jaskinie Lopud i dziewiczą przyrodę • Nurkuj w Błękitnej Jaskini lub pływaj w krystalicznie czystym morzu • Przeglądaj Wyspy Elafickie, grupę wysp w pobliżu Dubrownika

Liczba znalezionych atrakcji: 101
Sortuj wg::

Wyspa Lopud: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyspa Lopud? Kliknij tutaj.

Wyspa Lopud: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2059 recenzji)

Piękny dzień na łodzi odwiedzającej wyspy. Koniec sezonu tak spokojnie, tylko 12 z nas zarezerwowało wyjazd! Przewodnik i cała załoga naprawdę cudowni. Obiad pyszny. Wyspy piękne do odwiedzenia, pierwszy przystanek miał 3 godziny na zwiedzanie, świetne szlaki spacerowe i piękne krajobrazy. Druga wyspa nieco ponad godzinę, czas odwiedzić miejscowy klasztor. Trzecia wyspa, oczywiście kąpiel. Naprawdę polecam, wspaniały sposób na spędzenie dnia. Cudowny zespół, który dobrze się nami opiekował. Dziękuję bardzo x

Plaża na ostatniej wyspie, na którą pojechaliśmy, była pełna śmieci. Bardzo zaskoczony. Przeszedłem całą drogę na drugą stronę wyspy, żeby to zobaczyć. Poza tym woda była tam bardziej wzburzona. Byłoby miło to wiedzieć, popłynąłbym gdzie indziej. Moja sugestia, zwłaszcza że był to koniec sezonu, jest taka, aby dostosować godziny pobytu na wyspie do pory roku. W przeciwnym razie podróż była doskonała. Personel był miły i uprzejmy. Jedzenie było również dobre.

Gorąco polecam. Zespół pracujący na naszej łodzi był wyjątkowy - bardzo przyjazny, charyzmatyczny i bardzo pomocny. Wszyscy byli miejscowymi, więc dokładnie wiedzieli, o czym mówią, a poza tym byli bardzo pasjonatami. Na każdej wyspie spędziliśmy idealną ilość czasu. Zapewniony lunch był PYSZNY, a nieograniczona liczba napojów była fantastyczna. Tak świetny stosunek jakości do ceny - gorąco polecam!

wspaniały czas, po prostu fantastyczny! i choć raz nie jest to głupi chwyt, jak mnóstwo cen w Chorwacji, gdzie jest się po prostu gołębiem!

Idealnie od A do Z. Najlepszy zespół, uśmiechnięty i uprzejmy. Wspaniały zakątek raju. Polecam bez wahania